Hirdetés
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- Projektor topic
- Milyen monitort vegyek?
- Apple asztali gépek
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen TV-t vegyek?
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Chapel
addikt
Azért van így skálázva a “Player experience”, hogy a táblázatban megadott beállítások mellett is élvezhető legyen a játék (jobban tükrözi a valóságot és nem fogod azt érezni, hogy akadozva, éppen, hogy fut a gépeden). Természetesen 1080p mellett, feltolhatod ‘high’-ra is részletességet. Ezt az RT-s GPU követelmény dolgot pedig úgy tűnik, hogy le kell nyelni (megnéztem én is a készítőkkel készült videót, az ID tech 8-at így álmodták meg). Én úgyis XSX-en fogok játszani, de ez a második játék a CP2077 után, amiért hajlandó lennék újra masszív pénzeket áldozni PC építésre.
Oké, hát ez is egy logika, tény. Sok mindenre hajlandó az ember...és Jön Mafia: Old Country és Gta 6..hajjaj, lesz itt költekezés én vga-ban már készülök. ram elég, 1080p-re sztem a proci is.
-
Neurotoxin
őstag
Ezt valaki magyarázza már el. Miért kell ilyen spec-eket megadni hogy 1080p low/1440p medium/4k ultra.
???
Emberek játszanak (pl én) 1080p maxon. Akkor az hogy van, már nem is lesz olyan opció?
Mind három felbontásra adjank meg egy low és ultra settinges gépigényt.
Más kérdés hogy soha életbe nem néztem gépigényt, mindent feltolk maxra, ha megy szépen jó, ha nem akkor kuka
Inkább várok 1-2-3 évet míg gépet cserélek (bár ez évek óta kizárólag vga cseréből áll, mert még semmi nem fogta meg az öreg 9700K-t) és akkor kitolom maxon, nem azért vagyok pc-s hogy medium/low toljak valait aminek szerves része a látvány.
Persze kinek szíve joga, nyílván, kizárólag magamról beszélek, RDR2-őt premier napon vettem az akkor gépem kevés volt neki, két évvel később már nem, így újra kezdtem maxon.
(Kivéve persze ahol a gameplay annyira adja, vagy agyalós stb. Pl. Portalokat simán toltam krumpli laptoppon ha csak épp az volt...celeronok nem voltak bitang gépek,de céges laptopnak akkoriban nagyon mentek, az áruk véget,)Azért van így skálázva a “Player experience”, hogy a táblázatban megadott beállítások mellett is élvezhető legyen a játék (jobban tükrözi a valóságot és nem fogod azt érezni, hogy akadozva, éppen, hogy fut a gépeden). Természetesen 1080p mellett, feltolhatod ‘high’-ra is részletességet. Ezt az RT-s GPU követelmény dolgot pedig úgy tűnik, hogy le kell nyelni (megnéztem én is a készítőkkel készült videót, az ID tech 8-at így álmodták meg). Én úgyis XSX-en fogok játszani, de ez a második játék a CP2077 után, amiért hajlandó lennék újra masszív pénzeket áldozni PC építésre.
-
Chapel
addikt
Ha konzolokon hozni fogja a 60 FPS-t 1080/1440p-n, már örülni fogok. Utóbbiról senki sem beszél, de azt gondolom, hogy az már kiderült volna, ha nem hozná (30 FPS-el nem igazán lehet ezt a pörgős játékmenetet játszani. Persze, az origi Doom-ot 386-on játszottuk akkoriban úgy, mintha diavetítést néznénk és örültünk neki
) Nekem irreleváns, de rákerestem a PC követelményekre:
Ezt valaki magyarázza már el. Miért kell ilyen spec-eket megadni hogy 1080p low/1440p medium/4k ultra.
???
Emberek játszanak (pl én) 1080p maxon. Akkor az hogy van, már nem is lesz olyan opció?
Mind három felbontásra adjank meg egy low és ultra settinges gépigényt.
Más kérdés hogy soha életbe nem néztem gépigényt, mindent feltolk maxra, ha megy szépen jó, ha nem akkor kuka
Inkább várok 1-2-3 évet míg gépet cserélek (bár ez évek óta kizárólag vga cseréből áll, mert még semmi nem fogta meg az öreg 9700K-t) és akkor kitolom maxon, nem azért vagyok pc-s hogy medium/low toljak valait aminek szerves része a látvány.
Persze kinek szíve joga, nyílván, kizárólag magamról beszélek, RDR2-őt premier napon vettem az akkor gépem kevés volt neki, két évvel később már nem, így újra kezdtem maxon.
(Kivéve persze ahol a gameplay annyira adja, vagy agyalós stb. Pl. Portalokat simán toltam krumpli laptoppon ha csak épp az volt...celeronok nem voltak bitang gépek,de céges laptopnak akkoriban nagyon mentek, az áruk véget,) -
Neurotoxin
őstag
Én is túlzásnak gondoltam a gépigényt amikor bejelentették, aztán megnéztem az indi-ről(id tech 8)pár gameplay videót és kb valósnak tűnik a dolog.
Nem is ez érdekel amúgy, legyen szép, legyen sugár követés, legyen akármi,de nem értem miért nem tették kikapcsolhatóvá. Kb felezi ,de rosszabb esetben harmadolja a teljesítményt. Akinek van rá igénye kapcsolja be nyugodtan.
Ez most olyan dolog, hogy ki jön pl egy játék és csak magas/ultra beállítás létezik, alacsonyabb beállítás nem lehetséges esélyt nem adva annak akinek gyengébb kártyája van.
Mert ugye vannak olyan userek nem is kevesen akik GTX1080/1070 vagy RX Vega 64/56 szintű kártyával tolják amit ugye jobb esetben mostanában pasztázzák újra és használják még pár évig ezen darabokat mert egyébként még tök jó kártyák a mai napig.Tudom, a motor fejlesztő elmagyarázta egy interjúba mit merre hogyan, lényegében a sugár követés használatával könnyebb volt programozni, de nekem ez akkor is negatívum és csalódás tőlük.
Egyetértek, +1. Engem sosem érdekelt a Raytracing, felőlem a hajukra is kenhetik, de olyanról még nem hallottam, hogy könnyebb lett volna tőle a programozás...engedjék meg, hogy kikapcsolhassam. Ennek fényében elég szomorú a minimum alatt azt olvasni, hogy "Raytracing capable GPU".
-
heavygrip
senior tag
Ha konzolokon hozni fogja a 60 FPS-t 1080/1440p-n, már örülni fogok. Utóbbiról senki sem beszél, de azt gondolom, hogy az már kiderült volna, ha nem hozná (30 FPS-el nem igazán lehet ezt a pörgős játékmenetet játszani. Persze, az origi Doom-ot 386-on játszottuk akkoriban úgy, mintha diavetítést néznénk és örültünk neki
) Nekem irreleváns, de rákerestem a PC követelményekre:
Én is túlzásnak gondoltam a gépigényt amikor bejelentették, aztán megnéztem az indi-ről(id tech 8)pár gameplay videót és kb valósnak tűnik a dolog.
Nem is ez érdekel amúgy, legyen szép, legyen sugár követés, legyen akármi,de nem értem miért nem tették kikapcsolhatóvá. Kb felezi ,de rosszabb esetben harmadolja a teljesítményt. Akinek van rá igénye kapcsolja be nyugodtan.
Ez most olyan dolog, hogy ki jön pl egy játék és csak magas/ultra beállítás létezik, alacsonyabb beállítás nem lehetséges esélyt nem adva annak akinek gyengébb kártyája van.
Mert ugye vannak olyan userek nem is kevesen akik GTX1080/1070 vagy RX Vega 64/56 szintű kártyával tolják amit ugye jobb esetben mostanában pasztázzák újra és használják még pár évig ezen darabokat mert egyébként még tök jó kártyák a mai napig.Tudom, a motor fejlesztő elmagyarázta egy interjúba mit merre hogyan, lényegében a sugár követés használatával könnyebb volt programozni, de nekem ez akkor is negatívum és csalódás tőlük.
-
Neurotoxin
őstag
120 FPS mellett egy igen látványos akciójáték.
Na ezt itt el is lehet felejteni. A látvány biztos jó lesz,de a 120 FPS kb grafika minimumra tolva illetve valamelyik felskálázó teljesítményre véve egy RTX 5070 el 1080p-n..Anno a Doom 2016 közepes beállításon 1080p-n egy 1050 TI 120 FPS tolt neked.
Nemrég kb 5 éve az Eternal ultra és nightmare vegyes beállításon 1080p-n egy RX 580al lazán 120 FPS...
Jelzem egyik sem volt csúcs kártya akkoriban, inkább alsó kategóriás.
Most egy RX 6600 1080p-n minimum beállítással 60 FPS
grat.Imádom a Doom-ot,de nem fogom megvenni.
Xbox gamepass és elbohóckodok vele egy hónapig.Ha konzolokon hozni fogja a 60 FPS-t 1080/1440p-n, már örülni fogok. Utóbbiról senki sem beszél, de azt gondolom, hogy az már kiderült volna, ha nem hozná (30 FPS-el nem igazán lehet ezt a pörgős játékmenetet játszani. Persze, az origi Doom-ot 386-on játszottuk akkoriban úgy, mintha diavetítést néznénk és örültünk neki
) Nekem irreleváns, de rákerestem a PC követelményekre:
-
heavygrip
senior tag
Ezzel vitatkoznék. Értem, hogy arra gondolsz, hogy minőségben a nagy többség nem hozza az évekkel ezelőtti "szintet", de attól még ez egy nagy költségvetéssel dolgozó fejlesztő stúdió/kiadó játéka, nem egy indie-é. Nyílván voltak benézései a Bethesdának (Redfall, Fallout 4 stb.), de a Doom számomra még bőven egy olyan brand, amire jó szájízzel gondolok, 120 FPS mellett egy igen látványos akciójáték.
120 FPS mellett egy igen látványos akciójáték.
Na ezt itt el is lehet felejteni. A látvány biztos jó lesz,de a 120 FPS kb grafika minimumra tolva illetve valamelyik felskálázó teljesítményre véve egy RTX 5070 el 1080p-n..Anno a Doom 2016 közepes beállításon 1080p-n egy 1050 TI 120 FPS tolt neked.
Nemrég kb 5 éve az Eternal ultra és nightmare vegyes beállításon 1080p-n egy RX 580al lazán 120 FPS...
Jelzem egyik sem volt csúcs kártya akkoriban, inkább alsó kategóriás.
Most egy RX 6600 1080p-n minimum beállítással 60 FPS
grat.Imádom a Doom-ot,de nem fogom megvenni.
Xbox gamepass és elbohóckodok vele egy hónapig. -
Neurotoxin
őstag
Nem értem a meglepődöttségedet. Nem azért 80€, mert 15 óra a kampány, hanem mert minden AAA cím ennyi manapság.
Téves hozzáállás ez. Attól, hogy prémiumnak van beállítva, még nem az. Persze prémiumként árazzák, mert annak hazudják, de valójában akkor kéne annak árazni ha a tartalma is prémium lenne. Ezt nem erre értem feltétlenül hanem általánosságban, bőven van annyi AAA játék ami nagyon nem AAA tartalmú, csak árban
Ezzel vitatkoznék. Értem, hogy arra gondolsz, hogy minőségben a nagy többség nem hozza az évekkel ezelőtti "szintet", de attól még ez egy nagy költségvetéssel dolgozó fejlesztő stúdió/kiadó játéka, nem egy indie-é. Nyílván voltak benézései a Bethesdának (Redfall, Fallout 4 stb.), de a Doom számomra még bőven egy olyan brand, amire jó szájízzel gondolok, 120 FPS mellett egy igen látványos akciójáték.
-
#29263560
törölt tag
Nem értem a meglepődöttségedet. Nem azért 80€, mert 15 óra a kampány, hanem mert minden AAA cím ennyi manapság.
Téves hozzáállás ez. Attól, hogy prémiumnak van beállítva, még nem az. Persze prémiumként árazzák, mert annak hazudják, de valójában akkor kéne annak árazni ha a tartalma is prémium lenne. Ezt nem erre értem feltétlenül hanem általánosságban, bőven van annyi AAA játék ami nagyon nem AAA tartalmú, csak árban
Az A-k nem a minőséget, meg tartalmat jelzik, hanem a költségvetését egy jàtéknak.
-
AD4MINATOR
nagyúr
Nem értem a meglepődöttségedet. Nem azért 80€, mert 15 óra a kampány, hanem mert minden AAA cím ennyi manapság. Ha pörgős lesz, egyáltalán nem fogom sajnálni rá!
@cami][us: Elárulok egy titkot: Megveszem a Premium kiadást és boldogan fogom XSX-en játszani

Egyébként az ugra-buga miatt nekem az Eternal 1:1-ben kimaradt..Miért kellett Q3-at csinálni szegény Doom-ból, érthetetlen.
