Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen processzort vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Asztrofotózás
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- OLED monitor topic
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
-
PROHARDVER!
A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dr. Szilikát
őstag
válasz
PROTRON #21937 üzenetére
A tápfeszültséget lehet szűrni, de adatvonalra nem lehet kapacitással terhelni, mivel a digitális jel meredek impulzusokból, négyszögjelből áll. A kapacitás pont a jel meredekségét tenné tönkre, ami nem megengedhető, mivel a logikai 0/1 szintek értelmezését veszélyeztetné.
Amikor viszont egy bemenet egy kimenetre csatlakozik, a kimenet alacsony impedanciája söntöli, gátolja a zavarjelek felvételét.
-
Dr. Szilikát
őstag
válasz
PROTRON #21935 üzenetére
Nem tudom, milyen vezérlő kell hozzá, de az FI bemenet GND-re kötendő elvileg, ha valaki nem tart igényt a hibajavító működésre. Már azért is, hogy ne vegyen fel zavarokat a nyitott bemenet.
Ha igen, akkor a legelsőnél közös a kétféle bemenet, utána pedig rendesen láncolni kell tovább a szalagokat.
-
Dr. Szilikát
őstag
válasz
PROTRON #21929 üzenetére
Nem FI, hanem BI gondolom, és nem 2811 (ahogy írtad).
Nem GND-t erősít, hanem Backup Input, ami GND-re is köthető, de akkor nem kap inputot, ahogy írtam.
ha a szalag felőli végen be van kötve de a betáp oldalon nincs bekötve
Egy szalagnak melyik a szalag felőli vége és ott mire van kötve, érthetetlen.
-
zolnagy
őstag
válasz
PROTRON #21926 üzenetére
Köszi!
Igen, 1,6 m-re kell. Nem tudom, milyen típus lehet, ráírva nincs, vagy nem látom. Csináltam róla képet. Ez alapján meg tudod mondani? [kép] [kép] [kép]
Egy 2014-es dátumot látok még rajta.
Nem vetném el azt sem, hogy új led szalagot vegyek. Biztos van már jobb ennél. Azért túl nagy fényerő se lenne jó, mert vakít. 55 cm magasságról világítja meg a pultot. -
csubuka
addikt
válasz
PROTRON #21898 üzenetére
Nagyon szépen köszönöm az igen részletes és mély választ!
Ezért kell a legnagyobb magasságú pont alapján elvégezni a kiosztás távolságonkénti méretezését
Alapvetően a bevilágított területek kéne, hogy valamennyire metsszék egymást nem? Ideálisan pont feles átfedés kellhetne a homogén fényáramsűrűséghez...
majd az alacsonyabb helyeken a fényerő csökkentéssel operálni.
De végeredményben ugyanaz a fényáram (lumen) is maradhat, ha az alacsonyabb helyeken a magasakhoz képest egyedül a nyílásszög nő. Ilyen esetben elérhető a talajon ugyan olyan fényáram nem?
90 fokos nyílázszög fölé menni nem célszerű, mert másképp könnyű veretni a szomszédot az oldalkertben
(azzal is belóg az ember, de az ablakukig már nem, a telepítési távolságot már az nem győzi le
)
Szóval a magas részen 60-as szög, az alacsonyan 90 lehozza amit kell, ugyanolyan homogenitás lenne kb. Nagyjából 7m-es átmérőben lesz a vetítési kép a talajszinten...
50 luxhoz így lámpánként 2500 lumen kellene? és olyan 3-3.5 méteres osztás ahogy kiadja...
Vagy valamit nagyon benéztem volna?
-
Steady74
addikt
válasz
PROTRON #21750 üzenetére
Akkor kapcsold ki. Elvileg a digitális led szalagoknál 4A áramerősség van a betáp ponton. Ha beállítasz az app-ben 4000mA-t, akkor maxon hajtja meg, de ha csak 2000mA-t, akkor hiába állítod max-ra a fényerőt amikor a színeket meg az effektet állítod, gyakorlatilag fele fényerővel fog világítani a szalag. Nálam az összesnél ki van kapcsolva.
-
Steady74
addikt
válasz
PROTRON #21727 üzenetére
10mm vastag.
Lézerre munkadíjra 14-16 eFt-okat kaptam úgy, hogy elő kellett volna állítsam a vektoros cad file-t. Namost ilyen nincs, nekem időm nincs megrajzolni. 7k/nm a polikarbonát ára. A méret is gond volt, 60cm-es átmérőt vállaltak max. Nyilván nem értem el minden lézergravírost, egy csomóan nem is válaszoltak, de így némi kedvezménnyel 11 GBP volt az ár (kivéve a nagyot), a szállítás összesen 25 GBP volt áfa és vám volt még rajta
Ha tudsz vágni ilyen alakokat, annak örülnék -
PROTRON
addikt
válasz
PROTRON #21724 üzenetére
Húúúú....most jutottam el oda hogy a LED szalaghoz használt 12VDC tápegységgel kipróbáljam az ESP32-wroom-ot a 38portos shieldbe rakva.
Elsőre minden prímán megy, prímán vezérli az 1 db rákötött LED szalagot oda-vissza.Átalakítom a vezetékezést hogy betudjam kötni a másik 4 próba szalagomat, de még csak 1-et kötök vissza.
Felkapcsolom, WLED-AP nem jelenik meg...már épp le akarom kapcsolni, erre elkezd füstölögni az ESP csip melletti kis fekete téglalap csip....baromi jó....Most nem merem folytatni a projektet...merre folytassam? 5V betáp fesz esetén flickering. 9V dugasz táp esetén nem vezérel.
12V V-TAC tápegység a szalagot nem nyírja ki, tehát elvileg rendben van, erre elfüstöl a shieldbe dugott ESP...most akkor a shieldben van a hiba? De hogy engedhet át a shield a board irányába túl nagy feszt? Kéne legyen benne korlátozás legalább 5V-ra, de elvileg 3,3V-ra is... -
ViZion
félisten
válasz
PROTRON #21715 üzenetére
a megkapják az adatot: van egy IC, ami feldolgozza nekik. Nem a LED-et érdekli, hanem az IC-t és erről volt szó... DMX-hez olyan szalag is kell, bár biztos vannak konverterek is, nem kerestem.
itt találsz infókat, vagy gugliban.Gyerekkel közösen iskolai projectre építettünk WLED-es bármit neki, appal jól lehetett vezérelni. Zenét lekövetni amúgy sem manuál kell, vagy nem tudom, h mi a cél. Ha csak villogtatni effekteket, akkor az app azt tudja.
wled is vezérelhető PC-ről saját web UI-n, saját progijával vagy külső szoftverrel is. Meglepő, de a weboldaluk és a YT is tele van infóval. Ezekből xlights és a QLC+ lehet érdekes.
Tamás9x: ebből is van szalag? nice...
-
-
balojazz
aktív tag
válasz
PROTRON #21680 üzenetére
Csak szemléltetésként mondtam: ha nappaliba sok/elég a 4 db 2000 lumenes izzó, akkor kisebb távolságra a még kisebb, vonalszerű világítás brutális fény. 900 lumen a 80-100 centire lévő lefolyó ALÁ is bevilágít, hogy van-e szűrő alatt trutyi. Ennél több minek? Mármint nekem. Amúgy persze kell ennyi a nappaliba, hogy mindent láss, és nem vakít, ha nem nézel bele. De a teraszajtón át a kerítés fölött bevilágítja a szomszéd ház falát is 20 méterre.
-
balojazz
aktív tag
válasz
PROTRON #21569 üzenetére
Hasonlóan rossz tapasztalataim vannak az Osram nagy fényerejű (2400 lumen körüli) égőivel. Hiába a nagy fényerő, ha qrva drága és csak 200-500 üzemórát bír. Kiforratlanok még. Most a Rabalux 2000 lumeneseit tesztelem, hátha azok jobban bírják. Viszont a GE bright stik 1521 lumenesei parádésak: van köztük több 2016-os, napi szinten használt izzóm. De sajnos a GE lighting megszűnt (eladta a GE az üzletágat). Egy ideig volt még a Tungsramnak ugyanez (mert ugye a GE megvette anno a T-t), 2022-ben vettem még 19 db-ot, de mivel a Tungsram a GE-vel együtt ment a kukába, az már csak kifutó raktárkészlet volt. Kár értük. Az egy kiváló termék volt. Igaz, csak kb 100 lumen/wattosak, de üzemidőbajnokok. Kincsként őrzöm azt a 8-10 szűz darabot, ami még van. 14 db üzemel nálam belőlük, egy darabig ezek lesznek még.
-
mzso
veterán
válasz
PROTRON #21560 üzenetére
Nem tudom miről beszélsz, olyan gyenge LED-est még soha nem csináltak ami 21W-ra csak 200 lm-t produkál.
"Bőven elég ha 5 évente cserélik, cserébe legyen energiahatékony. 10 lm/W? "
Ez meg még annál is jobb 100 lm/W a tipikus a legjobbak 200lm/W körül vannak.Amúgy közel sem 800 lumennél csúcsosodik van ~2500-3500 lumenes is.
1500 felett meg egész sok van. -
carr
őstag
válasz
PROTRON #21560 üzenetére
pedig a filamentesek többnyire ha alul vannak feszelve, de többen vannak, tovább bírják, és ugyanazt tudják. Volt egy valami olajsejkes philips anno, már nem emlékszem hol láttam, de az kifejezetten ilyenhez korlátozott darabszámban készült.
Megrendelőnek keresel, belsőépítészet? -
carr
őstag
válasz
PROTRON #21556 üzenetére
Ali is szóba jöhet?
Ez 1000-2000lm közé írja, persze 21W-os, de gondolom illik fenntartásokkal kezelni.Más.
Az az Y bekötés 2 felé ágaztatás egy áramforrásból-parámra senki nem tud/mer javasolni? Forrasztani tudok (lelkes kezdő szint kb.). De megcsinálom amit akarok. Valaki?
Köszi -
PROTRON
addikt
válasz
PROTRON #21534 üzenetére
Mármint úgy értem az "első változatot", hogy ha az eredeti inventornics tápegység helyére bekötöttük a dimmelhetőt, akkor az 50W-os lámpám sehogy sem akart dimmelődni, sem fel-le kapcsolni, pedig be volt állítva 1200mA-re a dimmelhető tápegység.
De a 40W-os led panel, a rákötött 40W-os dimmelhető tápegységgel, ami ugyanez a széria csak gyengébb, az meg ment.
-
PROTRON
addikt
válasz
PROTRON #21475 üzenetére
Latom tldr lett az elozo, szoval a kerdeseim tömören:
A fekete PMMA bura igaz-e hogy nagyobb mértékben caökkenti le az áteresztett fény erejét mint a grafit szürke?
Igaz-e, hogy a fekete bura kicsit megsárgítja, melegebb lesz az áteresztett fény?
Egy meglévő lineáris, opal buras, 4000 lumenes volagitas ele ha berakok meg egy fekete PMMA burat, remélhetem hogy kicsivel sötétebb es melegebb lesz az ateresztett feny?
Ha befújom fekete sprayel a burat, milyen vastagon fujjam hogy azert meg áteressze a fényt?
Köszi -
Atis45
aktív tag
válasz
PROTRON #21248 üzenetére
Igazából azért merült fel bennem a kérdés, mert nem találok máshol hasonló lumen/watt teljesítményű led szalagot. Hogy nem-e "véletlen" vagy "szándékos" elírás ez a teljesítmény. Mert ha máshol is találnék hasonló teljesítményűt, akkor fel se merülne bennem ez a kérdés.
-
macilaci78
nagyúr
válasz
PROTRON #21193 üzenetére
Nem beépített szabályzás? A ledeknél a led és a hálózati áram közt van elektronika, ez oldja meg a fényerőszabályzást. Az nem megoldás, ha a hálózati áram oldaláról variálsz, sok ledes villanykörte működik 85-250V tartományban.
Van pár megoldás, például Philips HUE, ahol a villanykapcsoló felől jövő impulzussal tudsz válta 25-50-100% lépcsőben.
A másik irány, hogy sima lámpa távirányítós dimmelhető funkcóval. Van hozzá egy akármilyen távirányító, a fali kapcsolóval meg egyszerűen elveszed tőle az áramot. Villanykörtéből is van távirányítós és mehet a jelenlegi lámpába.
Hagyományos izzószálas égőt lehet dimmelni, egyszerűen a kapcsolónál van egy ellenállás, ahol elfűtöd azt az áramot, amit nem a villanykörtében szeretnél. Nem túl gazdaságos.
Dimmelhető ledégők és hozzá való fali kapcsoló. Kb lutri, hogy nálad vibrálni fog-e, illetve hogy mennyire tudod levenni a fényerejét. Nálunk az éjjeli szekrényen van egy dimmelős lámpa, a 470 lumenes ledizzó minimum fényereje duplája az izzószálas halogén 450 lumenesnek, így abban a lámpában a ledet elengedtük.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
HÁZIREND, kérem megszívlelni.
- Hálózati / IP kamera
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Elektromos cigaretta 🔞
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Star Trek Online -=MMORPG=-
- PlayStation 5
- Autós topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kerékpárosok, bringások ide!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- További aktív témák...
- LG 6 Motion Inverteres DirectDrive mosógép (F2J5WN4W)
- Új, bontatlan Tesla Smart Floodlight Battery Camera + Tesla 5W napelemmel - 1,5 év garival! -
- Genesis HOLM 510 - RGB, 160 x 75cm Gamer asztal + ÁFÁS számla
- Siemens EQ6 Series 700 premium ritka tipus keveset használt
- Suzuki Swift 1.3 2005 GC, 168e km, Fapad, Extra
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- iKing.Hu - Samsung Galaxy S25 Ultra Titanium Black Használt, újszerű állapotban
- BESZÁMÍTÁS! 1600W Corsair AX1600i Titanium tápegység garanciával hibátlan működéssel
- ÁRCSÖKKENTÉS ASUS HD6870 videókártya
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest