Hirdetés
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Csabroncka
addikt
és SSJPiotr:
Abba az esetben segít a klíma az allergián, amíg nagy mennyiségű cseppvíz keletkezik a beltérin. Ilyenkor egyfajta légmosóként működik a hűtő lamella rész (ergó csak hűtőmódban valósul meg).
Nekem Fujitsu LLC van, én inkább a mindenre célhardvert támogatom.
Mondom is miért: egyszerűen fizikai okok miatt optimálisabb a légszűrőknek a földön működnie, másrészt saját tapasztalat alapján sokkal hatékonyabban működnek ott ahol jár a levegő (pl nálunk az előszoba), a klíma telepítési szempontok egészen mások.
-
Male
nagyúr
válasz
SSJPiotr #27489 üzenetére
Már elhangzott, de még egy szavazat a Fujitsu LTCA-ra (mert én elégedett vagyok vele), amiből lehet, hogy a kisebb is elég
...de ezt majd klímás megmondja a helyszín és az igények alapján.
Pollen allergián nem fog segíteni, nem fogja kiszűrni a levegőből ( lehet, hogy valamelyik ráírja, de kizártnak tartom, ahogy a többi csodafilter sem ér fel egy arra készült szűrővel ).
H: hely és szerelő függő, meg szerencséé is. Nekem 50 volt, másnak meg 300... időben meg a 8 nap és az egy év között
-
SSJPiotr
csendes tag
Üdv! Mostanába gondolkozok egy csakis fűtésre használandó klíma beszerzésén. Jelenleg Etherea Z35 felé kacsingatok (egy 35 nm2 szobába). Van ilyen árkategóriában jobb választás? (350-400k, scop minél magasabb, sztem 3.5kwnál jobb teljesítményű nem kell, és persze csendes legyen).
Mennyire segítene egy ilyen klíma a pollenallergia "kiszűrésében", ha valakinek van tapasztalata?
A légkondi a szellőztetést is megoldja? (Tehát ha padlásfödémet leszigetelem úgy, hogy alulra megy párazáró fólia, akkor nem fog penészedni a mennyezet?)
H Tarifás mizéria elintézése kb mennyibe van mindennel együtt? -
nesa
veterán
válasz
elfelejtette #27486 üzenetére
Az ott fent csak egy szám, úgy kell be állítani hogy lent legyen jó.
-
tibibi
őstag
válasz
elfelejtette #27486 üzenetére
Fent a klíma érzékelőnel lehet,hogy 25 volt.
-
elfelejtette
veterán
Ma reggel pakolgatás közben sajnos eléggé kihűlt a ház. Az mitől lehet, hogy 22 fokra van állítva a klíma, és simán leáll, nem leolvasztani, miközben a szobában 17 fok van?
-
gabenn4241
tag
válasz
tibibi #27475 üzenetére
Így azért érthetőbb hogy nem érzed komfortosnak. Nekem 20nm2-t fűt egy klíma, 80nm2en van négy. Mondjuk így utólag lehet 3 is elég lett volna, de a tagoltság, miatt lett így, meg mi van ha -30van.... Így legalább a beltérik mehetnek minimum venti fokozaton és a kültéri is csak leolvasztaskor pörög jobban fel. Nekünk nagyon bejött
Nincs hangzavar, se huzat csak meleg.
-
Kátai
senior tag
ASYG12LLCC klímám van és most hidegebb időben a kültéri halkan sípol úgy hogy nincs bekapcsolva.Mi lehet az oka?
-
#73959936
törölt tag
Sziasztok. Hsz-em annak címezem, aki érdemben tapasztalatból, vagy hivatásból tud válaszolni.
Adott a rajz szerinti lakóház.
A hatszöget 1-1 konvektort ábrázolnak, a csillag az elhelyezett klímát ajtó fölött.
Az összes nyílászáró hőszigetelt. A fal 60 cm-es vályog.A klíma konkrétan 1 alap gree, lomo plus 4,6 kw. Fűtenék vele - ha nem is -15 fokig, ezért kérdeznék pár dolgot.
Amikor fűteni kezd, teljesen kinyitja a lapátot. Ez így helyes vagy akár állíthatom vízszintes helyzetbe is, úgyis felfelé száll a meleg ?
Másik. Fűtés. Akár a beltéri, akár a távkapcsos hőmérséklet mérés van beállítva, fűt mint az állat. Értem ezt úgy: először meleget, aztán mondjuk beállított szoba-hőmérsékletet. Eddig ki ki kapcsolt, most szinte folyamatosan megy, gondolom ez az inverteres klíma lényege...
Milyen hőfokra illene beállítanom ? Már úgy értve, hogy a többi helyiségben kb. 21 fok van másfél méteren...
Meg ha azt látom, hogy a hőmérő szerint 23 fok van benn, akkor sem áll le ? Vajon miért ? Vagy miért fúj a meleg levegő után langyosan/hidegebbet ? Ez így rendben van ?Ha ezt nézzük, hogy minden ajtó nyitva és minden helyiség fűtését az említett 2 konvektorral és az ajót fölé helyezett klímával oldom meg, akkor milyen fogyasztásnak kellene kijönnie ? Az ahol el van helyezve 14 m2, a szemben lévő helyiség kb 6-7 m2. A két oldalsó helyiség meg 20-20 m2.
Hát jó volna ha valaki tudna dolgokat írni...
-
asha07lcc
tag
Itt a hidegebb idő.... a durvábban fűtő gépekre is lehetséges kedvező javaslat. Fujitsu LTCA KGTA vagy Gree U-crown esetleg Pana Nordic Etherea. Hogy mindenkinek legyen mit a fa alá tenni
-
tibibi
őstag
válasz
gabenn4241 #27473 üzenetére
Enyém ytong+ szigetelés cirka 70+40 tetőtért fűt két klíma a daikin hangtalan a gree kültéri zörög 24 fokra vannak állítva.
-
gabenn4241
tag
válasz
tibibi #27461 üzenetére
Akkor már az sem lehet gond. Nekem is állványon van. Hány fokra és mekkora nm2-t fűtesz vele?? Nálam az egyik kültéri az ablak alatt van majdcsak a fejem mellett a fal túloldalán, de nem zavaró bennt. 30centi porotherm + 5 centi hungarocell választ el tőle. Állványon van nekem is. Nem tudom nálad mi a gond... Mekkora a távolság a kültéri és beltéri között??
-
asha07lcc
tag
válasz
#42706048 #27431 üzenetére
Ha gondolod és Bp vagy környéke ránézünk akár a mai napon és megmondjuk mi a hibája. A gép adatait légyszíves küldd el és a gyári számát privátban. Tudni kell melyik Pana disztribútortól érkezett bár mindegyiknél jogosultak vagyunk a garanciális beavatkozásra. Kérünk egy elérhetőséget is(tel szám) szintén privátban vagy az adatlapunkon szereplő email címre. A beavatkozás , diagnosztika garanciális esetben díjmentes. Telepítési hiba esetén fizetős.
-
Daikinfan
újonc
Sziasztok! Ma ezzel a kérdéssel kerestek meg engem, (én jelenleg egy szobát fűtök klímával, ami nekem bőven elég, de) kíváncsi vagyok, hogy nektek van-e tapasztalatotok hasonló esetben: Adott egy " L" alakú légtér, ami 70 nm alapterületű, jól szigetelt, kis töréssel, egybenyitva. Nagy nyílásokkal és emiatt könnyen felfűthető, akár egy 3.5kw-os géppel is, az egyik végében, az igaz, hogy sokszor maxon járatva, de tud benne tartani 23 fokot. Abba ne menjünk bele, hogy a klima élettartamára milyen hatással van, hogy sokszor csúcsra jár. Kérdés az lenne, hogy, ha a tulaj betenne a mások végébe is egy 3.5 kw-os gépet, akkor csökkenne-e a napi 20 kw-os fogyasztás, ugyanazon a külső hőmérsékleten nézve?? Én passzolom a kérdést, mert nem találkoztam még ilyennel.
Köszönöm az esetleges válaszokat!
-
dobolan
senior tag
válasz
Morris #27460 üzenetére
Hát, amit leírtál, az sokkal költségesebb dolog. Amúgy nekem Immergas Victrix TT kazánom van. Kötöttem már rá megfelelő karakterisztikájú ntc-t próbaképpen (gyári érzékelő nagyon drága), és nem csak 6-7 jelleggörbe van, hanem rengeteg, mivel tizedes pontossággal lehetett állítani 1.0-9.0 között úgy emlékszem. Ez helyből 100, valamint át tudod írni szervízbeállításokban az előremenő minimumát és maximumát, illetve eltolást is tudsz állítani. De ez már itt megint nagyon off, úgyhogy be is fejeztem.
Az 50 fokos előremenő pedig kőbe van vésve? Én 29-et állítottam minimumnak, azért nem kevesebbet, mert ott már nem tudja leadni a hőmennyiséget megfelelően a fűtőfelület a házban, és a kazán kapcsolgat, nem tud lentebb modulálni már a lánggal.
-
tibibi
őstag
válasz
gabenn4241 #27457 üzenetére
Már állványon van,mert a falról leszedtem,úgy dübörgött a ház.Maga a kültéri ventilátora rázza szerintem a gépet.
-
Morris
veterán
válasz
dobolan #27458 üzenetére
Van. Ki is kötöttem. Immergas victrix exa 28 kazánom van.
Azt hiszem 6 vagy 7 jelleggörbe van. De mivel szigetelt a ház, így az 50 fokos előremenő sok. Vagyis ennél sokszor kapcsol be a kazán.Nekem egy tempomathoz hasonló vezérlés kéne. Azaz, folyamatos mintavételezés. Felfűtéshez magasabb előremenő, szintentartáshoz pedig kevesebb. Viszont ezt úgy, hogy ne kelljen nekem beavatkoznom.
-
lukxy1
csendes tag
Sziasztok!
Midea Blanc klímánál most vettem észre, hogy a nyári 1-2 Wattos standby fogyasztás a hideg megjöttével 20 Wattra nőt. Ez mitől lehet?
-
polman
tag
Kedves fórum társak. Mást téma. Kerestem de nem találok sehol asztali PC re való programot ami kezelné a klímát. Néha jó lenne ha létezne ilyen. Nem tudtok valami megoldást erre? Gree amber klímához kellene. Köszi
-
válasz
jeriko2 #27452 üzenetére
az újabb kazánok már nem csak on-off termosztátot tudnak kezelni... a bus rendszerű termosztátok már több mindent / több adatot figyelembe tudnak venni így az elvárt hőmérséklet különbséget is akár...
Nekünk Bosch CT100-as termosztátunk van ami wifis így azon keresztül kapja meg a kazán a külső hőmérséklet adatokat is, vagy a meleg víz ki-bekapcsolását (tartályos kazánunk van) illetve a kazán fűtés programozásnál is több beállítás van (pl a termosztát kezeli, hogy radiátoros vagy padlófűtéses fűtésrendszer van-e...)
-
dobolan
senior tag
Így van, amit írsz. Előremenő nekem is alacsony, jelenleg 34 fokos, de ha kikapcsolnám a fűtést és hagynám, hogy lehűljön, akkor 34 fokos előremenővel kb. ugyanannyi idő alatt fűtené vissza, mint ahány nap alatt lehűlt. Nyilvánvaló, hogy kevesebb a fogyasztás így, mert a lakás napi átlaghőmérséklete alacsonyabb, mint ha folyamatosan hőn tartod mondjuk 22 fokon. Akkor összemérhető a fogyasztás, ha a folyamatos hőntartást arra az átlaghőmérsékletre lövöd be, amit ki/bekapcsolgatással elérsz. PL. Ha egy nap 12 órát 22 fokra van beállítva a fűtésed, 12 órát pedig 21 fokra, akkor átlagosan 21,5 fok van a lakásban, aminek tartása nyilvánvalóan kevesebb hőenergiát igényel ugyanolyan egyéb körülmények között, mint ha 24 órában lenne 22 fokod. Nálam a hőmérséklet a 120 négyzetméteren durván 0,4 fokot ingadozik (21,8-22,2), mert ilyen a vezérlés. De csináltam már olyat, hogy este 10kor kazán kikapcs, reggel 6kor bekapcs. Kint -5 fok körül 0,7 fokot hűlt hajnalra, és délután 4 körül érte ismét el a 22 fokot, takarékos módban. Kevesebb volt a fogyasztás, mert az átlaghőmérséklet is lentebb csúszott, de nem erről volt szó, én nem erre reagáltam, hanem arra, hogy folyamatos hőntartás esetében vegyük figyelembe a fűtésrendszer hatékonyságát is. Lehet, hogy ez inverteres klímára amúgy nem igaz, azt nem tudom, mert nem használom fűtésre, nekem nem éri meg.
@Jeriko
Az enyém küld, de ebbe tényleg ne menjünk bele. Nem egy relés termosztátról beszélünk ez esetben, mert te leegyszerűsítesz mindent. Maradjunk vezérlésnél. Az inverteres klíma se ki/be kapcsolgat, pedig abban is van termosztát. -
jeriko2
tag
válasz
dobolan #27449 üzenetére
A termosztát NEM KÜLD a kazánnak hőmérsékleti adatokat. Amelyik kazán ilyen lángmodulációt végez, annak van külön kültéri egysége/hőmérője. A termosztát valójában egy szimpla kapcsoló, ami annyit mondd a kazánnak: fűtés be/ fűtés ki (beállított hőfok alatt / felett). Szereltem már pár termosztátot (meg gázkazánt is) a sima hőmembránostól kezdve a programozható rádiósig, hidd el nyugodtan.
A "temperáló fűtés" azért gazdaságos mert a kondenzációs kazánok minél alacsonyabb hőmérsékletű vizet állítanak elő, annál nagyobb hatásfokkal tudnak működni. Az, hogy ezzel milyen lakást lehet ki vagy felfűteni, és mennyi idő alatt, már a lakástól függ. Ha 22 fokról fel tud fűteni a kazán 22,1 fokra (mert kb. ezt csinálja a temperáló fűtés), akkor temperáló fűtéssel 0 fokról is fel lehet fűteni 22 fokra. Az egyetlen szempont a kényelem, mert esetleg túl sokáig tart. De mondom, ez egyedül a kondenzációs gázkazánoknál működik így, és nem érinti magát az elvet.
Másik ok a visszavett teljesítményre, hogy kevesebbszer kapcsol ki/be a kazán, ami jótékony hatással van a kazán élettartamára.Az 1 hónapos példát meg azért hoztam fel, hogy ne legyen olyan, aki el kezd azon lovagolni, hogy közben változnak az évszakok. Örülök, hogy ebbe tudtál belekötni.
Pár cikk, amit kb. 5 perc alatt találtam a témában:
http://greenfo.hu/hirek/2015/02/17/a-futes-letekeresevel-csak-keveset-sporolhatunk
https://vgfotthon.blog.hu/2015/12/04/hogyan_futsunk -
válasz
dobolan #27449 üzenetére
nálunk is az a tapasztalat amit jeriko2 ír...Kondenzációs gázkazánnál a lángmoduláció számít, de elsődlegesen az előremenő vízhőmérséklet ami számít ... nálunk ez 35-40 fok tehát ebben a tartományban működik jól egy kondenzációs kazán... persze lassan fűti fel a lakást de lassan keveset fogyaszt...
Nálunk padlófűtés van lent és a fürdőben fent... A három szobában klímával fűtünk (radiátorok elzárva). 9-kor lekapcsolt eddig minden, s 5korbe így napközben kb 0,5-1 fokot hűlt estig a hőmérséklet... Mire hazaérünk 18-19 óra között addigra a padlófűtés átmelegedett és a padló 27-28 fokos a levegő meg éppen 21 (napközben 20,5-re van állítva...
A klímák napközben 20 fokra vannak állítva este 21-22 fokra attól függően melyik szobáról beszélünk ... Így a fogyasztás (áram és gáz) kb 20%-kal kevesebb mint mikor egész nap mentek a klímák és a padlófűtés...
Most mivel úgy néz ki cirka 1000kWh plusszunk lesz nyárig a napelemből a klímákat napközben sem állítom le így a lakás kevésbé hűl le így a padló is kevésbé hűl ki... remélem így a gáz fogyasztás kicsit kevesebb lesz...
Másik - padlófűtésre - ha ugyanannyi gázból tartom a 21 fokot egész nap mint a 20,5-ről 21 fokra fűtés (padlófűtéses helyiségbe rakták a termosztátot
... így 21,5 lesz mire lekapcsol), a meleg padló jobb komfortot ad mint mikor fixen 21 fok volt...
Most tervezem ünnepek alatt beállítani a környezethez igazodó fűtést a kazánon mert szarul van beállítva a víz hőfokok (min-max) így akkor 24-25 fok van mindenhol... s megnézni hogy állandó padló fűtéssel mit tudnánk kezdeni....
Van kandalló is csak puffer tartályt nem tettek be pedig a padlófűtéshez jó lett volna...
Megjegyzés: a padlás szarul szigetelt... de januárban megcsináltatjuk és akkor 30-35cm szigetelésünk lesz a padláson - most 15 van
-
dobolan
senior tag
válasz
jeriko2 #27448 üzenetére
Ez nem így van, ahogy írod. A termosztát ki/be kapcsolja, a vezérlés pedig a beállított és mért szobahőmérséklet különbségéből képzi az előremenő vízhőmérsékletet, lángmodulációt végez stb., de szerintem ebbe ne menjünk bele.
Amit mondani akartam, az az, hogy temperáló fűtés esetén a gázkazánom kevesebb gázt fogyaszt el ugyanakkora hőmennyiség előállításához.Az 1 hónapos példád ez esetben nem releváns, mert ha szeptemberben megyek el otthonról és májusban térek vissza, akkor meg fűtésszámlám se lesz.
Folyamatos ott lakásról van szó, és állandó átlaghőmérséklet tartásról. Akik rövid időközökben ki/be kapcsoltatják a fűtést, azoknál ált. azért alacsonyabb a fűtés költsége, mert a lakás napi átlaghőmérséklete is csökken 0,5-1 fokot vagy többet, ha nem vagy otthon persze ez nem számít.
-
jeriko2
tag
válasz
dobolan #27445 üzenetére
A fűtésrendszereket leginkább ki/be kapcsolgatással szokták szabályozni (lásd termosztát), így igazából lényegtelen a helység hőmérséklete (főleg gázkazán esetén, ami nem a levegőt, hanem a vizet melegíti, az pedig másodpercek alatt eléri az üzemi hőfokot). Ilyenkor nem is a teljesítményt szokták megemelni (bár a kondenzációs kazánok nagyrészt ezt már tudják), hanem csak egyszerűen tovább marad bekapcsolva.
Magát az elvet egyébként sokkal egyszerűbben is meg lehet érteni: ha elmész otthonról mondjuk 1 hónapra, akkor óriási lesz a különbség a között, hogy hagyod a fűtést bekapcsolva, vagy hagyod kihűlni a lakást, és hazatértedkor újra felfűtöd. Egész egyszerűen azért, mert ha a lakás kihűlt (átvette a környezeti hőmérsékletet), akkor nem hűl tovább - ha viszont bekapcsolva hagyod a fűtést, akkor folyamatosan szivárog az energia a környezetbe. És ez nyilván nem attól van, hogy megfordul a folyamat, ha csak 5 napra mész el, akkor kevesebb energia ha bekapcsolva hagyod a fűtést, de ha már 6-ra, akkor nem.
Nyilván komfort szempontjából nem jó, ha a hideg lakásba érsz haza, de ezt meg lehet oldani úgy, hogy a fűtés rendszert úgy állítod be, hazaérted előtt annyival kapcsoljon be, hogy legyen ideje felfűteni a lakást.
-
netpok2
csendes tag
válasz
#42706048 #27431 üzenetére
Ez esetben öröm az ürömben, hogy legalább nyáron lesz mivel hűtened.
Amúgy majd a szakemberek megmondják, de én amit láttam service manualt ott általában kb 15-20 perc volt a hard limit a defrost módra, Ha addig nem sikerül leolvasztania akkor visszaáll fűtésre/hibával leáll. Sajnos a tiédhez tartozó manualban ennyira nem volt részletezve.
Ugyanitt, akinek van service manualja Daikin FTX35J3(V1B)/RX35K(5V1B9) kombóhoz az dobjon már meg vele, mert égen földön kerestem már, köszi.
-
dobolan
senior tag
válasz
jeriko2 #27442 üzenetére
Ez az analógia szerintem csak akkor igaz, ha a fűtésrendszer minden körülmények között azonos hatékonyságú. Nekem a kondikazán és a fűtésrendszer hatékonysága jobb állandó hőmérséklet tartáshoz, mint ha hagynám kihűlni, utána pedig fűteni kellene 90%-on, hogy azért normális időn belül visszatápláld az elszivárgott hőenergiát.
-
jeriko2
tag
válasz
DeFranco #27439 üzenetére
Pedig nem.
Mondjuk egy normális lakás eleve nem hűlhet sokat nap közben. Nekünk egyedül álló családi ház van, az -5°& esetén hűl napi max 2°C-ot, tehát ha reggel elmegyek 22°C-al, legalább 20°C lesz amikor hazaérek, de inkább 21°C.
(Laktam olyan társasházi lakásban, ahol alattam, felettem, jobbra, balra és mögöttem is fűtött lakás volt, az ablakok pedig egy zárt udvarra néztek. Na ott simán kihúztam úgy több telet, hogy csak a gázkonvektor őrlángja égett.)
A kihülés "fizikája" annyi, hogy alacsonyabb hőmérsékletű lakásból (itt a kinti-benti hőmérséklet különbség számít) kevesebb energia szökik el, mint egy szinten tartott hőmérsékletű lakásból. Maga a felfűtés pedig ugyan több energia, de kevesebb mint amennyit spóroltál.
Nagyjából úgy képzeld el, mint egy magas tartály, aminek van egy pici lyuk az alján. A benne levő víz mennyiség az energia, a vízszint a hőmérséklet, a lyukon kifolyó víz pedig ami kimegy a szigetelésen. Minél jobb a szigetelés, annál kisebb a lyuk. Viszont minél magasabb a vízszint, a lyukon annál több víz folyik ki, mert annál nagyobb a nyomás.
Folyamatosan kell vizet pótolj a tartályba, hogy a vízszintet (hőmérsékletet) adott határokon belül tudd tartani - ez a fűtés. Ha szinten tartod a vízszintet, akkor folyik ki a lyukon a legtöbb víz, mert akkor a legnagyobb a nyomás a lyuknál. Ha hagyod hogy lecsökkenjen a vízszint, egyre kevesebb víz fog elfolyni a lyukon. Persze ha vissza akarod állítani az eredeti szintet, akkor több víz kell, de könnyű belátni, hogy kevesebb, mintha folyamatosan tartottad volna a szintet (mivel kevesebb folyt el a közben alacsonyabb vízszint miatt). -
jeriko2
tag
Attól nem függ. A falazat szerepe annyi, hogy lassan vesz fel és adja le az energiát. Azaz lassabban fűtöd fel és lassabban is hűl ki. Viszont egy téli idény alatt pontosan ugyanannyi energia a fűtése ha a szigetelés egyébként ugyanolyan.
Ugyanaz a hatás, mint egy cserépkályha esetén. -
-
DeFranco
nagyúr
mi takarékosan bánunk a fűtéssel, de kezdek rájönni hogy valami átmenetet kellene tartani. körbe vagyunk fűtve, el lehet lavírozni úgy is hogy nap közben csak a konvektor őrlángja megy (minimális fogyasztással de "kötelezően" megy viszont egész fokokat tud jelenteni hosszú távon a nagyon enyhe de folyamatos hőleadással).
viszont amikor a hétvégén hazamentem órákig hiányoltam a komfortot pedig ment a klíma és a levegő meleg volt, viszont a falak, és ami a durva, a bútorok is ontották a hideget.
(pedig nem fagyasztottuk le a lakást)
tavaly már volt erről e konszenzus, és idén is szem előtt kellene tartani, hogy nagy "deltát" csinálni, hagyni nap közben kihűlni majd felfűteni sokkal drágább tud lenni mint fenntartani és igény esetén kicsit ráfűteni.
-
dobolan
senior tag
De a felfűtött fal meg a fűtésszezon végén lassan hűl le, vagyis míg a faházadat még fűteni kell tavasszal, a nehézfalazatú házadat már csak alig.
Pont ezért szokták a fogyasztást egy szezonra összemérni, nem pedig naponta hasonlítgatni konnektoros fogyimérővel, mert annak ilyen formában nem sok értelme van. -
-
jeriko2
tag
válasz
#42706048 #27411 üzenetére
Az, hogy egy lakást/szobát mennyi energiával lehet kifűteni, két dologtól függ: a szigeteléstől és a kinti-benti hőmérséklet különbségtől (ha bent 22°C van, kint -10°C, akkor épp kétszer annyit kell fűteni, mintha kint 6°C lenne: 22-6=16; 22-(-10)=32).
A fűtéssel azt az energiát kell pótolni, ami a lakásból kiszökik a falakon, nyílászárókon.Szóval ha a villanyszámlád sok, a gáznak is soknak kell lennie, csodák nincsenek.
A gáz ára kb. 3Ft/MJ (megajoule) de ebből az energiából egy rész ki fog menni a gázkészülék kéményén, kazántípustól függően (hatásfok).
Ugyanez az energia villanyból (37Ft/kWh - val számolva) kb. 37/3,6Ft azaz 10,3Ft. Viszont klíma esetén a kapott energiát meg lehet szorozni a klíma SCOP értékével, ami egy 3-5 közötti szám. Nagyjából ugyanaz jön ki, mint a gázra, inkább talán picit kevesebb. A klíma előnye ott van, hogy sokkal gyorsabban fűt, precízebben szabályozható, olcsóbb kiépíteni és tud hűteni is. Cserébe van zaja, fújja a levegőt. Illetve a gáz a meleget talán egyenletesebben osztja el (szobák között mindenképpen).
Ha nálad a gáz sokkal takarékosabb, mint a klíma, akkor ott a klímával valami nem teljesen van rendben - vagy meg fogsz lepődni a gázszámlán is. Esetleg a klímától magasabb hőmérsékletet vársz, mint a gáztól.
-
DeFranco
nagyúr
válasz
#42706048 #27411 üzenetére
kérlek tedd meg hogy rendesen, átgondoltan, korrekt és valóban megbízható szakemberrel utánajársz annak, hogy mi okozza nálad a gondot, vagy ha erre nem vagy képes és hajlandó akkor ne keltsd itt a feszültséget és ne keltsd rossz hírét egy megoldásnak.
többször, többen leírták neked, laikusok és szakértők is, hogy vagy a klímá(i)d működése rendellenes, műszaki vagy telepítési hiba miatt, vagy a falaid jelzésértékűek és egyébként a szél is átfúj rajtuk, mert amit leírsz az messze nem üzemszerű, és számos itteni felhasználó több éves tapasztalata mond homlok egyenest ellent annak amit te leírsz.
a te házad a te klímád, azt csinálsz vele amit akarsz, ebbe sem jogom sem szándékom beleszólni de hogy naponta ötször szorul ökölbe az arcom hogy már megint az ócsárolás megy megalapozatlanul és feleslegesen az nem pálya.
-
baloghgabor
aktív tag
válasz
#42706048 #27426 üzenetére
Szerintem másik klímás is nézze meg! Ez a 30perces leolvasztás nem normális dolog. Ott valami más dolog történik, nem leolvasztás, vagyis úgy tesz a klíma, de ez 0°C körüli, nagy páratartalmú külső hőmérsékletnél is kb. 5perc lehet. A többi valami zavar, ami megdobja hatalmasan a fogyasztást. (nálam a havi plusz 14ezer volt a legtöbb anno a - 20°C alatti időben egy hónapra, szezonra pedig ~60ezer a klímákra, 2 FUJITSUra összesen). Az érzés persze más, mint kályhával, gázzal, de fogyasztásban jobbnak kellene lennie, ha normálisan üzemel.
-
LanyUs
senior tag
válasz
bjoco4 #27403 üzenetére
Ezt az 500-600w-ot figyelgetem egy ideje. Az esetek 5%-ban szabályoz vissza csak a minimumra, 95%-ban 400-600-800w között ingadozik ( Sensira 3,5kw ). Azzal sem indokolható ez a dolog, hogy nem elég a fűtőteljesítménye a legalacsonyabb értéken, mivel pl. tegnap pörög 600w-on+begyújtok a kandallóba, majd a hőmérséklet meghaladta a klímán beállítottat -> nem szabályoz vissza -> eszi tovább a 600w-ot -> lejjebb állítom a hőmérsékletet -> kikapcsol. Hát gratulálok ahelyett, hogy inverter 290w-ra állna, 600w vagy leáll
Bezzeg amikor a kandallóval a klíma magasságában bedurrantottam 30 fokra és a klímát 30 fokra tettem, akkor visszaállt 290w-ra. Fene se érti ezeknek az algoritmusát...
-
#42706048
törölt tag
válasz
netpok2 #27427 üzenetére
Nekem sincs ötletem mi lehet. Annyi az egész, hogy ritkán használom, ha 5 foknál jobb idő van és nappal van.. Ami mostanában nem igen lesz
asha07lcc : Igen persze , de akkor legalább ha a gázra adom a pénzt akkor meleget is érzek és nincs hangzavar sem.
Ez a típusa: ( Panasonic Compact KIT-TZ35-TKE-1 / CS-TZ35TKEW-1 / CU-TZ35TKE-1) -
asha07lcc
tag
válasz
#42706048 #27425 üzenetére
inverteres klímánál nem nyomást hanem töltetmennyiséget kell ellenőrizni.... A telített gőznyomás akkor is konstans érték ha kb a fele töltetet elvesztette... Ha megtennéd mégegyszer, hogy ide írod milyen márka vagytípus és hány klíma megköszönném. Jöhet priviben is.
-
netpok2
csendes tag
válasz
#42706048 #27426 üzenetére
Nincs több tippem mi lehet az oka, nálam nem is lép leolvasztási ciklusba mostanában. Ezek szerint vagy a típusok között van valami különbség vagy a környezetben, bár utóbbiban nem hiszem hogy lehetne akkora különbség ami ezt igazolná.
Itt egy kép az elmúlt hétről, leolvasztási ciklus ott volt ahol a sárga a kék alá ment. (Valószínűleg ezek a hőmérsékletek a valósnál alacsonyabbak, mert még nem pasztáztam a szenzorokat a csőhöz, csak félig meddig be vannak a hőszigetelés alá dugva.)
-
#42706048
törölt tag
válasz
Kekmen #27423 üzenetére
Ilyen írások miatt akartam én is mindenhová klímát, mert hogy takarékos. Ahogy Te is írod szinte alig fogyaszt. Szóval érdekes. Volt kint Eon meg villanyszerelő is nem talált semmi hibát nem lopják az áramot sem. Nem tudom mi baj lehet, hogy ennyi a fogyasztása. Nem tudom , hogy másnak a klímája leáll-e , de most is 30 perc után kapcsolt be. Hihetetlen, hogy 30 percig olvasztja le a semmit.
-
Kekmen
senior tag
válasz
#42706048 #27411 üzenetére
A tavalyi (2017. február - 2018. február) egész éves áramfogyasztásunk díja ~ 37000 Ft volt. Ezek a háztartási eszközök itt is adottak. A klíma 2018 márciusban került fölszerelésre. A 3155 Ft-os átalányt felemeltem 4500-ra, de úgy tűnik sok lesz. Nyáron kb. 700 Ft-al, most hogy 1 hónapja ezzel fűtök, kb. 1200Ft-al lett több, tehát még az átalányt sem éri el. Ez csak egy szoba (13 nm) az egész lakásból (53 nm), már amit hűtök és fűtök. Számomra nagyon megéri így fűteni és nem is sötétben élünk.
Jövőre valószínűleg a másik szoba is kap egy klímát.
-
Daikinfan
újonc
válasz
bjoco4 #27403 üzenetére
Milyen a ház szigetelése? Valószínűleg a megállapított hőfok is (4-5 fokkal legalább) túl magas, és sokszor csúcsra is járhat a géped, hogy "forrót" fújjon. Ha a kályhához viszonyítod a kifújt hőjét, akkor sosem leszel elégedett a klímás fűtéssel, és hajlamos is lehetsz túlfűteni, hogy kb ugyanazt kapd. Ebben az esetben nem csodálkozom az ilyen magas fogyasztáson. Ennyi fogyasztással két szobát ki lehet fűteni lazán 23 fokon.
-
Daikinfan
újonc
válasz
Morris #27402 üzenetére
Ha már Daikinod van, és elégedett is vagy vele, sztem ne válts. Az olcsóbb klimák hangosabbak vagy kevésbé tartósak, kicsit kellene még hozzátenned. és: Amit én ajánlok az a Daikin FTXB20C / RXB20C Inverteres Split klíma bőven lenne, a mérteket illetően ideális választás.
-
elfelejtette
veterán
válasz
#42706048 #27411 üzenetére
Az az érdekes, hogy a klímádnak 0-24-ben végig 1250W-on kellene menni, hogy összehozza egy hónap alatt a 900kWh-t, annyi a 32000Ft fogyasztás...
Nálunk február végén-március elején, mikor bezuhant a hőmérséklet -20 fokig, akkor produkált a klíma 10 nap alatt 250kWh fogyasztást, de egy szigeteletlen házról beszélünk, és egy kínai klímáról. -
#42706048
törölt tag
válasz
Lassú Víz #27404 üzenetére
Lehetne igen, de most egy két klíma miatt ami nem is ad jó meleget legyen pluszban H vagy napelem. Még ha talán jól fűtene a klíma azt mondom megérné befektetni ezekbe, de így hogy kipróbáltam nagyon gyenge eresztés sajnos. Lehet kényelmesebb, de akkor kényelmes a gáz is akkor inkább gázra fizetem ki a pénzt , mint erre.
-
nTom
aktív tag
Pár hónapja már üzemel a Hitachi 25RPD/WPD klímám. A ház középső, legmelegebb részén, a konyhában van, körben egyéb helységek, a fürdőszobába egyenesen befúj. Nem nagy, kb 17 nm amire használom. Oldalt nyílik az egyik szoba, ott sincs vészesen hideg ha nem gyújtok be a kazánba. ( 0 fok kinti hőm felett még)
Az elmúlt 2 telem úgy telt hogy hajnalban indulás dolgozni, valamikor este 18-20 körül értem haza. Begyújtás a vegyeskazánba, de már aludni kellene, mert mindjárt reggel. Van gázkazán is, de mindkét kazán 30 éves, qrvára nem takarékos gázzal fűteni (és sok fahulladékot szerzek a munkahelyről, olcsóbb a vegyes, sokkal). Estére hideg volt mindig mire hazaértem.
Próbának ezt a klímát választottam, nem tartottam drágának, elvileg jó a hatásfoka is.
Ami problémám van vele : a kültéri az udvaron az előszoba ablak alatt van, fűtés üzemben nem lenne hangos, ha nem rezonálna valami. Nem fémes lemezhang, hanem brummogás inkább. Láttam működés közben 5KW-ost, nem volt semmi zaj a szélzajon kívül. Ha eljön a tavaszi karbantartás, megnézetem, nekem ez nem tetszik így.
Nyomkodtam minden felől hogy elhallgasson, majd rájöttem hogy ha a tetejét egy helyen megnyomom, elcsendesedik. Lenne kertitörpém ráraknám. Mivel nincs, így egy hungarocel darabon egy kicsi betonkocka van rajta, ami nem szép, de praktikus.
A fogyasztás: Voltcraft fogyasztásmérőn van már pár napja. Folyamatos üzemben van, nem kapcsolgatom, max ventifordulaton megy. Annyi, hogy ha begyújtok, leáll amíg újra lemegy a hőfok. Így készenlétben 2,7Watt - ebben benne van hogy a mókuskerék nem áll le, nagyon enyhén mozgatja a levegőt, ezt nem érzem.
A legmagasabb áramfelvétel 1225 Watt (ennyit mutat a mérő maxnak), amikor beindítottam az elején, akkor érte el. Azóta sem láttam a felénél többet. Szinten tartásnál indulásnál 4-500Watt körül néha, majd beáll ~370Wattra + - 5W.
Jegyzi a távja a fogyasztást : előző havi össz, jelenlegi havi pillanatnyi állás. Külön a fűtés, külön a hűtés üzemben. Többet mér egy kicsivel mint a voltcraft. Majd ha külön órán lesz, az lesz a tuti. Ezt a gépet, mint első klímát, próbának vettem, de eddig cseppet sem bántam meg. A következő a szobámba lesz, úgy hogx át tudjon fújni a másik szobába is. Azt hogy milyen, még nem tudom. -
#42706048
törölt tag
válasz
bjoco4 #27403 üzenetére
Én is azt hittem, hogy nagyon jó lesz a klímával fűtés, de amikor meg vettem és használtam rá jöttem, hogy egyáltalán nem jó. Nem ad jó hőérzetet, sokat fogyaszt, hangos. Pedig azért akartam váltani klímára, mert mindenhol azt hallottam itt is, hogy milyen jó meg főleg a japán klímák...
Kiegészítő fűtésnek talán jó lesz nappal fűtök ezzel, éjszakára meg gázzal. Ez van. Pénzkidobás volt az egész. Nyárra jó lesz. Hűtésre legalább jó lesz. Nekem csak a klíma fogyaszt 32-35 ezer ft ot egy hónapban. Mindegy mire állítom. Volt kint a szerelő is. Nincsen semmi baja. Lemértem fogyasztásmérővel. Kikapcsolt állapotban 2w a fogyasztása. Amikor elindul a klíma a legmagasabb 470-1256 w között volt. Legtöbbet 520w körül ment végig amíg néztem. Sokat fogyaszt ennyi és kész. Alapból 2 gép, 1 hűtő, 1 mikró, mosógép, csak 8500 Ft ot fogyaszt. Ha ment a klíma akkor 40.000 Ft lett a villanyszámlám összesen. Nem is tudom mi lenne, ha mínusz fokokban használnám. Marad a gáz és , majd lassan a kondenzációs gázkazán. -
-
Male
nagyúr
válasz
bjoco4 #27403 üzenetére
Huszonvalahány nm-re ez igen soknak tűnik. Én 42nm-t fűtők, igaz Fuji LTCA-val ami hatékonyabb, de a november 8 - december 8 időszak idén 178 kWh volt... ( részben szigetelt, műanyag nyílászárók, 20-21 fok vegyesen most... tavaly végig 21 fok, ugyan ezen időszakban: 189 kWh )
-
bjoco4
újonc
válasz
tibibi #27405 üzenetére
Sajnos azt én is tapasztaltam hogy az ifel nem működik de csak kikapcsolásnál álló klímánál ifel bekapcsolva és a beállított alá megy 1 fokkal be kapcsol de már kikapcsolni nem fog.
Milyen típusú nálad a gree? mekkora a szoba mérete? csak viszonyításképp.Lassú Víz:
Rendelkezem 8KW napelem rendszerrel de még így is magasnak tartom a fogyasztását.
Gépkönyve szerint 12-15 percet kellene fűtenie majd szünet azt nem írják mennyi ideig és ujra fűt ezt is csak angol szervízkönyv ből tudom.
beállított hőmérséklet fölé fűt 2 fokkal kikapcsol alá esik 1 fokkal bekapcsol szinté könyvből -
tibibi
őstag
válasz
bjoco4 #27403 üzenetére
Tévedés,hogy olcsó lenne max. kényelmesebb mint a fatüzelés.H tarifával lehet kicsit lentebb vinni a költségeket,de az is egy kb.100-150 ezres befektetés.Ráadásul a cserépkályha tárolja a meleget és nincs huzathatás.Cserébe koszos,büdös és melós. Nálam a GREE ha eléri a beállított hőfokot akkor leáll,viszont az i-feel nem működik, szóval a fenti 25fok az lent 20.
-
Lassú Víz
addikt
válasz
bjoco4 #27403 üzenetére
Nem gondolnám normálisnak a 3-4 fokos túlfűtést. A Fujitsum gépkönyve szerint ha a helyiség hőmérséklete egy fokkal meghaladja a beállítottat, akkor leáll. 3 percenként egy kicsit megkavarja a levegőt, hogy el kell-e indulnia, de azt alig lehet érezni.
Az üzemelési költségeket meg lehet csökkenteni H tarifával, napelemmel, szélkerékkel...
-
bjoco4
újonc
Köszönöm a választ . 600w*24 óra=14,4 kw 31 napra 447 kw
szorozva áram ára kb 40 ft * 447 kw =17880 ft /hó 6 havi fűtés 107.280 ft ezek a számok megfelelnek egy klímás fűtésnek ? És ez csak egy helység. Két helység 107.280*2=214.560 ft
Ezidáig három cserépkályha 6 hó alatt kb 10m3 fát evett meg ez 200.000 ft ennyire gazdaságtalan lenne a klímás fűtés vagy csak én gondoltam hogy klímával tudok spórolni.Próbáltam alacsonyabb és magasabb hőfokon is hűvös a befújt levegő minden állításnál az előbb nem írtam igy üzemelve szép lassan túlfűti a szobát és 27-28 fokot képes csinálni és nem áll meg ha viszont le méretem vele a benti hőmérsékletet akkor fel csukja a zsalut és mindjárt leáll. Ez normális működés?
-
Morris
veterán
Urak, szükségem lenne egy harmadik klímára. Hálószobába menne. Fontos, hogy halk legyen, mivel aludni is szeretnénk mellette.
A szoba 18nm.
90%-ban hűtésre lesz használva.
(Jelenleg 2db Daikin FTXB35C van. Meg vagyunk vele elégedve)Mit ajánlotok? Keret nagyon max 200k (szereléssel együtt)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Ülőgarnitúra 3-2
- Új, bontatlan FÉLÁRON - LOVI Expert 3D Pro elektromos mellszívó - Még 1,5 év magyar bolti garival! -
- Új, bontatlan Tesla Smart Floodlight Battery Camera + Tesla 5W napelemmel - 1,5 év garival! -
- LG 6 Motion Inverteres DirectDrive mosógép (F2J5WN4W)
- ÁRCSÖKKENTÉS Jura Impressa C5 fehér kávégép eladó
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A04 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Gigabyte B450M R7 2700 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB GDDR6 CM MasterBox 5 Lite 600W
- Laptop felvásárlás , egy darab, több darab, új , használt ! Korrekt áron !
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest