Hirdetés

2015. január 28., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

(#17501) noco79 válasza mayersz1 (#17500) üzenetére

noco79
(kvázi-tag)

Nekem pont egy hónapja van meg a GT70em , GTX880as kártyával , eddig maximálisan elégedett vagyok vele.
Iga eddig csak a Deadrising 3al játszottam de azt maxon vitte mindenféle megakadás nélkül,cpu-gpu hőmérsékletek átlagban 70 fok körül , ventilátor csak néha pörgött fel de az se volt zavaró.

Egy gond volt csak,a win8 nem ismerte fel a wifit,csak ha felmásoltam a gyári telepitőprogiját a gépre....

(#17502) aquarius962

aquarius962
(kvázi-tag)

Sziasztok

MSI Gx630 laposon Win 7 (32bit) telepítésnél ezt dobja ki és leáll az egész....mi lehet a gond?

A gyors üzlet a jó üzlet!

(#17503) phg válasza aquarius962 (#17502) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Hali! Csak telepítésnél dob ilyen üzit?

"ha már nem is vagy szobatiszta , elvárom hogy ne szard össze a házam táját "

(#17504) aquarius962 válasza phg (#17503) üzenetére

aquarius962
(kvázi-tag)

Igen a Vistánál is leáll egyszerűen nem lehet telepíteni semmit.
Biosban AHCI-ról már áttettem IDE-re de úgy sem megy...VGA reball már volt memória jó a vinyó másfél éves az is jó.

(#17505) phg válasza aquarius962 (#17504) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Mekkora a hdd? Milyen bios van a laposon? A vga integrált vagy dedikált, milyen típus?

(#17506) phg válasza aquarius962 (#17504) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

rakd vissza achi-ra

(#17507) phg válasza aquarius962 (#17504) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Ez a probléma abban az esetben jelentkezhet, ha egy rendszerszál olyan kivételt okoz, amelyet a hibakezelő nem észlel. A hibaüzenet a következő körülmények esetén jelentkezhet:

Ha a probléma a Windows telepítése közbeni első újraindításkor, illetve a telepítőprogram futásának befejeződését követően lép fel, akkor a számítógép nem rendelkezik a Windows futtatásához szükséges minimális lemezterülettel.
Ha a probléma a Windows telepítése közbeni első újraindításkor, illetve a telepítőprogram futásának befejeződését követően lép fel, akkor az is lehetséges, hogy a számítógép BIOS rendszere nem kompatibilis a Windows rendszerrel.
A grafikus vezérlő illesztőprogramja nem kompatibilis a Windows rendszerrel.
Az eszközillesztők vagy rendszerszolgáltatások valamelyike megsérült.
Ha a probléma a Win32k.sys fájllal kapcsolatos, előfordulhat, hogy azt egy külső gyártótól származó távvezérlési program okozza.
Szerintem a vga-d lesz csak több infó kellene. A reball előtt is volt ilyen vagy nem? Végül is tök mindegy , bios-t frissítened kel mindenképp. Szerintem ezzel kezd

(#17508) aquarius962 válasza phg (#17506) üzenetére

aquarius962
(kvázi-tag)

BIOS:

E1652NMS Ver.100
11/27/2009

VGA: 9600 GT 512 MB

HDD: 160 GB SATA

Memória: 4 GB DDR 2 800MHz

AHCI-n még kék halál sincs csak fekete képernyő

[ Szerkesztve ]

(#17509) aquarius962

aquarius962
(kvázi-tag)

Jaaa...reball előtt is csinálta és az az érdekes, hogy a Win 7 és a Vista nem ment, de az XP felmászott rá és működött is vele.....pedig gyárilag annak idején a Vistát adták hozzá.

Formázott lemezre történik a telepítés és telepítés közben halálozik el.

(#17510) phg válasza aquarius962 (#17509) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Szerintem rakd vissza achi-ra , majd próbáld meg újra telepíteni a win7-et. Érdemes lenne több rendszerrel próbálkozni. Esetleg valamelyik felmegy rá és legalább addig elérsz hogy ne dobja el magát kb 10 percig , akkor ezt töltsd le , csomagold ki , telepítsd , majd restart. Ez a könnyebbik , ha fel se tudod rakni a rendszert akkor cserélj bios-t , majd rendszer és a hotfix felrakása. Viszont próbálj ki több rendszert feltenni. Nem vagyok biztos benne hogy a fentiek megoldják a problémád , de én biztos hogy ezeket csinálnám lépésről lépésre először.

(#17511) aquarius962 válasza phg (#17510) üzenetére

aquarius962
(kvázi-tag)

Már nyüglődök vele egész este...de egyenlőre semmi eredmény

(#17512) aquarius962

aquarius962
(kvázi-tag)

Most megy a BIOS frissítés....aztán majd kiderül.

(#17513) aquarius962 válasza aquarius962 (#17512) üzenetére

aquarius962
(kvázi-tag)

Üdv!

Talán megvan a megoldás....BIOS frissítés után rágyűrtem egy Vistát, most úgy néz ki műxik.....legalábbis egyenlőre.

(#17514) phg válasza aquarius962 (#17513) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

:C
Bios frissítés után ha megy a vista akkor a win7 is menni fog. Legjobb megoldás az lenne ha lenne a fiók mélyén egy tartalék hdd , amit kicserélsz és arra próbálod feltenni a win 7-et , ha gubancos és nem indul vissza cseréled a hdd-t (vista) és van egy működő képes rendszered amiből el lehet indulni a win7 megoldása felé

(#17515) aquarius962 válasza phg (#17514) üzenetére

aquarius962
(kvázi-tag)

Na igen kell egy másik vinyó erre már gondoltam....de ez a fránya winfos 7 sehogy nem akart rámenni és fogalmam sincs miért állandóan csak sötét képernyő telepítés közben. De amire használni akarom jó lesz a Vista is......persze azért még próbálkozok.
Köszi a segítséget! :R

(#17516) Casanova*

Casanova*
(PH! addikt)

na meg volt a gpu csere. windows update azonnal letöltötte,telepítette a drivert,aztán win restart és telepítettem a rendes whql drivert. nem írt ki semmi ,,nem kompatibilist,, tehát nem kellett moddolni a drivert. :N működik rendesen a GTX670MX :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17517) phg válasza Casanova* (#17516) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

:C
Majd pár infót kapunk a hőfokokról?

(#17518) Casanova* válasza phg (#17517) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

új cod aw kb. 1 óra game alatt 66-67 fokos a gpu. :C

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17519) Casanova* válasza Casanova* (#17518) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

ventit turbora kapcsolom,akkor 57-59 fokos a gpu. adok neki egy kis tuningot afterburnerrel. :)

(#17520) phg válasza Casanova* (#17519) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Csináltál már 3DMARK11-et? Megnézném mit húztál rajta és hogy hány pontot kapsz rá :R

(#17521) Casanova* válasza phg (#17520) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

majd csinálok! :K

(#17522) hatpersze

hatpersze
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, a gt627 kijelző keret, és tartó pálca megegyezik másik típussal?

(#17523) Pizzu válasza hatpersze (#17522) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Hello!

Ha mechanikai probléma van abba én vagyok a szaki
ha leírod melyik másik típusra gondolsz akkor talán tudok segíteni

De részletesebben is tudok erről beszélni, mert javítottam már jó pár törést....

:R

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17524) hatpersze válasza Pizzu (#17523) üzenetére

hatpersze
(kvázi-tag)

Üdv!

Még nem érkezett meg a készülék, nem tudom pontosan mi az ami csereérett, próbálok előre gondolkodni. Esetleg kereshetlek privátban ez ügyben ha már többet tudok? Az biztos hogy a tartó szárak töröttek. Nem eladásra szánnám, tehát a külalak másodlagos, a lényeg, megbízható legyen a tartó mechanika.

(#17525) Pizzu válasza hatpersze (#17524) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

keress meg ha megérkezett

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17526) Casanova* válasza phg (#17520) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

3DMark 11 tesztek:

Alap:

3DMARKP3810

GPU hőfok max 63°C

Tuningolt:

3DMARKP4569

GPU hőfok max 66°C

CPU hőfokok:

[ Szerkesztve ]

(#17527) Casanova* válasza Casanova* (#17526) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

P4610

GPU 67°C

(#17528) Casanova* válasza Casanova* (#17527) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

itt már a proci is húzva van. memory clock 2400 mhz

P4667

[ Szerkesztve ]

(#17529) Boond

Boond
(fanatikus tag)

rosz helyre....

[ Szerkesztve ]

(#17530) Cavalera

Cavalera
(lelkes újonc)

Üdv, nekem egy elég régi (4-5 éves) msi cr620, ami már elég kopottas, de nem igazán van keret egy új notebook-ra, így szerintem ezt javítani, illetve fejleszteni, amennyiben lehetséges.

1. Van egy olyan baja a notebook-nak, hogy a monitor részét nem lehet már lecsukni, illetve állítani se nagyon, mert lifeg, vagyis csak egy két ponton marad meg. Valamilyen műanyag lepattant, ilyesmi. Ezt lehet javítani valahol?

2. Mivel már elég lassúcska, így ara gondoltam, hogy rakatnék bele ssd-t, de fogalmam sincs, hogy ez pontosan mennyit is jelenet, meg hogy alapból mennyibe kerül. Mi erről a véleményetek?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#17531) Pizzu válasza Cavalera (#17530) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Hello!

Igen én foglalkozok a javítással
privibe ha gondolod folytathatjuk....

:R

(#17532) baalika

baalika
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Jól látom, hogy nem nagyon van vélemény a GE70-es szériáról? Tudnátok írni pár sort?

(#17533) noco79 válasza baalika (#17532) üzenetére

noco79
(kvázi-tag)

GT70 van kicsit feljebb irtam már pár sort.......én eddig maximálisan elégedett vagyok vele :)

Deadrising3 és AC Unity max felbontáson tökéletesen fut.....

[ Szerkesztve ]

(#17534) pityke88

pityke88
(tag)

Sziasztok,
Egy MSI CX600-as notiba milyen processzort lehet tenni a gyárin kívül (valami erősebbre gondolok).
Keresgéltem az interneten, de konkrét cpu listát nem találtam.
Köszönöm!:R

privit veszem észre a leghamarabb... ))))---->>

(#17535) valeno

valeno
(újonc)

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem,hogy milyen gepet tudnatok ajanlani ?
Jellemzok:
•kb. 180.000 Ft ,nagyon max 210.
•15,6-os kijelzo
•sulya mindegy
•kijelzo matt legyen
•fontos hogy a tervezoprogramok jol fussanak rajta( pl.Inventor 2014/Solidworks 2014), illetve az ujabb jatekok is( pl.Fifa 15,BF4,AC Unity/Black flag)
•ssd nem kell bele max kesobb(ha van termeszetesen nem baj)
•jo lenne ha minosegi lenne bar azt mondtak ennyiert ne varjak aztde a remeny hal meg utoljara :-D

Elore is koszonom a segitseget :-D

(#17536) Casanova* válasza valeno (#17535) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

msi gt. én 2 éve egy 5 éves msi gt663 gépet vettem ,ssd-vel 170 ezerért,majd upgradeltem bele erősebb vga-t. nagyon megvagyok vele elégedve. jól hűt,viszont a venti turbo bekapcsolva kicsit hangos,de nem vészes. nem muszáj bekapcsolni,anélkül is jól hűt. lényeg jól legyen pasztázva a gép. vannak jó msi gt70-ek is 200 ezer körül.

[ Szerkesztve ]

(#17537) elephant91

elephant91
(újonc)

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy ez a gép (+bolt ha esetleg van tapasztalat) mennyire ajánlható? [link]

[ Szerkesztve ]

(#17538) whited

whited
(őstag)

Sziasztok
Jómagam korábban vettem 1 MSI GE60 apache-t és akit érdekelne a benyomásaim, jelezze és írtam róla pár sort, akkor elküldöm neki és készségesen válaszolok :R

http://www.hasznaltauto.hu/partner/ss_kft.-7715 használt autók, elérhető áron! ha van kérdés, nyugodtan jöhet a pü :)))

(#17539) feket663 válasza elephant91 (#17537) üzenetére

feket663
(lelkes újonc)

Nekem is GP60asom van, de a i7-4700MQ processzoros változat, és 740-es Nvidia grafika van benne. Tulajdonképpen meg vagyok elégedve a géppel, ami továbbra sem tetszik, az érintőpad működése, ha leveszem az érzékenységét minimumra, akkor a dupla kattintásokat nem érzékeli néha, ha meg picit feljebb veszem, akkor meg ha a tenyeremmel hozzáérek, akkor összevissza kezd el írni (áthelyezi a kurzort). Már az elején kapott egy v300-as Kingston SSD-t (az Albacomp szerelte be teljesen ingyen), azóta minden azonnal történik, nincs késlekedés, gondolkodás még frissítések után se. A billentyűzet jónak mondható, a fullHD-s képernyő elég jó minőségű TFT létére, nekem inkább ez volt a lényeg, nem az üzemidő. Notebook léttére viszonylag gyorsan rendereli a filmeket, így amire használom, arra nekem tökéletes. Játszani nem nagyon szoktam rajta, a NFS Rival-t próbáltam, full HD-ben, de minimumra levett grafikával szépen futott. Ami hiba eddig történt, az annyi, hogy a zsanért védő műanyag burkolatok közül az egyik elvált-eltört, egy nagyon pici kontaktragasztóval ragasztottam vissza, nem is látszik semmi belőle.
A boltot nem ismerem sajna.

(#17540) noco79 válasza feket663 (#17539) üzenetére

noco79
(kvázi-tag)

csak érdekesség kép kérdezném hogy személyesen vitted be az Albacomphoz vagy futár vitte-hozta?
lehet majd nyáron beruházok én is egy ssd-re,ha úgy alakul :)

köszi

[ Szerkesztve ]

(#17541) feket663 válasza noco79 (#17540) üzenetére

feket663
(lelkes újonc)

Telefonos egyeztetés után személyesen voltam náluk. Teljesen kedvesek voltak, és még a bios frissítést is megcsinálták, mert anélkül nem bootolt be ssd-ről a gép.

(#17542) bull06

bull06
(újonc)

Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni.Vettem egy MSI VR630 as laptopot,van benne újjlenyomat olvasó szenzor de nem tudom használni.Azt szeretném kérdezni,hogy tudnám működésre bírni?Win 8.1 van a gépen,próbáltam az msi gyári driverét is felrakni plusz olvasó programot,de a rendszer nem ismeri fel a szenzort ezért nem működik.A biosban sem jelenik meg.Tudtok e megoldást a problémára?A biosom az elérhető legújabb 1j.Előre is köszönöm a válaszokat. :F

bull60

(#17543) Pizzu válasza bull06 (#17542) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Ha jól emlékszem ez XP-és gép
Max a win7 fog megfelelően működni
és úgy rárakni a drivert

(#17544) bull06 válasza Pizzu (#17543) üzenetére

bull06
(újonc)

Köszi az infót,ez a gép vistával jött ki és a w8.1 is tökéletesen működik rajta.A kézikönyve azt írja,hogy elől az a kék áttetsző müanyag alatt van az újjlenyomat olvasó,most olvasgatok róla a neten és lehet,hogy a tv tuner távirányítójának a szenzora.Viszont a kézikönyv azt írja,hogy újjlenyomat olvasó.Jól megkavartak.De azért kösz az infót. :F

bull60

(#17545) Pizzu válasza bull06 (#17544) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

[link]

itt láthatod milyen megjelenési formái vannak

az biza nem az ebben az esetben

(#17546) bull06 válasza Pizzu (#17545) üzenetére

bull06
(újonc)

Kérdeznék tőled mást is,mint szakitól.Ebbe a MSI vr630 megvan az úgynevezett subwoofer helye,az ex620 ugyan ez a noti kisebb eltérésekkel ebben van gyárilag.Most vettem egyet a vaterán és beakarom rakni az enyémbe.Mennyire kell szétbarmolni,hogy be lehessen szerelni? :F

bull60

(#17547) bull06 válasza Pizzu (#17545) üzenetére

bull06
(újonc)

Visszatérve az ujjlenyomat olvasóhoz,akkor hát annak ellenére,hogy a kézikönyv szerint az,inkább távvezérlő szenzor? :F

bull60

(#17548) Pizzu válasza bull06 (#17546) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

nem láttam még ilyenbe ilyet
mutasd meg mire gondolsz

(#17549) bull06 válasza Pizzu (#17548) üzenetére

bull06
(újonc)

Üdv.Felrakom a sub képét és azt,hogy hová kell berakni.(IMG:/dl/upc/2015-01/340976_b787_1_300_2.jpg)(/IMG)

bull60

(#17550) bull06 válasza bull06 (#17549) üzenetére

bull06
(újonc)

bull60

(#17551) Pizzu válasza bull06 (#17550) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

nézegettem, de annyira sok fars kép van fönt hogy nem tudok kiigazodni rajta
így innen nem tudok rá mit mondani

(#17552) Zoli2

Zoli2
(fanatikus tag)

Sziasztok!

MSI PR200-on (12"-os 2009-es subnotebook) működésre lehet bírni a multi touchpadot?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17553) Pizzu válasza Zoli2 (#17552) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

multi... !? :U

(#17554) bull06 válasza Pizzu (#17551) üzenetére

bull06
(újonc)

Üdv.A youtube-on van egy videó a szétszerelésről,nézd meg légyszives,hogy az alját külön a csavarok eltávolításával le lehet e szedni?Ha igen akkor nem nehéz beszerelni.Egyébként én fogom beszerelni. :F [link]

bull60

(#17555) Pizzu válasza bull06 (#17554) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

nagyon rossz minőségű a video
nem látni semmilyen csatlakozót

(#17556) Zoli2 válasza Pizzu (#17553) üzenetére

Zoli2
(fanatikus tag)

Lehet, hogy rosszul ismerem a nevét. Arra gondolok, amit korábban az Apple vezette be a több újjal és különböző módon törénő touchpad érintésekkel elérhető funkciókat.

[link]

(#17557) Pizzu válasza Zoli2 (#17556) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

igen 2008-ban valóban
de nem hiszem ennek hatására pont ezt a szériát kezdte el fejleszteni az MSI
miközben a 2008 macbook sem kapott ilyet

sajnos nem tudja a multit

(#17558) domiromm

domiromm
(kvázi-tag)

Üdv.
Msi GX70 lekezeli a 1866mhz ramokat mert a honlapon azt írja hogy 1600mhz-t támogat a lapkakészlet meg azt írja hogy 1866mhz-t támogat?

(#17559) phg válasza domiromm (#17558) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

Lekezeli alapból , ha mégsem bios csere és szépen ketyeg benne akár a 2133Mhz is :R

(#17560) domiromm válasza phg (#17559) üzenetére

domiromm
(kvázi-tag)

Azt nem írta az aida a 2133-as ramokat köszönöm a választ akkor lehet hogy azok lesznek.
3 ssd-t raid 0-ban letud kezelni hogy az egyik az odd helyén van?

[ Szerkesztve ]

(#17561) phg válasza domiromm (#17560) üzenetére

phg
(lelkes újonc)

nem , csak kettőt tud kezelni :R

(#17562) domiromm válasza phg (#17561) üzenetére

domiromm
(kvázi-tag)

Köszönöm.

(#17563) bencike91 válasza whited (#17538) üzenetére

bencike91
(újonc)

Csáó!

Láttam MSI fórumban, hogy egy GE60 tulajdonosa vagy. Én egy Lenovo Y50-et néztem ki (meg Asus G551-et de végül azt a vonalat elvágtam). Ma találtam rá erre a gépre. http://www.radium.hu/msi-ge60-2pei781fd-gaming-notebook-0016gf-sku12.html
Teljesen megegyezik az Y50 specifikációjával, annyi kivétellel, hogy Msi-ben a videó kártya 2gb-os míg Lenovoban 4gb. MSI mellett szólna a bővíthetősége, ugyanakkor a hűtésre, hőfokokra sokan panaszkodnak. Neked mik a tapasztalatok, véleményed a gépről ?

(#17564) whited válasza bencike91 (#17563) üzenetére

whited
(őstag)

Szia, irtam PÜ-t, de itt is lefolytathatjuk az eszmecserét :R
Szvsz a 4gb-nak FHD felbontásban nem sok értelme van jelenleg

[ Szerkesztve ]

http://www.hasznaltauto.hu/partner/ss_kft.-7715 használt autók, elérhető áron! ha van kérdés, nyugodtan jöhet a pü :)))

(#17565) Casanova* válasza whited (#17564) üzenetére

Casanova*
(PH! addikt)

itt folytatjátok az eszmecserét,ne priviben. engem érdekel! :)

(#17566) noco79 válasza whited (#17564) üzenetére

noco79
(kvázi-tag)

HI

az érdekelne hogy miért nincs értelme a 4 GB videómemóriának?
GT 70m van ,full hdban játszok rajta,hibátlanul fut a DR3 meg az AC Unity is.....

[ Szerkesztve ]

(#17567) domiromm

domiromm
(kvázi-tag)

Üdv.
Van egy gx70-em amikor nem terhelem a gépet akkor a cpu 3.5 ghz megy, amikor terhelem lemegy 2.5 ghz-re ez mitől van cpu terhelés alatt 60-70 fokos. :F

(#17568) Krycsko87

Krycsko87
(újonc)

Sziasztok!
Most vásároltam egy Msi gx 70 destroyer laptopot. Win 7 64 bites rendszert telepítettem rá. Kipróbáltam a bf 4-t full Hd felbontásban ultra beállításon és akadt mint állat. Az lenne a kérdésem hogy hogy lehet beállítani hogy az erősebb videókarit használja mert szerintem az a problem. Simán vinnie kellene a játékot ennek a gépnek. A válaszokat előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#17569) domiromm válasza Krycsko87 (#17568) üzenetére

domiromm
(kvázi-tag)

Ha pirosan világit a bekapcsoló gomb akkor megy a videokártya ha nem jobb klikk az asztalon és váltható grafikus vezérlő.
Nekem is ez a problémám elkezdek játszani és vissza esik a cpu 2.5-2.8 ghz-re és nem tudom hogy miért amúgy meg 3.2-3.5 ghz megy.

(#17570) Krycsko87 válasza domiromm (#17569) üzenetére

Krycsko87
(újonc)

Légyszíves írd le pontosan hogy mit kell csinálnom mert annyira nem vágom ezeket a dolgokat. Köszi !

(#17571) domiromm válasza Krycsko87 (#17570) üzenetére

domiromm
(kvázi-tag)

1.Catalistot elindítod
2.Preferences-ben kiválasztod hogy advanced viev
3.Power
4.Switchable Graphics application settings
5.All applications-ban megkeresed bf4.exe és mellette high performance kiválasztod.
De ha a bekapcsoló gomb pirosan világit a játék közben akkor a nagy videokártya dolgozik.
De én is 30-60fps között játszok valamiért 100%-on tekeri a cpu-t a videokártyát meg csak 40%-on.
Mantle be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#17572) Krycsko87 válasza domiromm (#17571) üzenetére

Krycsko87
(újonc)

Köszi! Egyébként milyen tapasztalatai vannak a géppel kapcsolatban ?

(#17573) domiromm válasza Krycsko87 (#17572) üzenetére

domiromm
(kvázi-tag)

Egy problémám van vele ha elkezded terhelni a cpu-t akkor a gép elkezdi levenni a turbo core órajelét 2.8ghz-re bf4 esetében.
Tomb Raider 2013-at kijátszatom full grafon és ott kb 3 pálya rész volt ahol akadt de ott szépen dolgozott a gpu és nem ment 90 fok fölé.
Hangkártyával nagyon megvagyok elégedve, belső hangszórói hangosak, otthon meg 4.0 hangrendszert hajtok róla.
Bf3 kitűnően ment rajta.
Egy hátrányt találtam az meg a beépített mikrofon de a win 7es driver megoldotta a problémám.
Ha találsz megoldást hogy magas fps el tudjak játszani bf4-el akkor majd írj.

(#17574) csabi+

csabi+
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Adott egy MSI CX620-as notebook, amelynek az akksija kiszámíthatatlanul működik!

A jelenség a következő:

Ha akksiról üzemeltetem a gépet, akkor olyat csinál, hogy 40-45 perc után, minden előjel nélkül kikapcsol a gép ...mintha egyik pillanatról, a másikra megszűnne az áramforrás!

A legutóbbi ilyen után az Aida64 szerint 50% Akkumulátor minőségromlás következett be...

régebben figyelmeztetett a windows energia-menedzsment, hogy 10-15%-on van akkumulátor töltöttsége, és nemsokára le fogja hibernálni a számítógépet, hogy ne károsodjon..

Na ez most nem működik, egyszer csak eldobja magát a gép, és utána csak akkor tudom bekapcsolni, ha töltőre teszem, és kb 10 percet várok!

Tesztelem a rendszert, monitorozom az Aida64-gyel, és a windows energia-gazdálkodás segítségével - azt vettem észre, hogy nem valós adatokat közöl az akksiról... Elkezdtem kisütni az akksit, és nagyon sokáig 100%-on maradt. Eközben az Aida64 eltérő értékeket mutatott, és az akkumulátor "jelenlegi" kapacitásához képest magasabb energiaszintet mutatott... (gyári kapacitás újkorában: 48840 mWh/ jelenlegi kapacitás teljessen feltöltve: 24376 mWh/ jelenlegi kapacitás 25678 mWh (magas energiaszint))
Majd miután lecsökkent a "teljes feltöltöttséghez mért" kapacitás alá, akkor kiírta, hogy 99% van hátra ...ez így ment körülbelül 95% (magas energiaszint) értékig, majd felugrott újra 100%-os szintre a jelzés.
Néztem az Aida64-ben, és meglepődtem... a "teljes feltöltés által becsült érték" (24376 mWh) képest a "jelenlegi kapacitás" felugrott 31000 mWh-ra, és 100%-os "magas" energiaszintre!
Jelenleg is azt jelzi, (15 perc eltelte után), hogy magas energiaszint, viszont megint 95%-ot mutat...
A gép egyébként már 1 óra 9 perce megy akksiról, és 95%-os energiaszintet mutat... (slusz poén, hogy egy 5 éves akksiról beszélünk)
Azt szeretném megkérdezni, hogy talalkozott-e már valaki ilyesmi hibajelenséggel, és ha valaki jobban ért hozzá, akkor tőle kérdezem; mitől lehet ez?
Üdvözlettel Csabi!

Csabi ...Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt; amiről ők úgy tudják, hogy mi tudjuk!

(#17575) domiromm válasza csabi+ (#17574) üzenetére

domiromm
(kvázi-tag)

Msi bateri calibratoral próbáljad ki http://www.msi.com/support/nb/CX61-2PF.html#down-utility&Win8.1%2064
De én se értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#17576) Balazska7

Balazska7
(újonc)

Sziasztok!

MSI GX620 bontásából van alkatrészem MSI notebookhoz. Ha valakit érdekel valami, keressen meg.
http://hardverapro.hu/apro/laptop_alkatreszek_msi_gx620_0w2hu_notebook

Üdv,
Balázs

(#17577) devergo74

devergo74
(tag)

Hali.
Itt is felteszem a kérdésem, hátha valaki tud valami infóval szolgálni.
Msi-laptop kijelzője kb 15-perc után először szürkére, majd teljesen feketére vagyis elsötétül. Külső monitorra kapcsolva viszont kifogástalanul ad képet bármeddig is használom. Lehet hogy inverter hiba?

(#17578) Pizzu válasza devergo74 (#17577) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Szerintem VGA hiba

ha a háttérvilágirtás megy el akkor lámpával lehet látni a feliratot

(#17579) devergo74 válasza Pizzu (#17578) üzenetére

devergo74
(tag)

Nehéz, vagy egyáltalán érdemes javítani a vga-hibát? Ez a hiba amúgy hogy deríthető ki, valami program? Mert ha inverter hiba lenne, akkor külső monitorral sem működne?

(#17580) Pizzu válasza devergo74 (#17579) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

nincs program erre
ehhez azért jól jön a szakértelem
meg persze némi próbalaklatrész is amivel lehet tesztelni

az inverter a háttérvilágításért felel

(#17581) devergo74 válasza Pizzu (#17580) üzenetére

devergo74
(tag)

Akkor az inverter hibát kizárhatom, mert ha az lenne, nem üzemelne jól a kijelzője 15-percig kb. Ha jól értelmezem.

(#17582) Pizzu válasza devergo74 (#17581) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

igen ezt kizárhatod szerintem

(#17583) aquarius962 válasza devergo74 (#17579) üzenetére

aquarius962
(kvázi-tag)

devergo74 !

Nézz körül ITT az én laposom VGA hibáját orvosolták. :K

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.