Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrszitya

    senior tag

    válasz mrszitya #33488 üzenetére

    Fő gépemen Intel gpu, meg Nvidiásra beállított Firefox mellett is sikerrel reprodukáltam a problémát.

    A másik, csak integrált gpu-s gépemet is sikerült összeomlasztani. Image-heavy oldalakkal + két aktív YT-videóval, >90%-os memória-kihasználtsággal (abban csak 2GB RAM van). Inteles, a hardveres gyorsítás tiltva van benne, ha erőltetettre teszem about:configban, akkor se tud semmit csinálni html5-ös tesztekkel (nincs újabb driver - és nem lesz hozzá). Szóval hw gyorsítás talán nem befolyásoló tényező. (Csak megjegyzem, Flash protected módban van ezen a gépen, és csak pár addon van a FF-ban.)

    Optimusnál annyiban tévedtem, hogy ha Nvidiára van állítva Firefox, akkor mégis jelzi a videógyorsítást a kis tálcaikonján. (Korábban nem így volt emlékeim szerint, talán az aktív protected mód miatt a Flashben - nem volt jelzés, vagy tényleg csak nem vettem észre.) Intel gpu esetében viszont Flash működése közben sem látható semmi Nvidia ikonján, így talán, nem is akarna/tudna váltani másik gpura.

    Szóval nem jutottam előrébb, sajna... :W Köszi mindenesetre a tippeket, @Steelmanus! :K

    Egyelőre feladom a kísérletezést, de a 26-os aurorát majd felrakom. Kíváncsi leszek...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák