Hirdetés
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Luck Dragon
támogató
A tévék esetében benne van a csomagolásban, egy külön matrica formájában.
Elektró Jóska kicsomagol egyet és kiteszi a nézelődőknek. A mellékelt matricát kiragasztja. Miután egy ideig már helyt állt a tévé, ráírják kedvezményes áru bemutató darab. A ki megveszi, kapja a matricát is.
Aki közvetlenül tévét vásárol, megkapja a csomagban és oda ragasztja, ahova akarja.
Az online ajánlatnak tartalmaznia kell a matrica digitális változatát, hogy az érdeklődők láthassák.
Ez működik, nem kell jobb megoldás.Úgy néz ki, már meg is van, hogyan lesz.
A Legendd tesztvideójában, amiben a Motor szerepel, már benne van a címke.”
[link]
-
UnA
Korrektor
-
hcl
titán
-
#35301632
törölt tag
Egyáltalán nézte bárki eddig ezeket a címkéket? Mert én nem ez alapján vettem soha semmit.
-
pusszycat
nagyúr
Szerintem azért, mert a csomagolás külső borítóján már nem lenne elegendő hely egy ekkora címke jól látható elhelyezésére. Viszont a csomagolás belső falára valamilyen módon rá lehetne nyomtatni, ahelyett, hogy papíron, a többi mellé, fecni formájába dobják, mert úgy könnyen elveszik.
Az elveszik meg az elveszlik az ugyanaz lenne? Az elveszik a jogsidat az nem veszlik el. Na jó nem kötegszem csak én is beleakadtam eme szóba.
-
Hieronymus
veterán
"a csomagolás belső falára valamilyen módon rá lehetne nyomtatni" - hasonló ötletünk támadt
Egyébként dolgoztam nyomdában, és akár egyszerre tudják nyomtatni a külső és belső oldalát is a csomagolásnak, szóval ennek technikai akadálya szerintem nem nagyon lesz, legalábbis papírdoboz esetén.#30 Hieronymus : Na igen, az is egy megoldás, akkor nme vesz el a csomagolásról helyet, de azért nem árt ha benne is van / belső falon
#29 pusszycat : Ez sem rossz ötlet
A tévék esetében benne van a csomagolásban, egy külön matrica formájában.
Elektró Jóska kicsomagol egyet és kiteszi a nézelődőknek. A mellékelt matricát kiragasztja. Miután egy ideig már helyt állt a tévé, ráírják kedvezményes áru bemutató darab. A ki megveszi, kapja a matricát is.
Aki közvetlenül tévét vásárol, megkapja a csomagban és oda ragasztja, ahova akarja.
Az online ajánlatnak tartalmaznia kell a matrica digitális változatát, hogy az érdeklődők láthassák.
Ez működik, nem kell jobb megoldás. -
KROK640
félisten
Szerintem azért, mert a csomagolás külső borítóján már nem lenne elegendő hely egy ekkora címke jól látható elhelyezésére. Viszont a csomagolás belső falára valamilyen módon rá lehetne nyomtatni, ahelyett, hogy papíron, a többi mellé, fecni formájába dobják, mert úgy könnyen elveszik.
"a csomagolás belső falára valamilyen módon rá lehetne nyomtatni" - hasonló ötletünk támadt
Egyébként dolgoztam nyomdában, és akár egyszerre tudják nyomtatni a külső és belső oldalát is a csomagolásnak, szóval ennek technikai akadálya szerintem nem nagyon lesz, legalábbis papírdoboz esetén.#30 Hieronymus : Na igen, az is egy megoldás, akkor nme vesz el a csomagolásról helyet, de azért nem árt ha benne is van / belső falon
#29 pusszycat : Ez sem rossz ötlet
-
KROK640
félisten
Igen, én is valami ilyesmire gondolok, hogy átlagos használat mellett, ami aztán reméljhetőleg valami ahhoz közelit szimulál majd.
Jah, a dobozra kivülről lenne érdemes, akár kicsiben is, vagy a belső falára.
-
hcl
titán
Szerintem azért, mert a csomagolás külső borítóján már nem lenne elegendő hely egy ekkora címke jól látható elhelyezésére. Viszont a csomagolás belső falára valamilyen módon rá lehetne nyomtatni, ahelyett, hogy papíron, a többi mellé, fecni formájába dobják, mert úgy könnyen elveszik.
Vagy flepni a dobozon. Mindegy, erre van elég marketinges, aki megoldja
-
Luck Dragon
támogató
Szerintem azért, mert a csomagolás külső borítóján már nem lenne elegendő hely egy ekkora címke jól látható elhelyezésére. Viszont a csomagolás belső falára valamilyen módon rá lehetne nyomtatni, ahelyett, hogy papíron, a többi mellé, fecni formájába dobják, mert úgy könnyen elveszik.
-
Hieronymus
veterán
Gondolkodtam közben ezen a dolgon és két dolog is szöget ütött a fejemben :
1. Mi értelme a dobozon belüli cimkének? Mennyivel jobb lenne, ha ezt inkább a csomagoláson tüntetnék fel. Egyrészt kivülről is látható lenne, másrészt nem kellene külön papírt nyomtatni emiatt2. Hogy a 3-as pont (The battery endurance per cycle, in hours and minutes per full battery charge) vajon mi alapján állapítódik meg? pl egy telefon esetén nem mindegy, hogy nyomkodod és úgy, vagy idle-ben van, de még ott se mindegy, hogy mondjuk wifi vagy bluetooth be van-e nyomva? Azt gondolom, hogy vadi új akku esetén érvényes adatok lesznek ezek.
1. A kiállított készülék mellé vagy a netes ajánlatban egy darab címkét láthatóvá kell tenni. A többi címkés termék esetben is így van
2. Mint például a járművek esetében. Előre meghatározott feltételek között kell mérni az üzemidőt. Ez a készülékek összehasonlítását teszi egyszerűbbé.
-
pusszycat
nagyúr
Gondolkodtam közben ezen a dolgon és két dolog is szöget ütött a fejemben :
1. Mi értelme a dobozon belüli cimkének? Mennyivel jobb lenne, ha ezt inkább a csomagoláson tüntetnék fel. Egyrészt kivülről is látható lenne, másrészt nem kellene külön papírt nyomtatni emiatt2. Hogy a 3-as pont (The battery endurance per cycle, in hours and minutes per full battery charge) vajon mi alapján állapítódik meg? pl egy telefon esetén nem mindegy, hogy nyomkodod és úgy, vagy idle-ben van, de még ott se mindegy, hogy mondjuk wifi vagy bluetooth be van-e nyomva? Azt gondolom, hogy vadi új akku esetén érvényes adatok lesznek ezek.
Legyenek benne (is) a battery infoban, a papír elveszlik, dobozt kidobják.
-
hcl
titán
Gondolkodtam közben ezen a dolgon és két dolog is szöget ütött a fejemben :
1. Mi értelme a dobozon belüli cimkének? Mennyivel jobb lenne, ha ezt inkább a csomagoláson tüntetnék fel. Egyrészt kivülről is látható lenne, másrészt nem kellene külön papírt nyomtatni emiatt2. Hogy a 3-as pont (The battery endurance per cycle, in hours and minutes per full battery charge) vajon mi alapján állapítódik meg? pl egy telefon esetén nem mindegy, hogy nyomkodod és úgy, vagy idle-ben van, de még ott se mindegy, hogy mondjuk wifi vagy bluetooth be van-e nyomva? Azt gondolom, hogy vadi új akku esetén érvényes adatok lesznek ezek.
Nyilván a endurance-re lesz valami szabvány mérési eljárás, ami alapján össze lehet hasonlítani a telefonokat, és remélhetőleg egy átlagos használatot szimulál.
A dobozon belüli címke nekem is WTF
Szerintem itt valami értelmezési hiba lesz. -
KROK640
félisten
Gondolkodtam közben ezen a dolgon és két dolog is szöget ütött a fejemben :
1. Mi értelme a dobozon belüli cimkének? Mennyivel jobb lenne, ha ezt inkább a csomagoláson tüntetnék fel. Egyrészt kivülről is látható lenne, másrészt nem kellene külön papírt nyomtatni emiatt2. Hogy a 3-as pont (The battery endurance per cycle, in hours and minutes per full battery charge) vajon mi alapján állapítódik meg? pl egy telefon esetén nem mindegy, hogy nyomkodod és úgy, vagy idle-ben van, de még ott se mindegy, hogy mondjuk wifi vagy bluetooth be van-e nyomva? Azt gondolom, hogy vadi új akku esetén érvényes adatok lesznek ezek.
-
pusszycat
nagyúr
-
hcl
titán
-
pusszycat
nagyúr
Én szeretném ha írnának az akku tech oldaláról is, mi van benne, mennyire gyúlékony, púposodik vagy sem, hogyan töltsd, h jó legyen neki.
-
Wolfskin
őstag
Ez azért ez igencsak szembe megy a tőke (bocsánat, Tőke) érdekeivel. Úgy látszik rájött, hogy az emberiség kihalása után hiába olvassa le az AI a tőzsdeindexeket, fogyasztás nélkül nem fog pörögni a gazdaság, azt pedig nehéz gépesíteni. Kompromisszum, ugyanakkor kis haladék az emberiségnek
-
hcl
titán
"Ez a kezdeményezés hírek alapján nem csak a környezetszennyezés csökkentését (évente akár 46 millió tonna CO₂-megtakarítás) és a háztartások költségcsökkentését (átlagosan 150 € megtakarítás/fogyasztó) célozza, hanem hosszú távon a készülékek minőségének és átláthatóságának javítását is."
A több millió színes kinyomtatott cimke csökkenti a környezetszennyezést. Aha, teljesen érthető. A fogyasztóknak megtakarítást jelent. Naná. De komolyan. Milyen marketing bullshit ez?Én értem a mögöttes problémát (próbálják ösztönözni a gyártókat, hogy minél starapabíróbb akkukat gyártsanak, tovább támogassák a készüléket szoftveresen, és hardveresen), de a vásárlók nagy részét ez hidegen hagyja, főleg, ha nem félrefordítás, és tényleg "dobozon belüli" címke lesz.
Hát az évi sokmillió telefon legyártása mellett az a címke már nem sokat fog számítani. És a több évnyi SW támogatáspont azt eredményezi, hogy nem kell olyan hamar lecserélni a telefont, és sokan nem is fogják.
-
Dr Bubo
MODERÁTOR
Igen. Szerintem azért lesznek ezek (egyenlőre) kivételek , mert ezek eszközöknek mind nyitott, mind zárt állapotban külön mérési kritériumoknak kell megfelelniük, ami a készülékek egyes méreteinek és energiahatékonysági osztályainak egységes feltüntetését nehezíti? De majd egyszer úgy is kiderül hogy igazam volt-e , avagy sem,-
Egyelőre még úgysem érint. Még 1-2 évet tervezem használni a jelenlegit.
Az idei szériát amúgy is kihagynám, a Samsungnak valahogy nem szerencsés szám a 7-es. -
Luck Dragon
támogató
Igen. Szerintem azért lesznek ezek (egyenlőre) kivételek , mert ezek eszközöknek mind nyitott, mind zárt állapotban külön mérési kritériumoknak kell megfelelniük, ami a készülékek egyes méreteinek és energiahatékonysági osztályainak egységes feltüntetését nehezíti? De majd egyszer úgy is kiderül hogy igazam volt-e , avagy sem,-
-
Aweriot
aktív tag
"Ez a kezdeményezés hírek alapján nem csak a környezetszennyezés csökkentését (évente akár 46 millió tonna CO₂-megtakarítás) és a háztartások költségcsökkentését (átlagosan 150 € megtakarítás/fogyasztó) célozza, hanem hosszú távon a készülékek minőségének és átláthatóságának javítását is."
A több millió színes kinyomtatott cimke csökkenti a környezetszennyezést. Aha, teljesen érthető. A fogyasztóknak megtakarítást jelent. Naná. De komolyan. Milyen marketing bullshit ez?Én értem a mögöttes problémát (próbálják ösztönözni a gyártókat, hogy minél starapabíróbb akkukat gyártsanak, tovább támogassák a készüléket szoftveresen, és hardveresen), de a vásárlók nagy részét ez hidegen hagyja, főleg, ha nem félrefordítás, és tényleg "dobozon belüli" címke lesz.
Amíg a szolgáltatók a 24 havi hűséget erőltetik addig ezt igazából nem lehet komolya venni.
-
Samus
addikt
"Ez a kezdeményezés hírek alapján nem csak a környezetszennyezés csökkentését (évente akár 46 millió tonna CO₂-megtakarítás) és a háztartások költségcsökkentését (átlagosan 150 € megtakarítás/fogyasztó) célozza, hanem hosszú távon a készülékek minőségének és átláthatóságának javítását is."
A több millió színes kinyomtatott cimke csökkenti a környezetszennyezést. Aha, teljesen érthető. A fogyasztóknak megtakarítást jelent. Naná. De komolyan. Milyen marketing bullshit ez?Én értem a mögöttes problémát (próbálják ösztönözni a gyártókat, hogy minél starapabíróbb akkukat gyártsanak, tovább támogassák a készüléket szoftveresen, és hardveresen), de a vásárlók nagy részét ez hidegen hagyja, főleg, ha nem félrefordítás, és tényleg "dobozon belüli" címke lesz.
-
Hieronymus
veterán
Fordítva.
Az energiahatékonyság hat a fecnire.
Ebben nem lehet nagyot hazudni, mert mérhető.#12 asdf_ :
Az energia takarékosság valóban nem a legfontosabb szempont.
De vannak esetek, amikor két kb azonos termék között megkönnyíti a döntést.
A modernebb mosógépek esetén már kevesebb probléma a csavarozás elhagyása. Ha betartják a maximális betöltési tömeg korlátját nem fog szétesni a csapágy. A régi mosógépek centrifugázása egy vagy két fokozatú volt. Nagyot kapott a csapágyazás a centrifuga indulásakor. A maiak már fokozatosan gyorsulnak. Kevesebb terhelés kap a csapágy és a mosás. -
Dr Bubo
MODERÁTOR
azok az eszközök, melyek flexibilis, részben vagy teljesen kihajlítható kijelzővel rendelkeznek
Ez alatt vajon mit kell érteni? A Flip-Fold telefonok is ide tartoznak? -
hcl
titán
Pont ez a baj, ez nagyon sok változós egyenlet.
Van egy telefon, nagyon jó fogyasztással (mert valami régi szar chip van benne), de lagol mint állat, meg van egy gyors telefon, ami egy fokkal rosszabb besorolást kap, de hibátlanul használható.
Aki nem ért hozzá, az elsőt fogja venni, aztán lehet anyázni.Viszont mindegyikre lesz rendes support, ami meg jó.
Az engem kevéssé zavar, ha valami lassú (és rengeteg usert sem zavar), de manapság a biztonsági javítások elég fontosak. Meg amikor egy amúgy jó hardverre egy darab Android update sem jön ki. -
Viktor77
titán
Nem fogják, csak egy nagyobb "mankó" lesz számukra, mert ilyet már láttak. Az (A) a jó, a (G) pedig a rossz, és ezt vetik össze a két termék között – a jobb győz. (Persze ez csak spekuláció és elmélet tőlem ).
Pont ez a baj, ez nagyon sok változós egyenlet.
Van egy telefon, nagyon jó fogyasztással (mert valami régi szar chip van benne), de lagol mint állat, meg van egy gyors telefon, ami egy fokkal rosszabb besorolást kap, de hibátlanul használható.
Aki nem ért hozzá, az elsőt fogja venni, aztán lehet anyázni. -
yanna
addikt
Ez a fecni hogyan hat az energiahatékonyságra?
-
asdf_
veterán
De lepkehálóval kell keresni majd élő embert (nem biztos, hogy sikerülni fog), aki egy ilyen címke alapján fog terméket vásárolni...
Nagyháztartási gépeknél, tévék esetében már régóta ott van és megszokott. Ki tudja… lehet, pár év múlva teljesen átalakult szemlélet alapján fognak vásárolni – akár az idősebb korosztály is –, mert ez már mond nekik valamit, ellentétben egy „Qualcomm Snapdragon” felirattal a doboz oldalán.Nagyháztartási gépeknél, tévék esetében már régóta ott van és megszokott.
Igen, de eszerint veszek mosógépet, vagy aszerint, hogy melyiknek van még csavarozott üstje (a hegesztett helyett, aminél egy 2e Ft-os csapágyhiba gazdasági totálkár a javíthatatlanság miatt)? Pont leszarom, mit ír, hogy mennyit fogyaszt, már csak amiatt is, mivel eco programra vonatkozik az érték, amit meg sosem használok, mert ott 3-4 óra egy mosás, azt meg használja az, akinek hét anyja van.
Tévénél is a technikai paraméterek, a kialakítás, a szolgáltatások, a távirányító, a TV OS-e dönt, nem pedig az, hogy egy év alatt 125 vagy 175 kWh-t eszik átlag használat mellett , tv-nél ez utóbbi engem semmilyen szinten nem érdekelne.
Klímánál úgyis a decibel lesz az egyik fő szempont, meg hogy mennyire tudja leszabályozni magát teljesítményben, hány fokozaton pörög a mókuskerék, van-e wifi, az mér-e fogyasztást és az SCOP-t nézem, nem az energiacímkét.
Szóval háromból háromnál pont egy grammnyit nem izgat az energiacímke tartalma. Aláírom, egy hűtőgépnél már megnézném. -
hcl
titán
Nem fogják, csak egy nagyobb "mankó" lesz számukra, mert ilyet már láttak. Az (A) a jó, a (G) pedig a rossz, és ezt vetik össze a két termék között – a jobb győz. (Persze ez csak spekuláció és elmélet tőlem ).
Reméljük...

-
Luck Dragon
támogató
-
hcl
titán
De lepkehálóval kell keresni majd élő embert (nem biztos, hogy sikerülni fog), aki egy ilyen címke alapján fog terméket vásárolni...
Nagyháztartási gépeknél, tévék esetében már régóta ott van és megszokott. Ki tudja… lehet, pár év múlva teljesen átalakult szemlélet alapján fognak vásárolni – akár az idősebb korosztály is –, mert ez már mond nekik valamit, ellentétben egy „Qualcomm Snapdragon” felirattal a doboz oldalán.Jó, de szerinted értik?
vagy inkább
-
Luck Dragon
támogató
Javíthatóság: a kritikus pótalkatrészeknek 5–10 munkanapon belül elérhetőnek kell lenniük, és a termék forgalmazásának megszűnése után is 7 évig kínálniuk kell azokat.
Ez egészen addig ér valamit, amíg ezt értelmezhető áron teszik, és különösen az alkatrészellátást nem monopolizálják vagy kötik gyártói szervizeléshez (🍎). Tudom, nem mobil, de nekem kedvenc példám a 150 ezres hűtőgépbe a 20 ezer forintos ajtógumi (ajtónként!!!) De a 600 ezer forintos ((szándékosan) javíthatatlan(ra), szétszedhetetlen(re gyártott)) ledes fényszóró árképzését is elmagyarázhatná valaki...
De lepkehálóval kell keresni majd élő embert (nem biztos, hogy sikerülni fog), aki egy ilyen címke alapján fog terméket vásárolni...
De lepkehálóval kell keresni majd élő embert (nem biztos, hogy sikerülni fog), aki egy ilyen címke alapján fog terméket vásárolni...
Nagyháztartási gépeknél, tévék esetében már régóta ott van és megszokott. Ki tudja… lehet, pár év múlva teljesen átalakult szemlélet alapján fognak vásárolni – akár az idősebb korosztály is –, mert ez már mond nekik valamit, ellentétben egy „Qualcomm Snapdragon” felirattal a doboz oldalán. -
KROK640
félisten
Ez hasznos feauture lehet, ha csakugyan betartják. Mondjuk hasonlóan az egységesített töltőkhöz.
-
hcl
titán
Javíthatóság: a kritikus pótalkatrészeknek 5–10 munkanapon belül elérhetőnek kell lenniük, és a termék forgalmazásának megszűnése után is 7 évig kínálniuk kell azokat.
Ez egészen addig ér valamit, amíg ezt értelmezhető áron teszik, és különösen az alkatrészellátást nem monopolizálják vagy kötik gyártói szervizeléshez (🍎). Tudom, nem mobil, de nekem kedvenc példám a 150 ezres hűtőgépbe a 20 ezer forintos ajtógumi (ajtónként!!!) De a 600 ezer forintos ((szándékosan) javíthatatlan(ra), szétszedhetetlen(re gyártott)) ledes fényszóró árképzését is elmagyarázhatná valaki...
De lepkehálóval kell keresni majd élő embert (nem biztos, hogy sikerülni fog), aki egy ilyen címke alapján fog terméket vásárolni...
"és különösen az alkatrészellátást nem monopolizálják vagy kötik gyártói szervizeléshez (🍎)"
Az is tilos lesz ha kis eszük van. Apple-nek már a fejére koppintottak. -
asdf_
veterán
Javíthatóság: a kritikus pótalkatrészeknek 5–10 munkanapon belül elérhetőnek kell lenniük, és a termék forgalmazásának megszűnése után is 7 évig kínálniuk kell azokat.
Ez egészen addig ér valamit, amíg ezt értelmezhető áron teszik, és különösen az alkatrészellátást nem monopolizálják vagy kötik gyártói szervizeléshez (🍎). Tudom, nem mobil, de nekem kedvenc példám a 150 ezres hűtőgépbe a 20 ezer forintos ajtógumi (ajtónként!!!) De a 600 ezer forintos ((szándékosan) javíthatatlan(ra), szétszedhetetlen(re gyártott)) ledes fényszóró árképzését is elmagyarázhatná valaki...
De lepkehálóval kell keresni majd élő embert (nem biztos, hogy sikerülni fog), aki egy ilyen címke alapján fog terméket vásárolni...
-
hcl
titán
"a termék forgalmazásának megszűnése után is 7 évig kínálniuk kell azokat. Szoftvertámogatás: az operációs rendszer frissítéseit a forgalmazás lezárulta után legalább 5 évig biztosítaniuk kell. "
Ezek elég fontos dolgok kiberbiztonság szempontjából is.
Amúgy pont az Apple adott eddig minden cuccukra 5-6 év supportot is.
Kár, hogy a userek nagy része se azt nem fogja érteni, mi az a címke, és miért fontos ez.
@Tabea : Elég sokan szoktak azon rinyálni, hogy jajnemjavíthatóakatelefonok megsemmi régenmindenjobbvót (Pedig a közhiedelemmel ellentétben nem is olyan macera egy átlagos telefont javítani.)
-
Aweriot
aktív tag
Nem is értem hogy voltunk képesek eddig ezen szabály nélkül élni
-
Luck Dragon
támogató
Ez akkor fog működni, ha van mögöttes szabályzás. Hogyan kell mérni két töltési ciklus közötti időt. Mint például a járművek esetében.
Pontosan úgy mint a járművek esetében a fogyasztás meghatározása csak a termékek közötti összehasonlítást biztosítja.
A felhasználási szokások nagy eltérése okán, nem tartalmaz információt a valós ciklushosszról. 1 vagy 2 kártya üzemel a készülékben. Autóba folyamatos haladás mellett, navigálva és sokat telefonálva. Vagy irodában ülve, WIFI kapcsolaton lógva, átlagosan napi egy rövid telefonálással számolva.A töltési szám is csak egy irányérték. Nem mindegy, hogy max 80%-ra töltve, éjjelente a töltőről működik a telefon, vagy 100% gyors töltéssel éjjelente akkuról működik a telefon. Az sem előny, ha a kétnaponta lemerülő telefont csak 3 napos ciklusban töltik.
Nyilván vannak konkrét értékek, amik a használattól függetlenek. Például a javíthatóság mutatószáma,
Úgy vélem, ha ez a szabályozás már ebben a státuszban van, akkor a kategóriák közötti átmenetek, valamint azok indoklása és határai már valamelyest körvonalazódtak. Már csak egyfajta finomhangolás van hátra.
-
Hieronymus
veterán
Ez akkor fog működni, ha van mögöttes szabályzás. Hogyan kell mérni két töltési ciklus közötti időt. Mint például a járművek esetében.
Pontosan úgy mint a járművek esetében a fogyasztás meghatározása csak a termékek közötti összehasonlítást biztosítja.
A felhasználási szokások nagy eltérése okán, nem tartalmaz információt a valós ciklushosszról. 1 vagy 2 kártya üzemel a készülékben. Autóba folyamatos haladás mellett, navigálva és sokat telefonálva. Vagy irodában ülve, WIFI kapcsolaton lógva, átlagosan napi egy rövid telefonálással számolva.A töltési szám is csak egy irányérték. Nem mindegy, hogy max 80%-ra töltve, éjjelente a töltőről működik a telefon, vagy 100% gyors töltéssel éjjelente akkuról működik a telefon. Az sem előny, ha a kétnaponta lemerülő telefont csak 3 napos ciklusban töltik.
Nyilván vannak konkrét értékek, amik a használattól függetlenek. Például a javíthatóság mutatószáma,
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Samsung kuponkunyeráló
- Peugeot, Citroën topik
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Tőzsde és gazdaság
- Borderlands 4
- E-roller topik
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Fujifilm X
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- 27% - GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC ICE SFF 16GB GDDR7 Videokártya! BeszámítOK
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ / 12/512GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Vivo X300 Pro 512GB 16GB RAM Blue Karcmentes állapotban 100% akkumulátorral
- 27% - ASUS TUF Gaming B760-PLUS WIFI Alaplap
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Egyébként dolgoztam nyomdában, és akár egyszerre tudják nyomtatni a külső és belső oldalát is a csomagolásnak, szóval ennek technikai akadálya szerintem nem nagyon lesz, legalábbis papírdoboz esetén.

