Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kutga

    nagyúr

    Hölgyek/Urak!

    Raspbian alól próbálom működésre bírni a transmission-daemon torrent csomagot.
    A hardver Raspberry Pi 3 model B+ amire rákötöttem egy WD MyPassport usb3-as külső vinyót, erre tölteném a fájlokat.

    A szokásos apt update, apt upgrade után telepítettem a csomagokat.

    sudo apt install transmission-daemon

    A sudo systemctl stop transmission-daemon után beállítottam amit kell az /etc/transmission-daemon/settings.json állományban.

    Ezután elindítottam a szolgáltatást, böngészőből el is érem a webes felületet, hozzá is tudom adni a torrent fájlt, de amint elindulna a letöltés, Permission denied hibaüzenetet kapok, a vinyóra nem tudok írni.

    Ahogy utánaolvastam, a transmission csinál magának egy debian-transmission usert, aki alól fut a szolgáltatás. Az RPI default usere a pi, aki egyébként a vinyón lévő könyvtárak, fájlok tulajdonosa is.

    Próbáltam átírni a transmission konfig fájljaiban, hogy a piuser indítsa a szolgáltatást, de nem jártam sikerrel, ugyanúgy kapom a hibaüzenetet, ráadásul, ha a htop-ra ránézek, a szolgáltatás továbbra is a debian-transmission user alól indul.

    Mit rontottam el? A vinyót nem mountoltam külön, első indulásnál már be volt dugva a gépbe.

    Let the Zone take me if I am.

Új hozzászólás Aktív témák