Hirdetés
-
PROHARDVER!
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
misimagaki
aktív tag
válasz
nemurea
#5216
üzenetére
Hát igen...
Pár éve, amikor először kezdtem foglalkozni ezzel a kérdéssel, akkor azt javasolták, hogy Ubuntu szerver és minden jó lesz. Aztán pár évig el voltam a nas4free-vel egyéb okok miatt.
Most összeállt minden feltétel, tv, felszabadult az alaplap, találtam egy viszonylag normális házat a cuccnak. Így hajrá.
Win7-tel kezdtem. Mindent megoldottam amit akartam, wake on lan - mondjuk ez évek óta működik, szinte nem is kapcsoltam be a gombjával
, Kodi, smb, ftp, torrent, automatikus leállás időzítetten. Bárhonnan elértem távoli asztallal.
Egy dolog nem tetszett: random elindította azt a lemezt, aminek nem kellett volna mennie - nem találtam biztos megoldást, vagy csak nem kerestem elég kitartóan.Plusz a winre rendszeresen rá kell nézni.Mintből utoljára az Xfce-t telepítettem, az eléggé fapados, így pont megfelelőnek tűnt.
Mondjuk a Kodi alatt akadnak a komolyabb felbontású filmek, amíg a saját médialejátszójával nincs gond. Lehet csak beállítás kérdése.
Win alatt nem próbáltam a Kodival a lejátszást, de MPC-HC- vel nem volt gond a 3D tartalmakkal sem.
Nagyon hajlok a Linux felé, mert alkalmasabbnak látom a céljaimra, de hirtelen sok gondom lett vele. Időm persze annál kevesebb a megoldásukra....
Illetve az sem tetszett, hogy egy lemezen van a rendszer és a torrent mappa. SSD-re gondoltam helyette, de újat nem akartam erre a célra szánni. A használt használható méretűek, meg egyszerűen nem érik meg az árukat az újak ára mellett - túl drágán adják az emberek pl. a használt 120-as ssd-ket, szerintem.
Aztán találtam egy 32 GB-ost, ami teljesen megfelelt a Mintnek. Ez volt az utolsó lökés a Mint felé...
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Az 5 legnagyobb bénázás a mobilpiacon idén
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- OLED TV topic
- Konteó topic
- ASUS routerek
- Ezt nézed TikTokon és YouTube-on a telefonodon
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Mikrotik routerek
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- KÉSZLETKISÖPRÉSI ULTRAAKCIÓ!!! SPACE BLACK MacBook Pro 14" M4 10C/10G 16GB 512GB Gar!
- Eladó Apple iPhone XS 64GB / 12 hó jótállás
- Jabra Speak2 75 MS Teams USB-bluetooth hangszóró
- Lenovo Thinkpad X13 Gen2 WUXGA IPS Ryzen5 Pro 5650U 16GB 512GB SSD Radeon RX Vega7 W11 Pro Garancia
- Törött, Hibás iPhone felvásárlás!!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
, Kodi, smb, ftp, torrent, automatikus leállás időzítetten. Bárhonnan elértem távoli asztallal.
Rowon

