Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Üdv,

    Van egy problémás HDD-m, a segítségeteket szeretném kérni, hogy kiderítsem, mi a baja, megoldható-e a probléma.

    A HDD adatai :
    - WDC WD10EZEX-00BN5A0 (Western digital, 1TB, 3.5")
    - 640 napot ment, 8254-szer lett indítva/leállítva

    Előzmények :
    - Éveken át használtam aktívan, semmi problémám nem volt vele. Idén Áprilisban home office vinyóvá alakítottam át, vagyis leformáztam, átraktam egy USB-s dokkolóba, bevittem a munkahelyemre, ott rámásoltam egy kb 800Gb-s virtuális gépet, kivettem a dokkolóból, és visszaraktam az otthoni gépembe.
    - Ezután egészen Novemberig mégse volt rá szükségem (a vinyó be volt kötve, működött, csak semmit se csináltam a rajta lévő adattal), most viszont elővettem, és a róla futtatott virtuális gép kb fél óra használat után a file írására / elérésére panaszkodva lefagy, összeomlik.

    Vizsgálatok, diagnosztikák :
    - A HD Sentinel SMART-ja így néz ki: [link]
    - A HD Sentinel rövid ön-tesztje erre a hibára fut: [link]
    - A Windows eseménynaplóm így néz ki: [link]
    - Érdekesség, hogy a HD Sentinel rövid ön-tesztjét a másik (jó) vinyómra elindítva azonnal hallom, hogy az a vinyó pörög, dolgozik, míg ezen (a rossz) vinyómon elindítva az síri csöndben várja végig a 30 másodpercet.

    Chkdsk :
    - "chkdsk D: /r"-t futtattam, 3 óra alatt lefutott
    - "Windows replaced bad clusters in file 1694 of name ......"
    - "Adding 3 bad clusters to the Bad Clusters File."
    - "Windows has made corrections to the file system."
    - "No further action is required."

    Kábelek, ki-be húzkodás :
    - Egy SSD-m, és két 3.5"-os HDD-m van a gépben
    - Megpróbáltam a másik HDD kábelét átdugni ebbe, de ugyanazt az eredményt adta
    - Átdugtam a WD (hibás) vinyóm kábelét a másik vinyómba, az nem futott vele hibára
    - Látszólag tehát a kábelnek nincs szerepe a hibában, akárhogy variálom, ugyanaz a vinyó marad problémás.

    Viselkedés :
    - Simán tudok írni / olvasni file kezelővel a vinyón.
    - Próbaképpen rámásoltam, majd letöröltem 200 Gb adatot (sok kis file-t, mp3-akat), semmi probléma nem jelentkezett ennek során.

    Mi lehet a baj ? :F
    A hardver hibásodott meg, vagy csak a rajta lévő adat sérülhetett meg valahogy ?
    Próbáljam esetleg újra leformázni, és újra elhozni a virtuális gépet (most a dokkoló nélkül, egy másik külső vinyón keresztül), vagy nem ebben az irányban kell a megfejtést keresnem ?

    Válaszaitokat előre is köszönöm ! :R

Új hozzászólás Aktív témák