- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Amazon Kindle
- Fujifilm X
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- A hardverek is nehezen viselik a kánikulát
- Milyen TV-t vegyek?
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32820 üzenetére
A nem játszik le, azt gondolom az SMTube-ra érted, mert az SMPlayert használom pár helyen, de nem igazán tudok olyat mondani, amit nem játszik le. Ez alól csak néhány ritka, fizetős formátum kivétel, amihez a VLC kell.
Ráadásul az SMPlayert is bármelyik disztró csomagkezelője felrakja, nem kell hozzá terminál, még akkor sem, ha ott gyorsabban megvan.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32813 üzenetére
Nálam a Firefox kevés ram mellett is bevált. 384MB ramos gépen is tök jól lehetett vele böngészni úgy, hogy nem nyúlt a gép a swapfájlhoz. A ram használatot max az adblock hirdetés blokkoló kiegészítő érintette.
Tim82: Ohh, az igen, azt mind az Opera? Lol.
joecontra: kivéve azt az esetet, ha tényleg meg akarja valaki tanulni ezeket a dolgokat. A példás Arch Wiki nagyon ott van a szeren, ha tudsz angolul.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Apollyon #32795 üzenetére
Nézted a számokat a hozzászólásomban? Azok a ram adatok 6 órányi működés után értendőek. Ne mond nekem, hogy ez "nagy" erőforrás igény.
Ez egy 1.4GHz-es Core2Duo-s laptop, 2GB rammal meg valami lassú vinyóval, mégis minden frankó. Azt nem tudom, hogy pontosan mire akarja felrakni. Lehet írta, de az már sok hsz-el korábban volt.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
N0zer0 #32789 üzenetére
Oké, nagyon jó az Arch wiki, de hogy kezdőnek Arch-ot ami full rolling? Ez talán egy kicsit erős lenne elsőre, meg kérdés, h. akar-e foglalkozni azzal, hogy pl. az adott xy frissítés telepítéséhez miket kell csinálni a terminálban, vagy hogy egyáltalán stabilak-e. Biztosan nem.
és teleahocipöm:
Én a helyében valamilyen KDE-s cuccot tennék fel, az felhasználóbarát DE és a tapipadot is mindenre kiterjedően be lehet állítani benne. Erre a Debian is jó, csak telepíteni kell rajta a kde-config-touchpad csomagot.
Nyitott böngésző mellett 502MB per pill az itteni melóhelyes KDE-s Debianom teljes ram fogyasztása, ebből 250 a böngésző, szóval biztos nem lenne túl erős a gépre...- csak a nepomuk indexelés van kikapcsolva, semmi más.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32765 üzenetére
Itt van a Debian Wiki-s leírás: [link] Elvileg a "tapbutton1 = 1" sor csinálja a kattintást. Azért nincs ez alapból bekapcsolva, mert van mellette fizikai gomb. Ha nem lenne gombod, akkor be lenne kapcsolva.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32763 üzenetére
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32756 üzenetére
Mert a kellő firmware nem volt ott a live rendszerben, ezért nem volt wifid.
A KDE-ben meg van tapipad beállítás, mindenre kiterjedően. Rendszerbeállítások -> Beviteli eszközök -> érintőtábla.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32753 üzenetére
Gyanús nekem ez a nem volt internet dolog. Mit akar ez jelenteni? Dhcp-s hálózaton kapod a netet, vagy be kell tárcsáznod valahová pppoe-n?
Tim82: szorry, 3400-as szériás radeon.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nyilván olyan T400-at vettem, amiben van HD3650, hogy legalább valami 3D-s cuccot el lehessen indítani vele. A T60 csak szenvedett az MC alatt a GMA 950 grafikus lassító miatt... (felnőtt vagyok már jó ideje, de attól még kell szórakozni is)
Meg a kijelzője is sokkal minőségibb darab, a régi nem volt egy nagy szám.
teleahocipöm: Az alap netinstallos Debian telepítővel ha bebootolsz, akkor ott kiválaszthatod, hogy melyik DE-t töltse le. Az egér hiányában meg bármelyik Debian telepítőt el tudod indítani régi, karakteres grafikás módban, tök egyszerűen fel lehet rakni úgy is.
Vladi: csak a ribancokra!
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A T60-on röhögve elmegy egy KDE-s disztró is.
Az enyémet akkor cseréltem T400-ra, mikor a Chakránál abbahagyták a 32 bites cuccok támogatását, abban meg még Core Duo proci volt, ami csak 32 bitet tudott.
Ez egyébként neked is ajánlott, mert relatíve kevés maniból lehet a T60-at T400, T410-re cserélni, ami azért érezhető előrelépést jelent a hardver terén.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32708 üzenetére
Csak ez stabil mint a kő.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32704 üzenetére
Pedig nem bonyolult, csak ennyit kell tenned, hogy kiadod a megfelelő telepítési parancsot:
# apt-get install task-lxde-desktop
,az majd leszed mindent, ami kell. Aztán csak át kell állítanod a bejelentkező ablakon Gnome-ot LXDE-re (vagyis ki kell jelentkezned hozzá, majd bejelentkezni az újba). A Gnome maradékaival egyelőre ne foglalkozz, majd ráérsz később is.
Ubeygon2: szerintem ez így jó elsőre.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32699 üzenetére
Letölthetsz eleve LXDE-s isot onnan, ahonnan linkeltem neked korábban, az pikk-pakk fel fog települni, nem kell neki net http://cdimage.debian.org/cdimage/unofficial/non-free/cd-including-firmware/current-live/. -i386 a 32 bites, AMD64 a 64 bites.
Persze fel is rakhatod az LXDE-t a mostanira, csak akkor a korábbi DE feleslegei megmaradnak, esetleg később leszedheted őket. Az LXDE rátelepítésének lépéseit itt írják: https://wiki.debian.org/LXDE
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Egyébként ha a (c) (/c) bent maradt részletektől eltekintünk, a Grub2 live rendszer alóli telepítése a téma összefoglalóban is megtalálható.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32675 üzenetére
Egy kis terminált nem fogsz megúszni, de az valójában általában egyszerűbb, mint kotorászni a GUI-n. Olyan, mint pl. Win alatt is mennyivel egyszerűbb az ipconfig /all parancs a cmd-ben, mint megkeresni a hálózat kezelőben az IP-t...
Mondjuk egyébként teljesen kezdőnek nem javasolt a Debian, de azon legalább rendesen meg tudod tanulni az alapokat, nekik használható wikijük is van.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32671 üzenetére
Nem neked kell letöltened, ez nem Windows.
Nem tudom melyik Debian verziót töltötted le, így nézzük a terminálos megoldást, nyiss egy terminált.
Válts át root felhasználóra, mert alapból nincsen sudo jogod Debianon.
su -
beírod a root jelszót.# -nál beírod ezeket:
apt-get update
apt-get upgrade
apt-get install firmware-ralinkés végül adhatsz sudo jogot magadnak:
sudo adduser felhasználóneved sudo
Aztán csinálj egy újraindítást.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32668 üzenetére
A firmware-ralink csomag tartalmazza a fájlt ami neked kell, és a non-free kategóriába tartozik. Ezt felteheted a telepítés után is ha van vezetékes neted és engedélyezted a kellő tárolót, vagy leszedhetsz olyan iso-t is, amin alapból engedélyezve vannak ezek a dolgok [link]. Ott akár már az elkészített pendrivera is felteheted a csomagot, azt hiszem van erre egy firmware mappa.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#21078528 #32624 üzenetére
Céges gépen van fent a Wheezy KDE-vel, de azért nem túl kényelmes, miért nekem kell telepíteni bele a magyar nyelvet, ha azt válaszottam ki a telepítéskor? Más KDE-s disztrón ilyesmivel nem kell tökölni.
A 6-os Debian KDE-je elég bugos volt, ezekkel legalább nincs gond a 7-ben. Szóval jó a KDE-s Debian, de ha tényleg jó KDE-s disztrót szeretnénk, akkor arra van jobb.
