Hirdetés
- Komolyan ráállt a csúcs-GeForce-ok átalakítására Kína
- A kézikonzolok teljesítménytrónjára pályázik az AYANEO és a GPD
- Szénszál és réz találkozik az Inno3D egyslotos RTX VGA-in
- Vezetékmentes és kompakt gaming klaviatúra a Cherry Xtrfy védjegyével
- Cserélhető filtereket biztosít az Elgato legfrissebb, 4K-s webkamerája
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
duvi
nagyúr
válasz
nubreed #48299 üzenetére
Az elmúlt évek alapján szerintem a parkos játékokra fognak fókuszálni, mert eddig is abból jött a pénz. Sajnos az ED már nagyon régóta parkolópályán van és nem hiszem, hogy ilyen rossz pénzügyi év után erre költenék a megmaradt tőkéjüket. Ígéret van rá, de én már nem hiszek nekik
-
nubreed
veterán
Szerintetek várható még valami komolyabb update a játékhoz, amitől felkapja a fejét az ember és másfél év kihagyás után újra kedve lesz elővenni (pl húsvér thargoidok, új játék módok, új tartalom, stb) vagy a Frontier tulajdonképpen már csak lélegeztető gépen tartja a játékot és csak a szükséges minimumot adják már hozzá? Azt ugye tudni, hogy a 2023 -as év is nagyon szarul sikerült pénzügyileg a Frontiernek, az stratégiai játék amitől várták a megváltást hatalmas bukás lett, ezek után mit várhatunk? Braben bácsi kicsit eltaktikázta az egészet, én úgy érzem.
-
privateer2
csendes tag
-
privateer2
csendes tag
Kis galnet podcast népszerűsítés ismét.
3309. december 29. [link]
3310. január 4. [link]
És persze a galnet magyar oldala: [https://galnet.kyokai.hu/] ,
Többi podcast a [Spotifyon] . -
[HUN]NIMROD
senior tag
-
[HUN]NIMROD
senior tag
Találtam egy újabb tuti cuccot: Dominator, természetesen G3-as, és ami még fincsibb, van rajta pajzs-gyorstöltő is. LHS 1768 Hopkins Hangar
Aki kapja, marja. Ha valaha szeretnéd a településharcot kipróbálni, ez kihagyhatatlan vétel.
Amúgy én egyetlen dolgot keresek: G3-as Intimidatort (plazma-shotgun) -
[HUN]NIMROD
senior tag
válasz
Sztyepadzso #48293 üzenetére
A heti 400 elég hamar összejön ha csinálunk kb bármit. Minden tevékenység termeli, tehát játszani kell. Amikor inaktív voltam rövid időkre, akkor az volt a módszer, hogy csütörtökönként kb 3 órán keresztül 5 percenként eladtam-visszavettem egy 6A-s fuel scoopot, mert egy ilyen ciklus 11-et ér, ezzel megvolt a heti kvóta.
-
Sztyepadzso
őstag
válasz
[HUN]NIMROD #48292 üzenetére
Köszi az infót, ezeket nem tudtam,!
Amógy nem tudom az automatikus leosztást, de gondolom, hogy a heti 400 nem a két szép szeméért megy az embernek, nem? Belépni nem kell hozzá? Mert akkor lehet mutogatni, főleg annak, akinek erre feláll, hogy mennyien vannak hetente. Aztán neked meg jár a kupon, amiből annyit nyomunk, amennyit akarunk ingyen, persze kérésre(€€€)is, ugyis csak itt kültheted el, visszajárót nem áll módunkban adni. -
[HUN]NIMROD
senior tag
válasz
Sztyepadzso #48291 üzenetére
Nem, ha egyszer megvettél egy bólogatót, akkor azt akárhányszor bárhová kipakolhatod, akár ugyanarra az űrhajóra is 10x.
Vettem már ezer dolgot a heti 400-ból és az ilyen karácsonyi ajcsikból: fegyverszín, hajtóműszín, mindenféle festés, ruha, figurák, hajófeliratok, matricák, FC dokkszín... Nem tudom elképzelni, hogy valakinek muszáj ennél is többet vennie és ezért igazi pénzt kell költeni. Nem hiszem hogy üzletileg jó ez nekik, de ők tudják, mindenesetre jó fejek. -
Sztyepadzso
őstag
válasz
[HUN]NIMROD #48290 üzenetére
Ti mire cseszitek el?
Én az FC-t tervezem módosítani vele.
Ha ilyen bigyókat vesz az ember a műszefal fölé, akkor az csak egy hajóra érvényes? -
[HUN]NIMROD
senior tag
Ma elindult az ünnepi ARX-osztás, és mindjárt 100-at adtak! Emlékeim szerint eddig az első 2-3 nap 50 volt, úgyhogy idén lehet bőkezűbb lesz az FDev-Jézuska
-
[HUN]NIMROD
senior tag
Az nem hoz annyi XP-t, hogy 4 nap alatt egy egész szintet ugorjon, mert csak Low vagy normál RES jöhet szóba, ott meg gyenge hajók jönnek. Saját tapasztalat szerint 8 óra alatt csinál 1%-ot. Én meg amikor szinte egész nap toltam 1-2x a Scoutirtást, az 7%. Ha valaki ezt napi nettó 16 órán át képes lenne csinálni, esetleg elérhetné a 10%-ot.
-
Peppo
őstag
válasz
wrongduke #48286 üzenetére
A játék alapvetően single player módra van kitalálva, a multi csak egy plusz lehetőség. Ha SOLO módban indítod a játékot, soha más játékossal nem fogsz találkozni. OPEN módban összefuthatsz másokkal is, ha olyan helyeken jársz. Szerencsére bármikor válthatsz a játékmódok között. Megteheted, hogy eleinte nyugisan játszol, más játékosoktól elzárva, aztán később beugrasz közéjük.
A fentebb írtak miatt a combat zone és a többi is mind pve. Csak akkor találkozhatsz ott más játékossal, ha OPEN módban játszol.
Sztori nem nagyon van. Ez full sandbox játék. Az elején van egy aránylag hosszú időszak, míg a különböző mérnökökkel találkozol. Ők a hajó fejlesztése miatt nagyon fontosak. Ezt a szakaszt fel lehet fogni egy hosszabb tutorialnak, mert végigvezet a játékban folytatható tevékenységeken, mint pl. kereskedelem, felfedezés, bányászat, harc, stb.
De felvehetsz sokféle küldetést, némelyik egész jó, és vannak persze unalmasak is.Annyit játszod, amennyit akarod. De azért pár száz órát úgy bele lehet tolni, hogy észre sem veszed. A farmolás két részből áll. Az egyik a pénz, ez ma már aránylag gyorsan szerezhető, a másik meg a különböző materialok, amelyeket a mérnököknél használhatsz el a hajóid fejlesztésére. Utóbbi kicsit lassabb, bár erre is vannak gyorsabb megoldások. De azért ne számíts arra, hogy reggel nekiülsz és estére megvan a legjobbb, feltuningolt hajód! Ez nem egy gyors játék.
A jték alapvetően könnyű, leszámítva a pvp-t, de abba addig nem is érdemes belekezdeni, míg fel nem tudod tuningolni a hajód a legjobbra. A pve harc tud nehéz lenni, amíg alap hajókkal mész, de ha fel vannak cuccolva rendesen, akkor igazából NPC nem nagyon tud már bántani téged. (Természetesen van néhány speciális eset., ahol ez nem igaz, de általában igen.) De ezt a részét látni kell, úgy érthetőbb, leírni nem annyira egyszerű. Mert mind függ attól is, hogy milyen hajóval mész. Harcban nem ugyanaz egy AspX meg egy Python.
-
wrongduke
aktív tag
Sziasztok!
Elkezdett érdekelni a játék, mert ahogy olvasom egyedül is egész jól játszható. Szeretnék kérdezni párat.
1 - Tényleg élvezhető, jó a játék ha nem használod a multi részét?
2 - Ahogy olvastam vannak ezek a combat zone-ok, ott van PvE vagy csak PvP. Van a játékban valamiféle PvE?
3 - Van benne valami történet ami valamennyire visz a galaxisban?
4 - Mennyire "munka utáni munka" a játék? Mennyit idő kb kifarmolni egy jobb gépet?
5 - A nehézsége skálázható vagy attól függ milyen küldetést veszek fel? Hívható be segítség, vagy társulhatók valakihez, hogy bevigyen a tutiba?Engem egy Freelancer szerű élmény érdekelne. Felfedezek, itt-ott küldetéseket csinálok a jobb cuccokért, valamint egy Tachyon vagy egy Freespace 2 szerű csatát is le lehet nyomni. Az Odessey hozta meg igazán a kedvem.
-
Snoke
tag
válasz
[HUN]NIMROD #48284 üzenetére
"Bought ship: Type-10 Defender"
Gondolom összedobott egy afk t10-et és 24/24-ben üzemeltette. -
[HUN]NIMROD
senior tag
Ez meg hogy lehetséges: a csóka 4 nap alatt lett Combat E IV-ről E V...
-
Dlite
tag
válasz
gusztafszon #48282 üzenetére
Ez már jó konfig a VR-hoz. Hasonlóban gondolkozom, a proci lesz ugye újabb kiadás talán. Köszi!
-
Dlite
tag
válasz
gusztafszon #48279 üzenetére
Milyen vasad van a VR-hoz? Én pont az Elite miatt veszek új gépet mert az I5-9500; RTX2060 sajnos nagyon karcsú volt hozzá. Lényegében körkörös stratégia lett belőle...egyet lépett a gép, egyet én
-
Submarine
senior tag
válasz
gusztafszon #48279 üzenetére
Sok sikert, és főleg türelmet! Vannak nyűgjei, nagyon makrancos.
A gombokat gyakorlatilag magadnak kell beállítani, legalábbis anno sok minden be sem volt állítva. Nekem vagy 2 hét volt mire "belaktam".
Aztán elkezdtem átprogramozni a billentyűzetet AHK-val, átvariáltam mindent, és megint meg kellett szokni. Utána már jó móka. -
gusztafszon
csendes tag
válasz
Submarine #48278 üzenetére
Köszi! A steamet mintha így is elindítaná (ezt a módszert ismert már).
Most megbízhatóan működik úgy tűnik joy-al, akkor is ha steamből indítom (VR miatt kell az is), VR-ban nem reagált, de rájöttem, hogy azért mert indítás után még 1-2 ablakot feldobál, és háttérbe kerül a játék, csak szemüvegen keresztül nem tűnik fel. Ha belekattintok az ablakba egérrel, onnantól jó.
Repültem is egy picit training-en, egyelőre nagy élmény, próbálom megtanulni a különböző gombok jelentését/helyezkedését. -
Submarine
senior tag
válasz
gusztafszon #48277 üzenetére
Üdv!
"Direkt indítást nem annyira értem" voilà:
ZS:\SteamLibrary\steamapps\common\Elite Dangerous\EDLaunch.exe
Ami még egy választóablak lesz.
Vagyis a sztím sem csinál semmi extrát, csak elindítja a játék exéjét, a játék telepítési könyvtárából. De nem árt steam-ből először frissíteni, és utána indítani. Biztos ami tuti.
Régebbi VGA driver vagy, hogy win10 vagy 11 esetleg még bezavarhat.
Mindenesetre Joy-t dugd rá boot előtt. -
gusztafszon
csendes tag
válasz
Sztyepadzso #48276 üzenetére
Köszönöm a segítséget!
Próbáltam minden portban. Windows felismeri.
Direkt indítást nem annyira értem, ha steamen van telepítve, akkor ha parancsikonról megy, akkor is steamen keresztül indítja szerintem (de nem igazán értek hozzá). Hosszabb távon pedig a VR miatt mindenképp úgy kéne hogy működjön Steamen keresztül is.
Steam controller settingseknél kikapcsolva minden ami lehet.Most egyszer sikerült is elindítani, teljes gépújraindítás után. Csak azért aggódom, mert nemtudom mi tette rendbe, remélem kitart és nem lesz vele több probléma...
-
Sztyepadzso
őstag
válasz
gusztafszon #48274 üzenetére
Még ennyi, redditen:
Ha Steamből indította az Úr, akkor nem vette az adást a játék, ellenben, ha direkt, akkor ment.
A Steamben azt kapcsold ki, akkor elvileg megy:
Is Steam's "Generic Gamepad Configuration Support" turned on by any chance?
Settings, Controller, General Controller Settings. -
duvi
nagyúr
válasz
gusztafszon #48274 üzenetére
Hátsó alaplapi usb slotba van dugva, vagy előlapiba? Utóbbival szokott gond lenni.
-
gusztafszon
csendes tag
válasz
Sztyepadzso #48273 üzenetére
Igen, most még próbálkozom vele, firmware frissítések, TARGET profil youtube videók alapján, steam beállítások, de semmi siker. Ki se húzom mostmár
-
Sztyepadzso
őstag
válasz
gusztafszon #48272 üzenetére
Azt nem szeretei, ha a áték indítása előtt nincs bedugva. Ba van?
-
gusztafszon
csendes tag
Sziasztok!
Gyors átfutás és keresés után nem találtam megoldást a következő problémámra, ha mégis volt ról aszó, akkor bocsi.
Letöltöttem az alapjátékot játékot Steam-en (VR-ban akarom játszani, de jelenleg először elindítanám 2d-ben), és a problémám, hogy a t16000m HOTAS-omat nem ismeri fel (Star Wars Squadrons-ban megy, tehát nem azzal van a baj). Elindítom a játékot, és csak egér+billentyűzet kombó működik, settings-ben sincsen listázva.
Volt már valakinek ilyen problémája vagy valami cikk/tutorial megtalálható valahol, amivel nem telik majd 3 estémbe mire kiszenvedem hogy elinduljon legalább 2d-ben?
Köszi! -
Sztyepadzso
őstag
válasz
[HUN]NIMROD #48270 üzenetére
Lehet, hogy az Odyra gondol.
-
Mortel
senior tag
Sziasztok!
Előre is elnézéseteket kérem, ha nagyon láma lennék, de nemrég kezdtem újra, több év kihagyás után a játékot.
A kérdésem annyi lenne, mivel láttam, hogy a szkennelés kicsit megváltozott, kibővült, erről valami tutorial, esetleg fellelhető? Sajnos nem vagyok perfect Angol...Köszönöm még egyszer:
M
-
Mortel
senior tag
3rd. personban mintha működne, valahogy...
-
wollnerd
aktív tag
válasz
Mortel #48265 üzenetére
Lehet hogy félreértjük, de nem lehet hogy a mentett állásodban most éppen kint vagy az hajódból?
Sajnos a játék Odyssey része nem támogatja a VR-t. Ott sík 2D-s sík képernyőre vált, 3D-ről, amint kiszállsz a hajóból. (Visszavált 3D-be amikor ismét beszállsz egy hajóba.)
A másik tippem, lecsekkolni a játékbeállítások display részét, azon belül a 3D szekciót, azt hiszem. -
Submarine
senior tag
válasz
Mortel #48263 üzenetére
Üdv!
Amennyiben Meta Quest 2-d van lefrissíted, felrakod a gépre a Oculus Setup-ot.
Aztán ha elindítod a Devices-nél párosítod őket.
Párosítod a desktop-al VR-ban "Launch", ha lemaradsz róla, a System/Quest Link/Launch Quest Link/Launch menüben éred el.
Ekkor beléptet egy "minden szürke, metlakival lerakott végtelen üres szobába", ahol bedob egy műszerfalat, ott jobb felé a képernyő ikonra kattintva megjeleníti a desktop-ot. Onnan VR-ban indítsd el a játékot VR módban.
Ha nem MQ2-d van írtam egy csomót feleslegesen.
Köszönöm a lehetőséget. -
Mortel
senior tag
Sziasztok!
Bocsánat a lámaságomért, de az Odessye-t, hogyan lehet VR_ban elindítani?
-
Sztyepadzso
őstag
válasz
[HUN]NIMROD #48261 üzenetére
Egyetlen egyszer sikerült annyit ugrálnom kis genetikus távolsággal bíró növények között, hogy 10%-ra lement az elem(talán 2 faj meg plusz egy minta még összesen). De az ilyen baromi ritka, legalábbis számomra.
Meg exobiora a Diam. Scoutot használom, ami talán a második legjobb(legkisebb) erre a célra, a mérete miatt max 100-150m a távolság egy sziklás vidéken a gombáktól, utána meg ugyis menni kell vagy fél km-t, oda, vissza(vagy 300m?, mindegy). Ha leszállás közben észreveszek egy másik, feltehetőleg jó mintát, akkor már eleve SRV-vel szállok ki, és elpattogok vele addig.
FPS-t meg nem tolok. -
[HUN]NIMROD
senior tag
válasz
Sztyepadzso #48260 üzenetére
A legnagyobb jóság 5-ös szintre fejleszteni az hogy a megnyíló 4 helyre lehet specializációkat rakni. Persze az alap értékek is növekednek. Az nekem is hiányzik, hogy a genetikus mintavevőt nem tudjuk mérnökölni, de a ruha extrái is sokat adnak hozzá ahhoz hogy minél tovább kint maradhassunk a terepen, és minél gyorsabban közlekedjünk. Nálam ez a futás, ugrás, plusz elemkapacitás, és csökkentett eszközfogyasztás. Ez főleg akkor kellett, amikor nem csak kiszálltam a hajóból és azonnal vissza mert pont rászálltam egy bacira, hanem ahol hegyvidéken kellett gombák után kajtatni.
De igazán érezhető előrelépés pont nem ennél, hanem a másik két ruhánál van, a gyűjtögetést és a harc hatékonyságát brutálisan meg lehet növelni a megfelelő extrákkal. -
Sztyepadzso
őstag
válasz
[HUN]NIMROD #48259 üzenetére
Amúgy -bár néztem a fandomon, mik vannak-mennyire ad hozzá a fejlesztett Artemis ruha? Mert jobban véd, meg talán hosszabban lehet vele jetpackelni, de nem láttam specifikus extrát, vagy csak én nem értek hozzá(ez esetben mik lennének azok?)
Mert ha tényleg nincs, akkor kihagyott ziccernek tartom, hogy pl a kis genetikus bizbasz nem tud messzebbre felvillantani, vagy nem tudsz egyszerre 2, vagy akár 3 mintát párhuzamosan tolni. Akkor talán látnám értelmét az egésznek. Mert pl a baci meg a stratum azok jellemzően ugyanazt szeretik, és 500m kell köztük. Na az segítség lenne.
Szívből utálom a hajó grindet, és véleményem szerint azért van a játékban, ilyen formában benttarva, mert nem akarnak a régiekkel kib@szni, ha ennyit szoptak vele. Ha a fejlesztők jó ötletnek tartanák, akkor nem lenne benne a Jameson cobra meg a HIP akármelyik rendszer a fullos C. Shardsokkal az összes raw mati csoportra.
Emiatt a ruhákkal való szopásba bele se kezdtem(még, de ha erre válaszolva meg tudtok győzni, akkor egyszer ránézek) -
[HUN]NIMROD
senior tag
HIP 20485 / Shinn Enterprise: 3-as szintű Karma AR-50 és Artemis ruha, mindegyik 2 üres fejlesztési lehetőséggel.
-
buke
tag
Sziasztok!
Az E-breach berakása (még a hajón, taxin) a hátizsákba változott. Először azt hittem én miattam nem megy bele a zsákba/ilyenkor még "0" ír ki a menü./
Mostmár csak akkor lehet berakni, ha ilyenkor a berakás után a PROHIBITED filtert valaki bepipálja és már leszállt az aktuális bázison. /látszik is a db száma a menüben, ami 1 vagy 2 lehet/
Ez különösen fontos akkor, ha valaki taxival megy (mint pl.én lustaságból) és mindent előre a taxiban kell elkészíteni.
Másik javítás a témában: végre újra fel lehet venni a talajra vagy padlóra kidobott E-breach-et. Ha valaki mégis vállalja a kockázatot veszélyesebb, jobban őrzött bázisokon, akkor scannelésnél lehet ideje kidobni és később az őr távoztával felvenni E-vel. Majd lemérem az időt amíg a talajon marad. -
gabranek
senior tag
Egyszer vettem egy rikító zöld festést a Corvettemre. Egy óra repülés után szedtem is le róla, mert a fekete háttér előtt iszonyú zavaró volt a szinte világító mintázat
Egyébként a Frontier meg ne hajófestéseket csináljon, hanem kontent kerüljön be végre ebbe a játékba, hogy érdemes legyen visszajönni. Mert az a szomorú, hogy ezeket a skineket is kiütöttem twitchen, de annyi időre sincs kedvem elindítani az ED-t, hogy megnézzem, hogyan mutatnak -
Peppo
őstag
A kedvenc festés nekem még mindig a full fekete. Az összes hajón jól néz ki, némelyiken meg, pl. Python kifejezetten k. jó.
-
válasz
[HUN]NIMROD #48253 üzenetére
Jó, írok..
Részemről nem szeretem a csiricsáré, vibráló színeket. Tudom, hogy semmi értelme szóló módban, de mégis inkább a sötét, rejtő mintázatok a kedvenceim. -
[HUN]NIMROD
senior tag
Csaxólok:
https://www.elitedangerous.com/news/halloween-2023-streamer-paintjob-rewards
(3 a magyar igazság, de most már valaki más is írjon valamit)
-
[HUN]NIMROD
senior tag
Ha érdekel valakit, most a HIP 21066 Bulgakov Hub állomáson van egy G3-as Dominator ruha csöndesített mozgással, és egy szintén G3-as Maverick megnövelt O2 kapacitással.
-
[HUN]NIMROD
senior tag
U17 óta amikor elvállalok egy thargoidvadász küldetést, nem a listához tér vissza mint eddig, hanem a küldetések főmenüjébe. Másfajta küldetéseknél is ezt csinálja? "Bug or feature"...
-
nTom
aktív tag
Opennek megvan a maga varázsa
Izgalmassá teszi a napot -
Snoke
tag
Ezért régebben még járt a ban, ha valaki felnyomott Frontiernél.
@Leslie33: Annyit tehetsz, hogy bányász és fegyvertelen hajóval nem mész openbe, másik lehetőség, hogy direkt engeded nulla gázzal, hogy kiszedjen, akkor hamarabb töltődik a meghajtó, rövidebb a cool down time és lehet el tudsz menekülni, de csakis másik rendszerbe ugorj, mert ha csak rendszeren belül, akkor utánad megy. Ez a játék így van megírva, ezek a lehetőségeid. -
buke
tag
válasz
Leslie33 #48247 üzenetére
Leslie33: Szia, egy trükk biztos van, de gyors robbanás ellen már nem jó, kipróbáltam. Szakítsd meg a net kapcsolatodat mielőtt felrobbantana a delikvens, majd egyből lépj is ki a játékból. Ilyenkor nem tudom ő mit lát ebből, de egy biztos, a játék állása elmentődik egy régebbi pár másodpercnyivel előbbre és innen indulsz újra. Ez működik, persze fárasztó mindent helyre tenni.
Nem ezt hívják combat lognak ? Én sosem játszom Openben ezek miatt a zaklatások miatt, de amikor tanultam a több accuntos kereskedést akkor használnom kellett a próbák miatt.
Közösségi vágyaimat inkább az FC-vel történő utasok szállításában élem ki,(szolóban persze) akkor is, ha ott is előfordul troll hajlamú delikvens és még el tudom képzelni, hogy ezek egy része magyar sajnos. -
Leslie33
tag
válasz
VikMorroHun #48242 üzenetére
Egyetértek. Azért is játszok open-ben, hogy találkozhassak más játékosokkal. Ráköszönünk egymásra, beszélünk kicsit, aztán megy mindenki tovább. Ettől lesz élő ez a játék és ezért is szeretem.
Bevonzottam ezt a ganker dolgot, mert tegnapelőtt kiszedett egy SC-ből és szó nélkül robbantott le az égről. Még jó, hogy előtte a rakomány értékesebb részét már elpasszoltam és így nem volt akkora a veszteség, plusz a hajó ára.
Lehet az ellen védekezni, hogy ne tudjon az ilyen kiszedni SC-ből? NPC nem tud, mert kimanőverezem. Van valami trükk, vagy fejlesztés, amivel védekezni tudok? A bányászhajómmal harcolni nem nagyon tudok. -
Dlite
tag
Sziasztok! Vettem egy Q2-es VR szemüveget, gondoltam kipróbálom az Elite-et VR-ban. A gépem I5-9500; RTX2060; 16 GB RAM. Ez magasabb, mint az ajánlott még is mikor kijövök a bázisról, diavetítés lesz az egész. Nálam van valami beállítási hiba, vagy erősebb gép kell? (Pl. Subnautica gyönyörűen fut csont nélkül...)
-
[HUN]NIMROD
senior tag
válasz
VikMorroHun #48242 üzenetére
Erre a Mobius PVE csoport a megoldás, én is benne vagyok és használom:
https://elitepve.com/page/joinPersze valamivel kisebb a forgalom mint openben, de a solonál (ahol ugyebár zéró) meg jelentősen nagyobb.
-
Djuree
félisten
válasz
Leslie33 #48235 üzenetére
ez mondjuk még a korrekt kalóz fajta. ez elviselhető.
én mostmár eve online-t tolok, ott sajnos kiszednek a picsába hajóval együtt, nem bajlódnak ilyenekkel, pedig simán adnék ezt azt inkább, ha meg kilő tulajdonképpen még a cucc nagyrésze is odalesz a robbanásban, vérdíj nincs rajtam így semmit nem ér, még haszna se nagyon lesz.
ezért is nyomom soloban és kerülöm a többi játékost mert engem a békésebb dolgok érdekelnek nem a pvp, arra se időm se kedvem kitanulni... -
Leslie33
tag
A Pythonom bányászatra van felszerelve, egyetlen egy kis 3-as burst laserem van önvédelemre a bányász helyen feltűnő NPC kalózok ellen. Ez itt nem lett volna elég és menekülni sem tudtam.
Ha leszkennel, akkor pontosan látja mi van a raktérbe. Kérhetett volna a sokkal értékesebb rakományból 20 tonnát. -
Leslie33
tag
Érdekes élményben volt részem két napja.
Megtámadott egy kalóz. Elkezdett kiszedni SC-ből és akkor látom, hogy ez egy valós játékos. Nem is sikerült kivédenem, kiszedett SC-ből. Próbáltam elmenekülni, mert durván 50 millió értékű, különféle bányászott cucc volt nálam, közöttük 40 tonna tritium. Át is futott az agyamon, hogy itt a vége, se rakomány se hajó, végem van. Valahogy leállította az FSD-met, el sem tudtam ugrani. Erre írja nekem, hogy dobjak ki 20 tonna tritiumot. Mondom mi van? Itt van 50 millió rakomány és csak 20 tonna tritium kell neki? Kidobtam, erre megköszönte és és további jó utat kívánt. Mikor elugrottam, akkor ráírtam, hogy ez mi volt. Erre írja, hogy ő kalóz és ha engem is érdekel ez az életmód, akkor szívesen segít. Akkor kicsit rosszul érintett a dolog és el is mondtam neki, hogy az ilyenek miatt játszanak sokan solo módban. Erre azt válaszolta, hogy ő nem ganker, hanem kalóz. És azt kell mondjam így utólag, hogy ez is hozzá tartozik a játékhoz, az "élő" játékhoz. Amúgy meg rosszabbul is járhattam volna. -
Djuree
félisten
elnézést a topikgazdától, de hátha maradhat. légyszi.
már nem tolom az elitet, konzolon nyomtam, maradt egy Thrustmaster T.Flight HOTAS 4-em amit eladnék, csak a helyet fogja nálam. hátha valakit érdekel, a játékhoz tökéletes.
árban megegyezünk. pc-hez is jó!
természetesen hibátlan, túl sokat nem használtam. -
VikMorroHun
őstag
Van kontrolleres irányítás PC-n.
-
42861
senior tag
Sziasztok. Gondolkodok rajta, hogy Xbox-ról átnyargalnék PC-re az Odyssey miatt. A konzolos fejlesztést ugye beszántották. PC-n van kontrolleres irányítás? Egy az egyben ugyanolyan mint konzolon? Az nekem teljesen megfelelő volt. Illetve a játék jelenlegi állapota milyen, mire elég egy RTX 3080 szerű kártya 1080p-ben? Youtube csak elég régi videókat dobál ki erről a kártya/felbontás kombóról.
-
[HUN]NIMROD
senior tag
Na ez már megint mi volt: a futó CG csupa ritka dolgot kért, pl csak bányászható ozmium, meg CMM kompozit, amit 20-40 tonnánként lehet csak felszíni városokból összeszedni. Tegnap meg valamikor délután/estefelé behozták a rezet is, amit százezerszám fillérekért tudunk vásárolni szinte mindenhol?!? Addig kínkeservesen, rengeteg időpazarlással vadásztam össze a cuccot, volt hogy egy "élelmes" FC-ről baromi drágán vettem egy szállítmányt amin 80 misit buktam is, most meg 730 tonnánként lapátolhatja bárki a rezet egy fordulóval...
Ja még az is volt, az elején amikor már majdnem tele volt a raktér, egy nagy G-s bolygón úgy odavertem, hogy 19% hullnál kellett nagyon óvatosan dokkolni, és sikerült is, de úgy hogy közben a maradékot is levette és pukk... Azért tudom hogy egyszerre volt sikeres dokk és a halál, mert ugyanott születtem újra, nem az előző dokkolási ponton.Ez meg egy érdekes helyzet: mi történik akkor, ha szerda este gyalogosan mentünk egy állomáson, ahol csütörtökön bejött a Thargoid alert állapot.
