Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Hoi!

    Jött egy frissítés az (k)Ubuntuhoz (17.10 alá), hát mondom telepítsd. Azt mondja, hogy restart kell nekije. Hát mondom restartolj. És egy apró problémába ütközött innentől minden, ugyanis írásvédett lett a linux meghajtója. Az első befutó ugye maga a frissítés lett volna (innen jöttem rá, hogy nem az a hiba forrása), de utána eléggé stabilan szívatott minden megoldás terén az, hogy hát a fájlrendszer read-only.

    Rövid úton kisilabizáltam, hogy talán hiba lehet a meghajtón, és ugye az /etc/fstab fájlban az error=remount-ro az, ami írásvédetté teszi. Futottam vele pár kört (nem egyszerű...), mert hát hiába recovery-ben a root shell, ha ott is írásvédett az egész, az fsck pedig "nem látja" a meghajtót, vagy közli, hogy unable to resolve UUID=....

    A vége az volt, hogy live USB futtat, onnan sudo fsck.ext4 -A /dev/sda1, pár dolgot talált, de ugyan az pepitában. Továbbra is valami hibát észlelhet induláskor. Begorombultam, live USB megint, és az SDA meghajtón átírtam az etc/fstab-ot úgy, hogy az error=remount-ro helyére simán beírtam, hogy defaults.

    Elindult. Működik. Rendben van, hibát nem találok a meghajtón.

    Ilyenkor mi van? Hagyhatom a linux fájlrendszert az fstab-ban az error=remount-ro nélkül élni és virulni hagyni?

    Lehet hardware hiba a forrása a lemezhibának? Alulfeszelt proci van, de amúgy az ég egyadta világon sehol semmiben nem hibázik, nem fagy, szóval furcsa lenne nekem, hogy csak a linux op.rendszer meghajtóját szemeteli tele folyton újraindításkor... :F

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák