- Milyen videókártyát?
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Fujifilm X
- Gaming notebook topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezetékes FEJhallgatók
- OLED TV topic
- 360 Hz-et ígérő QD-OLED monitorral rukkolt elő a ViewSonic
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Androidos fejegységek
-
PROHARDVER!
Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!Ha kimondottan használt gépet keresel, ebben a topicban kérdezz.
Ha játékra keresel gépet, a gaming notebook topicban érdeklődj.1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS vagy OLED?
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)Az "Ez a gép jó?" jellegű kérdésekre nem tudunk válaszolni!. Azért nincs értelme, mert az összefoglaló kitöltése nélkül nem tudjuk, hogy mi éri meg és mi a jó neked.
Pár gondolat, mielőtt választasz:
Első és legfontosabb: a notebook nem asztali gép. Itt a hardver nem csak a processzor és a vga, hanem az egész gép együtt. Itt nem lehet kicserélni a hűtést nagyobb teljesítményűre, a kijelzőt szebbre, a billentyűzetet jobbra, a házat strapabíróbbra. Ezért fontos, hogy a választásnál minden tényezőt figyelembe kell venni, nem csak a cpu és a vga teljesítményét.
Második fontos dolog: a támogatás és a garancia. Notebooknál nagyon fontos, hogy megfelelő driverek álljanak rendelkezésre, hiszen az egyes alkatrészek nem cserélhetők. A garancia megbízhatósága és gyorsasága is fontos kérdés, mert a legtöbb hardveres hiba csak szervizben javítható és ilyenkor az egész gépet nélkülöznöd kell. Nem úgy van, mint asztali gépnél, hogy amíg a vga szervizben van, addig teszünk bele a fiókból egy másikat.
És végül a harmadik: mindig állítsd fontossági sorrendbe a felhasználási módokat, amire gépet keresel. Ritka az olyan gép, ami egyformán jó játékra és munkára vagy fotószerkesztésre és hordozásra, stb. Ezért fontos, hogy emeld ki azt a felhasználást, ami a legfontosabb neked és utána írd azokat a szempontokat, amikben hajlandó vagy kompromisszumokat kötni. Ne feledd: az asztali gépekhez képest a notebook használata a kompromisszumokról szól.
A fórumban tanácsokat adók közül a legtöbben munkájukból vagy hobbijukból fakadóan sok gépet láttak már testközelből, így képesek megítélni olyan fontos tulajdonságokat, amiket a gép adatlapján nem tüntetnek fel. Ilyen például a kijelző minősége, a billentyűzet használhatósága, a hűtés megfelelősége, a ház anyaghasználata, a szerviz megbízhatósága, stb
Sajnos a fentiekből fakadóan van olyan helyzet, amikor nem tudunk segíteni. Minden felhasználásnak van egy minimum követelménye, ezért ha azt mondjuk, hogy X összegért nem tudunk neked az adott felhasználásra gépet ajánlani, akkor nem kell megsértődni. Tudomásul kell venni, hogy ha pl. játszani akarsz, akkor van egy minimális összeg, amit rá kell szánni, ami alatt nem ajánlott gépet venni.
Fontos!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül vannak ott. Anélkül nehéz válaszolnunk, és jót ajánlani.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós vagy más linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek!
Viszont egy-egy rövid visszajelzés vásárlás után megosztható, ezzel is segítve a többiek döntését. Annyi kérés lenne, hogy tényleg röviden, és ha képet is teszünk be, akkor azt linkelve, tegyük be. Ezzel óvjuk a topik átláthatóságát, így nem kerüli el a figyelmünket az újabb kérések.Minél olcsóbban kellene egy gép. pl: <160k Ft
Jó tanács: ennyiért ne új gépet vegyél. Van sok használt üzleti gépekkel foglalkozó bolt, ahol pár éves, újonnan 400-500.000 forintba kerülő, strapabíró, fém házas, jó billentyűzettel ellátott gépeket adnak 100-120.000 Ft körül, garanciával, ÁFÁ-s számlával. Új gépek közül 160.000 forint alatt a legalja dolgokat kapod, gagyi műanyag házat, elégtelen hűtést, kényelmetlen billentyűzet, az egész notebook nyeklik-nyaklik, olyan hardvert, amit egy facebook oldal is megakaszt, stb.
Kategórizálva:
- Belépő (legtöbbje ipari hulladék): (kb. 160.000 Ft - 170.000 Ft alatt):
Gyenge ház/váz minőség gyatra LCD (Nem kevés a TN paneles, vagy a leggyengépp IPS, aminek még elég borzalmas a képe), ebből kifolyólag ezek az inkább ne vedd meg kategória, de eha mégis muszáj, akkor ezt vállalni/tudni kell. Magyarul itt a leggyngébb notikat lehet kapni, márkától függetlenül, és a legtöbb gyártónak van ilyen kategóriája (sajnos).
- Alsóközép (irodai/netezős): (170.000 Ft - 250.000 Ft ):
Már lesznek viszonylag elfogadható minőségű anyagból készült példányok, Még itt is lesznek belépő IPS paneles gépek, de itt ki lehet fogni már 1-2 OLED paneles notit is.
- Közép (irodai/netezős/egyéb más komolyabb feladatokra is alkalmas lehet
(250.000 Ft - 350.000 Ft - 400.000 Ft):
Jobb anyagminőség, és jobb IPS panelek vannak, meg már sok OLED. Kényelmesebb billentyűzet, amin jó gépelni nem nyeklik-nyaklik billentyű leütésnél.
- Felsőközép/Gamer 400.000 Ft - 800.000 Ft):
Általában jó minőségű anyagok, és már az LCD is szép paraméterekkel bír, erős középerős hardver jellemzi, és már eléggé nyúzhatóak is
- Felső/workstation (600.000 Ft - 700.000 Ft- több millió Ft-os notik):
Ez az a kategória, amit már csak az vesz meg akinek konkrét feladatra kell, pl.: videóvágás profi szinten, vagy erős igénybevételű programokat használnak, akár napi 24 órában a hét mindennapján.Amit jó észben tartani az IPS panel esetén:
Az IPS glow jelensége akkor fordul elő, amikor a monitor fekete színt jelenít meg sötét környezetben. Ebben az esetben a kijelző egyes részein a fekete szín helyett egy foltosan világító, fényes folt jelenik meg. Ez az IPS glow azért történik meg, mert az IPS panel belső rétegei és a háttérvilágítás közötti térben lévő részek világítanak át. Nem hibás az LCD, ez egy IPs sajátosság.
OLED LCD:
Sokan félnek a beégéstől, ez azért már sokat finomodott javult, és van ennek elkerülésére program (általában notebook gyártó saját progrija). Nem kell már ettől tartani.Néhány link, amik segítenek eligazodni:
Lista a notebook processzorok teljesítményéről:
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html
https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.phpLista a grafikus kártyák teljesítményéről:
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.htmlNotebook tesztek
http://prohardver.hu/fooldal/rovat/notebook/index.html
http://techkalauz.hu/laptop/tesztek
http://www.geeks.hu/notebook/tesztek
http://www.notebookcheck.net/ (itt a tesztek mellett sok hasznos infót találsz az egyes részegységekről is)Egyes típusok fórumai:
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo Ideapad
Lenovo Y
Lenovo Thinkpad
MSI
Sony
ToshibaNéhány szó az akkukról Chaser kollégától:
Röviden: nem kell vele foglalkozni.
Hosszabban: ha benne van az akku, akkor is hálózatról megy alapértelmezettként a gép. Nem tölt és nem merít. Az akku akkor is merül valamennyit, ha nem használják, ezt tölti vissza a hálózat. Szoftveres akkufelügyelet egyes Thinkpad gépeknél és egyes HP modelleknél van. Ha hímes tojásként bánik az akkuval az ember, akkor is meghalhat könnyen 1-2 év alatt, 4-5 év alatt pedig szinte biztosan elveszíti kapacitásának felét-kétharmadát. Használni kell és kész.Ha netbookot keresel, itt tudsz kérdezni: Milyen netbookot vegyek?
Frissitette: Pyttawrx
Hirdetés
● kérdés előtt olvasd el a Topic összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topicban nem!
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 125U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- Magyar garis Apple MacBook Pro 16 M4 Max 48 Gb/16 CPU/40 GPU/16 Neural
- Lenovo Thinkpad L440 alaplap
- Dell Latitude 7320: i5-1145G7/16GB DDR4/512GB NVMe SSD/13"3 FHD, IPS,Touch, Matt/WIN11 Pro
- HP Chromebook 14a-na0099ng :Intel Celeron N4000/4GB/32GB eMMC/14"FHD IPS/Chrome OS
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RTX 4060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Honor X8c 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iKing.Hu - Apple Retina Macbook Pro 16 - 2019 - Használt, megkímélt
- AKCIÓ! ASUS MAXIMUS VIII HERO Z170 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- IKEA (HAVREHOJ) tablet tartó