Nem értem a meglepődöttségedet. Nem azért 80€, mert 15 óra a kampány, hanem mert minden AAA cím ennyi manapság.
Téves hozzáállás ez. Attól, hogy prémiumnak van beállítva, még nem az. Persze prémiumként árazzák, mert annak hazudják, de valójában akkor kéne annak árazni ha a tartalma is prémium lenne. Ezt nem erre értem feltétlenül hanem általánosságban, bőven van annyi AAA játék ami nagyon nem AAA tartalmú, csak árban
-
Neurotoxin
őstag
Nem fognak, mert nem érdekelte az embereket (bocsánat pontosítok: jóval kevesebbeket érdekelt), ezért tértek rá erre a vonalra. Anno az elkaszált DOOM 4 is inkább démonos COD lett volna a leakek alapján, na szerencsére abból nem lett semmi.
Szerintem a DOOM-nak nem állt annyira jól ez a horror vonal a sötétben a lámpával (amit ugye nem lehetett fegyverrel együtt használni
), de elfogadom hogy van akinek ez tetszett. Csak ugye az eladásokon ez nem látszott.A visszajelzések alapján a döntés jó volt, hiszen a 2016-os DOOM rekordokat döntött a szériában, a folytatás meg hozta a kötelezőt (még ha az ugrabugra zavart egyeseket akkor is
)Egyértelműen a Doom-nak a trash/classic/speed/heavy metalra történő hentelés áll a legjobban, a legközelebb áll az original 1. és 2. részben megkezdett úthoz.
Egyébként a Dark Ages lényeit látva, megfogalmazódik bennem a kérdés, hogy vajon a Cyber/Spider/Caco Demon, a Mancubus, a Wraith, Lost Soul-ok stb "dark" változatai létezhettek-e korábban is vázlat szintjén és ezzel magyarázható-e, hogy miért nem kaptunk Heretic/Hexen remakeket? Az Imp-ek, dühös teve hangjáról van bármiféle infó?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
#29263560
törölt tag
-
Narxis
nagyúr
-
#29263560
törölt tag
Érdekes hogy erre nem megy a meltdown meg a hiszti, de a nintendo persze maga az Antikrisztus és DROP THE PRICE! ! !4!4!!4!!!!4!
Ment a hiszti 2021-ben mikor a AAA jàtékok àra 70$/80€-ra emelkedett. Ennyit is ért.
-
oriic
HÁZIGAZDA
Nem fognak, mert nem érdekelte az embereket (bocsánat pontosítok: jóval kevesebbeket érdekelt), ezért tértek rá erre a vonalra. Anno az elkaszált DOOM 4 is inkább démonos COD lett volna a leakek alapján, na szerencsére abból nem lett semmi.
Szerintem a DOOM-nak nem állt annyira jól ez a horror vonal a sötétben a lámpával (amit ugye nem lehetett fegyverrel együtt használni
), de elfogadom hogy van akinek ez tetszett. Csak ugye az eladásokon ez nem látszott.A visszajelzések alapján a döntés jó volt, hiszen a 2016-os DOOM rekordokat döntött a szériában, a folytatás meg hozta a kötelezőt (még ha az ugrabugra zavart egyeseket akkor is
) -
heavygrip
senior tag
Én Xbox-on nézem és ott jelenleg az alap verzió 25.900ft...még a 70 euro sem jön ki ha megnézed,nemhogy a 80...
Steamen valóban annyi.
Egyébként relatív nem sokat emelkedett a játékok ára 10 évre visszamenőleg. Akkor 30-40 euró volt egy játék. Most 2x áron mennek a játékok.
Egyébként én is Xbox game passel fogom játszani, elengedtem a PC -t ennél a játéknál. -
HELLAFLUSH
őstag
-
Nyarlathotep
csendes tag
-
Neurotoxin
őstag
Nem értem a meglepődöttségedet. Nem azért 80€, mert 15 óra a kampány, hanem mert minden AAA cím ennyi manapság. Ha pörgős lesz, egyáltalán nem fogom sajnálni rá!
@cami][us: Elárulok egy titkot: Megveszem a Premium kiadást és boldogan fogom XSX-en játszani

Egyébként az ugra-buga miatt nekem az Eternal 1:1-ben kimaradt..Miért kellett Q3-at csinálni szegény Doom-ból, érthetetlen.
-
Apollyon
Korrektor
Anno a Doom 3 is brutális gépigénnyel indított. Ma már olcsóbb és könnyebb összerakni egy jó gépet a legújabb rt-s doom alá, mint anno egy minimum gépet a Doom 3 alá.
-
Chapel
addikt
-
#29263560
törölt tag
-
cami][us
őstag
Ja te ilyen minta vásárló vagy (eufemizmussal élve). Ne sértődj meg, kell ilyen is, máskülönben miből vennék Porschékat Austinban (pláne a vámok után
). -
#29263560
törölt tag
Mindenki így áraz, amióta 70$/80€ lett a AAA játékok ára 2021-ben. Felesleges emiatt a Zenimaxot ütni.
Az meg hogy RT képes kártya kell 2025-ben, ne legyen már probléma.

-
cami][us
őstag
-
#29263560
törölt tag
-
nubreed
nagyúr
-
#29263560
törölt tag
-
nubreed
nagyúr
-
Daelion
őstag
Igen ennek én is örülök, már 3 éve kapom ezeket az ajándék passokat és azóta csak azt veszem meg teljes áron ami tényleg kell és nincs ott fent vagy ha olyan játék amit hosszabb távon tervezek játszani mint pl egy Borderlands vagy valamilyen ARPG. 'oké DOOM-ba is be lehet ugrani 1-1 kör darálásra akármikor de ja azért elég sok'
-
#29263560
törölt tag
-
nubreed
nagyúr
Még jó, hogy első napos GP -on, mert amúgy mégis mi az isten magyarázza a 80$ -os kezdő árat egy 10-15 óra (max) alatt végig játszható shooternél??
-
Daelion
őstag
Nem igazán követem, hogy melyik játék mi alá tartozik jelenleg.
Kb Eternal alap dobozos verzió óta amit még a Bethesda launcheren keresztül játszottam kb minden kimaradt ami DOOM és most kezdtem újra játszani vele pár hete. 'még Eternal DLCk-et sem játszottam
'Illetve az utóbbi majdnem 3 hónapban szinte fel sem néztem passra, hogy mik lesznek mert alig volt időm játszani..
-
#29263560
törölt tag
"Na azt nem tudtam, hogy első nap game passos lesz a játék."
Microsoft játéknál ez nehezen lehet meglepetés.
-
snecy20
nagyúr
Picit dobhatnák már ezt a hentelős vonalat, és tehetnének egy kanyart vissza a Doom3 atmoszférájához, játékmenetéhez.
-
cami][us
őstag
SlowMo Slayer
-
oriic
HÁZIGAZDA
-
Montanaxy
aktív tag
Még nem használtam gamepasst, így elvileg van 14 napos ingyenes időszakom rá. Ha jól értem akkor ez alatt akár ki lehetne tolni a Doom kampányt ingyen? Mert akkor erre a gamere lehet ellövöm.
-
Daelion
őstag
Na azt nem tudtam, hogy első nap game passos lesz a játék.
Hála ég megint kaptam karácsonyi ajándéknak 1 éves ultimatet egy régi netes barátomtól szal akkor majd játszom ott.
'bőven elég lesz megvenni első nap a Stellar Bladet mindennel együtt..'Eternalt is nem rég kezdtem újra játszani.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Samsung kuponkunyeráló
- Hálózati / IP kamera
- Mesterséges intelligencia topik
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- Motoros topic
- Battlefield 6
- További aktív témák...
- Iphone 17 Pro 256 GB, Független USA. Esim. Új.
- Lenovo ThinkPad X13 i5-10310U 16GB RAM 256GB SSD Win11 Pro Jó akku
- Garanciás Lenovo LOQ 15ARP9 Ryzen 7 7435HS, 16GB RAM, RTX 4050 105W kevesebb mint 3 napos használat
- Eladó újszerű Samsung A57 8/256 GB független készülék, dobozában garanciával.
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC / ICON / HERO párna több színben
- Bomba ár! HP ProBook 650 G5 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- LG UltraGear 27GR95QL-B OLED Monitor! LOL Editions - 2560 x 1440 / 240 Hz / 0.03ms / G-SYNC
- iPhone 13 mini 128GB 88% (1év Garancia)
- DESS C5 Pro projektor
- Samsung Galaxy S24 Ultra 12/256 GB Titanium Gray 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

) Nekem irreleváns, de rákerestem a PC követelményekre:

), de elfogadom hogy van akinek ez tetszett. Csak ugye az eladásokon ez nem látszott.![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


'

