- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Ez már a középkategória: teszten a GeForce RTX 5070
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Házi hangfal építés
- Milyen monitort vegyek?
- Házimozi haladó szinten
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Házimozi belépő szinten
- Blu-ray lemez tapasztalatok
- Milyen asztali médialejátszót?
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
HookR
addikt
válasz
tvse1995 #11655 üzenetére
Hogy szükséged van-e a DH61AG többlet felszereltségére és megér-e 17e Ft-tal többet, vagy hogy lapos házat szeretnél-e a 'kocka' helyett, azt leginkább neked kell eldöntened.
Ellenben feltűnt, hogy:
- A Sima ITX-hez írtál ATX tápegységet, ám a másik kettőnél nincs benne az árban az AC adapter.
- Első kettőnél szerepel hűtő, de az utolsónál nincs feltüntetve. A 11e Ft-os G530 dobozos változat gyári hűtővel?(#11656) picur10: "min. havonta be kell nézni az oldalra."
Ez kicsit olyan ágyúval verébre megoldásnak tűnik.Mit szólnál mondjuk egy FF kiegészítőhöz, amivel időzíteni lehet a weboldalak megnyitását? - My Weekly Browsing Schedule
-
Pista0001
addikt
válasz
tvse1995 #11620 üzenetére
Igen, úgy tűnik hogy mind a betáplálás, mind a procifoglalat helye kötött a szabványban. Már csak az a kérdés hogy az az Intel standard hűtő kapható-e otthon, vagy hogy mennyibe kerül. Nem hiszem hogy akár az alaplapnak, akár a háznak tartozéka lenne.
Chaser: Egy barátom Modecom Feel 202/302 gyári tápjával hajtott 45W TDP-s Athlon X2-t 1 db 3,5-es vinyóval, elment az is. Egy darabig. Aztán megpukkant.
Szerintem egyébként ezeknek a tápoknak is célszerű valami hűtést biztosítani. Biztos vagyok benne hogy sokkal üzembiztosabbak ha valami kis szellő éri őket. Láttam olyat is hogy valaki ramsüniket is ragasztott rá.
-
Pista0001
addikt
válasz
tvse1995 #11615 üzenetére
Kicsúsztam a szerkesztési időből...
Közben rájöttem hogy a thin lapokon integrált a dc/dc része a tápnak, tehát ebben a házban nincs se panel, sem pico táp. Hogy a kocka jó-e más lapokhoz az már csak attól függ hogy azonos feszültség kell-e neki, illetve hogy a csatlakozón azonos érintkezőkre van-e osztva a két pólus.
-
Pista0001
addikt
válasz
tvse1995 #10619 üzenetére
A külméreteket nem is néztem, viszont a Core 1000-nél kicsit szebb szvsz
Szerintem egy jól kihasználható ház, igazából bármi belefér, akár extrém léghűtő (már ha a procifoglalat elég messze van a PCI-E-től), akár normál DVD/BR, akár 1-2-nél több vinyó, akár ATX táp vagy akár extrém VGA. És a legjobb az egészben hogy együtt is elférnek. Szerintem 15-20 ezer forint környékén nagyon jó vétel lenne, 15 ezer alatt pedig best buy.
Még a Cooler Master Elite 120-ra vagyok nagyon kíváncsi, főleg belsőleg meg az ára érdekel nagyon.
-
nagynorbi
aktív tag
válasz
tvse1995 #10417 üzenetére
Az ilyesmi alu házaknak nem nagyon barátibb az ára. Azaz minden csak viszonyítás kérdése
Ott van például az Origen M10. Külsőre észre fogod venni a hasonlóságot az ITX7 és az M10 között, árban viszont... Ha így nézzük, akkor máris baráti ára van a Wesena házaknak. Ha pedig maradunk a magyar realitásnál, akkor máris rettentő drága még a Wesena is.
Hasonló mondjuk a Habey itx sorozata is, és a Viako házakat is érdemes megnézni. -
nagynorbi
aktív tag
-
HuTi.HUN
tag
válasz
tvse1995 #10276 üzenetére
Köszi
Sajnos ez ITX-ben már óriás, igazából egy mATX lap is beférhetne a házba.
A VGA 71-73 fokos BF3 alatt 70% ventivel.
Alul beszívja a levegőt, hátul pedig kifújja. Még egy kis szellőt is kap a 14-es beszívó ventitől.Eddig egy 560Ti volt benne, de az a házba fújta a meleget és az egész a radiátoron keresztül távozott. Úgy 61-63 fokos volt játék közben a CPU, most pedig 55-57.
-
user137
őstag
válasz
tvse1995 #10117 üzenetére
pé'znemszámít
az 560Ti egy picit forrófejű a max 263W-os fogyasztásával nem merném rendesen kicsavarni.
6850-eseket néznék, elsősorban olyat ami kifúj a házból és nem csak keveri a levegőt, de a Sapphire Toxic 6850-ese jó is meg halknak is mondják, viszont a 9.7" sok.
A tomshardware-en a 4 review-olt 6850-es legkisebbje is 8.9" és hátrafelé nyúl a PCI tápcsatija... SG05-ben a 9.0" a totál kopp vége?
-
-
SQX_Barto
addikt
válasz
tvse1995 #9941 üzenetére
Igazából csak elméleti síkon gondolkozom a dolgon (ba**a a fantáziám
)
Több alternatíva is szimpatikus lenne. sg07/8 már túlzás mind méretben, mind tápban. sg06 még nem lenne rossz de a Codegenhez képest azok is drágák (bár Codegenben plusz tápot is számolni kell) Meg nekem valahogy egyik sem az igazi. Imádom még a Shuttle-öket, csak akkor meg át kellene egyet alakítani mITX-hez, hogy univerzális ház legyen (Shuttle lapot szerintem lehetetlen szinte szerezni, míg az mITX egyszerűbb)
Meg tetszene ez az átalakítósdi. Codegenben csak az a nyomorult single slot ne lenne a negatívum, anélkül szinte tökéletes lenne. Csak így VGA a nagy gond. Vagy vadászni single slotost, vagy beleerőszakolni valahogy vízhűtést a VGA-ra is... -
Osibaa
senior tag
válasz
tvse1995 #9825 üzenetére
Szia!
Ugyan nekem aktív hűtéses Brazosom van egy csupa lyuk házban, de így is meleg a gép. Amikor melegedésről beszélünk, akkor gondolj kérlek a procin kívül a chipsetre, RAM-ra, tápra és merevlemezekre is, mindegyik igényli valamilyen szinten a hűtést.
Ahogy zodo írta, én is a halk léghűtésre esküszöm (14 dBA-s Scythe ventiket használok), semmint a teljesen passzív megoldásokra.
-
zodo
nagyúr
válasz
tvse1995 #9825 üzenetére
Talán kérdezz rá a topikjában: AMD Brazos Klub
Saját véleményem hogy passzív gép építése felejtős mert hűteni csak kell a hardvereket pláne nyáron.
Szóval minimum 1 db halk, nagy légszállítású venti javallott bármilyen gépről is legyen szó.(#9826) Nagytalp
Nagyokat megtalálod a gyűjtő oldalak valamelyikén egy két kivétellel.
Talán ez az egyik ahol talán találsz PCI / ddr3-as lapot.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Argos: Szeretem az ecetfát
- Formula-1
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- RETRO beárazás (mobil, PC, konzol)
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Ez már a középkategória: teszten a GeForce RTX 5070
- CMF Phone 2 Pro - a százezer forintos kérdés
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF Z390-PRO GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- 16GB-os SODIMM (notebook) DDR4 RAM bazár - nézz be, lesz, ami kell neked!
- Eladó saját használatból MSI Z87-G43 GAMING 1150-es foglalatú alaplapom
- Kingston FURY Beast RGB 32gb ( 4x8gb ) DDR4 3200MHz
- Msi Mpg Z590 Gaming Plus Eladó!!!
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged