Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Xero

    nagyúr

    válasz Foobar #92 üzenetére

    Nah elovlastam aszem jövő héten én is megcsinálom!
    Párszor már én is szétszedtem cuccost gondolkoztam is rajta hogy szigeteljek de én bővíteném ezt a dolgot! Sajnos a csavarok sem az igazian fogják a cuccos hátlapját tehát mi lenne ha pl ragasztó pisztollyal vagy valmai egyéb jól szigeteleő cuccossal kibélelnénk a rést a hátlap meg a láda között? tudom utána nem igazán lehet megbontatni de ha egyszer megcsináljuk bízzunk benne időtálló lesz!

    A másik a kábel kérdés fentebb! Feltétlenül azt kell kicserélni ami a mélyből megy a többi felé! Ezt én is megtettem régebben jó vastag sodort rézkábelre cseréltem pont annyira ami még belemegy a csatikba!:) Bár ennél van jobb a tömör fali rézkábel! Árban ugyan az műszaki boltban hozzá lehet jutni!

    Nah szal tökéletesítsük a kicsi geniust! Jövő héten nekiállok aztán lesz ami lesz én a hátlapot is szigetelem!

    PS: Jó lenne kép annak a cuccáról aki már megcsinálta, hogy legalább valami támpont legyen a vatta pakolásról:)


    Üdv

  • quinlan

    tag

    válasz Foobar #92 üzenetére

    Hidd el, nem kell hozzá semmilyen szaktudás, egyetlen dologra van szükség: türelemre. Ha ideges vagy, akkor inkább bele se fogj, hanem várd meg míg lenyugszol :) Én egy egész hétvégét rááoldoztam, ebből fél nap volt csak a kamra kiöntése (azért volt ennyi, mert a különböző illesztésekhez különböző módon kellett fektetni a mélnyomót, és meg kellett várni amíg megszilárdul a gyanta)

    Hangfalszivacs: ez egy olyan anyag, amivel célszerű minden _komolyabb_ hangfal belsejét beborítani. Az apró szélzajokat, a sarkokban keletkező turbulenciákat és egyéb zörejeket hivatott megszüntetni. A gyári szivacs viszont nem ér le a négy alsó sarokhoz, ezért itt keletkezhetnek oda nem illő hangok. Készítettem egy rajzot is, hogy jobban szemléltessem mire gondolok:



    A képen a mélynyomó belseje látható a hátlapot leemelve. Az alsó nagy fekete doboz a trafó, ehhez ne nyúljatok, csak az alatta lévő réseket tömjétek ki jó szorosan vattával.

    Kábelek: az összes front, rear, center kábeleket szélszerű kicserélni. Esetleg ha van több pénzed, a jackdugókat is kicserélheted aranyozott csatlakozókra, hogy még kevesebb legyen a jelveszteség.

    Az Uverapid 20-at nem ismerem, ha képes tömíő funkcióra is, akkor használd nyugodtan.

    Más: A 220V bemeneténél lévő bilincsbe jobb ha egy gyantával, vagy ragasztóanyaggal átitatott vattát tömtök, mert a rés itt akkora, hogy sima kiöntéssel nem biztos hogy tökéletes lesz a munka. Az átitatott vattának pedig meglesz az a jó tulajdonsága, hogy szilárdulás közben folyamatosan nő a térfogata, és így jobban lehet használni tömítésre. (Mint egy fogtömés, csak itt amalgán helyet átitatott vattát használunk :)

    Sok sikert mindenkinek a modhoz, várom a beszámolókat én is :)

    [Szerkesztve]

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

Aktív témák