Hirdetés
- OLED monitor topic
- Androidos tablet topic
- E-book olvasók
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen videókártyát?
- Házimozi belépő szinten
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Samsung LCD és LED TV-k
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
-
20626 - 20501
20626 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 03:35 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Reedly
tag
Melyik akksit érdemes megvenni hozzá? A gyárit is megvenném, de lehet 6-8 évest küldenének.
-
attiati
veterán
Ezt próbáld ki. 90% ban helyrejön.
Köszi a tippet, nem mozdul. Valszeg ez kaput. Megérett a cserére

Azóta sem láttam olyan telót, ami fizikai tulajdonságaiban ennyire jó lenne (súly, méret, forma)
-
Zsoleszhun
addikt
Beragadt a bekapcsoló gomb, többször nagyon gyorsan és határozottan nyomkodd meg.
Ezt próbáld ki. 90% ban helyrejön.
-
xy.zsolt
addikt
-
attiati
veterán
Na most már a felső sávot sem lehet lehúzni.
Fizikai bekapcsoló gomb sem működik.Ezek nélkül újra lehet indítani a telefont?
-
attiati
veterán
Fizikai bekapcsológom javítható?
Benyomódott, nincs neki kattanási pontjaJól gondolom, hogy a készüléket bekapcsolni csak a fizikai gombbal lehet?
-
kirk01
tag
Miért kell újra nyitni és zárni? Ha egyszer kinyitottad akkor maradjon nyitva nem kell azt visszazárni!
Egyébként a LOS hetente frissül OTA módon (ha akarod). -
GAbre
veterán
Áh én csak azért nyitnám fel,hogy rakjak új androidot.
De úgy nem is túl sok értelme van most,ha az android nem frissíti magát és újra és újra nyitni és zárni kell.
Ha meg így trükközni,akkor marad a gyári,ameddig lehet azt is használni. -
kirk01
tag
Ha Magisk/Play Integrity Fork/Tricky Store hármasát használod szerintem a banki appok is menni fognak a nyitott bootloader-el!
Elvileg támogatott az A16 is de még nem adták ki ezt a változatot, talán pár hét/hónap múlva...
Boldog Új Évet! -
xy.zsolt
addikt
Én is a bank miatt váltottam és mert nem működött már az usa-ban.
Vissza lockolni nem lehet sajna az eu dev rom-ot....marad így. Anyunak itthon totál jó lesz még, a Redmi 5A helyett
-
GAbre
veterán
Köszi!
Tudom talán még most nem probléma,de később elvileg nem lehet bankolni meg stb nyitott bootloaderrel.Gondolom vissza lehet lockolni,vagy kell gyári recovery stb?
Frissítésekről,esetleg új android is jön benne?Vagy annál is újra kell recoveryzni?
Boldog új évet nektek.
-
amargo
addikt
én is ezt raktam fel gyakorlatilag minden hónapban jön rá frissítés, igaz nincs nagyon használva a telefon, de látszólag minden OK vele. Magát a lineageOS-t raktam fel nagyszülőknek is másik telefonra és teljesen bevált.
-
Smiro
senior tag
Ha még kapna frissítést, tuti nem a 2. telefon lenne. Oké, akku már elég gyenge, de egyáltalán nem érzem annyival jobbnak a 14-et, mint amennyivel drágább volt.
-
kirk01
tag
A kezdeti "röcögéshez" képest elég jól kikupálták a rendszert. Nekem azért hiányzik egy-két MIUI-s ficsör de már hozzászoktam a tiszta androidhoz is...
Sebességben szerintem elég jó.
-
GAbre
veterán
Az ilyen videóknak nem nagyon hiszek.De jobb lenne "gyári" firmware.
Köszi,az ajánlást,majd átgondolom ezt.
Mellesleg gondolom,nem nagyon röcög rajta az új android,mivel 4gb ramos telókra is jön még.A proci is még elég gondolom. -
kirk01
tag
-
GAbre
veterán
Üdv!
Valaki próbálta ezt a xiaomi hyperos-t már.Vagy újabbat vagy milyen rendszert ajánl?
Köszönöm
-
xy.zsolt
addikt
Köszönöm
Ugyanakkor megbízható kábeles megoldás is érdekelne, ha van valakinek pozitív tapasztalata.
-
amargo
addikt
Én google restore-t használtam simán, volt amit be kellett állítani. Kábelel akartam elsőnek, de a xiaomi-val nem ment.
Pixel-ről új tabletre kábelen mindent átvitt simán, amit akartam pedig az egy lenovo tablet. -
xy.zsolt
addikt
Ha már szóba jött a Pixel7Pro....ti melyik alkalmazást használnátok az Mi8-ból történő átköltözéshez?
-
xy.zsolt
addikt
Magisk, Integrity Box, Play Integrity Fork, Tricky Store modulokat javaslom.
Magisk tiltólistára fel kell venni az általad problémásnak tartott appot.Ui.: kipróbáltam sajnos nem működik így sem. (LOS 22.2)
Az app elindul de állandóan kilép. Ha sikerül kiválasztani egy opciót egyszer csak visszaugrik a kezdőoldalra.
Köszi a visszajelzést

Most már kihúzom amíg meg nem jön a zárt bl-es P7P, viszont úgy ott hagyom a Raffit, hogy vissza sem nézek. Remélem sokan így döntenek azok közül akiket érint. Plusz a magyar számlaszámos Revolut is sok ügyfelet fog elszívni tőlük. Én megértek majdnem mindent csak a sunyiságot nem ahogy ezt a nyitott bl szitut kezelik. A Revolut sem volt különb
....9év után ennek az utódját is keresem. -
kirk01
tag
Magisk, Integrity Box, Play Integrity Fork, Tricky Store modulokat javaslom.
Magisk tiltólistára fel kell venni az általad problémásnak tartott appot.Ui.: kipróbáltam sajnos nem működik így sem. (LOS 22.2)
Az app elindul de állandóan kilép. Ha sikerül kiválasztani egy opciót egyszer csak visszaugrik a kezdőoldalra.
-
xy.zsolt
addikt

Android 8 van az olcsó redmi-n és valami csoda folytán most sikerült rajta a belépés az app-ba.....pedig 2napja az istenért sem akarta. Szóval ha nem kérdezel rá az android típusára akkor szerintem nem próbáltam volna újra. Így már kihúzom addig amíg decemberben kézbe nem kapom a fixen zárt bl-es új P7P-t. -
xy.zsolt
addikt
Elvileg Android 8 a minimális rendszer követelmény az appnak, gondolom azt azért megüti. Ha nincs bl nyitva vagy mókolva akkor elvileg működnie kellene az appnak. Esetleg ha vannak speciális beállítások amik akadályozzák más eszközről a belépést vagy több faktoros azonosítás szükséges (de ezt meg jeleznie kellene), szóval ha nem megy akkor ügyfélszolgálat.
Hogy került rá az applikáció? Simán letöltötted playről, utána pedig szokásos banki azonosítós belépés?Igen, simán playről letöltöttem, aztán kinyitva indult is a beléptetés csak pár mp után kirak. Azért az android verzióra majd ránézek.
Mi8 esetén ugyanez a szitu, de ott a nyitott BL miatt érthető is lenne. -
Ájvé
veterán
Elvileg Android 8 a minimális rendszer követelmény az appnak, gondolom azt azért megüti. Ha nincs bl nyitva vagy mókolva akkor elvileg működnie kellene az appnak. Esetleg ha vannak speciális beállítások amik akadályozzák más eszközről a belépést vagy több faktoros azonosítás szükséges (de ezt meg jeleznie kellene), szóval ha nem megy akkor ügyfélszolgálat.
Hogy került rá az applikáció? Simán letöltötted playről, utána pedig szokásos banki azonosítós belépés? -
xy.zsolt
addikt
-
Ájvé
veterán
-
Adamo_sx
aktív tag
De az a hibaüzenet az az, hogy összeomlik az alkalmazás, nem? Ez valami más hiba lesz. Ettől persze lehet, hogy az app is bugos. A mókolt rendszerre még csak hibaüzenet sincs, csak kilép...
-
xy.zsolt
addikt
Nem hiszem, hogy random ügyfélszolgálatos tudja mi az a nyitott bl, ha azt mondod neki módosított operációs rendszert futtató készüléken lehet-e bankolni akkor lehet azt mondja hogy nem.
Jó ideje minden banki applikáció tiltja a nyitott bl-es készülékről való bankolást.
Az meg teljesen mindegy kié a készülék, nem nézi tudtommal a készülék tulajdonosának hozzáférését, csak a belépő adatokat vizsgálja és a készüléket, hogy van-e esetleg manipuláció benne.
Másik készülék nem nyitott? Teljesen original op van rajta? Két faktoros azonosítás? Elképzelhető hogy a másik készüléket valahol engedélyezni kell, mint ismert és általad használt eszköz, mint mikor először lépsz be banki appba.Nyugdíjas édesanyám mobiljáról beszéltem.....szolgáltatónál vette és hidd el nem mókolta 😀 És mint szinten írtam a háklis revolut simán megy rajta.
-
Ájvé
veterán
Na, ma beszéltem a raiffeisennel és nincs olyan kikötés ami tiltaná a nyitott bootloadert. Utana feltettem az app-ot egy másik xiaomi-ra....mas google fiokhoz kötött zárt bootloaderes mobil és azon is hasonlóan kidobott az app 3mp után...meg a kodomat sem tudtam kenyelmesen beütni. Szóval van gond az app-al.
Ezt a kiírást dobja fel mindig mindkét mobil:
Nem hiszem, hogy random ügyfélszolgálatos tudja mi az a nyitott bl, ha azt mondod neki módosított operációs rendszert futtató készüléken lehet-e bankolni akkor lehet azt mondja hogy nem.
Jó ideje minden banki applikáció tiltja a nyitott bl-es készülékről való bankolást.
Az meg teljesen mindegy kié a készülék, nem nézi tudtommal a készülék tulajdonosának hozzáférését, csak a belépő adatokat vizsgálja és a készüléket, hogy van-e esetleg manipuláció benne.
Másik készülék nem nyitott? Teljesen original op van rajta? Két faktoros azonosítás? Elképzelhető hogy a másik készüléket valahol engedélyezni kell, mint ismert és általad használt eszköz, mint mikor először lépsz be banki appba. -
xy.zsolt
addikt
Hát, én sokat nem adnék az ügyfélszolgálat által mondottakra. Pláne, ha a fentebb linnkelt, a bank által kiadott listán ott van (még, ha technikailag nem is helyes a megfogalmazás):

Egy tabletre (Xiaomi, nem mókolt) feltelepítve működik. Sajna a világ arra felé halad, hogy egy szabad országban egy szabad ember a telefonját úgy használhatja, ahogy szabad
Egyre több app sír a root, vagy már a nyitott bootloader miatt is.Értem amit írsz csak azt nem, hogy a gyári állapotú másik xiaomi-n miért dobja totál ugyanazt a hibát, úgy hogy ahhoz a mobilhoz semmi közöm sincs.🤔 Ja és azon a mobilon revolut app működik, de a rafi nem
-
Adamo_sx
aktív tag
Na, ma beszéltem a raiffeisennel és nincs olyan kikötés ami tiltaná a nyitott bootloadert. Utana feltettem az app-ot egy másik xiaomi-ra....mas google fiokhoz kötött zárt bootloaderes mobil és azon is hasonlóan kidobott az app 3mp után...meg a kodomat sem tudtam kenyelmesen beütni. Szóval van gond az app-al.
Ezt a kiírást dobja fel mindig mindkét mobil:
Hát, én sokat nem adnék az ügyfélszolgálat által mondottakra. Pláne, ha a fentebb linnkelt, a bank által kiadott listán ott van (még, ha technikailag nem is helyes a megfogalmazás):

Egy tabletre (Xiaomi, nem mókolt) feltelepítve működik. Sajna a világ arra felé halad, hogy egy szabad országban egy szabad ember a telefonját úgy használhatja, ahogy szabad
Egyre több app sír a root, vagy már a nyitott bootloader miatt is. -
xy.zsolt
addikt
Na, ma beszéltem a raiffeisennel és nincs olyan kikötés ami tiltaná a nyitott bootloadert. Utana feltettem az app-ot egy másik xiaomi-ra....mas google fiokhoz kötött zárt bootloaderes mobil és azon is hasonlóan kidobott az app 3mp után...meg a kodomat sem tudtam kenyelmesen beütni. Szóval van gond az app-al.
Ezt a kiírást dobja fel mindig mindkét mobil:
-
xy.zsolt
addikt
MIX2S-en is ez a helyzez, EU rommal. Nemrég lépte meg a CIB is. A te érdekedben.
Amargo: próbálj ki valami banki alkalmazást, de tartok tőle, hogy a nyitott bootloader már bukta egyre több banknál :-(
Root nálam nincs
csak nyitott bootloader. Gondolom ahogy a revolut esetében úgy akkor itt is ez lehet a gond.
Csak akkor miért nem sorolják fel ezt is.🤔
Amúgy emiatt IS váltok mobilt...egy nyithatatlan bootloaderes Pixel 7 Pro-ra....ami viszont még nincs nálam -
gari24
tag
Üdvözlet ,
Feleségemnek van ez a csoda telefonja és abba a hibába ütöztünk hogy nem törli ki a képeket
Illetve kitörli csak a kukából nem hajlandó törlöni és ott már összegyűlt 2x GB
Se manuálisan nem lehet törölni a képeket se ha lejárt az "időkorlát " .
Mit tudok ezzel tenni hogy ezt a sok képet törölni tudjam ??
Köszönöm
-
Adamo_sx
aktív tag
MIX2S-en is ez a helyzez, EU rommal. Nemrég lépte meg a CIB is. A te érdekedben.
Amargo: próbálj ki valami banki alkalmazást, de tartok tőle, hogy a nyitott bootloader már bukta egyre több banknál :-(
-
amargo
addikt
-
Smiro
senior tag
-
xy.zsolt
addikt
Tegnap jött Raiffeisen app frissítés....azóta nem tudok belépni az app-ba 🤔

-
amargo
addikt
Én a mi 8 után, xiaomi 12x-et vettem, de a frissítések nevetségesek, maga a készülék pedig jó, de kb egy évig használtam, kitiltotta ugye a legtöbb amerikai vállalt is a kínai telefonokat, azóta pixel (mi 8 előtt is pixel-em volt).
-
konrada
tag
Sima 14? Asszonynak 14T lett nemrég és az is egy elég korrekt mobil még emészthető áron, akár Mi8 utódnak.
Nálam is az nyert.
A 6 év azért látszik, ezért a lájtos változat is sokkal jobb mindenben, mint a Mi8 (bár nem akkora reverencia, mint az volt a korában
), és ahhoz képest elég baráti az ára, hogy gyakorlatilag megkapja a csúcskészülékek szoftverét: nincs lebutítva, mint a szándékosan a középkategóriába küldött (bár majdnem hasonló tudású) modelleknek.
-
xy.zsolt
addikt
én is x14-et vettem volna ha nem használnám az usa-ban

Megjött a P7P....hamarosan tesztelve lesz kint.
DevCheck app-nál tudtok jobb rendszer/hardver ellenőrző app-ot? -
Ájvé
veterán
Kisebb lesz nem nagyobb, Xiaomi 15 méretei 152,3 mm × 71,2 mm × 8,08 mm, Xiaomi 16-ban ugyan ekkora kijelző lesz, vélhetően nem lesz több káva sem, így biztos nem lesz nagyobb.
-
Smiro
senior tag
Sima 14? Asszonynak 14T lett nemrég és az is egy elég korrekt mobil még emészthető áron, akár Mi8 utódnak.
Igen.
-
Napfénysüti
nagyúr
-
Smiro
senior tag
-
attiati
veterán
-
attiati
veterán
-
Jabby
őstag
-
Smiro
senior tag
Szerintem a X16 olyan lesz. Kicsit nagyobb, sokkal jobb. Akku szinte duplája, másról nem is szólva. De aki jót akar, kerülje a Telekomos őrületet!
-
attiati
veterán
Őszintén szólva az mi8 mérete, súlya, formavilága tökéletes.
Ebből kérnénk egy gyorsabb ráncfelvarrott kiadást

Milyen alternatívák vannak?
-
Jabby
őstag
Ebben a topicban keress rá a Samsung A54 szavakra, s biztosan megtalálod azt a hozzászólásomat amit akkor írtam, mikor a Mi8-ról váltottam A54-re.
-
xy.zsolt
addikt
-
konrada
tag
A választ gyakorlatilag leírtad: a 2 évvel öregebb Samsung 5x sorozat is elég gyors volt (A52: kb 388 000 antutu, a MI8 280 000), ahhoz képest minden évben - minden azonos sorozatú mobilnál - gyorsulás van. A54: kb 507 000 antutu.)
...persze a döntésbe belejátszik, hogy ki mit szokott meg: engem zavar a Samsung másabb oprendszere, és áttekinthetőbb számomra a MIU (HyperOS)
-
attiati
veterán
nem akarja az mi8, hogy megválj tőle

-
xy.zsolt
addikt
Eladta a retek boltos másnak a mobilt amivel abban maradtunk, hogy megveszem ma biztosan
Szóval az óceán túlpartján sem lehet adni bárki szavára. Azt mondja a csóka most, hogy van másik 2 aminek nincs doboza....hát, addig üljön a boltjában amíg ezek után veszek nála bármit 
-
amargo
addikt
Hobbyból felraktam rá a LineageOS 22-t, gapps-al. Előtte pixelExprience volt rajta.
Kb 1 órát nyomogattam, igaz sok alkalmazás se volt rajta, de pattogott rendesen.
(már 3-4 éve csak a fiókban pihen, néha előveszem, majd a gyerek megkapja felkiáltással)
-
xy.zsolt
addikt
Én meg elvileg holnap veszek egy az usa piacra gyártott, állítólag sosem aktivált, új Pixel 7 Pro-t...majd kiderül jól teszem vagy sem.
Az Mi8-at pedig anyám használja majd....túl jó mobil még ahhoz, hogy az enyészeté legyen. -
Smiro
senior tag
Hát ezt te tudod... Ide meg már csak az néz be, akinek megvan a 8. Nekem 14 mellett.
-
attiati
veterán
Hozzám került olcsón egy A54. Szerintetek érdemes átköltözni rá?
Mérete tök jó. Súlyra érzem a különbséget.
Néha az MI8 már nem elég sebességben. A54 elég lesz?A52 céges telóm is van (az egész gyors az Mi8-hoz képest), csak ritkán használom.
-
xy.zsolt
addikt
-
Smiro
senior tag
-
xy.zsolt
addikt
-
Smiro
senior tag
Egyelőre nálam a Pixel 7 Pro USA verzió a nyerő, ami csak a mmWave frekikkel tud többet az itthon is forgalmazott Global-nál. Decemberig még van időm eldönteni a kérdést....és itt az agyatokra menni

Nem könnyű más terület adottságainak IS megfelelve olyan mobil választása ami képminőségben is előrelépés a hőn szeretett MI8hoz képest.Szerintem minden attól is függ, mennyi idő USA. Rövid: legolcsóbb telefon feltöltős kártyával. Hosszú, akkor bármi, ami neked jó. Egy biztos, idővel az is kuka lesz.
-
xy.zsolt
addikt
Egyelőre nálam a Pixel 7 Pro USA verzió a nyerő, ami csak a mmWave frekikkel tud többet az itthon is forgalmazott Global-nál. Decemberig még van időm eldönteni a kérdést....és itt az agyatokra menni

Nem könnyű más terület adottságainak IS megfelelve olyan mobil választása ami képminőségben is előrelépés a hőn szeretett MI8hoz képest. -
Smiro
senior tag
Xiaomi 15, Samsung Galaxy 25, vagy Pixel (10 Pro), estleg iPhone. Ezeket nézegetem, de, hogy melyik lesz, mire eldöntöm jön 1, vagy 2 új széria
Szeretnék a Xiaomi vonalon maradni, de frissítések, korlátozások, hát...
Samsung legjobb méretben nekem, ára is egyre jobb, de a kamera a leggyengébb.
Pixel elég meggyőző, mondjuk a súlya és az ára már nem.
Az iPhone meg teljesen más világ.Egyre inkább kiderült, hogy a Telekomtól vett Xiaomi telefonok nem frissülnek. 13, 14 és 15 fórumok... Csak a pontosság kedvéért. Telekom tagad, de nyilvánvaló, hogy Euronics, MédiaM és egyéb helyekről vett telefonok rendre frissülnek. Most azon agyalok, hogy a még ki nem fizetett, de fél éves telefonomat hogy tudom visszavetetni velük, mert belenyúltak a rendszerbe. Márciusi a biztonsági frissítés, 2-3 sw frissítés pedig le sem jön semmilyen formában. 14 van nekem.
-
Steve1207
veterán
Már talán ott is 6 évre bővítették úgy emlékszem a legutóbbi modelleknél
Mindenesetre azért nem mindegy, hogy 2027-ig kapna az a pár éves Pixel 7 még frissítéseket (lehet már az is csak security-t) vagy 2031-32-ig, mint a jelenleg futó 9-es széria. -
Jabby
őstag
-
xy.zsolt
addikt
Xiaomi 15, Samsung Galaxy 25, vagy Pixel (10 Pro), estleg iPhone. Ezeket nézegetem, de, hogy melyik lesz, mire eldöntöm jön 1, vagy 2 új széria
Szeretnék a Xiaomi vonalon maradni, de frissítések, korlátozások, hát...
Samsung legjobb méretben nekem, ára is egyre jobb, de a kamera a leggyengébb.
Pixel elég meggyőző, mondjuk a súlya és az ára már nem.
Az iPhone meg teljesen más világ.én még a Oneplus 9 pro-t is nézem.
De minden elvárásomat a Pixel hozza (pl szép fotók, magas fényerő, eSIM, stb) Ha az új T phone 3 vállalható képeket adna akkor azt sem zárnám ki az ár/értéke miatt -
hdtomi
senior tag
Xiaomi 15, Samsung Galaxy 25, vagy Pixel (10 Pro), estleg iPhone. Ezeket nézegetem, de, hogy melyik lesz, mire eldöntöm jön 1, vagy 2 új széria
Szeretnék a Xiaomi vonalon maradni, de frissítések, korlátozások, hát...
Samsung legjobb méretben nekem, ára is egyre jobb, de a kamera a leggyengébb.
Pixel elég meggyőző, mondjuk a súlya és az ára már nem.
Az iPhone meg teljesen más világ. -
Steve1207
veterán
-
xy.zsolt
addikt
én is a Pixel 7 pro árával barátkozom éppen
-
amargo
addikt
Voltam ismét New Yorkban és sajna a teló már nem működik jól az ottani szolgáltatok hálózatain
Novemberben még viszonylag oké volt, de most májusban már a hívás nem működött és a mobil net is hol volt hol nem volt, mint a mesében.
Piszokmódon bekeményítettek az ottani szolgáltatók a kínai mobilok ellen. Éppen ezért nem veszem a kiszemelt Poco M7 pro-t hanem egy Samsung s21+ Ultra US verzióban bízom, hogy képminőségben és minden másban érzek majd javulást az Mi 8-hoz képest....ha már muszáj váltanom
Persze a US verzió miatt itthon 5g nem
, csak 4g LTE lesz a max sajnos.Nekem céges szinten korlátozták le 2 -3 éve az akkori 12x-et is. Amerikai cégek nagyon tiltják már, én Pixel-re váltottam, furcsa volt az elején, de teljesen problémamentes, rengeteg támogatással, amit a xiaomi esetén mindig is hiányoltam.
-
Steve1207
veterán
Értelek.
Én amúgy ezen az oldalon csekkolom a frekiket és mindent. Megtudnád mondani melyik Oppo modell működött megfelelően most kint?
A kinti verziókat nézem az 5G miatt, de a magyar b20 4G LTE is fontos, hogy meglegyen.Fú passz hirtelen, közben szerintem rosszakat is néztem és nem Oppo-ja van, hanem valamelyik OnePlus Nord-ja, mert a Nord 2 környékén váltogattak. Ennyire követem manapság a telókat, hogy O-val kezdődött kb...
Szerintem Nord CE 2 5G-ből a global lesz az, de majd rákérdek mivel volt épp. Azt egyből mondta volna tuti, ha valami nem megy.Szerk.: amúgy nem tudom oda pontosan, hogy bármelyik hálózat támogatott legyen mi kelljen. A mai többségnek illene támogatni a felsőkategóriából, amúgy meg Almáéknál vagy Pixeléknél tuti támogatott a hálózatok többsége más régióba gyártás esetén is szerintem. Szerintem sokan járnak így utólag, én se figyeltem volna esélyesen, csak nem tűnne fel, mert 3-5 évente legrosszabb esetben is váltogatok.
-
Ájvé
veterán
persze, hogy kormányzati nyomás miatt
....ezért még ha tudja is az adott frekit a mobil akkor sem tudsz rendesen regisztrálni a szolgáltatókhoz. Pl a xiaomi mi8-nak csak mobilnetet engedélyeztek a t-mobile hálózatán futó szolgáltatók. Szóval hívásindítás és fogadás nem ment egyáltalán
Az sms fogadás működött, de a küldés már nem.
Mobilnet meg hol volt hol nem...de pl Manhattanben inkább nem
vagy csak 2-3 óra múlva attól, hogy feljöttem a metróbólHát akkor elöttem már megválaszolták a kérdésed, külföldön, főleg más kontinensen érdemes utazás előtt tájékozódni elkerülve a kellemetlen meglepetést. Ennek semmi köze ahhoz hogy kínai vagy nem, Mi 8-at ha itthon vetted akkor már EU piacra készült vagyis lokalizált hardveresen és szoftveresen, USA viszont egy teljesen más világ, nekem sincs fogalmam róla mi működik ott és mi nem, utána kell nézni.
-
xy.zsolt
addikt
Olvasom itt egy ideje a kálváriát. Ez főleg a használt frekvenciasávoktól függ. Adott készüléknek támogatnia kell a B6x, B7x akármennyiket, mert amúgy max adathasználatra lesz alkalmas jó esetben azon kívül, hívásra nem. Ahogy egy régebbi Samsungot se tudsz feltétlen ott használni, ha EU-ba szánták és a B20-at erőltették még benne ezen piac miatt, közben nem támogatja még a fentebbi sávokat és ugyanúgy szívsz azzal is. Elég megnézni egy említett S21-nél a modellvariánsokat, hogy még EU-n belüli modelleknél is van, amelyik adott USA-ban használtos sávot támogat és van, amelyik nem. Emellett az adott szolgáltatónál, ha nincs whitelist-en a készülék akkor se tudsz hívást intézni elméletileg, de szerintem ez nagyon ritka eset.
Mi8 még 4G-s időszakban kullogott, annak is örültünk, hogy elkezdték a B20-at támogatnai "rendszeresen" a készülékeik Xiaominál EU-ban
Na meg 8 éves készülék, szimplán nem támogatja a kinti hálózatokat.Ahogy én idehaza is volt, hogy váltottam ilyen miatt, mert hálózatfejlesztés volt és a pár éves készülékem nem támogatta a sávot, amire átálltak és falun már azon működött minden azon a részen. Szolgáltatóváltás nem érte volna meg és nem is bíztam bennük, mert mi van, ha a másik szolgáltató is majd átáll egy év múlva pl és akkor ugyanott leszek, aztán másik teló lett a végeredmény.
GSM Arenan lenyitod amúgy a modell frekvenciasávjait és össze tudod hasonlítani melyik mit támogat. Nekem pont most volt rokonom kint, semmi baja nem volt egy középkategóriás Oppo-val pl, de ahogy rákerestem ott is, ha az eggyel kisebb modellje van vagy a 4G-s azzal is max a galambokat dobálhatta volna, pedig "csak" 2 éve piacon lévő modellek.Értelek.
Én amúgy ezen az oldalon csekkolom a frekiket és mindent. Megtudnád mondani melyik Oppo modell működött megfelelően most kint?
A kinti verziókat nézem az 5G miatt, de a magyar b20 4G LTE is fontos, hogy meglegyen. -
Steve1207
veterán
persze, hogy kormányzati nyomás miatt
....ezért még ha tudja is az adott frekit a mobil akkor sem tudsz rendesen regisztrálni a szolgáltatókhoz. Pl a xiaomi mi8-nak csak mobilnetet engedélyeztek a t-mobile hálózatán futó szolgáltatók. Szóval hívásindítás és fogadás nem ment egyáltalán
Az sms fogadás működött, de a küldés már nem.
Mobilnet meg hol volt hol nem...de pl Manhattanben inkább nem
vagy csak 2-3 óra múlva attól, hogy feljöttem a metróbólOlvasom itt egy ideje a kálváriát. Ez főleg a használt frekvenciasávoktól függ. Adott készüléknek támogatnia kell a B6x, B7x akármennyiket, mert amúgy max adathasználatra lesz alkalmas jó esetben azon kívül, hívásra nem. Ahogy egy régebbi Samsungot se tudsz feltétlen ott használni, ha EU-ba szánták és a B20-at erőltették még benne ezen piac miatt, közben nem támogatja még a fentebbi sávokat és ugyanúgy szívsz azzal is. Elég megnézni egy említett S21-nél a modellvariánsokat, hogy még EU-n belüli modelleknél is van, amelyik adott USA-ban használtos sávot támogat és van, amelyik nem. Emellett az adott szolgáltatónál, ha nincs whitelist-en a készülék akkor se tudsz hívást intézni elméletileg, de szerintem ez nagyon ritka eset.
Mi8 még 4G-s időszakban kullogott, annak is örültünk, hogy elkezdték a B20-at támogatnai "rendszeresen" a készülékeik Xiaominál EU-ban
Na meg 8 éves készülék, szimplán nem támogatja a kinti hálózatokat.Ahogy én idehaza is volt, hogy váltottam ilyen miatt, mert hálózatfejlesztés volt és a pár éves készülékem nem támogatta a sávot, amire átálltak és falun már azon működött minden azon a részen. Szolgáltatóváltás nem érte volna meg és nem is bíztam bennük, mert mi van, ha a másik szolgáltató is majd átáll egy év múlva pl és akkor ugyanott leszek, aztán másik teló lett a végeredmény.
GSM Arenan lenyitod amúgy a modell frekvenciasávjait és össze tudod hasonlítani melyik mit támogat. Nekem pont most volt rokonom kint, semmi baja nem volt egy középkategóriás Oppo-val pl, de ahogy rákerestem ott is, ha az eggyel kisebb modellje van vagy a 4G-s azzal is max a galambokat dobálhatta volna, pedig "csak" 2 éve piacon lévő modellek. -
xy.zsolt
addikt
persze, hogy kormányzati nyomás miatt
....ezért még ha tudja is az adott frekit a mobil akkor sem tudsz rendesen regisztrálni a szolgáltatókhoz. Pl a xiaomi mi8-nak csak mobilnetet engedélyeztek a t-mobile hálózatán futó szolgáltatók. Szóval hívásindítás és fogadás nem ment egyáltalán
Az sms fogadás működött, de a küldés már nem.
Mobilnet meg hol volt hol nem...de pl Manhattanben inkább nem
vagy csak 2-3 óra múlva attól, hogy feljöttem a metróból -
Ájvé
veterán
Úgy tudom nincs Amerikában tiltó listán a Xiaomi. Az hogy szolgáltatók nem veszik fel a készülékeiket a kínálatba, számos oka lehet, akár kormányzati nyomás is.
-
xy.zsolt
addikt
-
Smiro
senior tag
-
xy.zsolt
addikt
Ismét egy kérdés: Váltott valaki közületek Samsung s21+ Plus mobilra? Ha igen akkor milyen a képminőség és úgy általaban a tapasztalata vele?
-
xy.zsolt
addikt
Tudomásom szerint nem lehet a xiaomi.ez rom esetén zárni a booltoader-t. Illetve lehet, de az téglázza a készüléket. Valamelyik hivatalos rom-ot kell visszatenni és azzal zárható a bootloader, de előtte alaposan járj utána, hogy pontosan melyikkel zárható és mi a menete.
Ennek nincs köze a szolgáltatói függő/függetlenséghez.Köszönöm az infót srácok
Akkor marad egyelőre a revolut egy zárt bootloaderes 9éves alap Xiaomi-n és veszek az usa-ban egy samsung s21+ Plus-t amin reményeim szerint megy majd a revolut. Ezt az Mi8-at meg odaadom anyámnak. -
Adamo_sx
aktív tag
Amúgy áruljátok el (mert laikus vagyok) be tudom zárni a xiaomi eu.dev rom-mal működő mobilom bootloaderét úgy, hogy ne legyen tégla? Rootolva nincs, szóval csak a nyitott bootloader a revolut nyüge a mobilomon.
Következő kérdés: attól hogy unlock egy mobil a szolgáltatókra még lehet a bootloadere zárva?
Tudomásom szerint nem lehet a xiaomi.ez rom esetén zárni a booltoader-t. Illetve lehet, de az téglázza a készüléket. Valamelyik hivatalos rom-ot kell visszatenni és azzal zárható a bootloader, de előtte alaposan járj utána, hogy pontosan melyikkel zárható és mi a menete.
Ennek nincs köze a szolgáltatói függő/függetlenséghez. -
Smiro
senior tag
Amúgy áruljátok el (mert laikus vagyok) be tudom zárni a xiaomi eu.dev rom-mal működő mobilom bootloaderét úgy, hogy ne legyen tégla? Rootolva nincs, szóval csak a nyitott bootloader a revolut nyüge a mobilomon.
Következő kérdés: attól hogy unlock egy mobil a szolgáltatókra még lehet a bootloadere zárva?
Szerintem írj Karaviknak
-
xy.zsolt
addikt
Amúgy áruljátok el (mert laikus vagyok) be tudom zárni a xiaomi eu.dev rom-mal működő mobilom bootloaderét úgy, hogy ne legyen tégla? Rootolva nincs, szóval csak a nyitott bootloader a revolut nyüge a mobilomon.
Következő kérdés: attól hogy unlock egy mobil a szolgáltatókra még lehet a bootloadere zárva?
-
xy.zsolt
addikt
Mindeközben Ismét nem tudok Revolut-ra a nyitott bootloaderes Mi8-cal bejelentkezni.
Egyelőre feltettem az appot egy régi zárt telóra és kiualom a pénzt...amint lesz működő alternatíva.
Ahogy a most népszerű szólás tartja: lásd az aláírásban -
Smiro
senior tag
Feleségemnek is egy 14T lett nemrég véve, nem rossz telefon még Mi8 utódnak is el tudnám képzelni ha most kéne váltanom.
Te a Telekomnál vásároltad vagy miért gyanakodnak rájuk?
Asszonyén szerintem a júniusi frissítés van de az övé teljesen független (Alza vásárlás).Ez is független. Én bontottam a dobozt. Telekomnál vettem hűségkedvezménnyel. Már mindenki gyanakszik mindenre, Telekom szerint semmit közük a frissítéshez. Én is nehezen tudom elképzelni az ellenkezőjét, de nincs magyarázat a frissítések elmaradására. Olvass bele a 14 és 15 fórum utolsó bejegyzéseibe. Hetek óta ez a téma. De a telefonok működnek rendben. Ez tény.
-
Napfénysüti
nagyúr
Bosszankodik mindenki. Nekem 14 van a 8 mellett, de olvasom a 15 fórumot is. Frissítések nem jönnek!!! Nekem már 3 hátrányom van. Ugyanez a 15-nél is. Mindenki kurva mérges. Már az is felmerült, nem a Telekom nyúlt-e benne valahogy, mert leginkább az ott vett telefonokat érinti, illetve azokat úgy néz ki mind. Márciusi a biztonsági frissítésem... Július 30 az utolsó. Szóval érthetetlen. És ugye elvileg ezek is zászlóshajók.
Feleségemnek is egy 14T lett nemrég véve, nem rossz telefon még Mi8 utódnak is el tudnám képzelni ha most kéne váltanom.
Te a Telekomnál vásároltad vagy miért gyanakodnak rájuk?
Asszonyén szerintem a júniusi frissítés van de az övé teljesen független (Alza vásárlás). -
Smiro
senior tag
Bosszankodik mindenki. Nekem 14 van a 8 mellett, de olvasom a 15 fórumot is. Frissítések nem jönnek!!! Nekem már 3 hátrányom van. Ugyanez a 15-nél is. Mindenki kurva mérges. Már az is felmerült, nem a Telekom nyúlt-e benne valahogy, mert leginkább az ott vett telefonokat érinti, illetve azokat úgy néz ki mind. Márciusi a biztonsági frissítésem... Július 30 az utolsó. Szóval érthetetlen. És ugye elvileg ezek is zászlóshajók.
-
hdtomi
senior tag
Voltam ismét New Yorkban és sajna a teló már nem működik jól az ottani szolgáltatok hálózatain
Novemberben még viszonylag oké volt, de most májusban már a hívás nem működött és a mobil net is hol volt hol nem volt, mint a mesében.
Piszokmódon bekeményítettek az ottani szolgáltatók a kínai mobilok ellen. Éppen ezért nem veszem a kiszemelt Poco M7 pro-t hanem egy Samsung s21+ Ultra US verzióban bízom, hogy képminőségben és minden másban érzek majd javulást az Mi 8-hoz képest....ha már muszáj váltanom
Persze a US verzió miatt itthon 5g nem
, csak 4g LTE lesz a max sajnos.Nem valószínű, hogy megyek Amerikába, de ezt jó tudni. Sajnos nem vagyok kibékülve a Samsungokkal, pedig Xiaomi mellett esetleg az lenne alternatíva, talán iPhone... De utóbbi árban elég magas és emiatt egyelőre az új Xiaomi csúcs modelleket nézegetem.
-
xy.zsolt
addikt
Voltam ismét New Yorkban és sajna a teló már nem működik jól az ottani szolgáltatok hálózatain
Novemberben még viszonylag oké volt, de most májusban már a hívás nem működött és a mobil net is hol volt hol nem volt, mint a mesében.
Piszokmódon bekeményítettek az ottani szolgáltatók a kínai mobilok ellen. Éppen ezért nem veszem a kiszemelt Poco M7 pro-t hanem egy Samsung s21+ Ultra US verzióban bízom, hogy képminőségben és minden másban érzek majd javulást az Mi 8-hoz képest....ha már muszáj váltanom
Persze a US verzió miatt itthon 5g nem
, csak 4g LTE lesz a max sajnos. -
Jabby
őstag
Sziasztok!
PD-s töltővel tudom majd tölteni a Mi8-at? -
Smiro
senior tag
Van néhány MI8 tokom... priviben tudok képeket küldeni. Van barna bőr, elől-hátul védő fémkeretes, műanyag kinyitható mágneses és talán még egy kék műanyag is.
-
xy.zsolt
addikt
-
xy.zsolt
addikt
Jah és köszönet mindenkinek aki tanácsokkal segített!

-
xy.zsolt
addikt
FR-nél csak az adott rom állna teljesen tiszta állapotban, mintha most raktad volna fel és teljesen "üres", ahogy gyárilag. Ellenben úgy emlékszem az egész magisk-es hercehurcát újra kell csinálni, anélkül meg root esetén nem megy egy banki cucc se évek óta. (vagy most épp mivel kell vagy hol tartanak, nem követem már)
Kiderült a devCheck app futtatásból, hogy nem root-olt a mobilom☝️
Bootloader nyitott mert dev.eu rom van fenn és bekapcsoláskor az "mi logó" felett ott a nyitott lakat.
Egyenlőre úgy oldottuk meg, hogy apkmirror.com-ról letöltöttem a 10.70 előző verziót amit aztán SAI segítségével feltudtam tölteni.
Ezek után engedte a Revolut app a beléptetési folyamat elidítását....majd azt végigcsinálva beléphettem végre.
Nyilván nem ez a legtökéletesebb megoldás, de amíg működik ez a 10.70es verzió csak lesz végleges megoldás. Rengeteg embert érinthet ez a probléma a világban....oldják meg. És pláne ne írja azt ki az app, hogy root-olt a mobil mikor nem az. -
Steve1207
veterán
FR-nél csak az adott rom állna teljesen tiszta állapotban, mintha most raktad volna fel és teljesen "üres", ahogy gyárilag. Ellenben úgy emlékszem az egész magisk-es hercehurcát újra kell csinálni, anélkül meg root esetén nem megy egy banki cucc se évek óta. (vagy most épp mivel kell vagy hol tartanak, nem követem már)
-
xy.zsolt
addikt
Ha factory reset menne akkor is rootoltként tekintene rá a revo app? Akkor mi töltődne a dev.eu helyére....egyáltalán az változna?
-
xy.zsolt
addikt
másik topikban azt javasolták, hogy töltsem le a Revo 10.70es korábbi app--ját APKpure--ral. Nem sikerült eddig.

