Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz Mr.Csizmás #38197 üzenetére

    Köszi! Ennek utána nézek.

    Ma megpróbálkoztam megint vele.
    Kicsit állítottam a szeletelésen is. Nagyobb kitöltés, extra fal, nagyobb z-hop és visszavettem a sebességet is.
    Így tovább jutottam, mint eddig bármikor. De sajnos megint elrontott egy réteget.
    Vagy nem bírja a gyorsulást vagy a 300 mm/s utazási sebességet.
    Keresek valami tesztet rá.
    Lehet, hogy mégis csak a nyomtatás lassítása lesz a megoldás. Végül is ide befér így a tárgy, a Prusa-ba nem fér. Ha beférne, akkor 19 óra lenne.
    Meg lehet, hogy állítanom kellene a varraton is, mert néha igencsak sokat utazik rétegen belül a fej.
    Az oszlop teszt még nem is volt meg. Mert azoknak egyenesnek kell lenniük. Arra nagyon kíváncsi leszek.

    Azt vettem észre, hogy nyomtatás közben műanyag darabok esnek a tárgyra. Benéztem az extruderhez és kicsit meglepődtem.
    Dual Gear-es, viszont ami a motor áttétet illeti, azok műanyag fogaskerek.
    Emellett sok kis darab anyag van benn. Fehér is (ezzel tesztelhették a nyomtatót a gyárban) és az enyémből is.
    Szóval láthatóan darálja az anyagot. Ami nem jó, de nem tudom, mit lehetne vele kezdeni.
    És megfogalmazódott bennem egy másik kérdés is, vajon a műanyag fogaskerekek meddig fogják bírni? Filament darabkák már most is vannak a fogakon. Viszont kattogni még nem hallottam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák