-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
PuMbA
titán
Na *ez* a hivatalos Tesla önvezetés Budapesten
Na most már a legújabb hardver és szoftver is engedélyt kapott Magyarországon
Itt már nem igen van belenyúlás. -
Chaser
legenda
Akkor most próbáld meg értelmezni az én eredeti állításomat is, és arra reagálni, ne csak propaganda bullshitet erőltess.
Az általam linkelt videó arról szól, hogy a "szakértő", a sofőr, egy fsd teslával megy a forgalomban, fsd módban, folyamatosan ömleng róla, hogy milyen jó, milyen szuper, és FOLYAMATOSAN KORRIGÁLJA az autó tévedéseit. Amely tévedések közül legalább kettő abszolút súlyos.
Mint mondtam, ezt az ömlengést fikáztam le, nem az önvezetést. Ha én kint állok a mezőn, és valaki azt akarja bemagyarázni nekem, hogy az ég zöld, a fű kék, azt én szemenközt fogom röhögni. PONT. Nincs mit vitatni.
Se nem peopaganda, se nem bs. Szimpla tények ezek.
Definiáljam a tény fogalmát? - vagy inkább ne vegyem fel ezt a pökhendi stílust?) -
Abban amit az emberke mond igazad van, az is tény. -
bambano
titán
Azt már rengeteg ember állította, hogy egy gép soha nem fog úgy vezetni mint ő. Ez igaz is, egy részében emberi léptékkel vezet, más részében viszont nem befolyásolják az emberi negatívumok.
Az az ai ami egy terminátorban van, még nem létezik. Ami mondjuk nem is baj) Ami az önvezetéshez kell kb most lépett gyerekkorba. Algoritmusok halmazánál kezd ez már túlnőni.
Egy ember megtanul vezetni, de egy pontos megáll a fejlődése - kevés kivétellel -. Ez az ai-nál más, és nem öregszik közben, nem lassulnak a reflexei sem. A "forgalomban lévő" papák/mamák kb felét instant ki lehetne vonni a forgalomból. Nem mintha a nem ilyen korban levők nagy részét is nem.
Olyan nincs, hogy minden hiba nélkül működjön, az ai sem fog, de nagy valószínűséggel kritikus helyzetben jobban dönt, mint egy ember. Ha egy tömegbalesetnél amiben az aktív okozók száma minimális, a vétlen becsatlakozók száma akár 10-20* annyi, ha 10 ember helyett 8 hal meg már ott sem kérdéses a létjogosultsága.
Én pont annyira nem hiszek az ai tökéletességében, mint amennyire tudom, hogy az emberek nem azok. Objektíven próbálom nézni, és a matek nem a mi javunkra dönt.Akkor most próbáld meg értelmezni az én eredeti állításomat is, és arra reagálni, ne csak propaganda bullshitet erőltess.
Az általam linkelt videó arról szól, hogy a "szakértő", a sofőr, egy fsd teslával megy a forgalomban, fsd módban, folyamatosan ömleng róla, hogy milyen jó, milyen szuper, és FOLYAMATOSAN KORRIGÁLJA az autó tévedéseit. Amely tévedések közül legalább kettő abszolút súlyos.
Mint mondtam, ezt az ömlengést fikáztam le, nem az önvezetést. Ha én kint állok a mezőn, és valaki azt akarja bemagyarázni nekem, hogy az ég zöld, a fű kék, azt én szemenközt fogom röhögni. PONT. Nincs mit vitatni.
-
Chaser
legenda
A fő különbség, hogy az emberek vezetéséről soha nem állította senki, hogy hibátlan, az elvakult ai hívők meg folyton azt erőltetik, hogy az ai milyen jó, jobb esetben milyen jó lesz.
A másik fő különbség, hogy AI NEM LÉTEZIK, emberi sofőr meg igen. Amit ma ai-nak csúfolnak, az egy felturbózott kereső, jobb esetben némi szöveggenerátorral kiegészítve, de SEMMI KÖZE az intelligenciához."Az ai igen jó tulajdonsága , hogy tanul, fejlődik": két eset van:
1. Te úgy születtél, hogy tudsz autót vezetni
2. te nem úgy születtél, hogy tudsz autót vezetni, akkor állíthatjuk, hogy te és más emberek is fejlődnek, tanulnak autóvezetés témakörben."Megint a ne röhögtessük már ki magunkat pontnál járunk.": egyetértek, a tanácsodat akár meg is fogadhatod.
Kevésbé figyelmes olvasó nem biztos, hogy észrevette, hogy nem az ai-t szólom le, hanem az elvakult ai hívőket. És itt az elvakult jelzőt is kiemelném (oh wait, ki is emeltem...)
Azt már rengeteg ember állította, hogy egy gép soha nem fog úgy vezetni mint ő. Ez igaz is, egy részében emberi léptékkel vezet, más részében viszont nem befolyásolják az emberi negatívumok.
Az az ai ami egy terminátorban van, még nem létezik. Ami mondjuk nem is baj) Ami az önvezetéshez kell kb most lépett gyerekkorba. Algoritmusok halmazánál kezd ez már túlnőni.
Egy ember megtanul vezetni, de egy pontos megáll a fejlődése - kevés kivétellel -. Ez az ai-nál más, és nem öregszik közben, nem lassulnak a reflexei sem. A "forgalomban lévő" papák/mamák kb felét instant ki lehetne vonni a forgalomból. Nem mintha a nem ilyen korban levők nagy részét is nem.
Olyan nincs, hogy minden hiba nélkül működjön, az ai sem fog, de nagy valószínűséggel kritikus helyzetben jobban dönt, mint egy ember. Ha egy tömegbalesetnél amiben az aktív okozók száma minimális, a vétlen becsatlakozók száma akár 10-20* annyi, ha 10 ember helyett 8 hal meg már ott sem kérdéses a létjogosultsága.
Én pont annyira nem hiszek az ai tökéletességében, mint amennyire tudom, hogy az emberek nem azok. Objektíven próbálom nézni, és a matek nem a mi javunkra dönt. -
bambano
titán
Húha, egy egész video? Egy teslával? Linkelj még be százat, én linkelek ezret emberekkel, tehát holnaptól te sem ülhetsz volán mögé sajnos ilyen alapon, ahogy a többi ember sem.
Megint a ne röhögtessük már ki magunkat pontnál járunk.
Az ai igen jó tulajdonsága , hogy tanul, fejlődik - is -. Emberek ezeknél jóval nagyobb baromságokat csinálnak, részint mert f@szlámák, másrészt alkalmatlanok sokan vezetésre.
Első találat a balesetek és az emberi mulasztás viszonyáról:
"A közúti balesetek rendkívül magas, 90 és 98 százalék közötti arányban írhatók az emberi mulasztás, hiba vagy felelőtlenség számlájára. "
Tehát ha %-os arányban hangyaf@sznyit hibázik az önvezető, akkor az sz@r, az emberek meg f@sza gyerekek, mert a 100%-ot nem érik el.
Go to a "ne röhögtessük már ki magunkat" ponthoz.
Ahogy több önvezető lesz az utakon és kommunikálni tudnak egymással, valószínűleg sokkal hatékonyabban működik az egész, ha nem lesz ott az egyik legnagyobb hibatényező, az ember.
Az emberek már bebizonyították mennyire alkalmasak(alkalmatlanok) vezetésre - ne vedd magadra, lehet te pro vagy és nem vezetsz ha úgy látod valamiért nem megfelelő egy fontos tényező -, de az 50+ % nem így működik.
Pár éve sokan még röhögtek az önvezetés koncepcióján is, azóta lemászott a fáról) mióta van élesben önvezető? Az ai most indul be, és - ha nem is a teslánál - de már most látszik jobb megoldás nálunk.
Az biztos, hogy ezt nagyon nehéz sokaknak elfogadni és minden szalmaszálba kapaszkodni kell ellene. Ott a gond az emberek részéről erdőnyi problémák vannak.
Ha csak 10-20%-kal lecsökkenne az emberi mulasztásból eredő halálos balesetek száma már egy nagy lépés. Ha ez a szám feleződik az már brutális előrelépés. Szerintem.A fő különbség, hogy az emberek vezetéséről soha nem állította senki, hogy hibátlan, az elvakult ai hívők meg folyton azt erőltetik, hogy az ai milyen jó, jobb esetben milyen jó lesz.
A másik fő különbség, hogy AI NEM LÉTEZIK, emberi sofőr meg igen. Amit ma ai-nak csúfolnak, az egy felturbózott kereső, jobb esetben némi szöveggenerátorral kiegészítve, de SEMMI KÖZE az intelligenciához."Az ai igen jó tulajdonsága , hogy tanul, fejlődik": két eset van:
1. Te úgy születtél, hogy tudsz autót vezetni
2. te nem úgy születtél, hogy tudsz autót vezetni, akkor állíthatjuk, hogy te és más emberek is fejlődnek, tanulnak autóvezetés témakörben."Megint a ne röhögtessük már ki magunkat pontnál járunk.": egyetértek, a tanácsodat akár meg is fogadhatod.
Kevésbé figyelmes olvasó nem biztos, hogy észrevette, hogy nem az ai-t szólom le, hanem az elvakult ai hívőket. És itt az elvakult jelzőt is kiemelném (oh wait, ki is emeltem...)
-
Chaser
legenda
Húha, egy egész video? Egy teslával? Linkelj még be százat, én linkelek ezret emberekkel, tehát holnaptól te sem ülhetsz volán mögé sajnos ilyen alapon, ahogy a többi ember sem.
Megint a ne röhögtessük már ki magunkat pontnál járunk.
Az ai igen jó tulajdonsága , hogy tanul, fejlődik - is -. Emberek ezeknél jóval nagyobb baromságokat csinálnak, részint mert f@szlámák, másrészt alkalmatlanok sokan vezetésre.
Első találat a balesetek és az emberi mulasztás viszonyáról:
"A közúti balesetek rendkívül magas, 90 és 98 százalék közötti arányban írhatók az emberi mulasztás, hiba vagy felelőtlenség számlájára. "
Tehát ha %-os arányban hangyaf@sznyit hibázik az önvezető, akkor az sz@r, az emberek meg f@sza gyerekek, mert a 100%-ot nem érik el.
Go to a "ne röhögtessük már ki magunkat" ponthoz.
Ahogy több önvezető lesz az utakon és kommunikálni tudnak egymással, valószínűleg sokkal hatékonyabban működik az egész, ha nem lesz ott az egyik legnagyobb hibatényező, az ember.
Az emberek már bebizonyították mennyire alkalmasak(alkalmatlanok) vezetésre - ne vedd magadra, lehet te pro vagy és nem vezetsz ha úgy látod valamiért nem megfelelő egy fontos tényező -, de az 50+ % nem így működik.
Pár éve sokan még röhögtek az önvezetés koncepcióján is, azóta lemászott a fáról) mióta van élesben önvezető? Az ai most indul be, és - ha nem is a teslánál - de már most látszik jobb megoldás nálunk.
Az biztos, hogy ezt nagyon nehéz sokaknak elfogadni és minden szalmaszálba kapaszkodni kell ellene. Ott a gond az emberek részéről erdőnyi problémák vannak.
Ha csak 10-20%-kal lecsökkenne az emberi mulasztásból eredő halálos balesetek száma már egy nagy lépés. Ha ez a szám feleződik az már brutális előrelépés. Szerintem. -
bambano
titán
Elnézett egy stop táblát és belehajtott egy pirosba.
Ezt eredetileg sem lett volna szabad megtennie. -
PuMbA
titán
[link] "TeslaMaster" önvezető módban közlekedik a teslájával a hóban. Végigujjongja, hogy milyen jó, mi mindent tud, meg szuper, meg az is csoda, hogy be lehetett kapcsolni az önvezető módot, meg minden.
Miközben gyakorlatilag a videó minden percében belekorrigál, de az nem hiba, az jó, és többször is csinál olyat az autó, amiért vizsgán kivágnák a francba, forgalomban meg rommá büntetnék. Pl. a rakparton benéz egy stop táblát, a hídra való felhajtás előtt belemegy a pirosba, stb.
Ha azért jó az önvezetés, mert elvakult és közel sem semleges, érdekelt "tesztelők" szerint jó, akkor az nem jó. Ez itt, konkrétan egy hulladék.
Azt vedd figyelembe, hogy ez egy több éves állapot, de Magyarországon jelenleg csak ezt lehet betrükközni
A mostani Teslák 4. generációs hardvert tartalmaznak (HW4) és az FSD 14-nél járnak, amik jóval jobbak már ennél, ha nézel róla külföldi videót. -
bambano
titán
Azért jó az önvezetés, mert ki fogja küszöbölni az emberi hibákat. Elhiszem, hogy ezt nehéz feldolgozni sokaknak, de az emberek:
- részegen/drogosan
- indulattól vezérelve
- nem megfelelő látással és/vagy egyéb fizikai/pszichikai gondokkal
- nem megfelelő odafigyeléssel - pl telefon nyomkodás -
- "sietek"
....és még elég sokáig lehetne sorolni milyen alapon/állapotban/mentalitással vezetnek. Persze nem mindenki, nem általánosítok, csak a 60-90%-uk.
Meg tud hibásodni egy önvezető autó? Biztosan. Rosszul lehet vezetés közben egy ember? Biztosan. De mondjuk egy ablakon berepülő darázstól nem fog nekimenni másnak, ami már esélyesebb egy embernél. Elaludni sem fog mert már két napja nem aludt.
Sokkal több érv van ellenünk, és sokkal több érv van az önvezetés mellett. Az a "látásmód" ami ezeknek van, nálunk közelében nincs. Az ai pedig egyre jobb. Mennyi idő alatt másztunk le arról a bizonyos fáról, és azóta mennyi idő telt el az első auto és az első önvezető közt?
Ha jól tudom a balesetek oka 90%-nál nagyobb arányban valamilyen emberi hiba.
Kit kell felelősségre vonni, ha balesetet, esetleg halált okoz? Nem tudom.
Azt tudom, ha egy ember balesetet okoz de közben belehal, nem vonják felelősségre a családját, az oktatóját, ha esetleg részeg volt az üzletet/kocsmát. Ha egy önvezető hibázik akkor meg természetes, hogy felelősségre kell vonni valakit. Ne röhögtessük már ki magunkat.
Napokban zebrán mentem át, két autó nyilván koccanhatott, az egyiket tolni próbálta a tulaj. A másik mellette állt. Közben merőleges szakaszon jött egy rendőr, a másik dudált rá. A rendőr ment tovább, emberünk meg pirosnál a gázra lépett, nem érdekelte, hogy előtte vagyok.
Én úgy vagyok vele inkább üssön el egy önvezető ha már el kell hogy üssenek, mint ilyen idióta f@szlámák. Tegnap transporterre pattant rá valami kis szutyok, senki nem volt az úton rajtuk kívül és ott jég sem volt, de a f@szláma valahogy megoldotta, hogy belemenjen.
Lehet F1 szintű önvezetés nem lesz soha, de a közutakon egész biztos hogy az lesz idővel. Ámbátor mintha ott is szoktak volna hibázni. Pedig oda olyanok kerülnek akik nem minden bokorban születnek, lehet millióból egy, nem tudom. Az ai-t nen fűti adrenalin, és nem sz@rja össze magát apróságoktól is, lehet az a titka.Ez a videó világos bizonyítéka annak, hogy ez a "ki fogja küszöbölni" meg "jobb" és hasonló dumák megalapozatlan mítoszok.
Ráadásul az önvezetést az emberek tanítják be, tehát mitől is lenne jobb???Mellesleg F1 szintű önvezetés hamarabb lesz, mert az sokkal *EGYSZERŰBB*.
-
Chaser
legenda
[link] "TeslaMaster" önvezető módban közlekedik a teslájával a hóban. Végigujjongja, hogy milyen jó, mi mindent tud, meg szuper, meg az is csoda, hogy be lehetett kapcsolni az önvezető módot, meg minden.
Miközben gyakorlatilag a videó minden percében belekorrigál, de az nem hiba, az jó, és többször is csinál olyat az autó, amiért vizsgán kivágnák a francba, forgalomban meg rommá büntetnék. Pl. a rakparton benéz egy stop táblát, a hídra való felhajtás előtt belemegy a pirosba, stb.
Ha azért jó az önvezetés, mert elvakult és közel sem semleges, érdekelt "tesztelők" szerint jó, akkor az nem jó. Ez itt, konkrétan egy hulladék.
Azért jó az önvezetés, mert ki fogja küszöbölni az emberi hibákat. Elhiszem, hogy ezt nehéz feldolgozni sokaknak, de az emberek:
- részegen/drogosan
- indulattól vezérelve
- nem megfelelő látással és/vagy egyéb fizikai/pszichikai gondokkal
- nem megfelelő odafigyeléssel - pl telefon nyomkodás -
- "sietek"
....és még elég sokáig lehetne sorolni milyen alapon/állapotban/mentalitással vezetnek. Persze nem mindenki, nem általánosítok, csak a 60-90%-uk.
Meg tud hibásodni egy önvezető autó? Biztosan. Rosszul lehet vezetés közben egy ember? Biztosan. De mondjuk egy ablakon berepülő darázstól nem fog nekimenni másnak, ami már esélyesebb egy embernél. Elaludni sem fog mert már két napja nem aludt.
Sokkal több érv van ellenünk, és sokkal több érv van az önvezetés mellett. Az a "látásmód" ami ezeknek van, nálunk közelében nincs. Az ai pedig egyre jobb. Mennyi idő alatt másztunk le arról a bizonyos fáról, és azóta mennyi idő telt el az első auto és az első önvezető közt?
Ha jól tudom a balesetek oka 90%-nál nagyobb arányban valamilyen emberi hiba.
Kit kell felelősségre vonni, ha balesetet, esetleg halált okoz? Nem tudom.
Azt tudom, ha egy ember balesetet okoz de közben belehal, nem vonják felelősségre a családját, az oktatóját, ha esetleg részeg volt az üzletet/kocsmát. Ha egy önvezető hibázik akkor meg természetes, hogy felelősségre kell vonni valakit. Ne röhögtessük már ki magunkat.
Napokban zebrán mentem át, két autó nyilván koccanhatott, az egyiket tolni próbálta a tulaj. A másik mellette állt. Közben merőleges szakaszon jött egy rendőr, a másik dudált rá. A rendőr ment tovább, emberünk meg pirosnál a gázra lépett, nem érdekelte, hogy előtte vagyok.
Én úgy vagyok vele inkább üssön el egy önvezető ha már el kell hogy üssenek, mint ilyen idióta f@szlámák. Tegnap transporterre pattant rá valami kis szutyok, senki nem volt az úton rajtuk kívül és ott jég sem volt, de a f@szláma valahogy megoldotta, hogy belemenjen.
Lehet F1 szintű önvezetés nem lesz soha, de a közutakon egész biztos hogy az lesz idővel. Ámbátor mintha ott is szoktak volna hibázni. Pedig oda olyanok kerülnek akik nem minden bokorban születnek, lehet millióból egy, nem tudom. Az ai-t nen fűti adrenalin, és nem sz@rja össze magát apróságoktól is, lehet az a titka. -
bambano
titán
[link] "TeslaMaster" önvezető módban közlekedik a teslájával a hóban. Végigujjongja, hogy milyen jó, mi mindent tud, meg szuper, meg az is csoda, hogy be lehetett kapcsolni az önvezető módot, meg minden.
Miközben gyakorlatilag a videó minden percében belekorrigál, de az nem hiba, az jó, és többször is csinál olyat az autó, amiért vizsgán kivágnák a francba, forgalomban meg rommá büntetnék. Pl. a rakparton benéz egy stop táblát, a hídra való felhajtás előtt belemegy a pirosba, stb.
Ha azért jó az önvezetés, mert elvakult és közel sem semleges, érdekelt "tesztelők" szerint jó, akkor az nem jó. Ez itt, konkrétan egy hulladék.
-
7Heads Drago
veterán
senki nem mondta, hogy te vagy a hibas mert kulturaltan szeretnel beszelni. en azt mondtam, hogy te vagy a hibas, mert az, hogy erdemben nem reagalasz de elkezdesz azon rugozni hogy ki hogy beszel, na az a LEGROMBOLOBB amit forumon csinalhatsz.
ugyan ezt jatszottam vegig asztali mac topikban, amit vegul onszantambol otthagytam , mert ott is ugy gondolta egy mod hogy az a nagyobb problema ha megmondom annak aki egy tudatlan f**z hogy egy tudatlan f**z, nem pedig az hogy egy tudatlan f**z. ami abban a topikban az utobbi 2-3 hetben tortent konkretan szanalmas.
szerk : pedig amugy ott tok visszafogottan beszeltem vegig. csak nev szerint emlitettem a 2 koboldot aki osszekulazta a topikot es kaptam egy figyelmeztetest, hogy ne romboljam EN a topikot azzal, hogy erre ravilagitok nekik....szoval en ertem, hogy sokkal de SOKKAL egyszerubb a tragar beszedet moderalni mint a vegtelen de tenyleg vegtelen sotetseget, csak had ne erezzem mar rosszul magam emiatt.
teljesen legit volt amit a dabadab irt, o hozott egy konkret, kezzel foghato, tenyszeru allitast ("Hát, például odakúrtál egy olyat, hogy "rossz válasz", egy linkkel, ami nulla releváns információt tartalmazott.") te pedig ahelyett, hogy :
a; megcafoltad volna ezt az allitast
b; belattad volna hogy igaza van
tehat valasztottal volna egyet a ket lehetseges objektiv kimenetelbol, azt mondtad hogy legyen a C, es teged a tovabbiakban nem erdekel erdemben a beszelgetes, mert neked egyik lehetseges valasz sem szimpatikus a 2 azaz ket lehetseges valaszbol, amit reagalni lehetett volna, hogy tovabb menjen a vita.na EZERT vagy te a hibas.
Azért szúrtam oda mert sztem releváns. Le van írva mi a követelménye egy taxis jogsinak. Ezen mit kell magyarázni? Ha ezt nem érti valaki azt nagyon sajnálom. Szerinte nem releváns a link, mert az a normális ha egy robot taxi hibát egy átlag ember hibájával vetjük össze. Ezek szerint ha elkezdem felhozni a rokonokat meg csúnya szavakat akkor nekem lesz igazam? Két állítás áll egymással szemben. Én el tudom ezt engedni remélem másnak is menni fog.
-
noPublicFG
senior tag
-
-Skylake-
addikt
Ezek szerint én vagyok a hibás mert kulturáltan szeretnék beszélni? Na ez meg rólad mond el sokat vagy bárkiről aki szerint ez így a normális.
Elnézést kérek mindenkitől de aki csúnyán beszél az viselje a következményeit. Benne van a fórum szabályzatában. Érdemes elolvasni.senki nem mondta, hogy te vagy a hibas mert kulturaltan szeretnel beszelni. en azt mondtam, hogy te vagy a hibas, mert az, hogy erdemben nem reagalasz de elkezdesz azon rugozni hogy ki hogy beszel, na az a LEGROMBOLOBB amit forumon csinalhatsz.
ugyan ezt jatszottam vegig asztali mac topikban, amit vegul onszantambol otthagytam , mert ott is ugy gondolta egy mod hogy az a nagyobb problema ha megmondom annak aki egy tudatlan f**z hogy egy tudatlan f**z, nem pedig az hogy egy tudatlan f**z. ami abban a topikban az utobbi 2-3 hetben tortent konkretan szanalmas.
szerk : pedig amugy ott tok visszafogottan beszeltem vegig. csak nev szerint emlitettem a 2 koboldot aki osszekulazta a topikot es kaptam egy figyelmeztetest, hogy ne romboljam EN a topikot azzal, hogy erre ravilagitok nekik....szoval en ertem, hogy sokkal de SOKKAL egyszerubb a tragar beszedet moderalni mint a vegtelen de tenyleg vegtelen sotetseget, csak had ne erezzem mar rosszul magam emiatt.
teljesen legit volt amit a dabadab irt, o hozott egy konkret, kezzel foghato, tenyszeru allitast ("Hát, például odakúrtál egy olyat, hogy "rossz válasz", egy linkkel, ami nulla releváns információt tartalmazott.") te pedig ahelyett, hogy :
a; megcafoltad volna ezt az allitast
b; belattad volna hogy igaza van
tehat valasztottal volna egyet a ket lehetseges objektiv kimenetelbol, azt mondtad hogy legyen a C, es teged a tovabbiakban nem erdekel erdemben a beszelgetes, mert neked egyik lehetseges valasz sem szimpatikus a 2 azaz ket lehetseges valaszbol, amit reagalni lehetett volna, hogy tovabb menjen a vita.na EZERT vagy te a hibas.
-
7Heads Drago
veterán
Ezek szerint én vagyok a hibás mert kulturáltan szeretnék beszélni? Na ez meg rólad mond el sokat vagy bárkiről aki szerint ez így a normális.
Elnézést kérek mindenkitől de aki csúnyán beszél az viselje a következményeit. Benne van a fórum szabályzatában. Érdemes elolvasni. -
somogyib
őstag
-
worxland
addikt
Ő nem arról beszélt, hogy milyen az AI egy szépen felfestett, mindenhol kitáblázott és jó környezetben, hanem hogyan viselkedne egy random közép-európai, balkáni városban, ahol a fele felfestés hiányzik, romon vannak az utak, stb. Megspékelve a hóval, latyakkal, retekkel, idióta erőszakos vezetőkkel, stb... Egy ilyen környezetben azért én is megnézném mit tud.
Igen, valószínűleg nem menne ott 3 cm-re dagadó erekkel a jeges úton a seggedbe, de hogy nagyon máshova se, esetleg gyök kettővel, mert annyi hátráltató tényező lenne, az is valószínű.Szerintem eleve már az nagy kihívás, hogy az egybites vezetők és az AI egyszerre lesznek az utakon összemixelve. Nyilván ha csak AI menne az úton, akkor mérföldekkel könnyebb dolga lenne, de az meg nem kivitelezhető.
Havas földút, latyakos aszfalt, behavazott parkoló: watch?v=S9jooMc4TDA
-
arnyekxxx
veterán
-
bambano
titán
-
-Skylake-
addikt
-
dabadab
titán
-
bambano
titán
-
arnyekxxx
veterán
Vagy befejezed a durva beszédet és normálisan írsz vagy jelzem a modiknak.
Én befejeztem itt veled. byteringettét
-
-Skylake-
addikt
Vagy befejezed a durva beszédet és normálisan írsz vagy jelzem a modiknak.
Én befejeztem itt veled. bynem kovettem kettotok eszmecserejet, de imadom amikor azzal zarul a beszelgetes, hogy "csunyan beszeltel szolok anyunak" lol. nehez nem azt erezni ilyenkor, hogy ez az ervek HELYETT tortenik...
-
7Heads Drago
veterán
Hát, például odakúrtál egy olyat, hogy "rossz válasz", egy linkkel, ami nulla releváns információt tartalmazott.
Ez mi a fene volt?Belerakjátok az idős nyugdíjastól az ittas vezetőig mindenkit. Miközben kétlem hogy sok nyugdíjas vagy ittas taxis furikázna
Feltételezem: elolvastad azt, amire válaszoltál. Ezek után mondjuk miért nem arra válaszolsz?
Vagy befejezed a durva beszédet és normálisan írsz vagy jelzem a modiknak.
Én befejeztem itt veled. by -
somogyib
őstag
-
worxland
addikt
Én állítottam hogy jobb a robotaxi?
Belerakjátok az idős nyugdíjastól az ittas vezetőig mindenkit. Miközben kétlem hogy sok nyugdíjas vagy ittas taxis furikázna... esetleg friss jogsis fiatal aki csajozni indul. De ez csak pár példa. De említhetném a taxik műszaki állapotát vagy életkorát is az átlag autókhoz képest.
Emlékeim szerint te nagyon is tisztában vagy vele hogy mi kell egy önvezető autónak."Miközben kétlem hogy sok nyugdíjas vagy ittas taxis furikázna"
Feldobtad a magas labdát...
-
dabadab
titán
Én állítottam hogy jobb a robotaxi?
Belerakjátok az idős nyugdíjastól az ittas vezetőig mindenkit. Miközben kétlem hogy sok nyugdíjas vagy ittas taxis furikázna... esetleg friss jogsis fiatal aki csajozni indul. De ez csak pár példa. De említhetném a taxik műszaki állapotát vagy életkorát is az átlag autókhoz képest.
Emlékeim szerint te nagyon is tisztában vagy vele hogy mi kell egy önvezető autónak.Hát, például odakúrtál egy olyat, hogy "rossz válasz", egy linkkel, ami nulla releváns információt tartalmazott.
Ez mi a fene volt?Belerakjátok az idős nyugdíjastól az ittas vezetőig mindenkit. Miközben kétlem hogy sok nyugdíjas vagy ittas taxis furikázna
Feltételezem: elolvastad azt, amire válaszoltál. Ezek után mondjuk miért nem arra válaszolsz?
-
7Heads Drago
veterán
Én állítottam hogy jobb a robotaxi?
Belerakjátok az idős nyugdíjastól az ittas vezetőig mindenkit. Miközben kétlem hogy sok nyugdíjas vagy ittas taxis furikázna... esetleg friss jogsis fiatal aki csajozni indul. De ez csak pár példa. De említhetném a taxik műszaki állapotát vagy életkorát is az átlag autókhoz képest.
Emlékeim szerint te nagyon is tisztában vagy vele hogy mi kell egy önvezető autónak. -
7Heads Drago
veterán
Egyébként én úgy tapasztalom, hogy a waze régebben nem csinált ennyi baromságot. Jó 1 éve valóban néha olyan utakra akar vinni, hogy csak nézek. Keresztül-kasul mindenütt, 600 kereszteződés, kis fekvőrendőrös utcák, jobbkezesek, minden. És végül időben nem spórolsz semmit, vagy max 1-2 percet, cserébe a fogyasztásnak biztos jót tesz az, hogy hetvenszer lassít és gyorsít az ember.
Mindeközben meg a fő csapásirányon se dugó, se semmi és zöldhullámban végigmenne az ember.
Az utóbbi időben számtalanszor felülbírálom és nem szokott az lenni, hogy húúú belekerültem a dugóba, bárcsak hallgattam volna rá.Az a baj hogy a google maps se jobb. Annak meg más nyügje van.
-
dabadab
titán
Oké, éreztem én, hogy amikor a konkrétumokhoz érünk, akkor valahogy el fog fogyni a dolog.
-
7Heads Drago
veterán
-
dabadab
titán
Mondod ezt úgy hogy alig pár városban futnak ahol nyilván extra dolgok vannak kiépítve miattuk. Ha ennyire jó miért nincs sehol se?
Mondom én:
Azért mert zárt környezetben van. Ha beengednék egy random átlag városba kb szerintem egy 70-80 éves vezető szintjére süllyedne.ahol nyilván extra dolgok vannak kiépítve miattuk
Nyilván?... Fel tudnál sorolni legalább egy "extra dolgot"?Rossz válasz. [link]
A linken nem találom az amerikai nagyvárosi taxisok baleseti statisztikáját, megmutatnád?
-
Qtya123
őstag
"A robotaxi már csak az miatt is hátrányban van hogy a gps-re támaszkodik. Én pl wazet használok és nem igazán értem hogy néha miért arra visz amerre. Pont ezért sokszor nem is hagyom rá."
No igen, amikor a normális útvonal helyett 30-as övezetes fekvőrendőrös kis utcákon akarna vinni, mert 1 perccel rövidebb, és társai. Vagy 30 km város helyett 70 kilométeres autópályán (ahol amúgy szintén baleset is van), mert időben kicsit rövidebb szerinte – ez konkrétan tegnapi ajánlása volt, amin jót nevettem.
#92:
A hozzászólásban, amire válaszoltam, a "mindenhol" volt a téma. Persze úgy is lehet érteni hogy Phoenix-ben mindenhol
Egyébként én úgy tapasztalom, hogy a waze régebben nem csinált ennyi baromságot. Jó 1 éve valóban néha olyan utakra akar vinni, hogy csak nézek. Keresztül-kasul mindenütt, 600 kereszteződés, kis fekvőrendőrös utcák, jobbkezesek, minden. És végül időben nem spórolsz semmit, vagy max 1-2 percet, cserébe a fogyasztásnak biztos jót tesz az, hogy hetvenszer lassít és gyorsít az ember.
Mindeközben meg a fő csapásirányon se dugó, se semmi és zöldhullámban végigmenne az ember.
Az utóbbi időben számtalanszor felülbírálom és nem szokott az lenni, hogy húúú belekerültem a dugóba, bárcsak hallgattam volna rá. -
btprg
senior tag
Rossz válasz. [link]
Ez nagyon nem az átlag vezető szintje.
Akit például én ismertem úgy ismerte a várost, mint a tenyerét és csak azért használt gps-t hogy tudjon balesetekről, dugókról meg javításokról.
A robotaxi már csak az miatt is hátrányban van hogy a gps-re támaszkodik. Én pl wazet használok és nem igazán értem hogy néha miért arra visz amerre. Pont ezért sokszor nem is hagyom rá."A robotaxi már csak az miatt is hátrányban van hogy a gps-re támaszkodik. Én pl wazet használok és nem igazán értem hogy néha miért arra visz amerre. Pont ezért sokszor nem is hagyom rá."
No igen, amikor a normális útvonal helyett 30-as övezetes fekvőrendőrös kis utcákon akarna vinni, mert 1 perccel rövidebb, és társai. Vagy 30 km város helyett 70 kilométeres autópályán (ahol amúgy szintén baleset is van), mert időben kicsit rövidebb szerinte – ez konkrétan tegnapi ajánlása volt, amin jót nevettem.
#92:
A hozzászólásban, amire válaszoltam, a "mindenhol" volt a téma. Persze úgy is lehet érteni hogy Phoenix-ben mindenhol
-
7Heads Drago
veterán
Ez egy önvezető autó, tehát az autót vezető emberekkel van egy csoportban, mivel a cél ugye az lenne, hogy úgy általában az embereket váltsák le, ne csak a sofőröket.
Egyébként ami statisztikát találtam (ugye minél inkább speciális szempontok szerint szűrt adat kellene, annál nehezebb találni), a taxisofőrök bár jobbak, mint a sima civilek, de nem olyan nagyon sokkal, a Waymo a jelek szerint mindkét csoportot veri.Rossz válasz. [link]
Ez nagyon nem az átlag vezető szintje.
Akit például én ismertem úgy ismerte a várost, mint a tenyerét és csak azért használt gps-t hogy tudjon balesetekről, dugókról meg javításokról.
A robotaxi már csak az miatt is hátrányban van hogy a gps-re támaszkodik. Én pl wazet használok és nem igazán értem hogy néha miért arra visz amerre. Pont ezért sokszor nem is hagyom rá. -
7Heads Drago
veterán
Mondod ezt úgy hogy alig pár városban futnak ahol nyilván extra dolgok vannak kiépítve miattuk. Ha ennyire jó miért nincs sehol se?
Mondom én:
Azért mert zárt környezetben van. Ha beengednék egy random átlag városba kb szerintem egy 70-80 éves vezető szintjére süllyedne. -
Kristof93
senior tag
Én erdélyi hóviharban a hegy tetején és nyugati nagyvárosban is vezettem, és bizony az egy sokkal nehezebb, összetettebb feladat. Az út hiába van megfestve, úgy sem látod a forgalomtól, egyszerre kell több más autóra, gyalogosra, építkezésre és lámpára figyelni - össze sem lehet hasonlítani. A Tesla eddig is jól vezetett városon kívül.
Persze ha hibázol akkor a hegyen nagyobb bajod lesz, de itt nem erről volt szó.
Agresszív, idióta sofőrök amerikában is vannak, még többen.
-
dabadab
titán
Ez egy önvezető autó, tehát az autót vezető emberekkel van egy csoportban, mivel a cél ugye az lenne, hogy úgy általában az embereket váltsák le, ne csak a sofőröket.
Egyébként ami statisztikát találtam (ugye minél inkább speciális szempontok szerint szűrt adat kellene, annál nehezebb találni), a taxisofőrök bár jobbak, mint a sima civilek, de nem olyan nagyon sokkal, a Waymo a jelek szerint mindkét csoportot veri. -
Sinesol
veterán
-
dabadab
titán
-
Sinesol
veterán
-
dabadab
titán
Mutass nekem teszteket ahol több millió kilométert megy a Waymo, és nem Kaliforniában, hanem pl. Romániában, télen-nyáron-esőben-hóban-fagyban-ködben, fél méteres gödröket kerülgetve – amit ugye az emberek napi szinten teljesítenek aránylag kevés baleset mellett. Ilyen nincsen, egy komolytalan rossz vicc arról beszélni hogy jobb mint az ember.
Én értem, hogy a "moving the goalposts" az egy remek sport, de egyelőre arról volt szó, hogy a phoenixi robottaxi jobban teljesít-e a Phoenixben vezető embereknél.
-
worxland
addikt
Ő nem arról beszélt, hogy milyen az AI egy szépen felfestett, mindenhol kitáblázott és jó környezetben, hanem hogyan viselkedne egy random közép-európai, balkáni városban, ahol a fele felfestés hiányzik, romon vannak az utak, stb. Megspékelve a hóval, latyakkal, retekkel, idióta erőszakos vezetőkkel, stb... Egy ilyen környezetben azért én is megnézném mit tud.
Igen, valószínűleg nem menne ott 3 cm-re dagadó erekkel a jeges úton a seggedbe, de hogy nagyon máshova se, esetleg gyök kettővel, mert annyi hátráltató tényező lenne, az is valószínű.Szerintem eleve már az nagy kihívás, hogy az egybites vezetők és az AI egyszerre lesznek az utakon összemixelve. Nyilván ha csak AI menne az úton, akkor mérföldekkel könnyebb dolga lenne, de az meg nem kivitelezhető.
Dirty Teslát érdemes nézni, földúton, esőben, hóban is elmegy már az FSD jó ideje.
Az úthibák és idióta vezetők még backlogban vannak a fejlesztésnél. -
Qtya123
őstag
Ő nem arról beszélt, hogy milyen az AI egy szépen felfestett, mindenhol kitáblázott és jó környezetben, hanem hogyan viselkedne egy random közép-európai, balkáni városban, ahol a fele felfestés hiányzik, romon vannak az utak, stb. Megspékelve a hóval, latyakkal, retekkel, idióta erőszakos vezetőkkel, stb... Egy ilyen környezetben azért én is megnézném mit tud.
Igen, valószínűleg nem menne ott 3 cm-re dagadó erekkel a jeges úton a seggedbe, de hogy nagyon máshova se, esetleg gyök kettővel, mert annyi hátráltató tényező lenne, az is valószínű.Szerintem eleve már az nagy kihívás, hogy az egybites vezetők és az AI egyszerre lesznek az utakon összemixelve. Nyilván ha csak AI menne az úton, akkor mérföldekkel könnyebb dolga lenne, de az meg nem kivitelezhető.
-
Ajándékok
aktív tag
Mutass nekem teszteket ahol több millió kilométert megy a Waymo, és nem Kaliforniában, hanem pl. Romániában, télen-nyáron-esőben-hóban-fagyban-ködben, fél méteres gödröket kerülgetve – amit ugye az emberek napi szinten teljesítenek aránylag kevés baleset mellett. Ilyen nincsen, egy komolytalan rossz vicc arról beszélni hogy jobb mint az ember.
Az emberek felénél, még a legrosszabb AI is jobban vezet.
Ha átlagot számolsz, már évekkel ezelőtt is jobbak voltak a robottaxik, mint egy átlagos ember. -
btprg
senior tag
Egyszerű. Ha jobb lenne a Waymo akkor már mindenhol ez futna, de mivel nem az még gyúrni kell
Mennyire gondolod komolyan, hogy csak és kizárólag azért nem fut mindenhol a Waymo taxija, mert ne produkálna jobb közlekedésbizontsági statisztikákat, mint az emberek?
(Egyébként természetesen minden jel szerint jobb statisztikákat produkál.)Mutass nekem teszteket ahol több millió kilométert megy a Waymo, és nem Kaliforniában, hanem pl. Romániában, télen-nyáron-esőben-hóban-fagyban-ködben, fél méteres gödröket kerülgetve – amit ugye az emberek napi szinten teljesítenek aránylag kevés baleset mellett. Ilyen nincsen, egy komolytalan rossz vicc arról beszélni hogy jobb mint az ember.
-
dabadab
titán
Mutasd meg, hogy a Waymo hogyan nem jobb, mint az ember.
Egyszerű. Ha jobb lenne a Waymo akkor már mindenhol ez futna, de mivel nem az még gyúrni kell.Egyszerű. Ha jobb lenne a Waymo akkor már mindenhol ez futna, de mivel nem az még gyúrni kell
Mennyire gondolod komolyan, hogy csak és kizárólag azért nem fut mindenhol a Waymo taxija, mert ne produkálna jobb közlekedésbizontsági statisztikákat, mint az emberek?
(Egyébként természetesen minden jel szerint jobb statisztikákat produkál.) -
7Heads Drago
veterán
Mutasd meg, hogy a Waymo hogyan nem jobb, mint az ember.
Egyszerű. Ha jobb lenne a Waymo akkor már mindenhol ez futna, de mivel nem az még gyúrni kell. -
dabadab
titán
Hát, akkor tekintsük át ezeket:
Egy újabb igéretről kell lemondanunk
Hol és ki ígérte, hogy a robottaxik elhozzák a balesetmentes közlekedést, főleg 2025-re?
Azt is felejtsük el, hogy jobbak lesznek mint az ember.
Mutasd meg, hogy a Waymo hogyan nem jobb, mint az ember.
-
7Heads Drago
veterán
A Mercedes 3-as szintű rendszere papíron nagy előrelépés, ám erős korlátozásokkal működik. Legfeljebb 95 km/h-ig engedélyezett az önálló vezetés, nem működik esőben, sötétben, alagutakban, illetve 4°C alatt, és feltétlenül szüksége van egy előtte haladó autóra, amelyhez viszonyíthat. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a tesztek során tíz percnél tovább sosem képes önállóan közlekedni – derült ki az ADAC tesztjéből.
A Mercedes szerint ez nem hiba, hanem tudatosan szűkített felhasználási terület: a rendszer lényege, hogy dugóban, araszoló forgalomban levegye a terhet a sofőrről. Hosszú autópályás utakra vagy városi közlekedésbe viszont nem alkalmas, így jelenleg messze van attól, amit a „teljes önvezetés” ígérete alapján várnánk. [link]
Itt meg elég jól elmagyarázzák hogy milyen szintjei vannak az önvezetésnek. Konkrétan az 5-ös szint szerintem senkinek sincs meg. A robotaxik is csak 4-esek. Ha ismeretlen területre érnek ahol nincsennek vonalak meg táblák megáll velük az élet. [link] -
7Heads Drago
veterán
Erős hóesésben vagy nagy esőben nem hiszem hogy stabil lenne a mostani technika.
Illetve én kíváncsi lennék rá hogy ha például csúszik az út, vagy köd van akkor hogy reagál erre. Mert ugye olyankor lényegesen a sebbeség határok alatt megyünk. Vagy sztem ha részeg embert vagy egy gyerek csordát látunk az út szélén a legtöbben már eleve úgy közeledünk hogy már előre fékezünk akkor is ha még épp nincs az út testen. -
Ajándékok
aktív tag
-
gabor7th
addikt
-
Ajándékok
aktív tag
Előbb vagy utóbb (lehet, hogy már ma is), de jobb lesz vezetésben az AI, mint az ember, mert van több nagy előnye:
Jobban lát
Gyorsabban regál
Töredék idő alatt nem csak reagálni, hanem dönteni is tud -
gabor7th
addikt
Egy újabb igéretről kell lemondanunk, a robottaxik nem hozzák el a balesetmentes közlekedést. 4 nap alatt négy baleset... Azt is felejtsük el, hogy jobbak lesznek mint az ember.
-
GhanBuri Ghan
őstag
Én voltam, ne mást szídj. És hasonló esetben ugyanezt fogom tenni. Nem a kocsmában vagyunk. De sztem vagyunk többen is akik nem szeretik az ilyent. Maradjunk az autóknál.
Akkor bizony neked is külön tudok gratulálni ahhoz, hogy csendben végigasszisztálod a folyamatot.
-
7Heads Drago
veterán
Na, ennyit arról, hogy dabadabadab megint szaladt panaszkodni a haver moderátorokhoz, miután sikeresen belekötött mindenkibe - pontosan, ahogy megmondtam előre.
Én voltam, ne mást szídj. És hasonló esetben ugyanezt fogom tenni. Nem a kocsmában vagyunk. De sztem vagyunk többen is akik nem szeretik az ilyent. Maradjunk az autóknál.
-
GhanBuri Ghan
őstag
Na, ennyit arról, hogy dabadabadab megint szaladt panaszkodni a haver moderátorokhoz, miután sikeresen belekötött mindenkibe - pontosan, ahogy megmondtam előre.
-
7Heads Drago
veterán
Nemrég volt, hogy egy vidéki mellékút melletti mélyedésből, sűrű gaz és fa mögül ugrott ki elém egy szarvasródli (olyan 30-50 példány jött szép sorban). Cirka 30-40-nel haladva is épp csak meg tudtam állni, ha tíz méterrel előrébb vagyok, esélyem sincs, így volt egy másodpercem reagálni. Képzeld el ezt este, esőben. Ennyit arról, hogy messziről észreveszel bármit.

Vicces ez a sövény ilyen közel az úthoz. Nem csoda ha a szévédőn landol az állat ugrás közben.
-
7Heads Drago
veterán
Csak nekem nyilvanvalo a leirasodbol, hogy fokozott ovatossaggal kell elhaladni az oviscsoport mellett? Föleg ha takarasban is vannak? Lehet, hogy lemaradsz egy lamparol? Na es akkor mi van?
Megengedö voltam az “ altalaban” hasznalataval, mivel eddigi parszazezer kilometerem alatt nekem meg sosem volt oszloppal valo talalkozas, pedig a büntetöponjaim csak gyorshajtasbol vannak, szoval meg csak tulzottan ovatossn sem vezetek, sokszor kell sietnem, viszont odafigyelek az utra es a gyalogosokra. Estenkent allatokksl is rendszeresen összefutok es öszinten szolva azt sem ertem hogy törtennek a gazolasok, mivel jo messziröl eszreveszel barmit, ha nem a tiktokot bambulod vezetes közben.
öszinten szolva azt sem ertem hogy törtennek a gazolasok, mivel jo messziröl eszreveszel barmit, ha nem a tiktokot bambulod vezetes közben.
Talán mert rengeteg fás bokros részen szinte az úttestre lógnak az ágak, vagy a reklám táblák takarnak, vagy az aszfalt burkolat a gyenge, vagy csak rosszul van megtervezve a csomópont. Persze az állam meg a útfenntartó nem hibás sosem. Csak az autóvezető.
-
johnny500
aktív tag
Minden nap közlekedem egy cirka 10km-es erdős szakaszon, ahol folyamatosan vannak vadak, mivel a környéken van az ország egyik jelentős vadászterülete. Feszülten figyelem az útszéleket, ugyebár egyrészt az a vezető dolga, másrészt meg számitasz rá, tudod, hogy nagy eséllyel jönni fog valami. Eddig egyszer volt, hogy szinte suroltam egy őzet, az konkrétan 10-15 métere ugrott ki a semmiből, ezt leszamitva nem volt gond, 100-200 méteren belül bőven meglátod őket, hogy ott kolbászolnak a bokrok, fák tövében, ha figyelsz. Pár napja egyébként vagy 2-300 méteren keresztül ott szaladtak parhuzamosan mellettem óriási agancsú dámok, nem jöttek be az utra, de az erdőbe sem mentek be, aztan jött valami keresztező erdei út és ott lementek, na ilyet sem láttam még.
Ezek is már kijelölt utakon közlekednek.
100-200 méterre látod mi van a fák takarásában éjszaka meg pl szembe forgalomban is? Azt megnézem. Egyezzünk ki abba, hogy szerencséd volt eddig (maradjon is így persze). Mások sem úgy szokták elütni a állatokat, hogy jó messziről már látják őket, azt bárki kitudja védeni.
-
worxland
addikt
Nemrég volt, hogy egy vidéki mellékút melletti mélyedésből, sűrű gaz és fa mögül ugrott ki elém egy szarvasródli (olyan 30-50 példány jött szép sorban). Cirka 30-40-nel haladva is épp csak meg tudtam állni, ha tíz méterrel előrébb vagyok, esélyem sincs, így volt egy másodpercem reagálni. Képzeld el ezt este, esőben. Ennyit arról, hogy messziről észreveszel bármit.

-
Sinesol
veterán
Sajnos a féktávolságon belül történő dolgok pont azért féktávolságon belüliek, mert nem lehet vele mit csinálni. Örülök hogy eddig szerencséd volt, és nem ugrott ki pl. egy idióta szarvas az erdőből eléd, de az ilyet nem igazán lehet kivédeni. (Főúton erdős szakaszon nem fogunk 30-cal menni a szarvasok miatt.)
Minden nap közlekedem egy cirka 10km-es erdős szakaszon, ahol folyamatosan vannak vadak, mivel a környéken van az ország egyik jelentős vadászterülete. Feszülten figyelem az útszéleket, ugyebár egyrészt az a vezető dolga, másrészt meg számitasz rá, tudod, hogy nagy eséllyel jönni fog valami. Eddig egyszer volt, hogy szinte suroltam egy őzet, az konkrétan 10-15 métere ugrott ki a semmiből, ezt leszamitva nem volt gond, 100-200 méteren belül bőven meglátod őket, hogy ott kolbászolnak a bokrok, fák tövében, ha figyelsz. Pár napja egyébként vagy 2-300 méteren keresztül ott szaladtak parhuzamosan mellettem óriási agancsú dámok, nem jöttek be az utra, de az erdőbe sem mentek be, aztan jött valami keresztező erdei út és ott lementek, na ilyet sem láttam még.
Ezek is már kijelölt utakon közlekednek.
-
btprg
senior tag
Csak nekem nyilvanvalo a leirasodbol, hogy fokozott ovatossaggal kell elhaladni az oviscsoport mellett? Föleg ha takarasban is vannak? Lehet, hogy lemaradsz egy lamparol? Na es akkor mi van?
Megengedö voltam az “ altalaban” hasznalataval, mivel eddigi parszazezer kilometerem alatt nekem meg sosem volt oszloppal valo talalkozas, pedig a büntetöponjaim csak gyorshajtasbol vannak, szoval meg csak tulzottan ovatossn sem vezetek, sokszor kell sietnem, viszont odafigyelek az utra es a gyalogosokra. Estenkent allatokksl is rendszeresen összefutok es öszinten szolva azt sem ertem hogy törtennek a gazolasok, mivel jo messziröl eszreveszel barmit, ha nem a tiktokot bambulod vezetes közben.
Sajnos a féktávolságon belül történő dolgok pont azért féktávolságon belüliek, mert nem lehet vele mit csinálni. Örülök hogy eddig szerencséd volt, és nem ugrott ki pl. egy idióta szarvas az erdőből eléd, de az ilyet nem igazán lehet kivédeni. (Főúton erdős szakaszon nem fogunk 30-cal menni a szarvasok miatt.)
-
Ajándékok
aktív tag
Csak nekem nyilvanvalo a leirasodbol, hogy fokozott ovatossaggal kell elhaladni az oviscsoport mellett? Föleg ha takarasban is vannak? Lehet, hogy lemaradsz egy lamparol? Na es akkor mi van?
Megengedö voltam az “ altalaban” hasznalataval, mivel eddigi parszazezer kilometerem alatt nekem meg sosem volt oszloppal valo talalkozas, pedig a büntetöponjaim csak gyorshajtasbol vannak, szoval meg csak tulzottan ovatossn sem vezetek, sokszor kell sietnem, viszont odafigyelek az utra es a gyalogosokra. Estenkent allatokksl is rendszeresen összefutok es öszinten szolva azt sem ertem hogy törtennek a gazolasok, mivel jo messziröl eszreveszel barmit, ha nem a tiktokot bambulod vezetes közben.
Egy oszlop, még 1 óvodást sem takar el, nemhogy egy csoportot.
Zöld hullám közben nem hiszem, hogy lassítanál. Az veszélyes is és éppen ezért nem életszerű.
Amikor féktávolságon belül eléd lépnek, van időd dönteni vagy csak (jól/rosszul) reagálsz? -
-Skylake-
addikt
Csak nekem nyilvanvalo a leirasodbol, hogy fokozott ovatossaggal kell elhaladni az oviscsoport mellett? Föleg ha takarasban is vannak? Lehet, hogy lemaradsz egy lamparol? Na es akkor mi van?
Megengedö voltam az “ altalaban” hasznalataval, mivel eddigi parszazezer kilometerem alatt nekem meg sosem volt oszloppal valo talalkozas, pedig a büntetöponjaim csak gyorshajtasbol vannak, szoval meg csak tulzottan ovatossn sem vezetek, sokszor kell sietnem, viszont odafigyelek az utra es a gyalogosokra. Estenkent allatokksl is rendszeresen összefutok es öszinten szolva azt sem ertem hogy törtennek a gazolasok, mivel jo messziröl eszreveszel barmit, ha nem a tiktokot bambulod vezetes közben.
"Estenkent allatokksl is rendszeresen összefutok es öszinten szolva azt sem ertem hogy törtennek a gazolasok, mivel jo messziröl eszreveszel barmit, ha nem a tiktokot bambulod vezetes közben."
[link] -
Sinesol
veterán
Csak nekem nyilvanvalo a leirasodbol, hogy fokozott ovatossaggal kell elhaladni az oviscsoport mellett? Föleg ha takarasban is vannak? Lehet, hogy lemaradsz egy lamparol? Na es akkor mi van?
Megengedö voltam az “ altalaban” hasznalataval, mivel eddigi parszazezer kilometerem alatt nekem meg sosem volt oszloppal valo talalkozas, pedig a büntetöponjaim csak gyorshajtasbol vannak, szoval meg csak tulzottan ovatossn sem vezetek, sokszor kell sietnem, viszont odafigyelek az utra es a gyalogosokra. Estenkent allatokksl is rendszeresen összefutok es öszinten szolva azt sem ertem hogy törtennek a gazolasok, mivel jo messziröl eszreveszel barmit, ha nem a tiktokot bambulod vezetes közben.
-
Ajándékok
aktív tag
Ezt altalaban fekezessel, elörelatasssl is meg tudod tenni, en legalabbis azt valasztom az oszlop helyett.

Az mar regen rossz, ha az oszlop a masik opcio, ilyesmi kb akkor fordulhat elö, ha nem foglalkozil a kresz szabalyokkal, nagyon kesön eszlelsz valakit + nem megfelelö sebesseggel haladsz.Amugy fura ez a Musk erveles, hogy embernel kisebb balesetráta. Szerintem egy ilyen kis letszamu taxisflotta tapasztalt taxisoförökkel lehet 0 balesetet hozna össze egy honapban.
"altalaban"
Városban mész 50-el 2 sávos úton. Éppen zöld hullám van, így a szembejövő sáv is tempósan halad. Jobbra előtted a járdán óvodás csoport és egy oszlop. Féktávolságon belül lelép eléd valaki.
Az AI valószínűleg jól dönt. És Te? -
Sinesol
veterán
"azt a bejelentések nem részletezik, melyik fél volt a felelős (nyilván nem egy oszlop)"
Ha ezzel arra utalsz, hogy a robottaxi, nem biztos, hogy igazad van. Lehet, hogy egy ember elütését próbálta elkerülni.Nem sok értelmét látom egy ilyen cikknek, ha nincs benne az ember által vezetett taxik baleset statisztikája ugyan annyi megtett távolság esetén.
Ezt altalaban fekezessel, elörelatasssl is meg tudod tenni, en legalabbis azt valasztom az oszlop helyett.

Az mar regen rossz, ha az oszlop a masik opcio, ilyesmi kb akkor fordulhat elö, ha nem foglalkozil a kresz szabalyokkal, nagyon kesön eszlelsz valakit + nem megfelelö sebesseggel haladsz.Amugy fura ez a Musk erveles, hogy embernel kisebb balesetráta. Szerintem egy ilyen kis letszamu taxisflotta tapasztalt taxisoförökkel lehet 0 balesetet hozna össze egy honapban.
-
btprg
senior tag
Ez a baj az ilyen cikkekkel; egyáltalán nem volt részletezve, hogy mi történt, csak az, hogy sérülés nem volt. Attól szerencsére már elég messze vagyunk, hogy fék nélkül belemenjen valamibe, ezek inkább apró elszámolások, mint a srácnak, akinek a vérében van a vezetés.
Én ködben, hóban, stb inkább az emberek miatt nem engedném ki.
Nem olvastam a cikket, csak kommentelni jöttem
Általánosságban írtam amit írtam.#27:
Epic
Bár nem mintha az autó szempontjából sokat számítana, hogy egy négykézláb mászó embert vagy egy két lábon ágaskodó kutyát kell nem elütni.#42:
Ezzel az elektromos kilinccsel (is) nyilvánvalóan túltolták a futurisztikus baromságot, de mindegy, mert a sok divatmajom így is viszi mint a cukrot. Nekem már csak ez az egy elég lenne ahhoz, hogy ingyen se kelljen az az ipari hulladék. -
noPublicFG
senior tag
ha valami rosszul van megtervezve vagy kivitelezve, akkor a tervező/kivitelező a hibás.
Voltak az elmúlt időszakban azok az egyszer szaporodó balesetek, amikor a kasztniba visszahúzódó csodálatos elektromos kilincs miatt nem tudták kinyitni a kintről segíteni próbálók az ajtót, mert elment az áram és érintésre nem jött ki a kasztniból a kilincs....
Arról olvastam, hogy tervezik felülvizsgálni ezt az egész agymenést biztonság szempontjából. Kíváncsi vagyok ezeknél az eseteknél meg lesznek-lettek e barackolva a tervezők/kivitelezők.Mert ugye sokszor az van, hogy van egy elcseszett típushiba és vért kell izzadni, mire a gyártó elismeri és cseréli garanciában. Sőt van egy csomó, aminél mossák kezüket, nem ismerik el típushibának. Ez ilyen és kész. Zörög a tetőkárpit? Miért vettél C mercit, vegyél E-t, abban majd nem zörög. Ez a márkaszerviz válasza. Szóval kíváncsi leszek, hogy komolyabb balesetek esetén majd mennyire fog ez működni, mikor egyszerűbb dolgokban is nehéz az igényérvényesítés. Az olyanok sem tesznek ennek jót, mint a Criuse, hogy megpróbálták elmismásolni annak a bizonyos vonszolós balesetnek egy részét.
(Ismerősnek is van egy ilyen csodakilincses autója. "Imádja" mikor retkes/vizes a kilincs és ott tötymörög vele, mire érzékeli és kijön végre. De amúgy egy kabaré az egész balesettől függetlenül: [link] )
A kilincsre: a vicc az , hogy fizikailag (mechanikus módszerrel) ez megoldható. A kilincsek csak a jármű üzembe helyezésekor / után húzódnának be, csak az kevésbé luxi, és a vásárlók nem vennék meg!
Az általános vélemény olyasmi: elmegyek az autótól, bezár a központi, és kint a kilincs, de gagyi! -
worxland
addikt
A Waymo társigazgatója, Tekedra Mawakana is úgy látja: hozzá kell szoknia a társadalomnak, hogy az önvezető járművek karamboloznak, betiltás vagy géprombolás helyett pedig az ideális cél az, hogy a közösség elég magasan húzza meg az elfogadható biztonsági határt, amit aztán be kell tartani.
Felteszem, hogy a Waymo járművek által okozott balesetekben az anyagi és/vagy emberi életben esett kárért személyesen Tekedra Mawakana felel majd, ugyanúgy, mintha ő ült volna a volánnál. Itt nem annyira a dolog műszaki része a valódi probléma, hanem a felelősség, különösen ha később nem csak a taxikba erőltetik ezt a hülyeséget, hanem más, jelenleg emberekkel működő területekbe is.
"Felteszem, hogy a Waymo járművek által okozott balesetekben az anyagi és/vagy emberi életben esett kárért személyesen Tekedra Mawakana felel majd, ugyanúgy, mintha ő ült volna a volánnál."
Szálltál már be liftbe? Szakadt már le lift? A liftgyártó cég vezérigazgatója lett elővéve a balesetért?
Demagógiából igen jó jegyed volt a vasárnapi iskolában. -
worxland
addikt
"De nyilván meg fogják oldani, rögtön a fúziós erőmű után." - Inkább fordítva. AI-ra sokkal több pénzt fordítanak.
-
7Heads Drago
veterán
-
GhanBuri Ghan
őstag
A Waymo kicsit jobban működik ott, ahol működik de nem ugyanaz a kiindulási pont. Részletes, gyakran frissített 3d modellel rendelkeznek a városról.
Ez irdatlan mennyiségű adat, minden utcát többször be kell járni 3d szkennelő autóval. Utána ezt kézzel feldolgozni, megtisztítani és minden táblát, sávot, jelzést azonosítani.
Ilyen kézműves önvezetés, csak lassan és drágán lehet terjeszteni, városon kívül inkább sehogy, és személyautóba nem nagyon lehet belerakni.
A Tesla bár többet hibázik, de amit tud az egészen lenyűgöző, és gyakorlatilag mindenhol működőképes. Ha sikerül az 'utolsó 5%' és a sok HW2/3/4 miatti per nem viszi csődbe őket, akkor egyből ők fognak nyerni világ szinten.
Láttam egy New York-i FSD tesztet, ahol eleve két sávban parkoló autók mögött állva, az út jobb szélén állva indult az esemény. Volt még nyitott ajtóval megálló taxis, ahol ránézésre 5-5 centi volt az autó mellett mindkét oldalon, szóval eléggé nehezített pálya, és mindezt különösebb felkészítés nélkül, belenyúlási kényszer nélkül tudta teljesíteni.
Az utolsó 5% soha nem fog teljesülni, szerintem az lesz, hogy ha már bizonyítottan jobb, mint az átlagos vezető, akkor engedélyezik.
És egyébként ez mindazok érdeke, akik kimondottan átlag alatti vezető (mert mondjuk idős vagy van valamilyen betegsége) és mégis szeretne közlekedni. -
Qtya123
őstag
Felteszem, hogy a Waymo járművek által okozott balesetekben az anyagi és/vagy emberi életben esett kárért személyesen Tekedra Mawakana felel majd
Jajj, már megint itt tartunk.
Nyilván az felel a balesetekért, aki felelős értük, ha valami rosszul van megtervezve vagy kivitelezve, akkor a tervező/kivitelező a hibás. Ez annyira ősi és kézenfekvő dolog, hogy már Hammurabi törvénykönyvében is ott volt, négyezer évvel ezelőtt.ha valami rosszul van megtervezve vagy kivitelezve, akkor a tervező/kivitelező a hibás.
Voltak az elmúlt időszakban azok az egyszer szaporodó balesetek, amikor a kasztniba visszahúzódó csodálatos elektromos kilincs miatt nem tudták kinyitni a kintről segíteni próbálók az ajtót, mert elment az áram és érintésre nem jött ki a kasztniból a kilincs....
Arról olvastam, hogy tervezik felülvizsgálni ezt az egész agymenést biztonság szempontjából. Kíváncsi vagyok ezeknél az eseteknél meg lesznek-lettek e barackolva a tervezők/kivitelezők.Mert ugye sokszor az van, hogy van egy elcseszett típushiba és vért kell izzadni, mire a gyártó elismeri és cseréli garanciában. Sőt van egy csomó, aminél mossák kezüket, nem ismerik el típushibának. Ez ilyen és kész. Zörög a tetőkárpit? Miért vettél C mercit, vegyél E-t, abban majd nem zörög. Ez a márkaszerviz válasza. Szóval kíváncsi leszek, hogy komolyabb balesetek esetén majd mennyire fog ez működni, mikor egyszerűbb dolgokban is nehéz az igényérvényesítés. Az olyanok sem tesznek ennek jót, mint a Criuse, hogy megpróbálták elmismásolni annak a bizonyos vonszolós balesetnek egy részét.
(Ismerősnek is van egy ilyen csodakilincses autója. "Imádja" mikor retkes/vizes a kilincs és ott tötymörög vele, mire érzékeli és kijön végre. De amúgy egy kabaré az egész balesettől függetlenül: [link] )
-
Kristof93
senior tag
Az a magyar fordításból kimaradt, hogy a Waymo részletesen beszámol az incidensekről, ami alapján lehet tudni, hogy ki rontott el mit (az esetek nagy részében a másik fél), a Tesla ezt nem teszi meg.
Egyébként a konkrét eseteknek azért is érdemes utánanézni, mert pl. a Waymo statisztikái között van halálos baleset is: ez úgy nézett ki, hogy a pirosnál álló autókba belerohant egy gyorshajtó, többet összetört és az egyik autó egyik utasa meghalt - a balesetben érintett Waymoban senki nem ült.
Az erősen látszik, hogy továbbra is a Waymo jelenti az önvezetés csúcsát, a Tesla még biztonsági sofőrrel is lényegesen rosszabb adatokat produkál.A Waymo kicsit jobban működik ott, ahol működik de nem ugyanaz a kiindulási pont. Részletes, gyakran frissített 3d modellel rendelkeznek a városról.
Ez irdatlan mennyiségű adat, minden utcát többször be kell járni 3d szkennelő autóval. Utána ezt kézzel feldolgozni, megtisztítani és minden táblát, sávot, jelzést azonosítani.
Ilyen kézműves önvezetés, csak lassan és drágán lehet terjeszteni, városon kívül inkább sehogy, és személyautóba nem nagyon lehet belerakni.
A Tesla bár többet hibázik, de amit tud az egészen lenyűgöző, és gyakorlatilag mindenhol működőképes. Ha sikerül az 'utolsó 5%' és a sok HW2/3/4 miatti per nem viszi csődbe őket, akkor egyből ők fognak nyerni világ szinten.
-
dabadab
titán
A Waymo társigazgatója, Tekedra Mawakana is úgy látja: hozzá kell szoknia a társadalomnak, hogy az önvezető járművek karamboloznak, betiltás vagy géprombolás helyett pedig az ideális cél az, hogy a közösség elég magasan húzza meg az elfogadható biztonsági határt, amit aztán be kell tartani.
Felteszem, hogy a Waymo járművek által okozott balesetekben az anyagi és/vagy emberi életben esett kárért személyesen Tekedra Mawakana felel majd, ugyanúgy, mintha ő ült volna a volánnál. Itt nem annyira a dolog műszaki része a valódi probléma, hanem a felelősség, különösen ha később nem csak a taxikba erőltetik ezt a hülyeséget, hanem más, jelenleg emberekkel működő területekbe is.
Felteszem, hogy a Waymo járművek által okozott balesetekben az anyagi és/vagy emberi életben esett kárért személyesen Tekedra Mawakana felel majd
Jajj, már megint itt tartunk.
Nyilván az felel a balesetekért, aki felelős értük, ha valami rosszul van megtervezve vagy kivitelezve, akkor a tervező/kivitelező a hibás. Ez annyira ősi és kézenfekvő dolog, hogy már Hammurabi törvénykönyvében is ott volt, négyezer évvel ezelőtt. -
dabadab
titán
Csak emlékeztetnélek, hogy ezt írtad egy konkrét videóra reagálva:
Ha a "lát" igébe beleértjük azt is, hogy mit fog fel a bithalmazból, akkor már jól láthatóan (
) nem lát jobban.Ezt kellene valahogy alátámasztani.
-
Ajándékok
aktív tag
engedélyezőket kellene felelősségre vonni
Majd az állam megbünteti magát?
Nem értünk egyet. Sztem ez a technológia még nagyon gyengén muzsikál. Nincs mit reklámozni. Menj be a helyi nagyvárosba és nézd meg hány helyen hiányos a felfestés. Pedig ez nem csak az önvezető autónak kellene hanem az átlag soförnek is."Sztem ez a technológia még nagyon gyengén muzsikál"
Lehet, hogy igazad van. Kérem az adatokat, amiből ez kiderül!
-
V.Milán
aktív tag
És az szerinted már eredmény hogy 1-1 városban tesztelik?
Ha több lesz belőle még több lesz a probléma. Arról nem is beszélve hogy az érintett városokban gondolom volt erre külön anyagi ráfordítás is.
És amíg egy autó ajtajának a kinyitása is problémás lehet addig kár másról beszélni. 1-2 gyártó erős túlzásokba esett a fejlesztéseket illetően.A zárt tesztkörnyezethez képest határozott előrehaladás. Fejlődik ez, csak a saját ütemében. És nyilván az újdonság ereje miatt 1-1 baleset sokkal több figyelmet kap.
-
7Heads Drago
veterán
engedélyezőket kellene felelősségre vonni
Majd az állam megbünteti magát?
Nem értünk egyet. Sztem ez a technológia még nagyon gyengén muzsikál. Nincs mit reklámozni. Menj be a helyi nagyvárosba és nézd meg hány helyen hiányos a felfestés. Pedig ez nem csak az önvezető autónak kellene hanem az átlag soförnek is. -
7Heads Drago
veterán
És az szerinted már eredmény hogy 1-1 városban tesztelik?
Ha több lesz belőle még több lesz a probléma. Arról nem is beszélve hogy az érintett városokban gondolom volt erre külön anyagi ráfordítás is.
És amíg egy autó ajtajának a kinyitása is problémás lehet addig kár másról beszélni. 1-2 gyártó erős túlzásokba esett a fejlesztéseket illetően. -
powerage76
tag
A Waymo társigazgatója, Tekedra Mawakana is úgy látja: hozzá kell szoknia a társadalomnak, hogy az önvezető járművek karamboloznak, betiltás vagy géprombolás helyett pedig az ideális cél az, hogy a közösség elég magasan húzza meg az elfogadható biztonsági határt, amit aztán be kell tartani.
Felteszem, hogy a Waymo járművek által okozott balesetekben az anyagi és/vagy emberi életben esett kárért személyesen Tekedra Mawakana felel majd, ugyanúgy, mintha ő ült volna a volánnál. Itt nem annyira a dolog műszaki része a valódi probléma, hanem a felelősség, különösen ha később nem csak a taxikba erőltetik ezt a hülyeséget, hanem más, jelenleg emberekkel működő területekbe is.
-
bambano
titán
-
bambano
titán
Sosem volt ígéret, hogy az emberek hibátlanul fognak közlekedni.
Most vagy én ásom mélyebbre magam a hülyeségbe, vagy az, aki azt hiszi, hogy az ai most vagy záros közeli határidőn belül felveheti a versenyt az emberi gondolkodással. Jelenleg az önvezetés rengeteg gyerekbetegséggel küzd. -
dabadab
titán
-
bambano
titán
Például abból, hogy cikkekben kell győzködni az embereket, hogy törődjenek bele, hogy az ai is hibázik.
-
arnyekxxx
veterán
A kérdés, hogy felismeri, hogy ott kutya meg ember van, vagy beleöntöttek az agyába 500 millió képet, és megmondták neki, hogy eztmegazt a bithalmazt az emberek a kutya ascii sctringgel azonosítják.
Az ai egy felturbózott kereső, azért lehet jobb bizonyos esetekben, mert benne van a "mindet". Egy ember nem tudja megnézni az összes képet, az ai igen.Szerinted az ember genetikailag képes felismerni a kutyát, vagy megtanulja kiskorában képek alapján?
-
-Skylake-
addikt
A kérdés, hogy felismeri, hogy ott kutya meg ember van, vagy beleöntöttek az agyába 500 millió képet, és megmondták neki, hogy eztmegazt a bithalmazt az emberek a kutya ascii sctringgel azonosítják.
Az ai egy felturbózott kereső, azért lehet jobb bizonyos esetekben, mert benne van a "mindet". Egy ember nem tudja megnézni az összes képet, az ai igen.ameddig nem lesz negykezlab jarkalo ember porazon es 1,7m magas ketlabon, magassarkuban jarkalo kutya, addig pont tokeletesen eleg megmutatni neki azt az 500millio kepet hogy melyik melyik es hibatlanul tudni fogja. van egy eros "az ai sose fog tudni ugy programozni mint en" standard reddit vibeja a kommentednek.
-
V.Milán
aktív tag
A kérdés, hogy felismeri, hogy ott kutya meg ember van, vagy beleöntöttek az agyába 500 millió képet, és megmondták neki, hogy eztmegazt a bithalmazt az emberek a kutya ascii sctringgel azonosítják.
Az ai egy felturbózott kereső, azért lehet jobb bizonyos esetekben, mert benne van a "mindet". Egy ember nem tudja megnézni az összes képet, az ai igen.Szerintem a két állításod megegyezik. Te is ezt meg azt a színhalmazt ismered fel ember és kutyaként. Ha nagy változás lenne, te se ismernéd fel.
-
dabadab
titán
A kérdés, hogy felismeri, hogy ott kutya meg ember van, vagy beleöntöttek az agyába 500 millió képet, és megmondták neki, hogy eztmegazt a bithalmazt az emberek a kutya ascii sctringgel azonosítják.
Az ai egy felturbózott kereső, azért lehet jobb bizonyos esetekben, mert benne van a "mindet". Egy ember nem tudja megnézni az összes képet, az ai igen.Oké, ezzel nem mondtál semmit, kanyarodjunk vissza, hogy szerinted miből látszik az, hogy nem fogja fel olyan jól a forgalmi helyzetet, mint egy ember. Timestamp, screenshot, bekarikázott részletek, bármi, csak konkrétum legyen, ne ilyen általános mellébeszélés.
-
bambano
titán
A kérdés, hogy felismeri, hogy ott kutya meg ember van, vagy beleöntöttek az agyába 500 millió képet, és megmondták neki, hogy eztmegazt a bithalmazt az emberek a kutya ascii sctringgel azonosítják.
Az ai egy felturbózott kereső, azért lehet jobb bizonyos esetekben, mert benne van a "mindet". Egy ember nem tudja megnézni az összes képet, az ai igen. -
dabadab
titán
Ha a "lát" igébe beleértjük azt is, hogy mit fog fel a bithalmazból, akkor már jól láthatóan (
) nem lát jobban.
Nem tudom, hogy te mit nézel, de amúgy elég egyértelműen ki is rajzolja, hogy ott kutyák meg emberek futnak. -
bambano
titán
Anno volt róla cikk, hogy a waymo azonnal beparancsolta a flottáját, ha elromlott az idő, én meg vezetek ködben és hóban is.
Lehet, hogy régebben így volt (bár nyilván erősen kérdéses, hogy mit jelent az "elromlott az idő"), most már nincs így (pl [link]). Meg persze sötétben és oldalra is jobban lát, mint az egyszeri sofőr (itt hányan humán csapta volna el a kutyust? [link] )
Ha a "lát" igébe beleértjük azt is, hogy mit fog fel a bithalmazból, akkor már jól láthatóan (
) nem lát jobban.
Azt sem szeretik a marketinginformatikusok hallani, hogy nincs ai. -
dabadab
titán
Nem sokat ér az sem. Anno volt róla cikk, hogy a waymo azonnal beparancsolta a flottáját, ha elromlott az idő, én meg vezetek ködben és hóban is.
Az is szomorú kicsit, hogy arról is volt már hír, hogy az önvezető taxik nem csökkentik a forgalmat, hanem olyanokat is egyéni(bb) közlekedésre csábítanak, akiknek előtte jó volt a busz is.Anno volt róla cikk, hogy a waymo azonnal beparancsolta a flottáját, ha elromlott az idő, én meg vezetek ködben és hóban is.
Lehet, hogy régebben így volt (bár nyilván erősen kérdéses, hogy mit jelent az "elromlott az idő"), most már nincs így (pl [link]). Meg persze sötétben és oldalra is jobban lát, mint az egyszeri sofőr (itt hányan humán csapta volna el a kutyust? [link] )
-
-Skylake-
addikt
Ha ez minden körülmény között megvalósul (tehát nem a száraz ideális világos langyos időben tesztelik és az alapján döntik el hogy esőben és sötétben is mehet) és nem megy a használhatóság rovására (pl. ködben egyszerűen nem hajlandó elindulni), akkor oké.
Ettől függetlenül pszichológiailag lehet sokkal rosszabb és ez ellene hangolhatja (teljesen jogosan) a közvéleményt. Az könnyebben elfogadható, hogy egy idióta nekem jön véletlenül, főleg ha meg lesz büntetve, mint az hogy randomra valamekkora eséllyel az egyenes úton fékezés nélkül beleönvezet egy betonfalba. Ha az ilyen autók nagy száma miatt elszaporodnak az utóbbi jellegű dolgok, akkor égni fog az összes ilyen autó és a gyártók is lehúzhatják a rolót.
Ebben teljesen igazat adok neked.
-
V.Milán
aktív tag
Ha ez minden körülmény között megvalósul (tehát nem a száraz ideális világos langyos időben tesztelik és az alapján döntik el hogy esőben és sötétben is mehet) és nem megy a használhatóság rovására (pl. ködben egyszerűen nem hajlandó elindulni), akkor oké.
Ettől függetlenül pszichológiailag lehet sokkal rosszabb és ez ellene hangolhatja (teljesen jogosan) a közvéleményt. Az könnyebben elfogadható, hogy egy idióta nekem jön véletlenül, főleg ha meg lesz büntetve, mint az hogy randomra valamekkora eséllyel az egyenes úton fékezés nélkül beleönvezet egy betonfalba. Ha az ilyen autók nagy száma miatt elszaporodnak az utóbbi jellegű dolgok, akkor égni fog az összes ilyen autó és a gyártók is lehúzhatják a rolót.
Ez a baj az ilyen cikkekkel; egyáltalán nem volt részletezve, hogy mi történt, csak az, hogy sérülés nem volt. Attól szerencsére már elég messze vagyunk, hogy fék nélkül belemenjen valamibe, ezek inkább apró elszámolások, mint a srácnak, akinek a vérében van a vezetés.
Én ködben, hóban, stb inkább az emberek miatt nem engedném ki.
-
btprg
senior tag
"Elon Musk nem is balesetmentes működést, egyszerűen az átlagos emberi balesetrátánál kevesebb incidenst ígér és statisztikai oldalról győzné meg a városokat és a döntéshozókat, hogy adjanak zöld utat nagyszámú robotaxinak."
az EGYETLEN lenyeges gondolat. ennyi. en nem szeretem Musk-ot, emberileg nagyon nem, de ebben tokeletesen igaza van. az iqos sem azert jo, mert egeszseges. azert jo, mert KEVESBE karos mint a sima cigi. ha a normal soforok 1 millio kilometeren 4 balesetet csinalnak, az onvezeto autok meg 3-at, akkor az onvezeto auto biztonsagosabb es pont. nincs mirol a tovabbiakban beszelni, biztonsagosabb, mert szamszeruen kevesebb balesetet szenved el 1 millio kilometeren mint a normal soforok altal vezetett autok.
Ha ez minden körülmény között megvalósul (tehát nem a száraz ideális világos langyos időben tesztelik és az alapján döntik el hogy esőben és sötétben is mehet) és nem megy a használhatóság rovására (pl. ködben egyszerűen nem hajlandó elindulni), akkor oké.
Ettől függetlenül pszichológiailag lehet sokkal rosszabb és ez ellene hangolhatja (teljesen jogosan) a közvéleményt. Az könnyebben elfogadható, hogy egy idióta nekem jön véletlenül, főleg ha meg lesz büntetve, mint az hogy randomra valamekkora eséllyel az egyenes úton fékezés nélkül beleönvezet egy betonfalba. Ha az ilyen autók nagy száma miatt elszaporodnak az utóbbi jellegű dolgok, akkor égni fog az összes ilyen autó és a gyártók is lehúzhatják a rolót.
-
V.Milán
aktív tag
Hát azért az a tapasztalatom, hogy dolgok meg tudnak valósulni az emberiség keze alatt, csak minden a maga idejében és természetesen rengeteg indokolatlan kitérővel.
-
bambano
titán
Az a véleményem, hogy amíg nem tudunk masszívan párhuzamosítható architektúrát gyártani, addig itt nem lesz rendes ai. De nyilván meg fogják oldani, rögtön a fúziós erőmű után.
-
V.Milán
aktív tag
-
bambano
titán
-
V.Milán
aktív tag
Nem sokat ér az sem. Anno volt róla cikk, hogy a waymo azonnal beparancsolta a flottáját, ha elromlott az idő, én meg vezetek ködben és hóban is.
Az is szomorú kicsit, hogy arról is volt már hír, hogy az önvezető taxik nem csökkentik a forgalmat, hanem olyanokat is egyéni(bb) közlekedésre csábítanak, akiknek előtte jó volt a busz is.Gyerekcipőben van még az egész. Úgymond public beta. Nyilván nem engedném ki ködbe.
Amúgy én is kipróbálnám legalább 1x
-
bambano
titán
Valahogy az objektivitás rovására történő ellenszenvet érzek a cikkben... Egyik baleset sem volt részletezve, (+1 #1-hez)
Szívesebben látnék flottára és megtett útra/utazási körülményekre levetített százalékos arányú balesetezést szívesebben látnék, főleg összehasonlítva az emberi vezetéssel.Nem sokat ér az sem. Anno volt róla cikk, hogy a waymo azonnal beparancsolta a flottáját, ha elromlott az idő, én meg vezetek ködben és hóban is.
Az is szomorú kicsit, hogy arról is volt már hír, hogy az önvezető taxik nem csökkentik a forgalmat, hanem olyanokat is egyéni(bb) közlekedésre csábítanak, akiknek előtte jó volt a busz is. -
dabadab
titán
Az a magyar fordításból kimaradt, hogy a Waymo részletesen beszámol az incidensekről, ami alapján lehet tudni, hogy ki rontott el mit (az esetek nagy részében a másik fél), a Tesla ezt nem teszi meg.
Egyébként a konkrét eseteknek azért is érdemes utánanézni, mert pl. a Waymo statisztikái között van halálos baleset is: ez úgy nézett ki, hogy a pirosnál álló autókba belerohant egy gyorshajtó, többet összetört és az egyik autó egyik utasa meghalt - a balesetben érintett Waymoban senki nem ült.
Az erősen látszik, hogy továbbra is a Waymo jelenti az önvezetés csúcsát, a Tesla még biztonsági sofőrrel is lényegesen rosszabb adatokat produkál. -
-Skylake-
addikt
"Elon Musk nem is balesetmentes működést, egyszerűen az átlagos emberi balesetrátánál kevesebb incidenst ígér és statisztikai oldalról győzné meg a városokat és a döntéshozókat, hogy adjanak zöld utat nagyszámú robotaxinak."
az EGYETLEN lenyeges gondolat. ennyi. en nem szeretem Musk-ot, emberileg nagyon nem, de ebben tokeletesen igaza van. az iqos sem azert jo, mert egeszseges. azert jo, mert KEVESBE karos mint a sima cigi. ha a normal soforok 1 millio kilometeren 4 balesetet csinalnak, az onvezeto autok meg 3-at, akkor az onvezeto auto biztonsagosabb es pont. nincs mirol a tovabbiakban beszelni, biztonsagosabb, mert szamszeruen kevesebb balesetet szenved el 1 millio kilometeren mint a normal soforok altal vezetett autok.
-
Tesztelo.hu
senior tag
Értem. Mondjuk az érdekelne engem meg hogy egy normál baleset fordult-e már elő hasonló:
egyik jármű egy járókelőt elütött és magával vonszolt.
És talán az se véletlen hogy a engedélyező szervek se találják ezt jónak. De tény és való elég sok itt mostanság a vitára adó cikk amiből garantáltan egymásnak csapnak az oldalak.Igen, fordult már elő, éppen pár napja egy: [link]
-
Tschubi
aktív tag
Értem. Mondjuk az érdekelne engem meg hogy egy normál baleset fordult-e már elő hasonló:
egyik jármű egy járókelőt elütött és magával vonszolt.
És talán az se véletlen hogy a engedélyező szervek se találják ezt jónak. De tény és való elég sok itt mostanság a vitára adó cikk amiből garantáltan egymásnak csapnak az oldalak.Első blikkre:
[link]
Nem, és persze, hogy nem jó, ha a robot is ilyet művel. -
Ajándékok
aktív tag
Értem. Mondjuk az érdekelne engem meg hogy egy normál baleset fordult-e már elő hasonló:
egyik jármű egy járókelőt elütött és magával vonszolt.
És talán az se véletlen hogy a engedélyező szervek se találják ezt jónak. De tény és való elég sok itt mostanság a vitára adó cikk amiből garantáltan egymásnak csapnak az oldalak.Szerintem több részeg sofőr is csinált már ilyet.
Ha ugyan annyi megtett úton több balesetet okoznak a robottaxik, akkor az engedélyezőket kellene felelősségre vonni, ha kevesebbet okoznak, akkor komoly reklámot nekik.
-
V.Milán
aktív tag
Értem. Mondjuk az érdekelne engem meg hogy egy normál baleset fordult-e már elő hasonló:
egyik jármű egy járókelőt elütött és magával vonszolt.
És talán az se véletlen hogy a engedélyező szervek se találják ezt jónak. De tény és való elég sok itt mostanság a vitára adó cikk amiből garantáltan egymásnak csapnak az oldalak.Azért 1,5 év az informatikában elég sok. Ha még mindig ilyeneket csinálna, még ennyit se engednének az utcára.
-
7Heads Drago
veterán
"azt a bejelentések nem részletezik, melyik fél volt a felelős (nyilván nem egy oszlop)"
Ha ezzel arra utalsz, hogy a robottaxi, nem biztos, hogy igazad van. Lehet, hogy egy ember elütését próbálta elkerülni.Nem sok értelmét látom egy ilyen cikknek, ha nincs benne az ember által vezetett taxik baleset statisztikája ugyan annyi megtett távolság esetén.
Értem. Mondjuk az érdekelne engem meg hogy egy normál baleset fordult-e már elő hasonló:
egyik jármű egy járókelőt elütött és magával vonszolt.
És talán az se véletlen hogy a engedélyező szervek se találják ezt jónak. De tény és való elég sok itt mostanság a vitára adó cikk amiből garantáltan egymásnak csapnak az oldalak. -
V.Milán
aktív tag
Valahogy az objektivitás rovására történő ellenszenvet érzek a cikkben... Egyik baleset sem volt részletezve, (+1 #1-hez)
Szívesebben látnék flottára és megtett útra/utazási körülményekre levetített százalékos arányú balesetezést szívesebben látnék, főleg összehasonlítva az emberi vezetéssel. -
Ajándékok
aktív tag
"azt a bejelentések nem részletezik, melyik fél volt a felelős (nyilván nem egy oszlop)"
Ha ezzel arra utalsz, hogy a robottaxi, nem biztos, hogy igazad van. Lehet, hogy egy ember elütését próbálta elkerülni.Nem sok értelmét látom egy ilyen cikknek, ha nincs benne az ember által vezetett taxik baleset statisztikája ugyan annyi megtett távolság esetén.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- iPhone 15 Plus 128GB Blue -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5306
- Új! Gigabyte Aero X16 UltraSlim Gamer Laptop Ryzen 7 350 32GB 1TB RTX 5060 16" QHD+ 165Hz Garancia
- Samsung Galaxy S20 FE / 6/128Gb / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 128GB Silver - 2 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4916, 100% AKKSI
- Ducky One 3 FULL/TKL/SF/MINI billentyűzetek többféle színben és kapcsolókkal, plusz csuklótámaszok
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Itt már nem igen van belenyúlás.




Általánosságban írtam amit írtam.


