MSI Prestige 13 AI+ EVO ultrabook: grammozás mindenáron

Az egyik legkönnyebb teljes értékű 13 hüvelykes notebook a piacon, de a hordozhatóságnak bizony ára van.

Bevezetés, külső

Valamikor az ősidőkben a notebookok azért születtek, hogy az asztalhoz kötött PC-knek legyen egy hordozható alternatívája, egy második munkagép, ha úgy tetszik, azokra a helyzetekre, amikor menet közben is szükség van a számítástechnikára. Azóta sokat változott a helyzet, rengetegen akkor is notebookot vásárolnak, ha valójában egy asztali számítógéppel jobban járnának, és ezért sok olyan noteszgép-kategória is van, ahol a hordozhatóság már egyáltalán nem fontos szempont.


[+]

Az ultrabookok esetében azonban nincs így: itt a mobilitás az elsődleges, aki tehát valóban utazás közben szeretné használni a PC-t, valószínűleg ezzel jár a legjobban. Ebben a kategóriában pedig az MSI is jelen van, többek között a Prestige sorozattal, melyet a sokat mozgó üzletembereknek terveztek. És ugyan a tajvani cég az évek során inkább gigászi gamer notebookjaival szerzett nevet magának, az általunk tesztelt Prestige 13 AI+ EVO A2V modell bizonyítja, hogy a régi leckéket sem felejtették el.

Hirdetés

Dizájn

A Prestige 13 AI+ EVO A2V a tavalyi Prestige 13 AI közvetlen leszármazottja, a plusz jelet gyakorlatilag a Lunar Lake használatával érdemelte ki. A gépház maga rendkívül könnyű, az egész notebook tömege nem éri el az 1 kg-ot sem, és ezzel az egyik legkönnyebb ilyen teljes értékű, klasszikus noteszgép a piacon. Burkolata magnézium-alumínium ötvözetből készül, és viszonylag szögletes dizájnt kapott, de egyes részeken meghajlították – így például a kijelző burkolatának hátoldalánál, illetve a csuklótámasz két oldalán is. Méretei a monitor divatosan keskeny keretének köszönhetően szintén jót tesznek a hordozhatóságnak, mindössze 299 x 210 x 17 mm-esek.


[+]

Annak ellenére, hogy mennyire könnyű, a képernyő egy kézzel nyitható és állítható. Zsanérjai 180 fokban mozognak, a kelleténél talán egy kicsit lazábbak, ami azt jelenti, hogy erősebb rázkódásra a kijelző hajlamos „hátrahajlani”. Hangsúlyoznánk, hogy átlagos körülmények között, például vonaton, buszon ez nem jelentkezik, kivéve akkor, ha az átlagos magyar közút „simaságát” élvezzük. A kijelző hátsó éle egyébként úgy van kialakítva, hogy felnyitás után az asztalon kényelmes szögbe emelje a billentyűzetet. Mivel a szellőzőnyílások hátrafelé néznek, így ilyenkor a távozó meleg levegő a képernyő jobb oldalát fűti sajnos.


[+]

A készülék vékonysága ellenére is teljes értékű csatlakozósort kínál: egy normál méretű HDMI 2.1-et, két Thunderbolt 4-et, egy USB 3.2 Gen 1-es Type-A konnektort, kombinált 3,5 mm-es jack aljzatot és még microSD kártyaolvasót is kapunk. Töltésre a TB4 portok szolgálnak, a mellékelt adapterkocka 65 wattos, USB-PD 3.0 szabványú.


[+]

Az alsó burkolaton sok érdekességet nem látunk, és az MSI gondosan le is ragasztotta az egyik csavart, így a garancia elvesztése nélkül nem is tudjuk kinyitni gépünket. Ez egyrészt a potenciális tisztítás miatt szomorú, másrészt legalább az SSD bővíthetőségének örültünk volna – a RAM-hoz úgysem nyúlhatunk, hiszen a Lunar Lake esetében az a CPU-val együtt érkezik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Előzmények

Hirdetés