Hirdetés

2014. december 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

(#17451) Pizzu válasza yxcv (#17450) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Itt tudnak segíteni ebben:

[link]

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17452) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#17441) üzenetére

Gabesz87
(senior tag)

Elegem lett a tökölésből, hosszas driver keresgélésből, kísérletezésből, úgyhogy újratelepítettem a gépet Win7 32 bittel. A mikrofont leszámítva most már minden ok. Egyszerűen túl halk szerintem még most is. Bár talán jobb mint volt. Maxra van véve a mikrofon hangereje skypon is, windowson belül is, én pedig a másik gépen maxra húztam a hangerőt, de még így is túl halknak érzem.

(#17453) Pizzu válasza Gabesz87 (#17452) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

nézd meg linuxal ha más nem live módban

ha ott nem produkálja akkor van értelme driverrel sz@ra@kodni

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17454) Gabesz87 válasza Pizzu (#17453) üzenetére

Gabesz87
(senior tag)

Rendben, holnap lecsekkolom. Mit értesz azon, hogy live módban? Most így hirtelen nem ugrik be.

(#17455) Pizzu válasza Gabesz87 (#17454) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

nem telepíted csak futtatod

(#17456) noco79

noco79
(kvázi-tag)

Hi

GT 70nél hogy lehet bekapcsolni a billentyűzet világitást?

Játék közben HWINFO szerint CPU 60 fok , GPU 70 fok körül szokott lenni,az jónak számit ugye ?!

(#17457) Gabesz87 válasza Pizzu (#17453) üzenetére

Gabesz87
(senior tag)

Kipróbáltam, Linux alatt jobbnak tűnik. Csak tudnám, akkor melyik drivert tegyem fel, és miért nem jó az, ami a support oldalon van.

Jó volna, ha egy GX620 tulaj, aki ezt olvassa, megosztaná velem, hogy milyen audio drivere van. :)

[ Szerkesztve ]

(#17458) Pizzu válasza Gabesz87 (#17457) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

írj az MSInek mailt
és írd le mit tapasztaltál

(#17459) domiromm válasza noco79 (#17456) üzenetére

domiromm
(kvázi-tag)

Az tökéletes.
Nekem gpu kb 80°C R9 m290x.

(#17460) kem

kem
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sziasztok1

MSI EX630-ba szeretnek VGAt upgradelni. milyet ajanlanatok?

Koszi!

Köszi!

(#17461) Pizzu válasza kem (#17460) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

integrált VGA nem?

(#17462) kem válasza Pizzu (#17461) üzenetére

kem
(PH! addikt)
LOGOUT blog

nem

Köszi!

(#17463) phg

phg
(lelkes újonc)

Hali! MSI GT70 2PE Dominator Pro tulajoktól kérdezném hogy nincs e problémátok a táppal. Úgy értem hogy pl a gtx880M ami 122W-os + az összes többi ketyere a laposban terhelés alatt olykor 200-210W-ot is kívánna.
Értetlenül állok az előtt hogy gyárilag 180w-os tápot raknak ez mellé a config mellé. Szerintem ez pengeélen táncol ha nem már pont kevés. Játék közben a táp melegszik mint az "Október Fest felvonulás" ami egy idő után fps lagg-ba torkollik. Még mielőtt lecserélem a gyári tápot kérdezném , nincs valakinek ezzel kapcsolatban bármi tapasztalata?

"ha már nem is vagy szobatiszta , elvárom hogy ne szard össze a házam táját "

(#17464) phg válasza noco79 (#17456) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Szia! steelseries engine sse ezt a progit letöltöd , úgy kalibrálod ahogy kedved tartja majd a power gomb mellet bal oldalt az első "tapival" tudod változtatni négy összetételben. Ezeket az összetételeket te magad tudod beállítani :R

(#17465) Pizzu válasza phg (#17463) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Milyen CPU van benne?

(#17466) phg válasza Pizzu (#17465) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

i7-4800MQ Ezt most raktam bele , eredetileg i7-4710MQ volt benne de fogyasztásban egy és ugyan az a kettő. Illetve a 4710-el is ugyan ez volt a jelenség. Ami nem annyira gáz de szerintem alul lett kalibrálva a táp

(#17467) phg válasza phg (#17466) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Ami még érdekes hogy terhelés mellett ha nézem a W fogyasztást van amikor 227w-ra felkúszik a mérce

(#17468) domiromm válasza phg (#17467) üzenetére

domiromm
(kvázi-tag)

Van amikor nekem is gx70-nél 200watt fölöt fogyaszt.

(#17469) noco79 válasza phg (#17464) üzenetére

noco79
(kvázi-tag)

HI

Köszi, majd letöltömés kipróbálom milyen :)

Érdekes amit irsz a tápról,még nem figyeltem meg hogy mennyire melegszik meg hogy mennyit is fogyaszt a gép valójában.....

(#17470) Zoli2

Zoli2
(fanatikus tag)

Sziasztok!

MSI PR200 12"-os subnotebookra szabad (lehetséges) win 7-et feltelepíteni? A gyártó oldalán nincs fent win7 driver.
Ha igen mire kell figyelni?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17471) domiromm válasza Zoli2 (#17470) üzenetére

domiromm
(kvázi-tag)

Ha 2gb vag 4gb ram van benne akor szerintem fog müködni.

(#17472) Zoli2 válasza domiromm (#17471) üzenetére

Zoli2
(fanatikus tag)

Szia!

Igen, 2Gb van a gépben. A vga és a webkamera illesztőprogram kérdéses, hogy a win7 tartalmaz e megfelelőt.

(#17473) domiromm válasza Zoli2 (#17472) üzenetére

domiromm
(kvázi-tag)

Intel oldalán van fent driver nekem acer ből van majdnem ilyen konfigom és az oldalon látam hogy vistával jöt ki ès anak a drivere kompatibilis a 7-tel.

[ Szerkesztve ]

(#17474) Zoli2 válasza domiromm (#17473) üzenetére

Zoli2
(fanatikus tag)

Köszönöm a segítséget! Megpróbálom a vista driverrekkel.

(#17475) phg

phg
(lelkes újonc)

Hali! MSI gépek garanciájával kapcsolatosan leveleztem az msi-vel. Megérdeklődtem hogy egy még garanciális gépben hardver fejlesztés (+ram , + ssd , + procesor csere) befolyásolja e a garanciát. Azt a választ kaptam hogy lehetőleg ezt szakszervizükben csináltassam de ha önként házilag történik a bővítés , fejlesztés és nem károsítja magát a gépet ( vagyis kompatibilis cuccok kerülnek bele ami egy esetleges gariztatásnál ugyebár kiderül) akkor a GARANCIA MEGMARAD kivéve a cserélt új hardverekre.
Az lenne a kérdésem hogy volt e már valakinek ilyen jellegű garanciás tapasztalata? Mert az rendben van hogy ezt leírták , valamelyest megnyugvást add DE a gyakorlatban is így működik vajon?
(email levélben írásos nyoma van :) , gondolom nem írnak le olyasmit ami a gyakorlatot nem fedi)

(#17476) noco79 válasza phg (#17475) üzenetére

noco79
(kvázi-tag)

Tapasztalatom nincsen mert még csak 1 hónapja van meg a gépem , de én tuti márkaszervizben cseréltetnék csak hardvert,és akkor a gari is tuti megmaradna.....

(#17477) phg válasza noco79 (#17476) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Idő közben letisztult a kép. Bővítés esetén az alapgarancia amit az msi ad az minden további nélkül megmarad ami alapesetben 2 év, teljesen korrektek , nem kötnek bele ilyesmibe , persze csak kompatibilis cuccokkal lehet bővíteni , pl olyan erősebb hardverekkel amikkel ők is adnak ki ugyan ilyen szériát. Ilyen pl a 4710MQ cseréje 4800MQ-ra proci esetében. A ramok vagy az ssd bővítése is ebbe a kategóriába tartozik. Ami problémát okozhat , de csak feltételes módban az természetesen a "magyar virtus" Ezalatt azt értem mint megtudtam , hogy a helyi forgalmazók által vásárolható vagy ajándékba kapott + 1 vagy 2 év bővített garancia veszhet el részükről ilyen esetben DE ezt általában nem gyakorolják csak abban az esetben amikor a bővített garancia ajándékba kapott vagyis a számlán 1Ft-ért van feltüntetve. Ilyenkor sincs semmi gond mert természetesen a bővített garanciát lehet frissíteni vagyis újra vásárolni. Ugyanis két fajta bővített garancia létezik , az amit ajándékba kapsz 1 Ft-ért vagy az amit 19.990 Ft-ért megvásárolsz. Ki hitte volna ;] amit ajándékba kapsz az rögtön odavész (még jó hogy később , utána , majd , ... újra lehet vásárolni , frissíteni a bővített garanciát) Érdekesség kép még annyit hogy bővítés után ezt lecsekkolod az msi oldalán , erre ők feldobnak neked egy űrlapot, pár kérdés meg egyebek , te ezt kitöltöd és azonnal jóváírnak neked +3 hónap bónusz garanciát.

(#17478) phg válasza noco79 (#17476) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Bocsi , azt még kifelejtettem a bővített garival kapcsolatban hogy elindul a 2 év majd hozzá csapódik a + 1 vagy 2 év gari és neked már az első évtől kezdve minden évben meg kel jelenj a honod alatt a laposoddal "kontrol"-on ahol megnézik , kitakarítják meg pecsételnek a kis könyvbe hogy megjelentél. Ami valljuk meg tök jó mert legalább figyelve van a gépre DE abban az estbe ha nem jelensz meg akár az első évben vagy másodikban , akkor a bővített gari ismét ugrott! Még jó hogy ilyen esetben is újra lehet vásárolni vagy "frissíteni" a bővített garanciát ;]

(#17479) Casanova*

Casanova*
(PH! addikt)

szasztok! msi gt663r laptopba jó-e a gtx670m kártya? jelenlegi gtx460m kártyát szeretném lecserélni!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17480) phg válasza Casanova* (#17479) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Szia! A csatoló felülete ugyan az a két kártyának , minden további nélkül ki lehet cserélni. Melegedési problémáid nem lesznek gépen belül , sőt a 670 még kevésbé fog melegedni mint a 460. A táp-ra kel figyelned ott ki fog jönni a +25W , vagyis az jobban fog melegedni mint azelőtt , vagy kicseréled nagyobbra , de ha gyári minden további nélkül lekezeli a többletet. Ahol gubanc lehet az vga csere után a driver telepítésnél ki fogja dobni hogy nem talál kompatibilis eszközt. Itt egyszerűen megnyitod a drivert , kikeresed az "nvdmn" telepítési információt és lecseréled arra amit innen tudsz letölteni. Figyelj arra hogy azt töltsd le ami a driver-edhez tartozik. Majd bemásolod a setup mellé és kész , telepítheted a driver-t. Nekem két hasonló esetem volt , mind a kettőnél ez volt a menetrend amit most leírtam. MSI GT60 670 -röl 680-ra és MSI GT663R 560- rol 670-re

[ Szerkesztve ]

(#17481) Casanova* válasza phg (#17480) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

köszi szépen! túl melegedni biztos nem fog. :N játék alatt terhelve cpu és gpu csak 70 fokosak. úgy nem jó,hogy kicserélem a kártyát és utána egyből újra telepítem a wint? és milyen progival hogyan tudom nézni a tápot,hogy mennyi wattot táplál... ?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17482) phg válasza Casanova* (#17481) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

steelseries engine sse Ezt a progit megtalálod az msi oldalán :R
Nekem nem segített az új rendszer , módosítanom kellet az nvdmn telepítési információt. Viszont a vga csere után erősen ajánlott az új rendszer :R

[ Szerkesztve ]

(#17483) Casanova* válasza phg (#17482) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

ok,rendben! köszi! :R a link amit dobtál,nem működik, nem csinál semmit az oldal,nem tudok letölteni semmit. :(

[ Szerkesztve ]

(#17484) Casanova* válasza phg (#17482) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

és a GTX680M jó bele? :) ez már nagyon melegszik? nagyobb táp kell bele? nagyobb táp mennyibe fájna?

(#17485) phg válasza Casanova* (#17484) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Hali! Láttam meg állt az oldal , nézek másikat helyette. 680M-nél mindenképp kel 180W-os táp de ott már plusz munka a melegedés mert biza melegszik a kicsike :O , de ha jól össze van rakva (paszta , thermal pad , hűtőpad) lehet hajtani. GX660R -ben már több mint egy éve megy 680M , az meg felépítésre olyan mint a tied. Viszont a 770M ami szerintem a legjobb választás bele, teljesítmény szinte majdnem az , fogyasztás , melegedés jóval alatta.

(#17486) Casanova* válasza phg (#17485) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

szia! köszi! akkor a GTX680M felejtős. GTX770M nincs eladó olcsón. :( jó lesz ez a GTX670M. leírnád pontosan hogy mit hogy nyissam meg a drivert és írjam felül a inf fájlt! pls! köszi! :R

(#17487) phg válasza Casanova* (#17486) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Szia! itt egy részletes leírás , nem annyira durva mint ahogy kinéz. Win7 -nél sima ügy , win8-nál van egy kis plusz csavar a dologban de nem vészes. Épp most telepítettem így a 344.65 -ös drivert win 8.1 alatt gtx 680m-re mert ez sem talált kompatibilis hardvert.

(#17488) Casanova* válasza phg (#17487) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

köszi szépen! :R ja igen hol a fájl,amit le kell töltenem? :U

[ Szerkesztve ]

(#17489) Casanova* válasza Casanova* (#17488) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

ja megvan minden! megoldom! mégegyszer köszi! ;)

(#17490) Casanova*

Casanova*
(PH! addikt)

driver nem engedte módosítani az inf fájlt. mit rontottam el? azt írja nincs implementálva,utána a fájl nem aktuálizálható. :F

(#17491) Casanova* válasza phg (#17487) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

de ha kicsomagolom a drivert akkor tudom módosítani a fájlokat. és aztán becsomagolom és telepítem. így jó lesz? :)

(#17492) Casanova* válasza Casanova* (#17491) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

ja nem kell becsomagolni,hanem a setup.exe-re katt és telepíti. :C

(#17493) phg válasza Casanova* (#17491) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Letöltöd a drivert és telepíted. Az kicsomagolja magát a C meghajtón az NVIDIA mappába. Elkezdene telepíteni de kompatibilitási hiba miatt megszakad a telepítés. Ekkor belemész az C:\NVIDIA\DisplayDriver\344.65\Win8_WinVista_Win7_64\International\Display.Driver és itt nyitod meg az nv_dispi INF fájl-t Itt szerkeszted át a leírás szerint. Amikor megvan egyet visszalépsz a C:\NVIDIA\DisplayDriver\344.65\Win8_WinVista_Win7_64\International mappába és innen indítod a setup exe-t.

(#17494) Casanova* válasza phg (#17493) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

vagy úgy ja,köszi szépen! GTX770M kártya használtan milyen áron van eladó? ez is jó bele az MSI GT663R-be?

(#17495) phg válasza Casanova* (#17494) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Valamivel olcsóbb mint a 680M , szerintem jó bele de hétvégén kiderül. Azt teszek egy 670MX helyére. Azon is elmélkedek hogy gt60 ba lévő 680M helyére teszem a fogyasztása és melegedése miatt mert teljesítményben meg cseppet marad el csak a 680M-től

(#17496) Casanova* válasza phg (#17495) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

találtam eladó GTX770M kártyát, írtam is a srácnak. várom a választ. cucc archiválva van,lehet már eladta...

holnap venném meg a GTX670M-et. most akkor biztos jó bele a GTX770M? táp elfogja bírni. régi alaplap kompatibilis vele?

laptopom alaplap tulajdonságai:
Alaplap azonosítója 63-0100-000001-00101111-062009-Chipset$0AAAA000_MSI CR620 E1681IMS V1.03 02/03/10
Alaplap neve MSI MegaBook GT660/GT663/GX660 (MS-16F1)

Front Side Bus tulajdonságai
Busz típusa Intel QPI
Valódi órajel 132 MHz
Effektív órajel 132 MHz
QPI órajel 2391 MHz

Memóriabusz tulajdonságai
Busz típusa Dual DDR3 SDRAM
Busz szélessége 128 bit
DRAM:FSB arány 4:1
Valódi órajel 528 MHz (DDR)
Effektív órajel 1055 MHz
Sávszélesség 16885 MB/mp

Alaplap gyártó
Cégnév Micro-Star Int'l Co.,Ltd.
Termék információ http://www.msi.com/product/mb/
BIOS letöltés http://www.msi.com/service/download/
Illesztőprogram frissítés http://www.aida64.com/driver-updates
BIOS frissítések http://www.aida64.com/bios-updates

[ Szerkesztve ]

(#17497) phg válasza Casanova* (#17496) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

ha biztosra akarsz menni várj hétvégéig , akkor teszek 770M-et gt660-ba . A 670m és a 770m fogyasztásra , csatolásra egy és ugyan az [link] , teljesítményben viszont sokkal jobb a 770m. Szerintem biztos hogy megy benne csak a driver-t mokolni kel. Várd meg a hétvégét ha gondolod , megírom pontosan mit tapasztaltam. Esetleg ha lemaradsz a 670m- röl akkor van nálam 670MX. ;]
Az meg pont annyival jobb a 670-töl amennyiért nem érdemes kapkodni ;] GTX670M vs GTX670MX

(#17498) Casanova* válasza phg (#17497) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

ok,rendben! köszi szépen!!! :R :R

(#17499) Casanova* válasza Casanova* (#17498) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

sajnos a srác eladta GTX770M kártyáját. :O

(#17500) mayersz1

mayersz1
(újonc)

Sziasztok! Én most tervezek jövő héten 2 db MSI GP70 2PE notebookot vásárolni. Eddig Asus-t használtam és remélem, hogy ez minőségi előrelépés lesz. Mit kell, vagy érdemes tudni az MSI-ről?

(#17501) noco79 válasza mayersz1 (#17500) üzenetére

noco79
(kvázi-tag)

Nekem pont egy hónapja van meg a GT70em , GTX880as kártyával , eddig maximálisan elégedett vagyok vele.
Iga eddig csak a Deadrising 3al játszottam de azt maxon vitte mindenféle megakadás nélkül,cpu-gpu hőmérsékletek átlagban 70 fok körül , ventilátor csak néha pörgött fel de az se volt zavaró.

Egy gond volt csak,a win8 nem ismerte fel a wifit,csak ha felmásoltam a gyári telepitőprogiját a gépre....

(#17502) aquarius962

aquarius962
(kvázi-tag)

Sziasztok

MSI Gx630 laposon Win 7 (32bit) telepítésnél ezt dobja ki és leáll az egész....mi lehet a gond?

A gyors üzlet a jó üzlet!

(#17503) phg válasza aquarius962 (#17502) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Hali! Csak telepítésnél dob ilyen üzit?

(#17504) aquarius962 válasza phg (#17503) üzenetére

aquarius962
(kvázi-tag)

Igen a Vistánál is leáll egyszerűen nem lehet telepíteni semmit.
Biosban AHCI-ról már áttettem IDE-re de úgy sem megy...VGA reball már volt memória jó a vinyó másfél éves az is jó.

(#17505) phg válasza aquarius962 (#17504) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Mekkora a hdd? Milyen bios van a laposon? A vga integrált vagy dedikált, milyen típus?

(#17506) phg válasza aquarius962 (#17504) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

rakd vissza achi-ra

(#17507) phg válasza aquarius962 (#17504) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Ez a probléma abban az esetben jelentkezhet, ha egy rendszerszál olyan kivételt okoz, amelyet a hibakezelő nem észlel. A hibaüzenet a következő körülmények esetén jelentkezhet:

Ha a probléma a Windows telepítése közbeni első újraindításkor, illetve a telepítőprogram futásának befejeződését követően lép fel, akkor a számítógép nem rendelkezik a Windows futtatásához szükséges minimális lemezterülettel.
Ha a probléma a Windows telepítése közbeni első újraindításkor, illetve a telepítőprogram futásának befejeződését követően lép fel, akkor az is lehetséges, hogy a számítógép BIOS rendszere nem kompatibilis a Windows rendszerrel.
A grafikus vezérlő illesztőprogramja nem kompatibilis a Windows rendszerrel.
Az eszközillesztők vagy rendszerszolgáltatások valamelyike megsérült.
Ha a probléma a Win32k.sys fájllal kapcsolatos, előfordulhat, hogy azt egy külső gyártótól származó távvezérlési program okozza.
Szerintem a vga-d lesz csak több infó kellene. A reball előtt is volt ilyen vagy nem? Végül is tök mindegy , bios-t frissítened kel mindenképp. Szerintem ezzel kezd

(#17508) aquarius962 válasza phg (#17506) üzenetére

aquarius962
(kvázi-tag)

BIOS:

E1652NMS Ver.100
11/27/2009

VGA: 9600 GT 512 MB

HDD: 160 GB SATA

Memória: 4 GB DDR 2 800MHz

AHCI-n még kék halál sincs csak fekete képernyő

[ Szerkesztve ]

(#17509) aquarius962

aquarius962
(kvázi-tag)

Jaaa...reball előtt is csinálta és az az érdekes, hogy a Win 7 és a Vista nem ment, de az XP felmászott rá és működött is vele.....pedig gyárilag annak idején a Vistát adták hozzá.

Formázott lemezre történik a telepítés és telepítés közben halálozik el.

(#17510) phg válasza aquarius962 (#17509) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Szerintem rakd vissza achi-ra , majd próbáld meg újra telepíteni a win7-et. Érdemes lenne több rendszerrel próbálkozni. Esetleg valamelyik felmegy rá és legalább addig elérsz hogy ne dobja el magát kb 10 percig , akkor ezt töltsd le , csomagold ki , telepítsd , majd restart. Ez a könnyebbik , ha fel se tudod rakni a rendszert akkor cserélj bios-t , majd rendszer és a hotfix felrakása. Viszont próbálj ki több rendszert feltenni. Nem vagyok biztos benne hogy a fentiek megoldják a problémád , de én biztos hogy ezeket csinálnám lépésről lépésre először.

(#17511) aquarius962 válasza phg (#17510) üzenetére

aquarius962
(kvázi-tag)

Már nyüglődök vele egész este...de egyenlőre semmi eredmény

(#17512) aquarius962

aquarius962
(kvázi-tag)

Most megy a BIOS frissítés....aztán majd kiderül.

(#17513) aquarius962 válasza aquarius962 (#17512) üzenetére

aquarius962
(kvázi-tag)

Üdv!

Talán megvan a megoldás....BIOS frissítés után rágyűrtem egy Vistát, most úgy néz ki műxik.....legalábbis egyenlőre.

(#17514) phg válasza aquarius962 (#17513) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

:C
Bios frissítés után ha megy a vista akkor a win7 is menni fog. Legjobb megoldás az lenne ha lenne a fiók mélyén egy tartalék hdd , amit kicserélsz és arra próbálod feltenni a win 7-et , ha gubancos és nem indul vissza cseréled a hdd-t (vista) és van egy működő képes rendszered amiből el lehet indulni a win7 megoldása felé

(#17515) aquarius962 válasza phg (#17514) üzenetére

aquarius962
(kvázi-tag)

Na igen kell egy másik vinyó erre már gondoltam....de ez a fránya winfos 7 sehogy nem akart rámenni és fogalmam sincs miért állandóan csak sötét képernyő telepítés közben. De amire használni akarom jó lesz a Vista is......persze azért még próbálkozok.
Köszi a segítséget! :R

(#17516) Casanova*

Casanova*
(PH! addikt)

na meg volt a gpu csere. windows update azonnal letöltötte,telepítette a drivert,aztán win restart és telepítettem a rendes whql drivert. nem írt ki semmi ,,nem kompatibilist,, tehát nem kellett moddolni a drivert. :N működik rendesen a GTX670MX :K

[ Szerkesztve ]

(#17517) phg válasza Casanova* (#17516) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

:C
Majd pár infót kapunk a hőfokokról?

(#17518) Casanova* válasza phg (#17517) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

új cod aw kb. 1 óra game alatt 66-67 fokos a gpu. :C

(#17519) Casanova* válasza Casanova* (#17518) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

ventit turbora kapcsolom,akkor 57-59 fokos a gpu. adok neki egy kis tuningot afterburnerrel. :)

(#17520) phg válasza Casanova* (#17519) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Csináltál már 3DMARK11-et? Megnézném mit húztál rajta és hogy hány pontot kapsz rá :R

(#17521) Casanova* válasza phg (#17520) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

majd csinálok! :K

(#17522) hatpersze

hatpersze
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, a gt627 kijelző keret, és tartó pálca megegyezik másik típussal?

(#17523) Pizzu válasza hatpersze (#17522) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Hello!

Ha mechanikai probléma van abba én vagyok a szaki
ha leírod melyik másik típusra gondolsz akkor talán tudok segíteni

De részletesebben is tudok erről beszélni, mert javítottam már jó pár törést....

:R

(#17524) hatpersze válasza Pizzu (#17523) üzenetére

hatpersze
(kvázi-tag)

Üdv!

Még nem érkezett meg a készülék, nem tudom pontosan mi az ami csereérett, próbálok előre gondolkodni. Esetleg kereshetlek privátban ez ügyben ha már többet tudok? Az biztos hogy a tartó szárak töröttek. Nem eladásra szánnám, tehát a külalak másodlagos, a lényeg, megbízható legyen a tartó mechanika.

(#17525) Pizzu válasza hatpersze (#17524) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

keress meg ha megérkezett

(#17526) Casanova* válasza phg (#17520) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

3DMark 11 tesztek:

Alap:

3DMARKP3810

GPU hőfok max 63°C

Tuningolt:

3DMARKP4569

GPU hőfok max 66°C

CPU hőfokok:

[ Szerkesztve ]

(#17527) Casanova* válasza Casanova* (#17526) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

P4610

GPU 67°C

(#17528) Casanova* válasza Casanova* (#17527) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

itt már a proci is húzva van. memory clock 2400 mhz

P4667

[ Szerkesztve ]

(#17529) Boond

Boond
(fanatikus tag)

rosz helyre....

[ Szerkesztve ]

(#17530) Cavalera

Cavalera
(lelkes újonc)

Üdv, nekem egy elég régi (4-5 éves) msi cr620, ami már elég kopottas, de nem igazán van keret egy új notebook-ra, így szerintem ezt javítani, illetve fejleszteni, amennyiben lehetséges.

1. Van egy olyan baja a notebook-nak, hogy a monitor részét nem lehet már lecsukni, illetve állítani se nagyon, mert lifeg, vagyis csak egy két ponton marad meg. Valamilyen műanyag lepattant, ilyesmi. Ezt lehet javítani valahol?

2. Mivel már elég lassúcska, így ara gondoltam, hogy rakatnék bele ssd-t, de fogalmam sincs, hogy ez pontosan mennyit is jelenet, meg hogy alapból mennyibe kerül. Mi erről a véleményetek?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#17531) Pizzu válasza Cavalera (#17530) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Hello!

Igen én foglalkozok a javítással
privibe ha gondolod folytathatjuk....

:R

(#17532) baalika

baalika
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Jól látom, hogy nem nagyon van vélemény a GE70-es szériáról? Tudnátok írni pár sort?

(#17533) noco79 válasza baalika (#17532) üzenetére

noco79
(kvázi-tag)

GT70 van kicsit feljebb irtam már pár sort.......én eddig maximálisan elégedett vagyok vele :)

Deadrising3 és AC Unity max felbontáson tökéletesen fut.....

[ Szerkesztve ]

(#17534) pityke88

pityke88
(tag)

Sziasztok,
Egy MSI CX600-as notiba milyen processzort lehet tenni a gyárin kívül (valami erősebbre gondolok).
Keresgéltem az interneten, de konkrét cpu listát nem találtam.
Köszönöm!:R

privit veszem észre a leghamarabb... ))))---->>

(#17535) valeno

valeno
(újonc)

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem,hogy milyen gepet tudnatok ajanlani ?
Jellemzok:
•kb. 180.000 Ft ,nagyon max 210.
•15,6-os kijelzo
•sulya mindegy
•kijelzo matt legyen
•fontos hogy a tervezoprogramok jol fussanak rajta( pl.Inventor 2014/Solidworks 2014), illetve az ujabb jatekok is( pl.Fifa 15,BF4,AC Unity/Black flag)
•ssd nem kell bele max kesobb(ha van termeszetesen nem baj)
•jo lenne ha minosegi lenne bar azt mondtak ennyiert ne varjak aztde a remeny hal meg utoljara :-D

Elore is koszonom a segitseget :-D

(#17536) Casanova* válasza valeno (#17535) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

msi gt. én 2 éve egy 5 éves msi gt663 gépet vettem ,ssd-vel 170 ezerért,majd upgradeltem bele erősebb vga-t. nagyon megvagyok vele elégedve. jól hűt,viszont a venti turbo bekapcsolva kicsit hangos,de nem vészes. nem muszáj bekapcsolni,anélkül is jól hűt. lényeg jól legyen pasztázva a gép. vannak jó msi gt70-ek is 200 ezer körül.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.