Debiant én olyan helyre szoktam tenni, ahol nem nagyon értenek hozzá, oda felrakom LXDE-vel, és akkor mindegy milyen öreg a gép, faszán fog menni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
szotyika77 #32562 üzenetére
Nézd meg, hogy ez (vagy ehhez nagyon hasonló nevű, függően attól most épp mi van a gépen) csomag fel van-e telepítve, ha nem, akkor rakd fel és indítsd újra. xserver-xorg-input-synaptics
Egyébként a V5 melyik verziója? Mert van vagy 20...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
boratsagdiy #32556 üzenetére
Logouton találsz erről cikkeket, meg javaslom elolvasni itt a téma összefoglalót is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Valamit elcsesztek a csomagoknál. Talán azt lehetne felróni nekik, hogy az LO nyelvi csomagja nem telepítik fel függőségként az alap LO-t, és a javasolt függőségek között sem a rendes LO csomag van, hanem a -core verzió, ami nem rakja fel az összetevőket.
Pl. Arch vonalon ha telepíted a nyelvi csomagot, akkor az a teljes LO-t is felrakja.Ellenben ettől még ha telepíted az LO csomagot és a nyelvi csomagot hozzá, akkor annak működnie kellett volna. Van pár Debianos gép a környezetemben LXDE-vel, azokon ez működik, így valami a Lubuntunál nem jó...
Nálad talán ezt próbálnám még meg:
sudo apt-get --purge remove libreoffice libreoffice-core libreoffice-l10n-hu
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get install libreoffice libreoffice-l10n-hu -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nem tudok olyan disztrót mondani, ami nem tud magyarul. Az LO telepítése nem bonyolult, nem kell vele kínlódni. Kb. minden disztrón van grafikus csomagkezelő, beírod, ütsz entert, a találatot meg feltelepíti neked. Max annyi bonyolultság lehet benne, hogy külön van egy nyelvi csomag hozzá, de az is ott lesz a találatok között.
Egyébként az LO, vagy a kisebb méretű Calligara telepítve szokott lenni alapból.Az meg, hogy egy mezei felhasználó minek a használatával fog boldogulni, azt nem tudhatom. Olvasd el a téma összefoglalót, és döntsd el, hogy ez a koncepció megfelel-e neked / neki. Ha igen, akkor pl nézd meg a distrowatch első 10 népszerű disztróját és válassz belőle: http://distrowatch.com/dwres.php?resource=major, aztán megmondjuk, hogy szerintünk jó-e egy kezdőnek.
N0zer0: talán inkább több beépített magyarázó rész kellene, ami felhívná a figyelmet, hogy miért nem javasolt pl. a felbontás csökkentése. Nem mindenki ért a TV-k működéséhez.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nem hinném, hogy te rontottad el. Én azt csinálnám most, hogy leszedném az összes lo csomagot a csomagkezelőből, majd egyedül a libreoffice-l10n-hu csomagot jelölném ki telepítésre, ez le fog szedni mindent magától hozzá.
Elég szokatlan, hogy egy "népszerű" disztrónál ilyen problémába fuss bele.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32388 üzenetére
Az a kapu a déli híd.
A perifériákat kezeli.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
N0zer0 #32341 üzenetére
Közben eszembe jutott, hogy hülyeséget beszéltünk.
Az extra repó amit linkeltem, azok a készítők által szolgáltatott bináris csomagok, viszont van egy nagy CCR repó, ahonnan a disztró fordít magának csomagokat, így hirtelen csak a Tetravex progit nem találtam meg benne az általad írtak között. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #32319 üzenetére
Ha appok fagynak, akkor ott még mindig van valami gond. A Wine-nek is azonnal kellene működnie, ha felrakod. 64 bites gépen is csak egy plusz parancsot kell kiadni hozzá, hogy legyen 3D benne. Viszont sajnos nem old meg minden gondot, bár sokat igen.
