Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ithomas

    őstag

    válasz quinlan #53 üzenetére

    Csak egy kérdés:Nincs kedved nekem is megcsinálni??? :))
    Amúgy az írásod elején már kezdtem örülni mert azthittem hogy azt írod:

    ''És ha már szétszedtem, akkor gondoltam egyet, és csináltam még néhány''...KÉPET...
    De sajnos nem ezt írtad.:(
    Én szivesen nekiállnék de hihetetlen béna vagyok az efféle barkácsolásokhoz,megaztán vizuális tipus is vagyok és hogy kell azt elképzelni hogy 'kiöntötted az egész kamrát...'
    Egyáltalán ezt a műgyantát hogy kell kikeverni??Na mindegy nem kérdezek többet,úgyse fog rávinni a lélek hogy szétszedjem... :DDD
    Amúgy gratu,de azért még egy kérdést felteszek:
    Az első tuningodhoz képest HALLHATÓAN jobban szól,vagy csak egy kis lelki megnyugvást nyújtott hogy végül tökéletes munkát végeztél???

    Real eyes realize real lies!

  • Gambit

    őstag

    válasz quinlan #56 üzenetére

    Légyszi írd le, hogy pontosan hol lehet kapni ilyen kétpólusú műgyantát, és mit kell mondani az eladónak, hogy ilyet adjon. Vagy ebből csak egyfajta létezik? És a vattából milyet/hol kell venni? Ja, és főleg mennyit kell venni ezekből a cuccokból? Előre is köszi!

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • Gambit

    őstag

    válasz quinlan #61 üzenetére

    Hálám a sírig elkísér, elkezdek nézelődni ilyesmi boltok után. OBI-ban van esély ilyen gyantára? Mert más barkácsboltot egy ilyen kétbalkezes még hírből sem ismer... :F

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • Gambit

    őstag

    válasz quinlan #63 üzenetére

    Ok, köszi! Most már csak hangfalboltra lenne szükségem. Valahol belvárosban nincs véletlenül? :F

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • Gambit

    őstag

    válasz quinlan #65 üzenetére

    Semmi gáz, így is sokat segítettél! :)

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • Gambit

    őstag

    válasz quinlan #68 üzenetére

    Úgy látszik, felszívódtak az audioszakik... :(

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • krila

    tag

    válasz quinlan #68 üzenetére

    Csáá! Meggyöttem.

    Nem fogjátok elhinni........ :O

    Elpusztult a gépem....most új alaplap meg winyó dohog a vízhűtés alatt, Hát ilyen dolog a túláram.

    De meg kell mondjam kellemes meglepetést okoztatok nekem kedves barátaim.
    Mikor itt hagytam a topicot, azt hittem nem találtam meg a hagot a GENIUS tulajok szívéhez, kicsiny monológommal. Már látom tévedtem.:B

    Köszönöm a kitartó érdeklődéseteket.

    Na a kívánságlista.

    1:képek.....(előző winyó) nesokára lesz weben, teljes sorozat munkafázisokkal együtt.
    2:műgyanta. GYK. :U nemprofi barkácsolóknak!!! Lehet kapni olyan formátumú gyantát ami egy rúdban van előre formázva. Mintha gyurma lenne frankón! Nem folyik, nem csepeg. Pont mint a PATTEX gél volt csak gyantába. le kell vágni egy szeletet, akár a szalámiból. Nem kell izgulni a keverési arányok miatt. Mellesleg megjegyezném, nem nagyon kell tökölni a mai gyantáknál a maguk 1:1 -es kev aránya mellett. Mondjuk odacsapsz 1-1 kávéskanálnyi anyagot egy eldobható műanyaglapra. keveréshez én speciel gyufaszálat szoktam használni. És ajánlatos gumikesztyűben dolgozgatni.Összegyúrni, betőmködni csak a gyurma állagút lehet, de valszeg ez kissé kezelhetőbb formátumot jelent, mint a mézszerűen folyékony cucc!!!


    Gyantából majdnem mindegy , hogy mifélét veszel. Spéci, drága dolog nem kell, hiszen nem a ragasztóhatását akarjuk kihasználni, hanem a tőmítőképességét.
    Amire viszont érdemes ügyelni az a kötési idő! lehet kapni ragacsot 5 perc bedolgozási idővel is (bedolgozási idő= ameddig felhasználhatod a masszát teljes ragsztóképesség megmaradása mellett) utána 10 perccel már használatba vehető a vele kezelt motyó! Én álltalában 10-15perces ragaccsal dolgozom, mert mindíg eszembe jut valami amit jó lenne még átkenni vagy megragasztani.

    Amit sokan nem tudnak!!!! A műgyanták hézagkitöltési képességét lehet javítani. (kissebb résekbe is be lehet juttatni) akkor, ha melegíted. Na, de max, csak 60-80 celsius fokig, mert magasabb hőn elpusztul a ragacs. Hajszárító recommended!
    Ezzel az eéjárással edzeni is tudod a rag keverékedet, (magasabb hőmérsékleten szilárdabbra köt, és a 15-perc helyett nyugodtan használhatod kb 5 perc után is )

    A ragasztóim zömét a KÁTAY vasedény üzletben veszem. de bármilyen barkács boltan beszerezhetőek. PL még a tesco-ban is ( BOCS a reklám miatt)

    HANGSZÓRÓBOLT lásd korábbi írásaimban. Bajcsy Zs. út . Skálától indulsz, a bal oldalon méc 8-9 perc gyalog!

    HÁROM AZ EGYBEN BT (megen bocs a reklama-ert) télleg minden kapható, mi szem szájnak ingere!

    Kedves Quinlan! Köszönöm a részletes felderítésedet, Bevallom férfiasan, én csak azokat a lukakat tömítettem le amit hallottam szuszogni. nekem elég volt a gyönyörhöz. :)) Kábelekre most nem tudok költeni.... Ugye. (drága ez az epox lap, meg a seagate winyó) de ami késik.....

    JA!!!!!!!!!!! A vattával csak vigyázni! mert nagyon lefojthatod a basszus sugárzó mozgását, miáltal a benne lévő tekercs megsülhet ( léghűtésű a szentem :C ) Ha valaki kérdené: igen csináltak már vízhűtésű hangszórót is :))


    ÉS ami még lemaradt: NAGYON SZÍVESEN!!!! külön öröm, hogy másnak is bejött!

    itt a tel számom, ha valaki nagyon nem boldogul: 20-4737531

    [Szerkesztve]

  • Foobar

    tag

    válasz quinlan #53 üzenetére

    Hali!
    Nagyon felkeltette az érdeklődésemet ez a Genius-tuning, főleg mert én is eme hangfalszett tulajdonosa vagyok. Meg akarom én is csinálni ezeket a ''fimomításokat'', csak sajnos semmi önbizalmam hozzá, totál kétbalkezes vagyok ilyen dolgokban...Majd azért nekiállok, és meglátom, megy-e. De lenne néhány kérdésem:
    1. Emlegettél valami hangfalszivacsot. Tudod, amit írtál, hogy gyárilag rövidet tettek bele...ÁÁÁÁÁ sajnos azt se tudom, mi ez a hangfalszivacs:( Hol lehet venni? Mekkorát kell? És MI IS EZ egyáltalán? Légyszi válaszolj részletesen, mert mondom ebben a témában analfabéta vagyok.
    2. Aztán írtad, hogy kicserélted a gyári kábeleket sokkal vastagabbra. Jól van, majd én is kicserélem, csak azt mondd el plz, hogy melyik kábelt cserélted? Van ugye az, ami a mélyládát összeköti a számítógéppel, tehát ami 3 jackkel megy be a hangkaresz kimeneteibe. Na meg vannak azok, amik a mélyládából mennek a front-, rear-, és center hangfalakba. Akkor most melyiket érdemes kicserélni? Mindet?
    3. Vettem ilyen kétkomponensű ragacsot, Uverapid 20 a neve, a 20 azt jelenti, hogy kikeverés után 20 percig lehet felhasználni, azután megkeményedik. Nemtom ezt ismered-e, szerinted jó lesz? Praktikerben ilyet lehetett kapni.
    Na, asszem ennyi a kérdés (egyelőre). Várom a válaszokat!!!:)

  • Foobar

    tag

    válasz quinlan #95 üzenetére

    Köszi a válaszokat!:)) Még azt nem tom, hogy a boltban milyen vastag kábelt kérjek, ha megkérdik? Na mind1, majd próbálok szemre jól választani. És TÖMÖR réz legyen, ugye?

  • Xero

    nagyúr

    válasz quinlan #97 üzenetére

    Erre a sodort a legjobb dumára azért nem kell mérget venni!
    A legjobb jó messzire elvezetni egymástól a két sávot két tömör fali rézkábelen! Se zavarás se zaj se semmi!

    Üdv

  • Foobar

    tag

    válasz quinlan #95 üzenetére

    Hali!
    Tegnap nekiálltam a Genius-tuningnak, de hidd el, én annyira béna vagyok ebben (de azért lelkes!!!), hogy azt nem lehet szavakba önteni... Na szóval pár kérdés:
    Te le tudtad szedni teljesen a hátlapot? Mert azt a sok csatlakozót nekem kicsit bonyolult mindent kihúzkodni aztán megjegyezni, melyik hova való, de mind1, rászántam magam, csak némelyik ki se jön, úgy láttam oda van ragasztózva..úgyhogy végül nem sikerült leválasztanom róluk a hátlapot:(, pedig akkor sokkal jobban hozzáférnék a láda belsejéhez, így kissé macerás volt. Nálam a 220V-os csatlakozó egész jól oda volt műanyagozva belül, ott nem láttam rést, viszont te írtad ugyebár, hogy: ''A 220V bemeneténél lévő bilincsbe jobb ha egy gyantával, vagy ragasztóanyaggal átitatott vattát tömtök, mert a rés itt akkora, hogy sima kiöntéssel nem biztos hogy tökéletes lesz a munka.'' Ezt úgy értetted, hogy kívülről tömködjem/ragasztózzam meg, tehát a hátlap külsején? Mert belül nekem jónak tűnik gyárilag. Nálam a főkapcsolónál is egész jónak tűnt, bár azért még megnézem, lehet hogy ott még javítgatok. A fekete dobozt levettem, teletömtem rezgéscsillapító vattával, amennyire csak lehetett, alig tudtam visszaszerelni, de még visszacsavarozás közben is nyomkodtam bele, úgy hogy egyik csavart mindig kilazítottam, hogy még férjen. Csavarhúzóval tömködtem bele a vattát, amennyi csak fért. Aztán a trafó mögé is betuszkoltam csomó vattát csavarhúzóval, végül már tök kemény lett (a kábelekre vigyáztam persze). Na a kis beszámoló után újabb kérdések: amikor vettem (asszem csütörtökön volt) 1,5-es sodort réz kábeleket, hát azt tapsztaltam, hogy alig férnek bele a mélyláda IC-kapcsolóiba. Tisztára szétcsesződött szerintem a vége, mire belenyomtam qrva nehezen..a hangfalakba viszont simán bele lehetett, mert ott sokkal jobban ''kinyílik'' a kapcsoló, mint a mélyládán, tehát sokkal nagyobb lyuk lesz, így azokba simán befért. A mélyládán lévő IC-kapcsolókon nem lehetne valahogy javítani? Valami 5let? Mert így nagyon tré, hogy alig lesz valami rés, mikor lenyomom...Aztán még1 nagyon fontos dolog: a hangfalszivacsok télleg nem érnek le a kamra aljáig.. de nem tudom, mivel pótoljam ki, semmi ilyesmit nem tudtam venni. Majd még keresgélek, Quinlan te mit javasolsz? És akkor jön a talán legfontosabb kérdés: van bőven ilyen műszálas vattám, de pontosan hova is rakjak ilyet? Az egész ládát kitömjem? Rakhatok magára a HANGSZÓRÓRA is? Mert ehhez a dologhoz lövetem sincs... A hangszóró alatt meg ottvan ugye az a körkörös rács, ami a reflexcső kezdete. Arra is pakoljak vattát? Mert akkor az esetleg be is juthat ''oda belülre''..és az tán nem lenne jó. Szóval mennyiségnek nem vagyok híján, de nem tudom, hova szabad pakolni az anyagot. Neked mi tartja meg a vattát? Vagy az egész ládát telepakoltad fullra? Mert én oda a reflexcső-rácsra nem tennék. Bocsáss meg a láma kérdésekért, de nekem el kell magyrázni mindent step-by-step, szájbarágósan, mert soha nem csináltam semmi ilyet sőt ilyesmit sem...:B Légyszi ha lesz időd, nézd át ezt a sok kérdést a hozzászólásomban, és válaszolj rájuk, mert elkel a segítég...:) Köszi nagyon előre is. Ja még1: a vezetékekre, amik mennek a hátlapba, rájuk van tekerve ilyen szivacsos anyag, de elég felületesen. Ezekkel érdemes valamit csinálni? Mondjuk szigetelőszalaggal betekerni? Nos asszem ennyi lenne.;) Örülök hogy van ez a topik, tök jó, hogy ilyen sokakat érdekel ez a dolog, maradjon így:)) egyelőre plz HELP!

  • DDL

    őstag

    válasz quinlan #95 üzenetére

    Én nem értek hozzá ezt előre közlöm. De szerintem az ezermillió sebből vérző géniusz belseléből nem baj, ha hiányzik az a kis csillapító anyag. Ugyanis ezt nem ex-has teszik bele normálisabb gyártók. Nem elsősorban ezért van olyan hangja amilyen. Sőt ezt még fel is szokták használni a ''dúsabb'' basszus érdekében. Hanem, hogy ott is szelel, ahol nem kellene. Tudjátok: bolond lyukból bolond szél fúj?! ;] (Az a mellékes körülményt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a belső részek hűtése is a reflexnyíléson keresztül történik. Ha nagyon lecsillapítod, akkor nem mozog eléggé a levegő a dobozban.) Vattát el kell felejteni, túlságosan könnyű akusztikailag. A legjobb a gyapjú lenne, de ha nincs akkor vatelin (télikabátok bélése), kőzetgyapot, üveggyapot. Tömítésre - ahol készőbbiekben esetleg a bonthatóság cél - egy speciális erre a célra kifejlesztett anyagot kell használni. Ennek neve PULLFIX. Nyílászárók hő- és hangszigetelésére használják :)) különböző vastagságban és szélességben lehet kapni speciális szaküzletekben (OBI, Praktiker, METRO, stb). De remekül lehet speckós szerszámmal darabolni (tapétavágó szike).

    Az oldalapok közötti ragasztóhiányt én nem pótolnám, hanem a sarkokba az élek mentén egy 2x2cm-es saroklécet ragasztanék, hogy merevebb legyen. Ezzel megoldódik a szelelés, és a rezonáló doboz szétesésének a veszélye.

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

  • DDL

    őstag

    válasz quinlan #97 üzenetére

    Olcsón, jó kábel az nem egyenlő a sodrott villanydróttal. Nevezzék is azt VdH, Siltech vagy atyaúristennek. Olcsón, jó == vastag tömör villanydrót, vagy CAT5 UTP falikábel.

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

  • DDL

    őstag

    válasz quinlan #106 üzenetére

    Nem itélkeztem a géniusz fölött.

    Én kb. 2 éve csináltam utoljára géniusz tuningot 10-12db-ot. Azokban a szivacs egyforma volt, és nem ért a fenekére (nem is kell feltétlenül, mert ez a csillapítást befolyásolja, ha azonban összevissza van benne akkor természetesen az pótolandó). Viszont szeleltek mindenfele.
    Értelemszerűen ha van sarokmerevítés akkor nem kell beletenni. Azonban nem mindegyikben van (legalábbis azok között amik átmentek a kezem között).

    Azt én sem írtam, hogy betömd a reflexnyílást. De ha túlcsillapítod, akkor a csillapítóanyag megeszi a légmozgást. Még akkor is, ha a reflexcső szabad marad. Hiszen ezért csillapító anyag. A vattát nem elsősorban neked szántam, hanem általánosan.

    Az viszont tény, hogy a technika ''feljődését'' látva ezek a géniuszok már nem azok, mint amik 2 éve a megjelenésükkor voltak. Ezért nem írtam, hogy mindent meg kell csinálni amit ajánlottam, hanem csak lehetőségek. És amiket ajánlottam azt bármelyik hangdoboznál meg lehet csinálni utólag, ha szükséges.

    Üdv: DDL

    [Szerkesztve]

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

  • DDL

    őstag

    válasz quinlan #105 üzenetére

    Nekem ennyi, és az hogy a drágább kábelek is mind sodortak, elég volt ahhoz, hogy meggyőzzön.

    Ez így ebben a formában nem igaz. A hangja győzzön meg legközelebb.


    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

  • Squirrel

    őstag

    válasz quinlan #193 üzenetére

    Esetleg teljes verziót merrefele keressen az ember? Torrent v. dc?

  • Foobar

    tag

    válasz quinlan #198 üzenetére

    Vagy szoftveres equalizer! Én a Foobar2000-et használom zenehallgatásra, annak nagyon jó, soksávos EQ-ja van. Nagyon ajánlom. Majd beszúrok valamikor egy képet is talán, h hogyan állítottam be a Geniusomhoz optimálisra.

  • Tobika1

    senior tag

    válasz quinlan #218 üzenetére

    sztem igy tök jól szól, a szuszogás teljesen megszünt. ja és elöszőr hangfalszivacscal csináltam meg de az nagyon leszükítette a belső teret és így elég gyengén szólt , utánna ki is téptem belölle és betettem a vattát így már jó

    és miért szólna gyengébben a hangja? (én nem vettem észre hogy gyengébb lett volna) elöszőr túl vastagnak láttam a vattát így a vastagságából levettem


    [Szerkesztve]

  • Tobika1

    senior tag

    válasz quinlan #221 üzenetére

    ja és Krila is ugy írta a fórum elejáén, hogy vattával kell kipótólni, meg a hátlapot bebrítani

Aktív témák