Hirdetés

2014. július 23., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

(#17351) Pizzu válasza gyurma2 (#17350) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Próbálj meg BOSt frissíteni, de gyanítom jelszavasat nem lehet

lehet még vezérlő hiba is

ha jelszó kiütés nem megy keress meg privibe

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17352) nebulo

nebulo
(tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy ilyen notebook-om. Arra gondoltam, kicsit gyorsítok rajta egy SSD-vel. Gari már nincs rá, szóval belenéztem egy portalanítás erejéig, azt látom, hogy van benn egy mSATA csatlakozó, de amennyire tudom, amikor vásároltam - 2008 eleje - nem volt még gatyába rázva az mSATA szabvány. A kérdésem az, hogy hogy tudhatnám meg, hogy fogad-e mSATA SSD-t, vagy inkább egy beépítő kerettel próbálkozzak, az amúgy is döglött optikai meghatóm helyére. Szívesen megspórolnám a keret árát ha lehet.

Illetve elvileg a lapkakészlet támogatja a DDR3-as RAM-okat, de nem tudom, hogy a foglalat is? Ezt, hogy tudom megállapítani, illetve van-e értelme egy kicsivel gyorsabb memóriával próbálkozni vagy sok előnyom nem származna belőle?

Válaszaitokat előre is köszönöm. :)

(#17353) szaki1

szaki1
(tag)

Sziasztok!

Van 1 msi gx600px-214hu laptopom, amelynek a DC-tápcsatlakozója nem müködik rendesen, mert a kábel csak egy bizonyos szögben állva ad áramot a laptopnak. Így elég macerás a müködés.

Kérdésem, hol lehet kapni bele DC-Tápaljzatot?
Van-e video arról, hogyy hogyan szedjem szét, hogy hozzáférjek?

A hátlapon levő tizenegynéhány csavar kiszedése után, gondolom az előlapon levő rejtett csavarokat is ki kell csavarni, de nem tudom hogy azok hol vannak?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#17354) Pizzu válasza szaki1 (#17353) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Bármilyen hihetetlen nem olyan egyszerű
Sem a csere sem a beszerzés

Alapvető elektronikai ismeretek szükségesek + laptop javításban szerzett tapasztalat sem hagyható figyelmen kívül
Pillanatforrasztóval például egyenes út a tönkremenetelhez, de a megfelelő ón sem hagyható figyelmen kívül

Youtube videók...
Nem egyszer láttam már elég csúnya hibákat ami hosszú távon elég csúnyán vissza tud ütni

pl.:
Vannak olyan alkatrészek melyek kaptak egy hőátvezető filcet ami burkolatra rávezetve vezeti el hőt
ha nincs ott nyár időben egyszer csak nem indul

Szalag kábelek rögzítő fülei sokféle van könnyen pattan ha rossz erőbehatás van

Kábel rossz helyre kerül és elnyíródok.... még sorolhatnám

Lehetne ezeket még sorolni, de kinek nincs tapasztalata nem tanácsolom

Azt is jó ha tudod a hiba ami most van nálad olyan tűimpulzusokat ad ami kárt tehet a gépbe, rosszab esetben az áthúzások elégetik az érintkezőt

Ha nekiállsz ezekkel a hibákkal számolj

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17355) szaki1 válasza Pizzu (#17354) üzenetére

szaki1
(tag)

Köszönöm a válaszod.

A ventillátort már zsíroztam, ami azóta is szépen muzsikál.

Látom te nagy szakértő vagy,

Milyen forrasztó kell hozzá?

MIbe kerül a javítása ennek a hibának?

(#17356) Pizzu válasza szaki1 (#17355) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Forró levegős forrasztó

Pontos árat csak személyes megtekintés után tudok mondani
a bevizsgálásért nem kérek pénzt, díjmentes, megvárható többnyire

(#17357) szaki1 válasza Pizzu (#17356) üzenetére

szaki1
(tag)

Helyileg hol lenne a bevizsgálás?

Kb. mégis mennyibe kerülne?

(#17358) KRYXX20

KRYXX20
(kvázi-tag)

Hali az msi laptopomat a gyártó beszámította egy új árába... De nem találok sehol részletes leírást a laptop teljesítményéről.
A laptop típusa msi cr61 2m....

KK

(#17359) Livius

Livius
(senior tag)

Egy MSI Wind U135-630HU netbookhoz tudnátok adni egy MSI support oldal linket? Friss BIOS-t szeretnék keresni az MSI oldalán hozzá, de egyszerűen nem ltétezik ez a modell a weboldalukon, csak a sima Wind U135.

Gigabyte GA-Z77-D3H, Intel Core i5-3570, Corsair Vengeance 2x2GB DDR3-1600MHz, Corsair Force F80 SSD

(#17360) Pizzu válasza Livius (#17359) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Kezdjük a lényeggel

Mi a probléma, hogy BIOS frissítést szeretnél?

(#17361) Livius válasza Pizzu (#17360) üzenetére

Livius
(senior tag)

Egy Win 8.1-et szeretnék kipróbálás képpen feltelepíteni, de elötte a friss Driverek vadászása mellett egy friss BIOS-t is felraknék.

Gigabyte GA-Z77-D3H, Intel Core i5-3570, Corsair Vengeance 2x2GB DDR3-1600MHz, Corsair Force F80 SSD

(#17362) orionpro

orionpro
(kvázi-tag)

Sziasztok.
CX-720-am van i3-370m-el. Valaki cserélt ilyenben procit?
i5-re gondoltam, melyik menne esetleg benne?

(#17363) MSI Hungary válasza Livius (#17359) üzenetére

MSI Hungary
(Hivatalos)

A notebook modell neve mögött a konfigurációs kód és a lokalizációt jelölő betük találhatóak (Magyar = HU). A driverek és a BIOS ettől függetlenül jók az általad használt linkről a te Wind U135-ösödhöz is.

[ Szerkesztve ]

(#17364) MSI Hungary válasza KRYXX20 (#17358) üzenetére

MSI Hungary
(Hivatalos)

Az MSI weboldala az alaptípusokat tartalmazza ami azt jelenti, hogy CPU, RAM és a HDD valamint az esetleges diszkrét grafikus vezérlö, konfigurációnként változhat.
Avagy a CR61 2M-böl létezik Celeron-tól Core i7-ig is.

A te géped alapkonfigurációja [itt található]

(#17365) Daert

Daert
(őstag)
LOGOUT blog

Hali.
Kinéztem magmnak egy MSI notit: Gs70-2PEi781.Sajnos azt viszont nem tudom,hogy adott esetben szerelhetö- bele SSD meghajt?.Mivel optikai meghajtò nincs benne,ezért annak a helyére nem lehet.Valamint memòria bövitési lehetöség adott-e?

#Samsung 128GB SSD#A4Tech ZL5 #Sony MDR-V55#Nikon D5100 18-105mm#Jiayu JY-G3 Smartphone#

(#17366) MSI Hungary válasza Daert (#17365) üzenetére

MSI Hungary
(Hivatalos)

A GS70 a design-ja miatt (vékony és könnyű) elsősorban profi szervizben szerelhető, bővithető csak. Mini PCI-Ex csatlakó van az alaplapján, ilyen SSD modult tud fogadni. A memória is moduláris de szintén nehezen elérhető helyen van, felx kábel erdővel körül véve. Rádásul a gépház otthoni megbontása garancia vesztést okozhat.

Hamarosan érkezik a Magyar piacra a GS70 2PE(STEALTH PRO)-412HU ami 1TB HDD + 128GB SSD model gyárilag.

(#17367) Daert válasza MSI Hungary (#17366) üzenetére

Daert
(őstag)
LOGOUT blog

No igen,ettől tartottam.
Az áráról lehet valamit tudni?Külföldi oldalakon cca 1500Eu-t írnak,ami szerintem itthon alaphangon lesz 0.5misi.Így viszont már nem éri meg,nekem.

#Samsung 128GB SSD#A4Tech ZL5 #Sony MDR-V55#Nikon D5100 18-105mm#Jiayu JY-G3 Smartphone#

(#17368) Rainf0r3st válasza MSI Hungary (#17366) üzenetére

Rainf0r3st
(újonc)

GS60 Ghost Pro (1080p, 870M) fog érkezni? Milyen árban?

(#17369) MSI Hungary válasza Daert (#17367) üzenetére

MSI Hungary
(Hivatalos)

A Magyar GS70 2PE-412HU modell ajánlott fogyasztói ára 529.900.- Ft bruttó, azaz csúcskategória. Lehetne belőle SSD nélküli konfigurációt csinálni de partnereink visszajelzése alapján aki ma Magyarországon 500K+ Ft ad ki egy gamer kategóriájú NB-re az elvárja az SSD-t ebben a kategóriában.

(#17370) MSI Hungary válasza Rainf0r3st (#17368) üzenetére

MSI Hungary
(Hivatalos)

A kissebbik GS-ből kb. Június végére érkezik de egyenlőre nem a Pro hanem a G860-al szerelt verzió a GS60 2PC(GHOST)-277HU. Az ajánlott bruttó fogyasztói ára 509.900 Ft. Ez a modell is 1TB HDD + 128GB SSD.

(#17371) qwertly

qwertly
(őstag)

Sziasztok!

Nem szeretnék regisztrálni anélkül lelehetne valahonnan tölteni a MSI MegaBook CR610 notebook windows 7 32.bit drivereket?Van olyan link ahonnan a drivers csomagot leszedhetném és nem fizetős hely.

(#17372) Damoklesz_

Damoklesz_
(újonc)

Akkor 2 nap szenvedés után, most, hogy törölték a topicot ami nyitottam, itt is írnék egy kicsit a most vett GX60-as notebookomról, hátha valakinek van még valami tippje, amit megpróbálhatnék, mielőtt holnap visszaviszem.

Mostanra eljutottam addig a pontig, hogy próbáltam Windows 7-et és 8.1-et is, próbáltam drivert a mellékelt CDről, az MSi honlapról, próbáltam neki való friss drivert az AMD honlapról, de még a Desktop kártyák driverét is kipróbáltam, a gép teljesítménye messze az én elvárásaim alatt van.

Az elvárás az lenne, hogy legalább low-medium grafikán, normális felbontásban, fussanak rajta rendesen az új játékok, ami szerintem nem kéne hogy teljesíthetetlen legyen egy 300ezer forintos notebooknak.

A jelenlegi teljesítmény:
Watch Dogs: 1280X720-ban minden minimumon, a framerate gyakran leesik 20 alá. Ha feljebb veszem a grafikát, akkor még rosszabb a helyzet.

Enemy Front: A játék épphogy játszható alacsony grafikán, 20-40 fps között ingadozik pályától függően. Magasabb grafikai beállításoktól nem zuhan nagyot, de az pont elég ahhoz, hogy ne legyen játszható.

Need for Speed Rivals: 15 fps, a játék játszhatatlan.

Az MSi Afterburner szerint némelyik driverrel a GPU 100%ban végig ki van használva, de némelyik driverrel (a friss, neki valóval például) csak 20-30%os a kihasználtság. A gép teljesítménye közben változatlan, de ebből látom, hogy nem csak az APU-ba integráltat próbálja használni, itt valami más gáz lehet. Kaptam még olyan tippeket, hogy kapcsoljam ki a Crossifire-t, mert bezavarja... Catalystban nem találtam ilyen beállítást, és tudomásom szerint a gép nem is tud Crossfire-t. Volt még egy olyan ötlet, hogy biztos nem működik a turbo, de terhelés alatt 3000 MHz felett fut a proci, úgyhogy ez se jött be. A gépet értelemszerűen nem az aksiról próbálom használni, és nincs levéve a teljesítmény energiagazdálkodásnál.

Ha nincs a géppel semmi probléma, hanem ezeknek a játékoknak így kell futniuk egy ilyen notebookon, csak az én elvárásaim nagyok, akkor ezt is írja meg nekem valaki. Ez azért is lenne érdekes mondjuk, mert az NFS a sokéves desktopomon GeForce GTX260al meg intel Q9400 procival hasonlóan, vagy talán még kicsit jobban is fut. Tudom, hogy ezek nem a legjobban optimalizált játékok se AMDre, se PCre úgy általában, de nem is azt várom el, hogy ultrán fusson minden.

(#17373) MSI Hungary válasza qwertly (#17371) üzenetére

MSI Hungary
(Hivatalos)

Az operációs rendszered kiválasztása után [innen letöltheted az összes drivert]

(#17374) MSI Hungary válasza Damoklesz_ (#17372) üzenetére

MSI Hungary
(Hivatalos)

Hátha [ez még nem próbáltad]

Ebbe a desktop GPU-hoz Watchdogs optimalizálás van driver oldalról az AMD chipset-ekhez.

Itt pedig a legutolsó NB driver

Holnapra igyekszem megnézetni egy mérnőkkel, hogy nála, hogy fut a Watchdogs.

[ Szerkesztve ]

(#17375) Damoklesz_ válasza MSI Hungary (#17374) üzenetére

Damoklesz_
(újonc)

Próbáltam már mindkét drivert, semmi változás. Akkor holnapig várok a visszavitellel. Köszi.

(#17376) qwertly válasza MSI Hungary (#17373) üzenetére

qwertly
(őstag)

Szia!

Köszi a linket :)

(#17377) qwertly

qwertly
(őstag)

Sziasztok!

Sajnos a hdd megdöglött MSI CR610 notebookban a leírásában az szerepel,hogy SATA csatoló van rajta.Kérdésem,hogy SATA2-3 hdd is kompatibilisek vagy nyugodtat vehetek olyan hdd amely sata3 csatoló felület van rajta.

(#17378) MSI Hungary válasza qwertly (#17377) üzenetére

MSI Hungary
(Hivatalos)

Nyugodtan. A CR610 majd nem használja ki de a csatoló mind 3 SATA szabványnál azonos.

(#17379) MSI Hungary

MSI Hungary
(Hivatalos)

Elindult az MSI Hungary hivatalos Twittere ahol főleg az MSI notebook-okra koncentrálunk.

[ Szerkesztve ]

(#17380) Damoklesz_ válasza MSI Hungary (#17379) üzenetére

Damoklesz_
(újonc)

Remek akció, csak gratulálni tudok. Péntek óta azt ugyan nem sikerült kiderítened, hogy a Watch Dogs fut-e egyáltalán a GX60-on, viszont ha most veszek egyet a laptopszalontól, kapok egyet hozzá ingyen!
:C

Amúgy most vittem vissza az enyémet a Radiumhoz, akik szemrebbenés nélkül visszafizették egyből készpénzben, annak ellenére, hogy erre elvileg 30 napjuk lenne. Még rosszul is érezném magam az egész miatt, ha nem arra jöttem volna haza 1 hete, a 300ezer kifizetése után, hogy hirtelen a weboldalukon egyből már csak 280ezerbe kerül.

Szóval a téma számomra már tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#17381) Pizzu válasza Damoklesz_ (#17380) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

14 nap az elállási jog (2 hét)

Az hogy lejjebb ment az ára...
Egy terméknek folyamatosan változik az ára és annak mellékelt ajándékai is

Teljesen felesleges nézegetni az árakat vásárlás után

velem is volt már olyan, hogy nagyon benéztem a driverezést

pl olyan mókolt oprendszert használtam aminél ki tudja mit tiltottak le

kár, hogy ilyen hamar feladtad...

(#17382) MSI Hungary válasza Damoklesz_ (#17380) üzenetére

MSI Hungary
(Hivatalos)

Sajnálom a lassú ügymentet de a kollegák nem találtak szabad termék mintát ami a te konfigurációdnak fellel meg és így húzodik a teszt. Megértem, hogy vissza vitted de azért meg fogom írni ahogy kapok választ a teszt eredményéről.

Az akcióval kapcsolatban pedig ami most indult az azért volt lehetséges mert most elősször kaphatóak hivatalos forásból (a gyártó által a Magyar piacra hivtalosan eladott és ide is szánt) és nem más országba szánt modellek kereskedői importjával bejutattot termékek. Ezt mi kiemelten támogatjuk, ezért jár hozzá most teljes játék.

[ Szerkesztve ]

(#17383) Damoklesz_ válasza Pizzu (#17381) üzenetére

Damoklesz_
(újonc)

Semmit nem én néztem be.
Kipróbáltam 5 különböző drivert 2 különböző oprendszer alatt, beleértve a teljesen legális 30 nap próbaverziós Windows 7-et. Ezek után arra a következtetésre jutottam, hogy vagy valami hardver hiba van, vagy csak ennyit tud gyárilag a notebook az adott játékokban. Mivel senkitől nem kaptam semmilyen információt, úgy döntöttem, hogy nem várom ki a 8 nap végét. Az meg, hogy 14 nap kéne hogy legyen a 8 nap, azt ne nekem mondjad, hanem nekik: http://www.radium.hu/feltetelek, meg akkor már nekik is: http://www.laptopszalon.hu/vasarlasi_feltetelek "A Vevő az Eladóval kötött szerződéstől az Eladó vállalása alapján egyedülálló módon 14 napon belül (a törvényben meghatározott 8 nap helyett) indokolás nélkül elállhat."

(#17384) KMan

KMan
(őstag)

Sziasztok,
Ms-1223 tipusu notebook nem kapcsol be. Tudnatok ajanlani hivatalos szervizt vagy esetleg markaszervizt ahonnan erdemes arajanlatot kernem a javitasra? Az adatokra mindenkeppen szuksegem lenne rola, meg ha javithatatlan is a gep. Koszi!!!

Csak a balekok alszanak „Mindennek, aminek nekifogunk, célja a VÁLTS_ – és mindent, amin VÁLToztatunk_, jobbá és a Nissanra jellemzőbbé teszünk” – Carlos Ghosn [SAS]

(#17385) MSI Hungary válasza Damoklesz_ (#17383) üzenetére

MSI Hungary
(Hivatalos)

Megjöttek az első eredmények a mérnőköktől a WatchDogs és az Enemy Front tesztből:

- WatchDogs 1280*720-ban tudja tartani a 30FPS-et de sürű helyzetekben beesett 21FPS-re, mindez Low illetve Medium részletesség melett. A mérnők a 14.6 béta drivert használta. Kipróbálta egy i7-4700Q-s notin is ugyanezzel a grafikával, és sokkal jobbak lettek az eredmények (FPS 53 - 39 között) . Úgy tünik, hogy az APU nem tudja kiszolgálni a GPU-t ami bírná jobban.

- Enemy Front: ment 1920*1080-ban 30 FPS környékén de itt is voltak kisebb beesések.

Még hátra van az NFS: RIvals teszt de az már elmondható, hogy bár nem tűnik elsőre fontosnak az erős CPU (APU) a notiban mostanában de van amikor korlátozni tudja a jó grafikát.

Ahol az AMD kompenzál ezért az az ár, cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#17386) feket663

feket663
(lelkes újonc)

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy notebookot, és a kívánalmaimnak (4 magos processzor, full HD kijelző) egy MSI GP60 is tökéletesen megfelelne. Nem játszani szeretnék, inkább általános netezés, és némi full HD video vágásra használnám. Jelenleg egy Asus C90-em van(asztali gépbe való E6600 intel core2duo procival), aminél már eléggé megszoktam a nagy felbontású kijelzőt, de a legnagyobb gondom, hogy egy 20 perces film vágás utáni konvertálása rendkívül hosszú időt vesz igénybe. Ha veszek mondjuk egy ilyen gépet, nyugtassatok meg, hogy jóval rövidebb idő alatt elkészíti, mint a mostani gépem.
Másik kérdés az általános minősége ennek a GP60, illetve, hogy ha valami gond van vele, korrekt-e a szerviz szolgáltatás.
Előre is köszönöm a segítséget!

István

(#17387) Pizzu válasza feket663 (#17386) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Jelen álláspont szerint
Ahogy látható itt is jelen vannak

Ebben az árkategóriában, talán a legjobb

Segítőkészek
Valós problémára mindig keresnek megoldást

Ha játszani akarsz akkor inkább AMD, ha számoltatni akarsz feladatokat pl vágás akkor intel

itt van egy kis összehasonlítás CPU ügyében (ha jól tudom ezzel a CPUval adják)
[link]

Véleményem a fullHD-ről 15,6-os kijelzőn:
Lehet picit jobb a képe, de igazából soha nem nézik olyan közel, hogy a pixeleket lásd
viszont ha megsérül a kijelző drágább bele

de mindenkinek más az igénye
nem szólom le, de érdemes tudni

:R

(#17388) Sakka

Sakka
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Egy MSI CR500 as laptopba, jelenleg Intel® Celeron® Dual Core T3100 1.9 GH proci van benne 800 Fsb vel, a videó kártya nvidia, s szeretnék egy P8600 proci belerakni.
Elvileg kompatibilis is lehet, de érdekelne, hogy valakinek van e valamilyen tapasztalata egy ehhez hasonló cserével, vagy esetleg pont egy P8600 proci ra cserélésével kapcsolatban?

Üdvözlettel:
Viktor

(#17389) Pizzu válasza Sakka (#17388) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Igencsak jobb paraméterekkel bíró proci: [link]

ha jól láttam a gép leírását akkor szereti az 1066 órajelet

ráadásul celeront cserélnél
nem kell ezen sokat gondolkodni :)

(#17390) Sakka válasza Pizzu (#17389) üzenetére

Sakka
(lelkes újonc)

Igen, jobb, ezért is cserélném le, csak az 1066 Fsb aggaszt, hogy tudja e? Gondolom, ha tudja, akkor mehet.

(#17391) EkSYS

EkSYS
(senior tag)

Sziasztok!

Megérkezett az új MSI GE60-2PC Apache-om.
Ha valakinek lesz kérdése keressen bátran.

http://picasaweb.google.com/ekieki77

(#17392) schnell

schnell
(újonc)

Sziasztok. Van egy msi cx 600-as laptopom. Eddig jól működött de most ugy néz ki hogy megadtamagát a processzor. Bekapcsolásnál számomra éthetetlen szöveget ír ki és nem indl el. Van valami olcsó módszer amivel vissza lehet nyerni az adatokat? Minden érdekelne evvel kapcsolatba mert elvittem szervízbe és nem akarom hogy nagyon lehúzzanak. Mijen processzort érdemes bele rakatni?

(#17393) csicso82 válasza schnell (#17392) üzenetére

csicso82
(kvázi-tag)

NEM vagyok szakértő de az adatokat a háttértárak tartalmazzák (hdd ssd) úgyhogy legrosszabb esetben gondolom ki lehet venni és rákötni egy jó (nem tudom hogy megy ez de megoldható )

(#17394) schnell válasza csicso82 (#17393) üzenetére

schnell
(újonc)

Szia. Elrontottam.nem a proci hanem a winchester halt meg valószinü.

(#17395) feket663 válasza Pizzu (#17387) üzenetére

feket663
(lelkes újonc)

Köszönöm szépen a segítséget!

(#17396) woteska

woteska
(újonc)

Sziasztok!
Már nagyon forr a vérem a mai játékokra, ezért beruháznék egy gamer laptropra. Ez még rímelt is..
Az MSI GE60 felé kacsintgatok. Azért laptop, mert vándormadár vagyok, és ezt meg a hátamraköthetem, gondolom érthető. A GE60 megvehető nvidia GTX850M kártáyval, azt hiszem, ez egy megfelő konfig i7 procival az élen ma. Lenne pár kérdésem..
Játszani akarok, de hétköznapi használatra is kell nyilván, valamint sok sok ram a szakmámbeli virtuális gépek és programozás okán, valamint erős proci. Tehát AMD vagy i7? Videókártya nvidia, intel, vagy amd radi? Mik a tapasztalatok?
A hűtést az MSI-nek mennyire oldották meg? A hűtőventi alá csak pár celsiust tud produkálni lefelé, szóval fontos, hogy a gyártó mennyire figyelt erre oda. A másik kérdésem, hogy mennyi a várható élettartama 3 év garanciával egy ilyen gépnek? (Gondolhatjátok, hogy tönkretenni nem akarom, de nem is medium grafszinten tervezek játszani.) Az elit MSI felhasználóknak milyen további tapasztalataik vannak az eszközzel kapcsolatban?
Köszönöm a válaszokat! :))

[ Szerkesztve ]

(#17397) woteska válasza EkSYS (#17391) üzenetére

woteska
(újonc)

Pont ilyet akarok venni. :D i7 és gtx850m? Amit csak tudsz kérlek véss le! :P

(#17398) EkSYS válasza woteska (#17397) üzenetére

EkSYS
(senior tag)

Szia!

Nos az első eresztést vissza kellett vinnem mert a tapipad zörgött!!! Persze egyből én vagyok a hibás (laptopsza.) de hát nyilván első dolgom megvenni egy noteszt 340k-ért majd elb.szni a tapipadját. Mindegy kicserélték, de azért éreztették velem hogy "azért tudod nem is kéne cserélnünk, meg hát csak azért úgy nem kezd el zörögni a tapipad..." gondoltam ha fizetek és vevő vagyok és 1 napon belül jelzem a problémám elhiszik. De nem, ez Magyarország, tele REMEK üzletemberekkel !
Mindegy, nem ez volt a kérdés.
Szóval: konfig: 8Gb RAM, 1Tb HDD, DVD-RW, i7-4710, TFT LED, GTX850 2Gb GDDR5.
Cinebench alatt küldtem neki, 100% proci terheltség (érték: 6,68) hőmérséklet: 94-96fok körül venti 4500-ön. Hallható susogás - a venti dolgozik keményen, kb. 60-70W-körül kajál.
Játék alatt (MW3) - FHD, native quality, kb 35 FPS. 75 fok körül a 850-es.Unigine 4.0 24-25 fps körül van FHD, normal tess. ultra Q, 4xMSAA.
Billentyűk jók, jó nyomásponttal, visszajelzéssel. Kicsit talán közel vannak ha hozzászoktál már rendes billentyűzethez, de ez szokható. Szép színes, rengeteg módon konfigurálható.
Win 8.1 korrekt - nekem kellemes csalódás - win 7 prof. után. Kicsit szokni kell, de nagyon jó.
HDD úgy ahogy, azért aki SSD-hez szokott annak lassú, de ez fejleszthető.
Tapiad - szép meg minden, de úgy néz ki hogy azért nem szabad prémium minőséget várni (SAJNOS!) Megnéztünk többet is, mindegyik egy kicsit valamelyik oldalon zörög, lötyög. Kicsit csak. Ez szvsz a design-ból adódik.
Ha csak krúzolsz akkor az akksi úgy 3-3.5 órára elég. Filmnézés kb 2.5
Súlya: még éppen elmegy. úgy 2.3kg körül van. nem zavaró. Melegedése se gáz ha nem hajtod, ölben tarthatod.
Kijelző: szép LED-es, de azért nem várj IPS minőséget. Csak 120 fokig dönthető.
Hangja jó.
Szerintem ha játszani akarsz akkor ez a gép (a GDDR5 memória miatt is jó választás) , FHD-ben közepes beállítások mellett minden játszható. Proci kellően erős. Memória elég.
Ha kevesebb lóvéd van akkor ott az ASUS N550-ese, de az csak DDR3-asa van, 4Gb RAM meg 500Gb HDD. (Viszont 100k -val kevesebb)
Remélem sikerült válaszolnom jó néhány kérdésedre :)

SZERK: ja még annyi hogy a design miatt eléggé látszik rajta minden ujjlenyomat.

[ Szerkesztve ]

(#17399) Zoli986

Zoli986
(újonc)

Sziasztok!

MSI CR620 alaplappal akadt gondom.
A gép nem kapcsol be.
A kérdésem az lenne,hogy mi a képeken látható alkatrész és cserélhető e szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#17400) feket663

feket663
(lelkes újonc)

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha megvásárolok a Digiprime webshopból egy GP60-as notebookot, akkor érvényes-e rá a gyári garancia, illetve, hogy meghibásodás esetén hová kell vinni szervizelni, vagy futárszolgálatos szervize van-e?
Csak azért vagyok kicsit zavarban, mert itt 10 ezerrel kevesebbe kerül, mint máshol, cserébe 4 helyett 8 GByte RAM-mal adják...
Köszönöm a segítséget!

(#17401) Pizzu válasza Zoli986 (#17399) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

ha jól tudom tekercs
nem volt esetleg CPU cserélve benne?

(#17402) woteska válasza EkSYS (#17398) üzenetére

woteska
(újonc)

Ott néztem ki én is. :D Mielőtt megvenném, azért biztosan szólok neki, hogy nézzük meg.:)
Köszönöm szépen a sorokat, és a tippet, hogy vételnél mire figyeljek!

Hétköznapi használattal, böngésző, zene, film, kb. mennyire megszik fel?
Egy másik kérdés, aminek lehet jobban utánaolvasok majd, hogy hogy a fenébe nem olvad le a gép kilencvenakárhány °C-on.. Kicsit hihetetlen nekem, hogy ezt bírja a gép mondjuk 5 óra megállás nélküli játékkal. Persze lehet, hogy tévedek. :)

[ Szerkesztve ]

(#17403) Pizzu válasza woteska (#17402) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

úgy nem olvad meg hogy a műanyag rogyási pontja 120 foknál kezdődik
legalábbis amit a laptopoknál használnak

(#17404) EkSYS válasza woteska (#17402) üzenetére

EkSYS
(senior tag)

Hát ha nem hajtod akkor 50fok körül megy a gép.
5 órán keresztül még nem hajtottam, de nem hiszem hogy 5 órán keresztül a proci 100%on menne egy FPS miatt :)

(#17405) woteska

woteska
(újonc)

Köszönöm! :DD

Egyébként én ezeket láttam alternatívának, ami talán nem sokban marad el a GE60 Apache 2pc-től: ASUS N550, Lenovo Y510P SLI, ASUS G56JR. Az N550-ből amúgy a laptopszalonos i5-et pénzkidobásnak tartom, ami persze relatív dolog, de a piachoz mérten. Valahol 295, a radiumban, és a GE60 szintje felé van nemsokkal.
Talán nem ide kellene feltennem a kérdést, hogy van-e valami tapasztalat a felsorolt alternatívákról, vagy egyáltalán alkalmasak-e játékra szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#17406) EkSYS válasza woteska (#17405) üzenetére

EkSYS
(senior tag)

de összességében a gép jó, ha van rá lóvéd akkor nem jársz rosszul vele.

(#17407) Pizzu válasza woteska (#17405) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Nehéz pontosan megmondani mi mennyit ér

Én magam azt tanácsolom, mindenki olyan gépet vegyen amire szüksége van

PL.:
ha valaki suliba hordja jegyzetelni vagy munkába rendszeresen akkor laptop, de ez még nem ok a gamer laptopra, hanem egy egyszerű specifikatív eszköz

ha játszani akarsz hol máshol mint otthon akkor asztali
ha netán albérlet vagy hetente elviszed haza akkor ITX és még akkor is olcsóbban kijössz ha 2 monitorod van itt is ott is

Egy laptopnak elég drága a javítása vagy karbantartása míg az asztali gépet magad is gond nélkül karban lehet tartani
A másik, hogy ma már olyan ITX lapokat kapni ami mobil és nem foglal több helyet a táskában mint egy laptop

Laptopoknál többnyire a rendszertelen karbantartás teljes hiánya okozza a problémát

De kinek a pap kinek a papné....

(#17408) woteska válasza Pizzu (#17407) üzenetére

woteska
(újonc)

A kérdés tényleg nem az volt, hogy laptop vagy nem laptop. :) Az iskola miatt valóban mobilis cuccra van szükségem, a kérdés hangsúlya a milyenen van. Virtuális gép, programozás, akár ezek egyidejű futtatása indokolttá teszi a több ramot, és ha játszani szeretnék, akkor e kettő szintézisének konfigurációja gamerlaptop címke alatt található valamiért, amiről nem tehetek. :D Ennek az MSI GE60 Ap.2pc árából elég komoly asztalit össze lehetne már rakni, ezzel tisztában vagyok, de még egy ideig biztosan vándormadár vagyok. Szóval marad a laptop. Rendszertelen karbantartás alatt gondolom legelőször hardveresen érted, mondjuk a por..

[ Szerkesztve ]

(#17409) Pizzu válasza woteska (#17408) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Ha csak laptop
akkor inkább olyat tanácsolok aminek ár/értékben a legtöbb a garancia

Ha jól tudom az MSI 3 év garit ad

A karbantartás alatt meg a ventit takarítást és pasztázást értettem

(#17410) woteska válasza Pizzu (#17409) üzenetére

woteska
(újonc)

A gamer, és hasonló ár és értékkategóriájú laptopok közül nem találtam olyat, aki 3 évet megfejelte volna. De itt írta is a kollega, hogy húzták a szájukat a valószínűleg általuk összerakott darabbal.

Mérnökinfósnak tanulok, és még nem tudom, hogy pontosan melyik részén fogok dolgozni, de szeretnék érteni a takarításhoz és egyebekhez. Egy asztalit karbantartok, de a laptop valóban kényes dolog a garancia miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#17411) feket663 válasza woteska (#17410) üzenetére

feket663
(lelkes újonc)

Van valakinek tapasztalata az MSI GP60-as laptoppal? i7 processzorral és GT740M videokártyával venném. Nem a játékteljesítmény érdekel, hanem, hogy hosszabb-rövidebb távon mennyire üzembiztos, melegedés, stb.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#17412) Pizzu válasza feket663 (#17411) üzenetére

Pizzu
(fanatikus tag)

Fél éve jelent meg a piacon

Ez elég rövid táv

Garanciális ügyintézés sokat javult

(#17413) feket663 válasza Pizzu (#17412) üzenetére

feket663
(lelkes újonc)

Na mindegy, majd tudósítok, ha megjön, mert berendeltem...

Azért köszönöm az infót.

[ Szerkesztve ]

(#17414) feket663

feket663
(lelkes újonc)

Csütörtök óta boldog tulajdonosa vagyok egy GP-60-nak. Egy rövid vélemény róla: Teljesen vállalható építési minőség, műanyag, de kellemes tapintású. A fedlap ugyan matt, de rendesen zsírosodik így is, ahol a tenyér hozzáér a géphez, ott viszont kellemes tapintású, szálcsiszolt kinézetű, de műanyag található. A billentyűzet érzésre nem rossz, nekem kicsit szokatlan a külön numerikus billentyűzet, mert az előző gépemen nem volt ilyesmi. A tapipad érintős része kellemes, kissé rücskösebb, mint a többi felület. Az egérgombok viszont botrányosan kemények, alig tudok hüvelykujjal kattingatni, persze a többujjas gesztusok működnek, csak ahhoz is hozzá kell szokni... A hardver az én igényeimet tökéletesen kielégíti, amiért vettem, a video konvertálás is szépen gyorsan működik, egy 17 perces film mp4-be konvertálása 15000 kbs rátával kevesebb időt vesz igénybe, mint maga a film hossza, már ezért megérte. Külön mókás dolog, hogy a bekapcsoló gomb két színben pompázik, ha a dedikált videokártya működik, akkor narancs, ha az integrált, akkor meg kék. (a konvertálás során kb. 40% processzor terhelés van mindössze, miközben két böngésző is meg van nyitva, megy a youtube, stb, és az aida 64 terhelési tesztje során bár a hőfok felment kb 93 fokra, de thermal throttlingnak nyoma sem volt 10 perc alatt). A képernyő szép világos, bőven van fényerő, és az én használati igényeimnek tökéletesen megfelel. A webcamhoz nem találtam drivert, aztán egy fórumon olvastam, hogy csak be kell kapcsolni, és azóta tökéletesen működik.
A gép netezés közben nagyon csendesen viselkedik, néha pár másodpercre felzúg a ventilátor, de bőven vállalható a zajszint, és a hangszín se kellemetlen. Ami még módosításért kiált, az egy ssd beszerzése lesz, mert már eléggé megszoktam a régi gépemnél, hogy azonnal történt minden, pici akadások azért a hdd-vel előfordulnak. 64 biter win7-et használok, minden drivert megtaláltam az MSI oldalán, és zökkenőmentesen fel is sikerült rakni. A, nem nagyon hurcolom sehová...kkuidő kb 3 óra netezéssel, max fényerőn, nekem ez elegendő
Eddig még nem bántam meg a gép vásárlását, remélem ez így is marad...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.