Nagyon utálom hogy nem férek hozzá a számlámhoz, így pénzt feltölteni sem tudok, egyenleget sem látom. -
xy.zsolt
addikt
Attól függ, hogy mivel lett a root megcsinálva. Mostanában talán a Magisk a legáltalánosabb. Ennek van is fóruma a PH-n, azon belül megtalálható, hogy hogy lehet elrejteni.
én nem tudok semmit, hogy mivel.....csak telepítettem az eu dev-et 5 éve, majd azt frissítettem ameddig volt lehetőség rá. Azóta ketyeg rajta probléma nélkül az utolsó előtti (20.9.3) verzió
-
Adamo_sx
aktív tag
Attól függ, hogy mivel lett a root megcsinálva. Mostanában talán a Magisk a legáltalánosabb. Ennek van is fóruma a PH-n, azon belül megtalálható, hogy hogy lehet elrejteni.
-
xy.zsolt
addikt
Közben keresgélek és ezekre találtam: Root Cloak app és Hide my Root App. Esetleg ismertek ajánlott alternatívákat? ....én ezekről semmit nem tudok, jól jönne a tapasztalatotok
-
xy.zsolt
addikt
Nekem ugyan Mix2S-em van, de eléggé hasonló a MI8-hoz. Ha EU dev van rajta, akkor nyitott a bootloadered, mert egyébként nem lehetett volna feltenni, de root-olva alapból nincs, azt külön kell megcsinálni.
Ha a revo app alatt a Revolut-ot érted, akkor annak szerintem mennie kellene, nálam működik, pedig nekem is EU dev van a telómon, az enyém root-olt, de a root-ot el lehet rejteni az applikációk elől.igen, revolut app-ot értem. Egyik napról a másikra kizárt emiatt.

Azt írja bejelentkezésnél az app, hogy "Sajnáljuk, a revolut nem használható rootolt készülékeken"
Hogy és hol tudom elrejteni a root-ot a revo app elől?
Ha linket tudsz erről küldeni azt is megköszönném
-
Adamo_sx
aktív tag
Nekem ugyan Mix2S-em van, de eléggé hasonló a MI8-hoz. Ha EU dev van rajta, akkor nyitott a bootloadered, mert egyébként nem lehetett volna feltenni, de root-olva alapból nincs, azt külön kell megcsinálni.
Ha a revo app alatt a Revolut-ot érted, akkor annak szerintem mennie kellene, nálam működik, pedig nekem is EU dev van a telómon, az enyém root-olt, de a root-ot el lehet rejteni az applikációk elől. -
xy.zsolt
addikt
ok, odáig eljutottam, hogy mikor bekapcsolom a mobilt az mi logo megjelenésekor fent egy nyitott lakat jelenik meg.
Ezek szerint nyitott a bootloader? -
xy.zsolt
addikt
S.O.S nagy a gond. A revo app nem enged a számlámhoz a mobil miatt. Hol tudom megnézni, hogy nyitva-e a bootloader és bezárni ha igen. Azt írja "rootolt készüléken nem használható"...... eu dev van rajta, ettől már rootolt?
-
Smiro
senior tag
-
Smiro
senior tag
Most épp kikapcsolt állapotban pihen a 8, de kissé kevésbé merülő akku miatt lett váltáska. A 8 maradt navinak, de vannak anomáliák az autóra csatlakozás okán, így lehet, végleges lesz a nyugdíj. Egyébként ahogy kikapcsoltam a mobil hálózatot, BT-t, NFC-t és mindent a wifin kívül, elfogadható lett az üzemidő, de hát ugye nem ezért kell telefon. Szerintem az akku fáradt el, ha csak be nem ragadt valamelyik program.
-
attiati
veterán
-
Smiro
senior tag
-
attiati
veterán
Aksi kijelzőnél mit jelent a narancssárga csík? 36%nál?
Haldoklik?
Eddig csak zöld és piros állapotot láttam.
-
1Konrad
tag
Az én MI8-asom az évek során azért előforduló többszöri leesés után egy (főleg azok hoz képest)viszonylag kis magaságból pottyanás után a képernyője megadta magát. (Pedig jól elvoltam vele.)
Így a választásom 14T lett, mert úgy megszoktam a MIUI-t (ami közben HyperOS) lett, hogy minden más idegesít, mert máshogy van.
Ez olyan kompromisszumos telefon, mely hardverben lazán tudja az 1 évnél öregebb csúcstelefonok specifikációit - IP68, 134 Antutu-s fotó (A MI8 89 volt, szóval tényleg látványosan jobb), 5G, 1,3 milliós Benchmark, 12 gb memória, 67W töltés, erősebb OLED, stb...), szoftverben viszont a csúcsot kapja meg, nem a középkategóriáét.
Az ujjlenyomat-olvasó tényleg rosszabb, mert valóban jobb volt a hátsó azért ,mert úgy egykezes, és a kijelzős érzékenysége sem olyan jó, szóval egy alapos kézmosás után sok nyomkodás után kóddal kell belépni.
Akkumulátorát nem érzem jobbnak, mint amilyen a MI8-asé volt jobb korában (igaz, több nagyfogyasztót kell kiszolgálnia: 8x gyorsabb procit, 5G-t.)
...viszont: mivel nem csúcs, van benne infra, ami nagy +pont.
Az ára: kb ugyanannyi, mint a MI8 volt anno, és az már az akkori csúcskészülékek között is olcsó volt, szóval valóban, az akkoriban tényleg kiemelkedő volt, de ennyiért a 14T is nagyon jó vétel, mert nem látom azt a pluszt a 14-esben, se a Samsung 24+-ban (de a 25+-ban sem), ami miatt megérnének azok dupla-tripla annyit.
(Ha csak nincs valaki nagyon rákattanva a fotózásra, mert valahol azért meg kellett húzniuk a határt a Xiaomi-nál, hogy a drágábbat is megvegyék. ...és nem fikázom a 14T fotóképességét, mert egyébként átlag userként nagyon jónak látom annak a képeit is, és AI játékkal abból lehet is sok érdekeset kihozni.
Kicsit kapkodva írtam
, így a fogalmakat kevertem: a fotó Dxomark 134, és az Antutu 1,3 millió.
-
konrada
tag
Hasonló cipőben járok, igaz Global rom van rajta, ha jól olvasom, sose nyúltam bele, itthon vettem a telefont. Én sem akarok már akksit cserélni. Az utód, hát igen. Több, mint valószínű maradok a márkánál. Néztem a 14-et, de ahogy itt az oldalon olvasom, nem hibátlan. Így megvárom a 15-öt. Próbálom az akksival kihúzni amíg lehet, aztán ha minden kötél szakad cserélek.
Az én MI8-asom az évek során azért előforduló többszöri leesés után egy (főleg azok hoz képest)viszonylag kis magaságból pottyanás után a képernyője megadta magát. (Pedig jól elvoltam vele.)
Így a választásom 14T lett, mert úgy megszoktam a MIUI-t (ami közben HyperOS) lett, hogy minden más idegesít, mert máshogy van.
Ez olyan kompromisszumos telefon, mely hardverben lazán tudja az 1 évnél öregebb csúcstelefonok specifikációit - IP68, 134 Antutu-s fotó (A MI8 89 volt, szóval tényleg látványosan jobb), 5G, 1,3 milliós Benchmark, 12 gb memória, 67W töltés, erősebb OLED, stb...), szoftverben viszont a csúcsot kapja meg, nem a középkategóriáét.
Az ujjlenyomat-olvasó tényleg rosszabb, mert valóban jobb volt a hátsó azért ,mert úgy egykezes, és a kijelzős érzékenysége sem olyan jó, szóval egy alapos kézmosás után sok nyomkodás után kóddal kell belépni.
Akkumulátorát nem érzem jobbnak, mint amilyen a MI8-asé volt jobb korában (igaz, több nagyfogyasztót kell kiszolgálnia: 8x gyorsabb procit, 5G-t.)
...viszont: mivel nem csúcs, van benne infra, ami nagy +pont.
Az ára: kb ugyanannyi, mint a MI8 volt anno, és az már az akkori csúcskészülékek között is olcsó volt, szóval valóban, az akkoriban tényleg kiemelkedő volt, de ennyiért a 14T is nagyon jó vétel, mert nem látom azt a pluszt a 14-esben, se a Samsung 24+-ban (de a 25+-ban sem), ami miatt megérnének azok dupla-tripla annyit.
(Ha csak nincs valaki nagyon rákattanva a fotózásra, mert valahol azért meg kellett húzniuk a határt a Xiaomi-nál, hogy a drágábbat is megvegyék. ...és nem fikázom a 14T fotóképességét, mert egyébként átlag userként nagyon jónak látom annak a képeit is, és AI játékkal abból lehet is sok érdekeset kihozni.
-
Napfénysüti
nagyúr
-
Smiro
senior tag
Hasonló cipőben járok, igaz Global rom van rajta, ha jól olvasom, sose nyúltam bele, itthon vettem a telefont. Én sem akarok már akksit cserélni. Az utód, hát igen. Több, mint valószínű maradok a márkánál. Néztem a 14-et, de ahogy itt az oldalon olvasom, nem hibátlan. Így megvárom a 15-öt. Próbálom az akksival kihúzni amíg lehet, aztán ha minden kötél szakad cserélek.
Emiatt is írtam pár sort a 14-ről, mert nyilván ez tűnik ésszerűnek jelenleg. Ha ez lenne az első Xiaomim minden oké lenne, de mivel volt ugye egy igen jól eltalált, és még meg is van, tudom párhuzamosan használni, van összehasonlítási alap. És sajnos nagy áttörés nincs, hanem több apró dolog, ami szerintem sokkal jobb volt az elődben. Az ujjnyomatos feloldás zavar leginkább. Az üzemidő beállt, 80% töltöttség mellett is kijön 1,5 -2 nap nálam, fullon meg a 2 simán. Cserében jobban kell vigyázni rá, mert csak 300 az ára.
-
hdtomi
senior tag
Én is még kitartok szeretett Mi8-asom mellett. Most már 7. éve nyüstölöm. A kezdetektől fogva EU-romon volt. Tavaly december óta váltottam Lineage OS-re. Ez már Android 15-ös heti frissítésekkel. Az akku 72%-os, egy nap üzemidő már csak szűkösen jön össze. Érdekesség képen az EU Rom szerintem takarékosabb volt mint a tiszta A15. Gondolkoztam én is az akkucserében, de úgy döntöttem, hogy már nem fogja megkapni, inkább egy új készülék lesz helyette, de mindig elbizonytalanodok a fentihez hasonló hozzászólások olvasása után
...
GCam-al elég jó képeket lehet még készíteni ezzel a telóval. Véleményem szerint a GCam szelfi része sokkal jobb képeket csinál mint az EU Rom kamerája.
Összefoglalva szomorú vagyok, hogy nincs egy jó alternatívája a MI8-nak!
Hasonló cipőben járok, igaz Global rom van rajta, ha jól olvasom, sose nyúltam bele, itthon vettem a telefont. Én sem akarok már akksit cserélni. Az utód, hát igen. Több, mint valószínű maradok a márkánál. Néztem a 14-et, de ahogy itt az oldalon olvasom, nem hibátlan. Így megvárom a 15-öt. Próbálom az akksival kihúzni amíg lehet, aztán ha minden kötél szakad cserélek.
-
Smiro
senior tag
Én is még kitartok szeretett Mi8-asom mellett. Most már 7. éve nyüstölöm. A kezdetektől fogva EU-romon volt. Tavaly december óta váltottam Lineage OS-re. Ez már Android 15-ös heti frissítésekkel. Az akku 72%-os, egy nap üzemidő már csak szűkösen jön össze. Érdekesség képen az EU Rom szerintem takarékosabb volt mint a tiszta A15. Gondolkoztam én is az akkucserében, de úgy döntöttem, hogy már nem fogja megkapni, inkább egy új készülék lesz helyette, de mindig elbizonytalanodok a fentihez hasonló hozzászólások olvasása után
...
GCam-al elég jó képeket lehet még készíteni ezzel a telóval. Véleményem szerint a GCam szelfi része sokkal jobb képeket csinál mint az EU Rom kamerája.
Összefoglalva szomorú vagyok, hogy nincs egy jó alternatívája a MI8-nak!
Sajnos igaz, tényleg nincs alternatíva.
-
kirk01
tag
Én is még kitartok szeretett Mi8-asom mellett. Most már 7. éve nyüstölöm. A kezdetektől fogva EU-romon volt. Tavaly december óta váltottam Lineage OS-re. Ez már Android 15-ös heti frissítésekkel. Az akku 72%-os, egy nap üzemidő már csak szűkösen jön össze. Érdekesség képen az EU Rom szerintem takarékosabb volt mint a tiszta A15. Gondolkoztam én is az akkucserében, de úgy döntöttem, hogy már nem fogja megkapni, inkább egy új készülék lesz helyette, de mindig elbizonytalanodok a fentihez hasonló hozzászólások olvasása után
...
GCam-al elég jó képeket lehet még készíteni ezzel a telóval. Véleményem szerint a GCam szelfi része sokkal jobb képeket csinál mint az EU Rom kamerája.
Összefoglalva szomorú vagyok, hogy nincs egy jó alternatívája a MI8-nak!
-
oris
aktív tag
Továbbra is van egy átlátszó hátlapom (új), ha kell valakinek, szóljon. Grátisz.
-
xy.zsolt
addikt
Én még kitartok
A 3éve vett Nohon akku még a fiókban. Addig ott is marad amíg tudja a gyári az 1napot minimál beállításon, de nem energiatakarékoson. Jelenleg 68%os az akku állapota...de ki tudja. -
amargo
addikt
Végül: szerintem a MI8 hardvere simán bírná a legfrissebb szoftvert. Ha az akku cserélhető lett volna, nem cserélem le. Tudom, Nohon, de ismerősöm cserélte, már a telefonja nem volt olyan, mint régen és egy év múlva az aksi is kezdett megnyekkenni. Szóval úgy gondoltam, nekem se sok van már hátra, legyen új a telefon és kiszámítható a töltöttség, nehogy akkor szarjon be, amikor a legnagyobb szükség van rá és örömmel használjam, amíg tudom. Hát nagyobb öröm volt a MI8. Ennyi.
Nekem is lassan 3 éve a fiókban pihen a MI8 néha előveszem. Én akkor xiaomi 12x-re váltottam, kb 1-2 évig kapott még frissítést, de azt is csak azért, mert EU rom-on voltam.
Pixel vonalra váltottam, vannak hiányzó részek, de maga a telefon és a szoftveres támogatás kárpótol. -
Smiro
senior tag
Végül: szerintem a MI8 hardvere simán bírná a legfrissebb szoftvert. Ha az akku cserélhető lett volna, nem cserélem le. Tudom, Nohon, de ismerősöm cserélte, már a telefonja nem volt olyan, mint régen és egy év múlva az aksi is kezdett megnyekkenni. Szóval úgy gondoltam, nekem se sok van már hátra, legyen új a telefon és kiszámítható a töltöttség, nehogy akkor szarjon be, amikor a legnagyobb szükség van rá és örömmel használjam, amíg tudom. Hát nagyobb öröm volt a MI8. Ennyi.
-
Smiro
senior tag
Nyugdíjas lett a szeretett telóm is. 14 váltotta egy hónapja. Mit mondjak... Szerintem annyival nem jobb, mint az 5 évvel ezelőtti... Többet vártam, jóval kevesebbet kaptam. Az akku idő és a biztonsági frissítés miatt váltottam. Ami igazán bosszant, hogy a 14 is zászlóshajó, ehhez képest például lassan 2 hete kijött frissítést a telefonom nem kapta még meg. Zavar az előlapi ujjnyomat feloldás is, hátul sokkal praktikusabb volt nekem. 5G-t jóformán nem is használok, mert jobban meríti a telefont. 2 hét után állt be az akku, így nekem másfél nap jön ki. Érthetetlen módon éjjel alvó üzemmód mellett sokkal! többet fogyaszt, mint a régi. Kijelző közt szerintem nincs akkora különbség, mint amit várhatna a user. Kamera valamivel jobb, az esti felvétel sokkal, de a régit nem a gyári appal használtam, így az is jó volt. Nyilván nem profi szint, de vállalható volt simán. Mint ez az alap appal. Szóval lehet itt teszteket írogatni, néhány tized másodperc miatt áradozni - szerintem nagy előrelépés nem történt. Még a közelség érzékelő is biztosabb volt a régin. Mindezt elfogulatlanul írom úgy, hogy megvettem az új telefont és használom. Ja, még annyit: nem lehet BT módban a telefonszámokat átvinni azt autóm memóriájába, vezetékkel sem. Vezetékkel látom a telefonkönyvet, de másolni nem lehet, így kanóc nélkül csak a bejövő hívásokat lehet fogadni, vagy telefonnal szarakodni. És ez a telefon szoftveres hibája...
-
arsenlupin
aktív tag
-
xy.zsolt
addikt
Sziasztok! Ma újraindítottam a telót, a rendszer felállás után ez a kép fogad:
Semmi ilyet nem kezdeményeztem.....hogy lehet ezt eltüntetni/megszüntetni?nagyon úgy fest, hogy vagy a visszaállításra koppintasz vagy marad így. Egy ki-be kapcsolást gondolom próbáltál már.
Új hozzászólás Aktív témák
-
20626 - 20501
20626 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Eladó iPhone 16 fekete, szép állapotban
- TELJESEN ÚJ - 0 CIKLUSOS iPhone 17 Pro 512GB BLUE // GYÁRI FÜGGETLEN // EU MODELL //
- TELJESEN ÚJ - 0 CIKLUSOS iPhone 17 Pro 256GB BLUE // GYÁRI FÜGGETLEN // EU MODELL
- TELJESEN ÚJ - 0 CIKLUSOS iPhone 17 Pro 256GB ORANGE // GYÁRI FÜGGETLEN // EU MODELL
- Samsung Galaxy A55 128GB Normál Állapot,1 Év Garancia
- PCIe 5.0 kábel 90-os hajlított csatlakozóval (300mm)
- "ÚJ" RITKA MINT A FEHÉR HOLLÓ" MSI GeForce RTX 3090 VENTUS 3X OC 24GB GDDR6X (GARANCIA 3 ÉVIG)
- Xiaomi Redmi Note 13 / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Dell Optiplex 3050 SFF,i5-6500,8GB DDR4,256GB SSD, WIN11
- 294 - Lenovo Legion 5 (15IAX10) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


....9év után ennek az utódját is keresem.




Minden új pixelnél már 7 év támogatás van, közben a Pixel 7 meg két év múlva nem kap megint semmit, mert még 5 éves periódussal futott.
Novemberben még viszonylag oké volt, de most májusban már a hívás nem működött és a mobil net is hol volt hol nem volt, mint a mesében.
, csak 4g LTE lesz a max sajnos.


