Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keput

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy olyan problémám, amit nem feltétlenül tudok hogy alaplap gond-e vagy az alaplap BIOS-ának a baja-e.
    Alaplapom típusa Gigabyte GA-EP35-DS3L.
    Van egy SSD amit szeretnék rákötni a gépre, véleményem szerint mindent megfelelően csinálok, átállítottam AHCI módra BIOS-ban, 0-ás Sata portra kötöm rá, lehúzok minden más egyéb merevlemezt, tuning nincs. A probléma ott kezdődik hogy vagy nem is sikerül feltelepítenem rá a windows-t vagy ha sikerül is, most utoljára addig eljutottam, viszont egy idő után kikapcsolja a monitort a gép, illetve néha újra is indul, de azt nem mindig csinálja, de a monitor kikapcsolás az mindig bekövetkezik maximum 5-10 perc után, valamikor el sem jut a betöltésig a win. Mindig SSD-nél jelentkezik ez a probléma ha arról szeretnék bootolni oprendszert, illetve ha be is bootol akkor is elszáll egy idő után. Van hogy feltelpíteni sem tudom újra rá. Ez a probléma teljesen megszűnik ha hdd-t kötök rá, illetve eddig is azzal használtam az elmúlt években a gépet. Tápegység probléma nem lehet, ugyanis a hdd is simán megy, videókártya probléma sem lehet mert hdd-ről ugyanígy tökéletesen fut minden. Tehát egyedül ha ssd-t rakok a gépbe akkor hal le minden, de az is csak akkor ha oprendszert onnan bootlja a gép. Ha HDD mellé teszem be az SSD-t csak sima adattárolónak, akkor úgyis tökéletesen megy minden. Ráadásul még a kábeleket is átnéztem, kicserélgettem. illetve ugyanarról a kebelről pl megy a hdd, de ha megcseélem és az ssd-t teszem a helyére akkor az nem megy. Molex csatik is jók, mert kiprobáltam máson is, tehát áramot is kap rendesen. Illetve a táp is bőven elég neki. Esetleg valakinek valami ötlet? Vaalami a Biosban nem lehet jól beállítva?

Új hozzászólás Aktív témák