Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krizmo_

    Topikgazda

    válasz #54715584 #2823 üzenetére

    Én most legutóbb fehér tönkölybúzalisztből csináltam zsemlét. Leírom, hogy készítettem, hátha kedvet kapsz hozzá, mert finom fajta zsemle. :)

    Hozzávalók:
    625g fehér tönkölybúzaliszt
    370ml tej
    1ek olaj
    1ek sikér (ha ez nincs ennél a fajta lisztnél akár el is hagyhatod)
    25g élesztő
    1 ek barnacukor vagy kristálycukor
    2 púpos tk só
    A tetejére szezámmag

    Elkészítés:
    A sütőt melegítsük elő 250 fokra.
    A tejhez hozzáadjuk a cukrot és felfutottjuk az élesztőt, majd a lisztet, olajat, sikért, és sót.
    Miután megdagasztottuk, kelesztjük 40-50 percet, amíg a duplájára kell. Ha kicsit tömörebb zsemléket szeretnék, akkor ezután már gyárthatjuk is őket, ha szellősebb, akkor ismét megdagasztjuk, és hagyjuk megkelni, majd ezt követően gombócokat formázunk, és sodrófával kicsit kinyújtjuk őket.
    Ebből a mennyiségből 9 db zsemlét szoktam csinálni. ~115 grammos egy zsemle.
    Tepsire/sütőlemezre teszem őket, és a tetejüket jó alaposan megkenem tejjel, rászórom a szezámmagot, így rajta maradnak.
    Hagyom kelni 30-40 percig, aztán mehetnek a sütőbe amit leviszek 220 fokra és 20 percig sütöm a zsemléket, a végén odapirítok nekik légkeveréssel.

    Ez kimondottan szendvics zsemlének készült, szeretem ha kicsit laposabb, mert így lehet rendesen tenni bele mindenfélét, mégsem lesz akkora, hogy ne lehessen bekapni. :)

    #2820 FerNandor
    Köszönöm! :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák