Hirdetés

2015. május 30., szombat

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

(#17601) devergo74 válasza LarsR (#17600) üzenetére

devergo74
(tag)

Köszi, sikerült letölteni az általad ajánlott oldalról.

(#17602) rrobi válasza LarsR (#17598) üzenetére

rrobi
(fanatikus tag)

Gond nélkül felment! :R

(#17603) LarsR válasza devergo74 (#17601) üzenetére

LarsR
(tag)

Igazán nincs mit.

(#17602) rrobi Örülök, hogy működik!

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#17604) Plasticbomb válasza Balazska7 (#17576) üzenetére

Plasticbomb
(senior tag)

Küldtem pü-t. Nekem a piros-fekete verzió van meg, szegénykém eléggé leharcolt állapotban van,már minta kijelző körüli rész, a pálcák eltörtek, amit tudtam egyszer venni, azok meg után kókányoltak voltak, és a beszerelés pillanatában meg is adta magát az egyik, a másikat meg sem próbáltam beszerelni már. Most keresek valakit, aki megfelelően erős anyagból le tud nekem gyártani egy jobb, és egy bal oldalit is. Valamint a kijelző körüli borítás is elfáradt....

(#17605) Pizzu válasza Plasticbomb (#17604) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

valószínű azért tört el mert a zsanér feszes volt
és szerintem ott más gond is volt még.....

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17606) Plasticbomb válasza Pizzu (#17605) üzenetére

Plasticbomb
(senior tag)

Igen, a zsanér nagyon feszült, de a pálca anyaga is túl puha. A kisujammal képes vagyok meghajlítani... (mármint az után kókányoltakat.)
Szal ez nem az igazi...

Az eredeti pálcát meg unokaöcsém harcolta le.... :D

[ Szerkesztve ]

(#17607) Pizzu válasza Plasticbomb (#17606) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

a pálca szerepe a kijelző fedlappal együtt van

ha repedt vagy törött a burkolat már kevés

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17608) claysei

claysei
(újonc)

Sziasztok!

Végre találtam egy számomra megfelelő lapost (MSI GS70 Stealth Pro), ami méretben is, és teljesítményben is megfelel. Két fő szempontom a relatíve erős hardver (amennyire ép keretek között lehet persze), és hordozhatóság (sokat utazok).
A kérdésem az lenne, ha régebbi játékokkal játszanék rajta (WOW), illetve néha 3D modellezőkkel (Solid Edge, CAD) kontárkodnék, akkor erősen túl melegedne? Sok helyen hallom, hogy nem érdemes megvenni, mert a vékonysága nagyon a hűtés kárára ment. Valakinek vannak ezzel kapcsolatosan tapasztalatai, esetleg tanácsai?

Köszönöm.

Oneplus One 64 GB

(#17609) Attesz

Attesz
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Egy MSI MS 163-D BIOS beállításával kapcsolatban.
A bootolási sorrenden szeretnék változtatni, de folyton azt írja, hogy "Only View Item".
Azt hiszen jól írtam.
Mi ennek az oka?
Hogy lehet kijavítani?
Valamiért az indulásnál sem működik az, hogy ki tudjam választani a bootolási sorrendet. Nem reagál az F11-re.

Köszönöm

Attesz

[ Szerkesztve ]

(#17610) Pizzu válasza Attesz (#17609) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

F2 a BIOS nem?

(#17611) Attesz válasza Pizzu (#17610) üzenetére

Attesz
(fanatikus tag)

Szia!

Nem, a BIOS-ba való belépés a DELETE.
Elvileg a BOOT menü az F11, de ez nem működik.

Köszönöm

(#17612) Pizzu válasza Attesz (#17611) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

be kell menni a BIOSba

Némelyiknél van olyan lehetőség hogy letiltani a boot menu-t

(#17613) EkSYS válasza claysei (#17608) üzenetére

EkSYS
(senior tag)

hát ha hajtod akkor melegszik, a proci is, pláne ha haswell alapú, plusz 3D-ben a játékok is kérnek erőt. Mondjuk a WoW talán nem, de egy AS Creed vagy CoD AW tuti beleharap.
Szvsz, próbáld ki valahol mielőtt megveszed!

http://picasaweb.google.com/ekieki77

(#17614) claysei válasza EkSYS (#17613) üzenetére

claysei
(újonc)

köszönöm!
Cooler Master laptopos hűtő mennyit segíthet, ha esetleg belelendül az ember a játékba? Van ezeknek a hűtőknek effektív értelmük?

Oneplus One 64 GB

(#17615) Pizzu válasza claysei (#17614) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

több levegő több por

én nem szoktam tanácsolni emiatt, mert több por kerül bele

(#17616) domiromm

domiromm
(kvázi-tag)

Helló.
Van egy msi gx70 laptopom melyik ramot válasszam?
-Corsair
-Hyperx
Később szeretnék beletenni ssd-t, milyet ajánlotok?
Ilyenre gondoltam:Crucial
Választ előre köszönöm.

(#17617) domiromm

domiromm
(kvázi-tag)

Ezt kifelejtetem.
crucial

(#17618) EkSYS válasza claysei (#17614) üzenetére

EkSYS
(senior tag)

egyetértek. Lényeg hogy ahol fújja ki a meleg levegőt az legyen szabad.

http://picasaweb.google.com/ekieki77

(#17619) LarsR

LarsR
(tag)

Sziasztok! Valaki nem tudja véletlenül ex705/gx700 dvd olvasó méretét? Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem 12.7mm. Valaki meg tudja ezt nekem erősíteni? Régi nincs meg, nem tudom megmérni, már vagy 2 éve elfáradt! Köszönöm! :R

(#17620) Pizzu válasza LarsR (#17619) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

az nagy hiba

mert kell hozzá a takaró és a rögzítő fül

(#17621) LarsR válasza Pizzu (#17620) üzenetére

LarsR
(tag)

Az meg van, tudtam, hogy fog még kelleni. Egyébként megtaláltam már 12.7mm-es. Az lg honlapján meglepetésemre feltüntették, máshol nem találtam a google segítségével.

(#17622) domiromm

domiromm
(kvázi-tag)

Helló.
Van egy msi gx70 laptopom szeretnék belevenni ssd-t és a 2-es meghajtó helyen nincs rögzítő lemez ilyet hol lehet szerezni?

(#17623) LarsR válasza domiromm (#17622) üzenetére

LarsR
(tag)

Én biztos legyártanám magamnak :DDD

(#17624) Phoeniҳ

Phoeniҳ
(újonc)

üdv !

Szeretnék érdeklődni ,hogy valakinek van-e bármilyen információja vagy tapasztalata ezzel a notebookkal kapcsolatban?
Az ára nagyon kedvező és épp ez lenne a lényeg. FHD kijelző , gtx 850m (igaz 860m jobb lenne) i5 párositással nagyon jól hangzik viszont nincs semmi tapasztalatom MSI gépekről illetve nem is találok róla semmit.
"Meg szabad venni" kategória azaz nem fogok benne csalódni vagy mindenképp Asus G551 vagy Lenovo y50 szériában gondolkozzak inkább (amiknek az ára közel sem ennyire kedvező) ?
Konkrétan csak játékra használnám és néha filmnézésre.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#17625) Pizzu válasza Phoeniҳ (#17624) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

játékra asztali gépet vegyél leginkább

nem éri meg laptopot használni arra...

(#17626) Phoeniҳ válasza Pizzu (#17625) üzenetére

Phoeniҳ
(újonc)

csak másodlagos gépnek kell ezzel tisztában vagyok nem ez volt a kérdés ,hogy pc laptop table smartphone vagy konzol :)

(#17627) Pizzu válasza Phoeniҳ (#17626) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Bocsánat a jóindulatért :U

ez esetben használd a keresőt, mert már írtak véleményt ...

(#17628) akela91

akela91
(PH! addikt)

Üdv. Tudnátok ajánlani szervizt/boltot ahol egy 5 éves MSI laptopot ki tudnának takarítani belül, és újrapasztázni jó áron? (Pest)

Nem igazán találtam megfelelő topikot erre.

[ Szerkesztve ]

● www.ERDOSBOR.hu ● Erdős Borászat (Kékfrankos Rosé 2007 - Országos Rosé borverseny: Nagy Arany) ||● 20GB tárhely INGYEN: https://db.tt/Xpu4eRVZ ● || 50$(11000FT) !INGYEN! Póker TŐKE ► http://tinyurl.com/ouvehou ►

(#17629) Pizzu válasza akela91 (#17628) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

ment pü

[ Szerkesztve ]

(#17630) whited válasza Phoeniҳ (#17624) üzenetére

whited
(őstag)

Szia
Én egy MSI ge60-t használok teljes megelégedéssel :)

http://www.hasznaltauto.hu/partner/ss_kft.-7715 használt autók, elérhető áron! ha van kérdés, nyugodtan jöhet a pü :)))

(#17631) bpasztoi

bpasztoi
(újonc)

Sziasztok!

Szerintetek kb. milyen áron tudnám eladni a következő típusú notebook-ot?
MSI CX623-088XHU
15.6" HD LED 1366x768
Intel Core i3-370M processzor
4GB 1066MHz DDR3 RAM
500GB SATA HDD 5400rpm
DVD SuperMulti
NVIDIA Geforce 310M 1GB DDR3 VGA + Optimus Technológia
802.11b/g/n Wifi

Kb. 4 éves, nincs már rá garancia, a zsanérját cserélni kellett, mert eltörött. Új aksi van benne (normál használattal kb. 3-4 órát bír) illetve az eredeti hdd-je is kiment régebben, ezért abból is új van benne, ami még 2 évig garanciás.

Köszi a segítséget!

(#17632) noco79 válasza Phoeniҳ (#17624) üzenetére

noco79
(kvázi-tag)

HI

videókártya nem az igazi,full felbontáson nem fognak futni a játékok.....RAM is csak 4 giga ,ma már a 8 illene egy jobb gépbe......kijelző az fasza........és akkor azt nem tudom hogy milyen a hütése nem e melegszik túl.

(#17633) szabonagyur válasza Phoeniҳ (#17626) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

SZia

Nem tudom mennyire késő, de a boltot amit linkeltél inkább kerüld el ;)

(#17631) bpasztoi
NOTEBOOK beárazás

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17634) bpasztoi válasza szabonagyur (#17633) üzenetére

bpasztoi
(újonc)

Köszi, időközben megtaláltam :)

(#17635) noco79

noco79
(kvázi-tag)

üdv

MSI GT 70ben milyen wifi kártya van?
Képes kezelni az 5Ghzn müködő routert is vagy csak a 2,4 Ghzt ?

(#17636) adika4444 válasza noco79 (#17635) üzenetére

adika4444
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Ha ilyened van, akkor ncpa.cpl
futtatásba beírva, és ott meg tudod nézni.

üdv, adika4444 - Az álló óra is naponta kétszer a pontos időt mutatja. (Lewis Carroll)

(#17637) Pizzu válasza noco79 (#17635) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Ahogy nézem a gyártó oldalát:

Wireless LAN 802.11 b/g/n

Amit meg Te szeretnél az 802.11ac
[link]

Nem olcsók ezek a kártyák és nem is minden gép kezeli....

(#17638) noco79 válasza Pizzu (#17637) üzenetére

noco79
(kvázi-tag)

egy-két külföldi fórumba olvastam bele de nem volt egyértelmü hogy mi a szitu.....ezek szerint felesleges dual bandos routerben gondolkodnom?

cserélni azért nem fogom a wifit a gépben főleg hogy alig fél éves :)

(#17639) Pizzu válasza noco79 (#17638) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Így különböztetik meg a a szabványt

az "n"-es szabvány is amikor bejött drága volt...

kicsit talán érdemes várni...

(#17640) Sugar Snekov

Sugar Snekov
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Lenne egy pár általános kérdésem az Msi márkáról. Mennyire megbízható? Könnyen hibásodik, vagy jó a minőség? Milyen a szervize? Mennyire jó a hűtésük? És lenne egy konkrét gép is ha véleményeznétek az szuper lenne. Ez a gép szerintetek jó vétel lenne?

(#17641) domiromm

domiromm
(kvázi-tag)

Üdv.
Ramot szeretnék venni msi gx70-es laptopba melyiket ajánljátok:
[link]
[link]
[link]
Ez kezeli a 2133mhz ramot?

(#17642) LarsR válasza Sugar Snekov (#17640) üzenetére

LarsR
(tag)

Szia!

Már több mint 6 éve nyüstölöm a mostani gépemet (EX705x). Nem keveset volt használva. Volt, hogy több mint 2 hétig ment a gép, igaz 2 nap után már nagyon igényelte az újraindítást. 1x vittem be szervízbe, amikor meghalt az aksi és furcsán bemákosodott a kijelző. Akkor mondtam a szervízben, hogy nagyon melegszik a gép. (Ki kellett használni a garit) Akkor ők újrapasztázták és kitakarították, igaz én már előtte kitakarítottam. Utána is ugyan olyan forró volt a gép. cpu: 80 vga 80-90 fok között mozgott, egy kiadós Battlefield után (4-5 óra). Miután kidobtam az aksit a gépből minden probléma megszűnt. Igazából a szervízben is ugyan annyit tudtak róla mondani amit én is magamtól tudtam, semmi újat.
Én alig vártam a garancia végét :D . Most már csak a ram és a deszka eredeti benne, igaz bios frissítés is történt. A melegedést is megszüntettem, kidobatam a p.csába a gyári hűtést és kapott egy egyedit. :DDD (cpu:35-40 vga:43-48 fok 3-4 óra intenzív játék után)

Páromnak is MSI-je van, az a kv-t is jól bírja :DDD .

Szerintem nem rossz márka, az újakról nem tudok semmit, régiek melegednek eléggé. Csavar csak úgy nem hullott még ki belőle, ellenben sok ismerősömnek más gyártótól igen, pedig ők abszolút soha szét sem szedték a gépeiket.(Acer,Toshiba,Samsung, ....) Nem akarlak se rá, se pedig lebeszélni róla.

[ Szerkesztve ]

(#17643) Sugar Snekov válasza LarsR (#17642) üzenetére

Sugar Snekov
(lelkes újonc)

Köszönöm szépen a válaszod! :R
Mivel sikerült ennyire lehűteni a a gépedet? Milyen egyedi hűtést használsz?

(#17644) LarsR válasza Sugar Snekov (#17643) üzenetére

LarsR
(tag)

Itt van pár kép, még nem fejeztem be, mondjuk 2 év után illendő lenne. Szerintem nyár közepe, vége felé megpróbálom befejezni. A költözés megkavarja egy picit az embert, meg a cuccokat is. :D

(#17645) Sugar Snekov válasza LarsR (#17644) üzenetére

Sugar Snekov
(lelkes újonc)

:Y

Hát ez nem semmi, komoly kis átalakítást hajtottál végre, már értem, hogy miért lett ennyire alacsony a hőmérséklet! :R Türelmes ember vagy! :C

(#17646) Pizzu válasza LarsR (#17644) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

gratulálok szép munka

ha majd a vége felé vagy mindenképp rakj fel képet....

jahh és szerintem 1 ventilátor elég lenne mert ez a borda 140W is elbír szerintem

(#17647) LarsR válasza Pizzu (#17646) üzenetére

LarsR
(tag)

(#17645) Sugar Snekov

Köszi :R , inkább türelmetlen voltam :). Nem tudtam elviselni a magas hőmérsékletet és valami kellett ami ezt megoldja minél hamarabb. De nagy munka volt, és még van is hátra. Minden szerszámom kikerült a házból, a garázsba, 2-3 hét és talán rendet is tudok tenni. Akkor majd már lesz rá esélyem, hogy nekikezdjek.

Pizzu

Köszönöm. :R Természetesen lesz dokumentélva a további folyamat. A gép, ha netezek elmegy passzívan is, nem probléma. Sajnos 1 db 12cm-es venti nem fért volna el. Mivel Ati vga van benne, ez nagyon pirít és gondoltam jobb a több mint a kevesebb.

Direkt nagy légszállításút kerestem, mind a 3 az. A ventik alatt elég pici a hely 2-3 mm. Ezt akarom orvosolni, vagy kivágom és venti rács lesz alatta, vagy kivágom és lemezzel helyettesítem, amin már vagy van sok lyuk, vagy majd én csinálok rá.

Sajnos eddig idő hiányban szenvedtem, munkahely miatt. Most olyan munkám van, hogy hétvégente már tudok vele foglalkozni. Munkahely és lakhely váltás óta se erőm se pedig időm nem volt. Fél év után sikerült összeraknom az állványos fúrót, amit vettem újjonan. :Y És mindig van valami más amire elmegy az idő. :K

(#17648) Plasticbomb válasza LarsR (#17647) üzenetére

Plasticbomb
(senior tag)

Ügyes, csak szerintem itt el is vesztette a gép azt, hogy ez egy laptop. Ennyi erővel vehettél volna egy asztali gépet is. Szerintem.

Nekem egy MSI GX620X van a tulajdonomban, ahogy közeledik a nyár, látom, hogy egyre melegebb lesz a GPU (nVidia 9600M GT), Sokat játszom, és nagyon idegesített engem is, hogy rohadtul bemelegedett a gép, de egy alapos, odafigyelős újrapasztázás segített a gondon (Mikor sokadszorra szétkaptam emiatt, akkor teljesen szétborítottam a gépet, mindent leszedtem, mindent. Jól is tettem, láthattam, hogy bizony öregedik a gép, egyes műanyag pöckök ott váltak a kezemben porrá... OMG). Alaposan lepasztáztam, így most csak játék (Aion, WoT) alatt hajlamos elérni a 80 fok környékét. És akkor is csak a GPU. a proci pasztázás óta eddig max 75 fokra kúszott fel. Sajnos ez még mindig elég komoly hő, de ennek a gépnek, ebben a formában már nem kell sokat bírnia. Hamarosan összegyűlik egy nagyobb pénzmag, és egy nagy tesó landol nálam (GX70, vagy újabb) és, ha lesz kedvem, időm, ebből valami HTPC-t faragok (egyedi ház, megtartani pl az érintő gombsort, ha leszek elég ügyes, kap egy apró LCD kijelzőt, stb. ).

[ Szerkesztve ]

(#17649) LarsR válasza Plasticbomb (#17648) üzenetére

LarsR
(tag)

Maga a gép magasabb lett ez tény, ugyan akkor nem vesztette el a mobilitását! Lehet passzívan használni aksiról mint előtte. Passzívan sem melegszik fel annyira, mint előtte! Ha meg játszani akarsz egy jót, akkor tuti hogy valami áramforráshoz vagy közel. Ha lapost be tudod dugni, akkor a másik adaptert is.

Én kb a 3-ik pasztázásnál döntöttem úgy, hogy elég volt. Egyébként passzív állapotában játék alatt megy fel a te általad leírt értékekre. Persze mivel nyitott a gép nem egy 25-30 fokos szobában, de egy 20 fokos szoba elég. Kint a szabadban meg királyság van a szél mozog annyit, hogy eléggé hűti ahhoz, hogy minden probléma nélkül elketyegjen. Ezzel az átalakítással orvosoltam azt is, hogy nem kell teljesen szétszedni a gépet a hűtőbordák eltávolításához, elég csak a billentyűzetet kipattintani és már hozzá is lehet férni a vga csavarokhoz. Még az X9000 proci hiányzik a készletből (most T9500 van benne), vga elég az 512, nem kell az 1gb-os.

Ezt magam szórakoztatására csináltam részben, részben pedig szükségből (Amikor elkezdtem még anyagilag nem igazán voltam a helyzet magaslatán, most se, de jobb mint akkor volt).

Ez a gép, így ahogy van egyedi! Szóval nem fogsz belőle még egy pont ugyan ilyet találni sehol a világon! Az én igényeimet még mindig maximálisan kielégíti. Pénzem lenne rá, hogy vegyek egy akármilyen másikat, de nem érzem szükségét. Ez nem azt jelenti, hogy burzsuj gyerek vagyok, vagy hogy annyira jól keresnék, csak nem Magyar honban nyomorgok.

Ha sikerül befejeznem ezt a gépet, akkor van egy s.....g NC10-em, amit megint csak meg lehetne mókolni :DDD ugyan így, vagy hasonló képen. Az ötlet maga már meg van.

(#17650) LarsR

LarsR
(tag)

Még annyival kiegészíteném, hogy van venti szabályozó. Ezt nem szoktam tekergetni, be van állítva egy elviselhető szintre és így produkálja a fentebb említett értékeket. Ha fel csavarnám maximumra akkor fülessel el lehetne viselni, viszont másnak biztos bántaná a hallását :D Ha maxon mennek a ventillátorok, akkor 4-5 fok simán lejön még belőlük. Szóval annyira nem rossz ez az átalakítás. :DDD

(#17651) KRYXX20

KRYXX20
(kvázi-tag)

Hali mindenkinek...
Van 1 MSI CR61-2M MS-16GD
Laptopom és van vele 1 olyan gondom hogy el megy rajta a kép.... Olyan mintha kontaktos lenne, de nem fagy le....

CPU: Intel Pentium 3550M (ARK)
GPU: Intel HD 4600
LCD: 15,6 HD 1366x768
Mem:4Gb DDR3
HDD:500Gb

És nem csak akkor megy el a kép mikor betöltő az operációs rendszer, hanem akkor is, amikor a biosba lépek....
:(

Szerintetek CPU csere, vagy még menthető valahogy???

Válaszokat előre is köszi. :R :R

KK

(#17652) Pizzu válasza KRYXX20 (#17651) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

nekem is van ilyen gondom de asztali gép

és az is intel 4000 HD

vagy elmegy a kép 1-2 másodpercre vagy csak villan a kép

neked is?

(#17653) KRYXX20 válasza Pizzu (#17652) üzenetére

KRYXX20
(kvázi-tag)

Aham.... így kezdődött nekem is aztán csak rosszabb lett.... most már hordani sem merem magammal a laptopot :( de még így is hogy ithon van hozzá sem lehet érni mert akkor bekrepál.... sokszor még lol is hazavágja :(

KK

(#17654) jjc

jjc
(fanatikus tag)

sziasztok!

ezt a gépet néztem ki:

http://www.aqua.hu/msi-ge60-2pf-apache-675xhu-gamer-notebook-fekete-ge60-2pf-675xhu-bb74718g1t0sx-matt-led-315601.html
[link]

nem nagyon találtam más alternatívát az igényeim miatt: munka miatt kell az i7 proci és a 8gb ram (16 jobb lenne), az msata ssd-met át akarom rakni az újba, matt full hd display, jó videókártya, h néha játszani is tudjak rajta.

most lenovo y580-at használok, de nincs az az isten, h még egyszer lenovot vegyek. melegszik, nem jó a mikrofonja, a bill lifeg a hűtőborda felett. szóval mondanám, h szar, de az dicséret lenne. :-)

a kinézet egyeddel jók a tapasztalatok?

előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

s4 active, lenovo y580_i7_ram8gb_msata128gb, popcorn hour a-110

(#17655) Pizzu válasza KRYXX20 (#17653) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Nekem ez asztali.....

1 éve ugyan az....
Más videokártyánál valóban gond lehet

(#17656) gyarakilaszl

gyarakilaszl
(újonc)

Segítségetek szeretném kérni. MSI U135-ös netbook-ot szerettem volna újratelepíteni. A Recovery partíció megtalálható, de a c:\ leformáztam, majd egyedi telepítővel felraktam rá egy tesztrendszert (WinXP-t). Újraindítás után szembesültem azzal, hogy az F3-as recovery funkció megszűnt. Ezt hogyan lehetne visszaállítani? Szeretném a gyári telepítést újrahúzni, de így sajna nem tudom elindítani. A C:\boot.ini fájlba kell beszerkeszteni? Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv: L!

(#17657) Plasticbomb válasza gyarakilaszl (#17656) üzenetére

Plasticbomb
(senior tag)

Nem tudom, ott hogy van megcsinálva, de ha azt a partíciót, amin a recovery van, megjelölöd aktívként, akkor arról bootolva ennek a folyamatnak kell elindulnia. Egyszer egy gépen, amin volt, elszórakoztam vele, hogy hogy működik, azon az volt a lényeg, hogy az a partíció, ami a recovery partíció, aktív jelölést kapjon.

(#17658) gyarakilaszl válasza Plasticbomb (#17657) üzenetére

gyarakilaszl
(újonc)

Köszönöm, aktívvá kellett tenni és betöltött róla a rendszer. Viszont most megint van egy hibajelenség. Betölt a rendszertelepítő program, de semmit nem csinál. Nincs eredmény és a lemezaktivitást jelző LED se világít. Most mi lehet a probléma?

Üdv: L!

(#17659) Plasticbomb válasza gyarakilaszl (#17658) üzenetére

Plasticbomb
(senior tag)

lehet, hogy a maradék helyre létre kéne hozni egy fat32 vagy ntfs partíciót.
lehet, hogy teljesen mindegy, milyen módon formázod, csak legyen ott egy partíció, amit tud címezni. javaslom, hogy ne adj neki nevet semmit, csak legyen ott egy partíció a recovery mellett. ha van, akkor viszont takarítsd le, és csinálj egy üreset, ha meg még mindig baja van vele, akkor csak tüntesd el a partíciót, csak a recovery legyen rajta. próbálkozz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.