Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz mzso #41404 üzenetére

    "Ez alatt mit értesz? Mire gondolsz?"

    Arra gondolok, hogy ha most a "Jófogás" oldalán rákeresel a 3D tévékre, 99%-ban olyan eladókat találsz, akik több, akár több tucat televíziót árulnak.

    (Hogy vállalkozóként, adózva a bevétel után, abban nem vagyok biztos.)

    Kérdéses a származási hely is, hogy volt-e javítva, vagy esetleg valami leselejtezett darabról van szó...

    Az ún. "Outlet"-ek is ebbe a kategóriába tartoznak, és még ha adnak is 1-2 év garanciát a termékre, nem tekinthetjük azt "új terméknek". (Összehasonlítva egy hagyományos, műszaki áruház kínálatával.)

    Az OLED tévé topic-ban fórumtársunk remekül összefoglalta a lényeget; a saját tapasztalatai alapján tanulva.

    "Konkrétan milyen gyártók, típusok voltak jók?"

    Technológia és mutatott képi élmény szempontjából a sztereo, 3D projektoros megoldás a legjobb.

    Azt követi a plazma televízió. A Panasonic legtöbb 3D-s modellje kifejezetten kiváló képet produkált. Más kérdés, hogy manapság használtan, plazma televíziót venni botorság. (Ha ~30.000-50.000 forintért megvásárolhatsz egy egykori csúcsmodellt, ami megkímélt, hibátlan állapotban van, akkor persze megéri. Ám ilyet nem fogsz találni.)

    A régi szériákban jellemzően a Samsung alkotott jót. A híres "D/E/F/G/H" sorozatai jellemzően remek tévék voltak 6100-tól felfelé.

    120 Hz-es, kontrasztos, jó fekete szintet produkáló panelt kaptak, és főleg az "F" szériától felfelé a 3D-n is sokat javítottak. A legtöbb akkori modellben meglehetősen jó, éles, "crosstalk"-tól, "ghosting"-tól mentes képet produkáló, aktív sutteres megoldás működött.

    A Samsung SSG-3100 szemüveggel (ez a masszívabb, szemet körbevevő, külső fényt kizáró darab) remek 3D élményt nyújt az ilyen tévé.

    Még ~2-3 éve is lehetett kapni újonnan az "UE75H6400"-at (emlékszem, a SONY helyett majdnem azt vettem meg, bár kétszer annyiba került, de az Euronics-nál a vége felé, ha jól emlékszem 400.000 alá kúszott az ára).

    Ha egy ilyet találsz megkímélt állapotban, akkor azért egy ilyen nagy méretű panellel otthon remek 3D mozit tudsz nézni. Feltételezve, hogy Blu-ray 3D lemezekről nézed a filmet. (De ez számomra alap. Máshogyan nem is érdemes.)

    A másik lehetőség a SONY W808/809c széria, vagy az akkori, 4K-s változata a W8509C. Ezek baromi jó, aktív 3D-s tévék voltak, egészen kiváló, nem ritkán bőven 6000:1 feletti kontraszt értékekkel, és nagyon jó minőségű 3D képpel.

    A 2010-es évek elején még a SHARP, Hitachi, TOSHIBA palettáján is volt pár remek, VA paneles, aktív 3D-s modell, de azok közül használtan fellelni egy-egy eladó darabot szinte lehetetlen. (Régen is "rétegtermék" volt, amit piacra dobtak. Főleg az utóbbi kettő. A "nagyok - Samu, LG, SONY - mellett itthon alig adtak el ilyen tévéket.)

    A "TOSHIBA 50L7335DG" például egészen kiváló darab volt, olyan speciális VA panellel, ami egy IPS betekintési szögét hozta.

    A Panasonic palettájáról az utolsó években megjelent DX és EX felső-közép kategóriás és prémium szériái voltak jó tévék. Egy DX900-at, vagy EX780-at (75 colos méretben) most is nagyon szívesen elfogadnék! :K

    Mivel még ezeket is lehetett pár éve kapni, abban reménykedhetsz, hogy valaki OLED-re, vagy QLED-re lecseréli őket, és meghirdeti. Azért ennyi idő távlatából, gondos gazdától bátran megvehető egy ilyen LCD tévé.

    Nyilván az ár nem mindegy. A "hiénák" rámentek arra, hogy 3D tévét újonnan nem lehet kapni, ezért jellemzően bestiálisan drága mindegyik, amit meghirdetnek.

    Nem LCD vonalról egyértelműen az LG 3D OLED tévéi nyújtották a legjobb minőséget. A legélesebb 3D kép, amit valaha láttam egy 65E6V készüléknek volt köszönhető. Tényleg elképesztő volt, hogy akármilyen éles szögből nézve, ugyanazt a pengeéles 3D képet produkálta! :)

    Nagy előnye volt az is, hogy a 4K felbontás miatt már a passzív technológia ellenére is valódi, Full HD 3D képet tudott megjeleníteni.

    Full HD 3D passzív tévét én éppen ezért nem vennék. A felezett sorfelbontás miatt a legjobb 3D BD filmedet sem tudod annak eredeti felbontásában élvezni.

    (Természetesen a tűéles 3D kép a Full HD OLED-ekre is igaz volt.)

    Ettől függetlenül a Philips, az LG, és a SONY kínálatában is volt olyan passzív 3D tévé, aminek jó minőségű volt a képe, de én már az IPS panel miatt sem tekintem ezeket alternatívának.

    Egyébként furcsa módon az LG utolsó 3D LCD-inek a képe már nem is volt jó. Mindegyiket leteszteltem, és még a "86UH950V" csúcsmodell is nagyon homályos képet adott, ha csak egy kicsit is kimozdult a fejem a középpontból. (És onnan nézve is maximum 3.5-et adtam volna a 3D képminőségre egy 5-ös skálán.)

    Ilyen volt a "SONY ZD9"-es is! 2D-ben az egy egészen pazar, csodálatos alkotás. Bármikor szívesen látnám a nappalimban.

    A 3D-je (bár aktív sutteres) konkrétan nézhetetlen volt.

    Látszott, hogy ekkor már nem törődtek a gyártók a 3D technológiával. Ezért is nagy szám, hogy a velük egy időben piacra dobott Panasonic EX780 annyira jó lett ilyen szempontból is!

    Ha van szerencséd vásárolni, egy beéégéstől mentes, megkímélt 4K LG OLED-et (E6, vagy G6 pláne), akkor azzal mindenképpen jól jársz.

    És a passzív technológia előnye (különösen a tűéles képpel párosítva), hogy nem fárasztja úgy a szemedet. Bár ez is egyénfüggő... a nővérem pl. passzív OLED 3D-t is csak pár percig bír, én viszont gond nélkül használom órákon át az aktív 3D szemüveget is.

    Summa summarum:
    Amire reálisan esélyed van az a SONY W8xx/8xxx sorozatainak egy példánya, vagy az említett Samsung F/G/H 6xxx/7xxx/8xxx, vagy JU/JS7xxx/8xxx/9xxx szériák (8-astól 10 bites panellel) valamelyike, esetleg Panasonic DX/EX, egy pár Samsung SSG-3100 szemüveggel kombinálva szerintem a legjobb otthoni 3D tévés megoldás, mindent figyelembe véve.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák