Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    félisten

    válasz lócitrom #110614 üzenetére

    Pár nap kelleni fog, amin belül lesz kis időm előtúrni és átnézni az alkatrészpakkból a neked kellő dolgokat, de úgy emlékszem, hogy lesz csavar, zsanér és HDD fedél is. Nyilvánvalóan ingyen felajánlásról van szó, nem gondolom úgy, hogy ezek pénzt érő dolgok - én örülök, ha valaki hasznát veszi a nekem nem kellő dolgoknak, valamint mivel budapesti vagyok, feltehetően az átvételt is viszonylag egyszerűen megoldjuk majd.

    Félreértés ne essék: mSATA SSD-re gondoltam, azt tudsz bele átalakítóval tenni, a normál HDD helyére. Átalakító alatt ilyesmire gondolok: [link] - példának linkeltem, nincsen tapasztalatom a konkrét bolttal és termékkel.

    Normál, 2,5" méretű SATA SSD csak úgy fog menni, hogy az ODD helyére teszel egy caddy-t és abba teszed. Amiket megtaláltál, azok elvileg jók, a gyakorlatban viszont én még nem találkoztam olyan változattal, amelyiknél át kellene tenni az ODD fedlapját a caddy-re, szóval ebben nincsen tapasztalatom.

    Ha az utóbbi megoldásban gondolkodsz (tehát mondjuk az általad linkelt Kingston A400 SSD lenne a rendszernek szánt meghajtó az ODD helyére tett caddy-ben), akkor viszont ajánlom figyelmedbe Flashcash fórumtárs tapasztalatait a témában: [link]

    Sebességre szerintem mindkét megoldásnál a PATA busz lesz a korlátozó tényező: mind a HDD hely, mind az ODD hely PATA csatlakozót használ (utóbbinál ne tévesszen meg a speciális csatlakozó, attól még PATA az).

    Ha olyan SSD-t használsz, amelyik tud magától, az OS közreműködése nélkül trim-et és/vagy garbage collection-t, szerintem Windows 7-nél régebbi Windows esetén sem kell különösebben tartanod attól, hogy hamar elhullana a meghajtó.

Új hozzászólás Aktív témák