Egyébként újraindítás nem feltétlen szokott kelleni frissítéseknél, gyakran megteszi egy kijelentkezés is. Viszont a 3.20-as kernelbe (valószínűleg ez lesz a 4-es főverzió) bekerül a menet közbeni frissítés lehetősége, így tényleg megtörténhet, hogy nem kell újraindítás, ez főleg a szervereknél lehet nagyon hasznos dolog.
Az LO meg szerintem teljesen jó. A fősulit végigcsináltam vele, melóban is ezt használjuk, max a calc-al vannak néha bajaim pár megoldása miatt.
Rajzolásra a gimpet próbáltad már?Gersomn: a laptoplinux.org oldalon mit írnak a te típusodra?
N0zer0: egyszerűsítsük, "keptön", ez így oké?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
oleandro #32317 üzenetére
Akkor már csak egy lehetőség van, ha hozzá lehet férni a cucc belsejéhez, és mondjuk egy SD kártyát használnak benne, mint pl. a tabletekben. Azt kivéve kívülről még be lehetne támadni. Viszont ha a GUI-n nincs semmi lehetőség elérni az alap rendszert, vagy nyitni egy terminált, akkor nem látok rá lehetőséget, hogy belevariáljunk valamit.
Van ennek valami típus száma? Hátha a google ismer rá valami trükköt, amivel el lehet érni a terminált benne. Talán legalább azt meg lehetne tudni onnan már, hogy mi fut rajta.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
oleandro #32315 üzenetére
Hozzá tudsz férni az alap rendszerhez? Mert lehet elég lenne egy időzített folyamatot beállítani, ami a mérési log fájlt rendszeresen átmásolja / szinkronizálja abba a mappába, amit lát a Wines géped.
Ehhez kb. csak egy cron feladat kell, meg egy néhány soros shell script benne az rsync paranncsal, így a cron rendszeresen futtatná ezt a szkriptet, ami megcsinálná a másolást.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
oleandro #32313 üzenetére
Kezdésnek raknék egy Linuxot a gépedre, és onnan próbálkoznék.
Ennek hiányában meg kell nézned milyen fájlrendszert használ a kütyüd (az /etc/fstab fájban megtalálod), és a hozzá kellő drivert fel kell rakni Winre, mert az csak a saját fájlrendszereit ismeri...Egyébként mi történik, ha rádugod a gépedre USB-n a kütyüt? Látszik az eszközkezelőben és driver is van hozzá?
Az sem ártana, ha írnál részleteket a kütyüről, hogy mi is az, milyen felületen lehet rajta bármit csinálni. Ez azért kellene, hogy könnyebben tudjunk segíteni, biztos nem valami titkos űrtechnika.
A kontroller amúgy fent van valamilyen hálózaton? Mert ha igen, akkor meg lehetne oldani, hogy áttolja a mérési fájlokat valahova, ez lenne a legjobb megoldás.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
fasyrt #32247 üzenetére
A google szerint vagy hiányzik neki ez a csomag: xorg-x11-fonts-misc, vagy az xrandr --newmode "1280x1024"... parancsban írd át a zárójelen belüli nevet valamire, mert elvileg már létezik ilyen.
Egyébként azt hiszem van erre az egészre grafikus program is, arandr néven, azt is kipróbálhatod, ha felteszed.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
fasyrt #32200 üzenetére
Valószínűleg az EDID információt nem tudja kiolvasni, ezért nem enged nagyobb felbontást. Elvileg csinálnod kell egy modeline-t a kívánt felbontásra, azt meg beilleszteni a xorgba. Elvileg nem bonyolult, ennek mintájára meg tudod csinálni:
$ cvt 1024 600
# 1024x600 59.85 Hz (CVT) hsync: 37.35 kHz; pclk: 49.00 MHz
Modeline "1024x600_60.00" 49.00 1024 1072 1168 1312 600 603 613 624 -hsync +vsync
Aztán fogni az értékeket és betenni alapértelmezettnek:
$ xrandr --newmode "1024x600" 49.00 1024 1072 1168 1312 600 603 613 624 -hsync +vsync
$ xrandr --addmode default "1024x600"Csak nálad nyilván cvt 1280 1024 a kezdő parancs.
Itt meg van infó róla, hogy hová kell betenni a modeline-t a xorgban. [link]
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
N0zer0 #32140 üzenetére
Egy proginak van más neve amiről tudok, a Firefoxot Iceweaselnek hívja, de ettől még nem kell átnevezni
. A régi csomagokra meg nagyrészt megoldás a backports tároló használata, azzal egyedül az asztali környezet nem fog frissülni, a user appok igen.
*ha már adatmennyiség, most frissítettem egy Win7 SP1-es gépet, ami 2013 márciusában volt neten utoljára, a letöltött mennyiség 870MB volt, a telepítés ideje laza két óra.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
DrojDtroll #32137 üzenetére
Nem hiszek ebben, akkor el se indulna a letöltés, ha tiltva lenne. (a P2P ettől független) Inkább csak valami rosszul van megcsinálva, meg kellene keresned az admint...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
DrojDtroll #32131 üzenetére
Azért nem volt ETH0 meg wlan eszközöd, mert nem volt driver hozzá. Miért régi Debian6-ot raktál fel? Most 7.7-nél tartanak, már tervezik egy ideje a 8-as Debiant is. Ha hosszabb távon stabil rendszerre szeretnél szert tenni, akkor inkább egy Debian, mint az Uborka.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Sajnos a TV-k beállításában ritkán van ilyen. Viszont az Arch wiki ezt írja az Intel driverhez:
This can be useful for some full screen applications:
$ xrandr --output LVDS1 --set PANEL_FITTING param
where param can be:
center: resolution will be kept exactly as defined, no scaling will be made,
full: scale the resolution so it uses the entire screen or
full_aspect: scale the resolution to the maximum possible but keep the aspect ratio.If it does not work, try:
$ xrandr --output LVDS1 --set "scaling mode" param
where param is one of "Full", "Center" or "Full aspect".
https://wiki.archlinux.org/index.php/Intel_graphics#Setting_scaling_mode -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Attach to the screen session as your user with
"screen -dr rtorrent". Change "rtorrent" with srnname option.Ez a lépés megvolt? Nem teljesen értem mire kellene megváltoztatni az rtorrent opciót.
Egyébként amit szeretnél, az inkább a rendes Linuxos topicba való, mert ez már nem a kezdő szint.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
fradi81 #32077 üzenetére
Nem tudom használsz-e pulseaudio-t. Igaz nem KDE alatt, de azzal tudtam megoldani ilyesmit mert annak van egy grafikus beállító felülete (amit valszeg külön kell telepítened), ott ki lehetett választani. Skype miatt kellett az usb-s webkamera mikrofonját beállítani a mic bemenet helyett.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
elodman #32073 üzenetére
Az ilyen veszélyforrásokat gyak. Windowsra írják. Ha fel is mész egy fertőzött weblapra, akkor sincs activex meg tudom is én még mi, amire ki vannak hegyezve a kártékony dolgok. Továbbá alapból nem is fut semmilyen kód, amit Windowsra fordítottak. Meg a Linuxos futtathatók is többnyire igénylik, hogy kapjanak futási jogot, addig csak egy bithalom.
Hogy értsd mi a különbség, egészen a Vistáig kellett várni Windowsnál olyan rendszerre, ami gátolja a háttérben futni akaró dolgokat, ez az UAC, amit sokan élből kikapcsolnak. Linuxon úgy általában alapból csak az futhat, amit megengedsz. Ez a teljesen ellentétes koncepció az, ami miatt "nem kell izgulni" Linuxon.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lev258 #31914 üzenetére
A libgl1 az biztos nem Arch környéki csomag. Egyébként ezt találtam a témában, novemberben írták a teszteléses fórumban:
mesa-dri now replaces {intel,nouveau,ati}-driAnnyi biztos, hogy nálam a Catalyst mellett van mesa-dri, az meg a leírása szerint szolgáltatja az ati-dri -t is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #31901 üzenetére
Egyrészt azt a mesa vagy az ati-dri csomagot tetesd fel vele külön, meglátjuk mi lesz.
Terminálban, pacmannel csinálnám.A kwallet átállítása meg szerintem igényel egy kijelentkezést. De ha kiveszed a pipát onnan, akkor továbbra sem fogja menteni a wifi jelszavadat. Be kell kapcsolni és akkor csak a sudo jelszavadat fogja kérni. Amúgy hasonló szopó roller volt a gnome keyring is...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #31888 üzenetére
A kwallet nélkül nem kerülnek tárolásra a jelszavak. Per pill ezzel szopok, elvileg a pam-on keresztül rá lehet venni a rendszert, hogy magától kinyissa a kwalletet bejelentkezéskor, az nélkül viszont kérni fogja a sudo jelszót.
Szóval a jelszó tároláshoz kell a kwallet.kemotox: a Windows ugyan le lett törölve, de a rendszerbeltöltője nem. Ezt megtalálja a grub, ezért kerül be a listába a Windows loader.
A swap meg ált. nem kell, a többi meg urban legend. Olvasd át itt a topic összefoglalót.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
stingy2 #31859 üzenetére
Alsamixert gondolom nézted már.
Próbáld meg feldobni az egész pulseaudio-t, úgy is kell pl. a Skypenak, annak van egy rendes grafikus felülete, ahol ki lehet választani milyen eszköz szóljon. Nekem ez kellett ahhoz, hogy egy USB-s webkamera mikrofonját ki tudjam választani alapértelmezettre.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #31753 üzenetére
Rendben, akkor félkész helyett még nem kész verziót kellett volna írnom? - nem, hiszen kiadásra jelölt verzió, amin már csak akkor módosítanak, ha valami gáz van. A félkésszel meg mindig gáz van.
A gksu az a gnome alatti "grafikus sudo", kde alatt az kdesu.
*mennyire dark már ez a téma, én mindig valami világosat használok.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Wiz Khalifa #31682 üzenetére
Mert angol nyelven megy a helyesírás ellenőrzés benne. Azt hiszem pl. a huspell kieget telepítve át tudod tenni magyarra.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Wiz Khalifa #31675 üzenetére
Kijelölsz egy csomagot, majd rányomsz hogy alkalmaz, vagy telepít. Biztos meglesz az a gomb.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Wiz Khalifa #31672 üzenetére
A már említett Synapticot nyisd meg, és azon keresztül telepíts.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #31651 üzenetére
A nagy számú Linuxos szerver miatt a Linux is célpont (mivel a szerverek nagyobb részén ez fut), csak egészen máshogy van felépítve, mint a Windows. Windowsok több generációjának kellett kijönnie, hogy egy valamennyire Linuxos megoldásokra hasonlító biztonsági elemet kapjanak végre az UAC személyében. Ami viszont egy mozdulattal kikapcsolható sajnos...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lockdown90 #31643 üzenetére
Mert az nem a megfelelő módja. Különösen nem a kezdő topicban.
ubyegon2: sose foglalkoztam ezzel.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
olivera88 #31640 üzenetére
Ezt arra értik, hogy a náluk lévő drivert a fejlesztők számára teszik ki, akik ebből megcsinálják a disztró specifikus drivert, amit elvileg könnyen tudna bárki telepíteni. Most hogy a Minteseknél nincs erre egy normális leírás, az sajnálatos, más disztróknál többnyire van...
Erre a driver dologra még a másik Linux topicban kérdezz rá szerintem, hátha ott akad LMDE felhasználó nVidia karival.
A betű színt most passzolom.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Spórolós topik
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Eredeti játékok OFF topik
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Konteó topic
- További aktív témák...
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Nothing Phone 1 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! MSI Gaming X RTX 4060Ti 16GB GDRR6 Videokártya!
- Kingmax 1x2GB DDR2 800 RAM eladó
- Epson Expression 12000 XL Nagyformátumú A3 szkenner
- LG 65C3 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest