Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • becuszabi

    aktív tag

    Nem vagyok szakértő (azokat még várjuk), de pár gondolat, meg infó.

    - Azok a hp-ok, amik a számítógépekből ismerősek rendszerint víz(gőz)zel működnek és rézből készülnek. Ha jól emlékszem ezeknek a max. alkalmazási hőfoka 250°C. A maximális hőfokot két dolog határozza meg: maga a töltet minősége és a cső anyaga.
    A töltet minősége (azaz, hogy milyen anyag végzi a hő szállítását) azért fontos, mert az anyag az adott körülmények között fázisátalakuláson megy át, folyadékból a hő hatására gőz lesz, ami aztán kondenzáció közben leadja a hőt, majd kezdődik elölről a folyamat. Minden anyagnak van egy ún. kritikus hőmérséklete, amely felett már nem gőzről, hanem gázról beszélünk. Mindaddig, amíg a kritikus hőmérséklet alatt vagyunk, addig rá lehet bírni az anyagot arra, hogy kondenzáljon.
    A cső anyagának szerepe egyértelmű, bírnia kell a hőt és a nyomást.
    A feltételeknek egyszerre kell teljesülnie, tehát vizet használva még acél csővel se nagyon lehet 200°C fölé menni (a szerkezet bírni fogja, csak a hőszállítás nem fog működni).

    - A hőáram szabályozására nincs ötletem, amiről eddig hallottam az úgy működik, hogy a hp-on belül van egy szelep, amely adott hőmérsékletnél kinyit, így a gőz el tud jutni a kondenzáció helyére. Ez viszont nem rendelkezik olyan fokozatmentes tartománnyal, amit te szeretnél.

    - Fórumokon eddig olyat láttam a "porózus" rétegre, hogy vékony fém (réz) szálakból szőtt harisnya (olyan, mint a jobb minőségű koaxiális kábelek árnyékoló rétege) volt a csőben. Házilag ez a legegyszerűbben kivitelezhető.

    Te közvetlenül a tűztérből szeretnéd elvezetni a hőt hp-pal?

Új hozzászólás Aktív témák