Hirdetés
- Izmos kis "2 az 1-ben" MoDT alaplapot villantott a Minisforum
- Az Enermax tényleg nem viccel, ha az új tápjának garanciaidejéről van szó
- Egybegép lesz vagy ház? A Corsair sem tudja eldönteni.
- A Qwertykeys új klaviatúrái szépek, igényesek és sokrétűek
- Összement a mosásban az ASUS új VGA-inak PCI Express 5.0 csatlakozója
- Célegyenesben a Yettel TV
- E-book olvasók
- Apple asztali gépek
- Monitor hiba topik
- És akkor a memóriapánik után beköszöntött a HDD-pánik
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Billentyűzet-választó: mechanikus vs membrános – kinek melyik a jobb?
- Bluetooth hangszórók
-
PROHARDVER!
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Doky586
#13087
üzenetére
Én a helyedben letúrtam volna az összes partíciót. Minek Linux alá egy 100 gigás NTFS? Felesleges, csak nagyobb overheadje van lemezműveleteknél. Azt se látom milyen meghajtó ez, SSD vagy HDD. Bár így is működik, mert az NTFS-3G csomag kezeli, meg hamarosan a Linux kernelbe is mellékelik a Paragon-féle NTFS drivert, ami írni is tudja NTFS-3G csomag nélkül, de szuboptimális Linuxot NTFS partícióval használni, nem a névsorrend miatt, hanem teljesítményre, töredezésre, jogosultságkiosztásra, stb.. Kicsit olyasmi, mint a Windowst próbálnád FAT32-es partícióval használni NTFS helyett az is megy, de megkérdőjelezhető hatékonysággal és mellékhatásokkal.
Szóval ha még nem laktad be, telepítsd újra. Legalább gyakorlod a telepítést. Látszik, hogy az egész gányolás, nem csak az NTFS partíciónál, de az első partíció is ilyen teljesen random, 4K-val nem osztható szektoron kezdődik (ami régi HDD-nél nem baj, de akkor is furcsa, mert azon meg 63. szektornál kéne kezdeni), meg a lemez végén is ott árválkodik 2,84 MB le nem foglalt terület, ami ugyan hibát megint nem okoz, meg a meghajtónak kevesebb mint 1%-a, de egyszerűen csak amatőrül néz ki, abszolúte látszik, hogy még egy XP telepítővel lett összegányolva annak idején.
Mondom, nagyon ajánlom a Linuxot ext4-gyel használni: gyorsabb (főleg sok kis fájlnál tud nagyon brutális lenni a különbség), nem töredezik messze annyira. Érezni fogod, hogy gyorsabb tőle a gép, pörgősebben olvas be dolgokat, lerövidülnek betöltési idők.
Lehetne ugyan újratelepítés nélkül is, kézi partíciótörlés, adatokat tartalmazó partíciók áthelyezése és átméretezése, a GParted megcsinálja adatvesztés nélkül, de egy csomó idő, gyorsabb újrahúzni a rendszert, míg friss és nincs belakva.
Ha már egyszer feltettél az XP helyett Linuxot, akkor legyen rendesen tiszta lappal kezdés, és nem a múlt ereklyéinek meg limitációinak őrizgetése. Ez alól egy kivétel lenne, ha dualbootban lenne hagyva retrózáshoz egy XP, de 150-160 gigás lemezen felesleges 2 OS-t tartani, az nem elég hely rá, vagyis csak akkor, ha nem lesz napi szinten használva fő rendszernek.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Fél perc csend, majd világra jön egy Magic8 Pro
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- iPhone topik
- Célegyenesben a Yettel TV
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- E-book olvasók
- Zsoca1991102: Kábel kereső / ér pár kereső
- Starlink
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok : (12.17.)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Rowon