-
Leslie33
tag
válasz
[HUN]NIMROD #48228 üzenetére
Köszi NIMROD!
Látszik, még az elején vagyok a játéknak, több játékmódot is próbálgatok, de Ilyenekre még nem figyelek annyira oda. -
Leslie33
tag
válasz
[HUN]NIMROD #48225 üzenetére
Hogy miért itt csinálom? Mert a MEHET rendszerben a Schwann Dock űrbázison vertem tanyát (már nem is tudom miért) egy jó ideje és itt ezt a küldit többször beadja. Általában open play-ben játszom és sohasem látok más játékosokat.
Ha jól sejtem arra gondolsz, hogy menjek egy sokkal jobban belakott rendszerbe és ott több lehetőségem lenne.
Tudtok ilyet ajánlani, hol érdemes hosszabb távon letáborozni? -
[HUN]NIMROD
senior tag
válasz
Leslie33 #48224 üzenetére
Az nem derült ki, hogy miért pont itt csinálod? Merthogy az olyan helyeken ahol nagyobb a népesség, jobban el vannak terjedve és sok település van, mindig lehet célpontot találni.
Az is lehet hogy itt meg mindenhol ahol gyéren laknak, egy időben egyetlen településre koncentrálódik minden legenerált küldetés, ezért halott néha, mert kapott olyat is ami az újraindítás. -
Leslie33
tag
Tényleg hiba lehet. Tegnap megint beadta, elmentem, sehol egy lélek, power lekapcsolva. De legalább most elsőre össze tudtam szedni mindent. A végén megint jöttek a katonák, de köztük sem volt célszemély, csak a vérdíjakat szedtem össze.
NIMROD tanácsára megnéztem INARA-n is, de csak ezen az egyetlen bázison van ez a frakció. Nem voltak egyéb roncs helyek sem a bolygón.
Egyelőre nem foglalkozok tovább ezzel a küldetéssel.
-
BandiT85
aktív tag
Hosszabb idő után elővettem a játékot, kicsit kalózt irtani, de csomószor csinálja hogy a beam leaserekkel "akadozik" a lövés, (pedig van energia bőven), a két huge multi meg megy szépen... Valami moddolt fegyverrel lőnek rám, és annak a hatása?
-
buke
tag
válasz
Leslie33 #48219 üzenetére
Leslie33: ez egy hiba, mert ha azt mondja, hogy itt és itt vannak közben nincs ott a cél frakció, akkor mi más lenne.
Korábban ennek a végére jártam hol is lehetnek, ők ?
Az adott bolygó roncs helyein, (impact site stb.) abban az esetben, ha magasabb threat számú a feladat akkor jönnek a buckalakók és ezek között elvétve találni cél személyeket. Lassan,de ki lehet lőni az összeset, főleg, ha relogban gondolkozunk. A materiál miatt nem adtam vissza csak a feladatokat. Ezenkívül elvegyülve más bázisokon is lehetnek, de ilyet kevesebbszer találtam. Nem érdemes ezzel bajlódni.
-
Leslie33
tag
válasz
[HUN]NIMROD #48220 üzenetére
Köszi a választ! Ezt meg fogom nézni.
Úgy emlékszem, hogy miután felvettem a küldetést és megnyitottam a csillagtérképet, kékkel jelölte a rendszert, ahová mennem kell. Ott pedig csak ezt az egy telepet találtam.
Estére le fogom csekkkolni. -
[HUN]NIMROD
senior tag
válasz
Leslie33 #48219 üzenetére
A frakciót nevezi meg vagy a települést?
Mert ha csak a csoportot, akkor azokat más környező rendszerekben is meg lehet találni (https://inara.cz/elite/nearest/ kinyitni a további opciókat és legalul Minor faction present).
Amúgy meg lehet egyszerű hiba is. -
Leslie33
tag
Sziasztok!
Miért ad olyan küldetést, hogy iktassak ki 13 embert egy bizonyos frakció által kézben tartott bázison, ahol egy lélek sincs? Ez az egyetlen település a rendszerben, ahol a megadott csoport van. Többször is kilépte, beléptem, de csak nem volt ott senki. Elsőre a konténerek és a szekrények is tök üresek voltak, semmit nem találtam. Utána ki tudtam fosztani a cuccokat, mert megjelentek, de az tán újabb belépésnél megint üres volt minden. Úgy a hatodik belépés után egyszer csak megjelent két deszant hajó és jött vagy egy tucat katona, de ezekért is csak vérdíjat kaptam, nem számított bele a küldibe. -
Skacok, miért van az, hogy mostanában, ha ugrani akarok a carrierrrel nem 15 percről számol vissza, hanem 40-50 valahány percekről indul?
Sokallom.. -
Submarine
senior tag
Üdv!
Valóban található a játék telepítési könyvtárában egy irányítási sémák mappa:Meglátásom szerint, ezek csak előbeállítások. Személyes beállításokat nem tartalmaz (23.06.30-án ellenőriztettem a fájlokat, ezután a saját beállításaimat vissza kellett másolni. De ezek mind régebbiek még annál is).
-
nTom
aktív tag
nem csak a bindings könyvtárban jegyzi a beállítasokat, hanem valami controlscheme könyvtárban is
-
duvi
nagyúr
válasz
cintula187 #48212 üzenetére
👍
-
duvi
nagyúr
válasz
cintula187 #48210 üzenetére
Időközben megváltozott a játék file struktúrája. Már nem emlékszem pontosan, hogy mikor, de pár éve máshova kerültek át a játék config fileok. Más az elérési út és a bindings mechanika is. Sajnos nálam már nincs fent a játék, de a srácok biztos írnak egy aktuális elérési útvonalat. Frontier, Epic vagy steam klienset használsz? Csak az elérési utak miatt kérdezem.
-
cintula187
addikt
válasz
[HUN]NIMROD #48209 üzenetére
köszi a tippet. Full control jogom van. Vagy használom a customot vagy esetleg átnevezem.
-
[HUN]NIMROD
senior tag
válasz
cintula187 #48207 üzenetére
Talán fájlrendszer-jogosultságok. A régi mentett állományodra amivel felülírtad az aktuálisat, most csak olvasási joga van a felhasználódnak. Mondom: talán.
-
cintula187
addikt
válasz
cintula187 #48207 üzenetére
Úgy látom, hogy mentés után nem frissül a fájl módosítási dátuma itt.
C:\Users\x\AppData\Local\Frontier Developments\Elite Dangerous\Options\BindingsIlletve. t1600m a keybind neve amit használók / módosítok. ÉS újra megnyitva a control beállításokat a custom ben vannak a módosítások
-
cintula187
addikt
Sziasztok!
Évek után újra elővettem a gamet. Mentett keybindot használok.
Módosítottam benne a héten pár dolgot. Mi az oka annak, hogy minden indítás után elfelejti amit módosítok? -
Leslie33
tag
Parancsnokok!
A sok adattal, amiket letöltök a bázisokon, mit lehet kezdeni, azon kívül, hogy eladhatom? Cserélni esetleg valami másra, amire szükségem van? Mondjuk Manufacturing instructions-ra? Ebből jöhetne pár tucat. -
Peppo
őstag
válasz
[HUN]NIMROD #48202 üzenetére
Patchelés után velem is előfordult korábban. Nálam a Steam cseszett el valamit, képtelen volt megcsinálni rendesen a frissítést.
-
[HUN]NIMROD
senior tag
Én meg szopóágra kerültem, el sem indul a játék... Tegnap este simán lezártam mindent, nem volt semmi frissítés, változás, most meg a "Preparing Planet Generation System" végén kicrashel az asztalra
Töröltem cache-eket, validáltam a fájlokat, próbáltam Steamből is, letiltottam majd visszaengedélyeztem a lapozófájlt, frissítettem a VGA drivert, de semmi hatás. Másik játékok simán működnek. Valami csütörtöki elaszódás van?
-
Leslie33
tag
Hogy mindig tanul valamit az ember...
Settlement raid küldinél, amikor szedem le az embereket és egyszer csak egy hullát felfedez valaki, akkor elkezd fegyverrel a kezében, aktív pajzzsal rohangálni és jön felém. Eleinte úgy gondoltam vége a lopódzkodásnak, előkaptam én is a fegyvert és ment a tánc. Tegnap viszont valamiért meglepett egy ilyen security ott állt mellettem és fogta rám a fegyverét. Majd leszkennelt és szaladt tovább. Na így jöttem rá, hogy ilyenkor sincs vége a dalnak. Volt, hogy legalább 10 másodpercig fogta rám a fegyvert a katona és csak aztán szkennelt le, de akkor sem lőtt rám.
Sokaknak ez biztos megvolt, de azért írom le, hátha valakinek még segítség lehet.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban tilos az üzleti célú hirdetés!
RÉSZLETES, FOLYAMATOSAN
FRISSÜLŐ FAQ
AZ ÚJ JÁTÉKOSOKNAK
Ha szeretnél felkerülni a PH játékoslistára, küldj egy privát üzenetet duvinak, az alábbi formában:
PH név – játékbeli név - platform
- Bemutató Elite Dangerous: Beyond – Chapter 1
- Bemutató Elite Dangerous: Horizons bemutató (Xbox One)
- Teszt Elite: Dangerous teszt (Xbox One)
- Hír Jövő év elején jön az Elite: Dangerous - Odyssey
- Hír Megjelenési dátumot kapott az Elite: Dangerous 2.4 The Return
- Hír Megjelenési dátumot kapott az Elite: Dangerous PS4-es kiadása
- Hír PlayStation 4-re is megjelenik az Elite: Dangerous
- Hír GC 2016 - Komoly bővítést kap az Elite Dangerous (PC, XO)
- Hír Elite: Dangerous - Steamre költözhet az, aki a fejlesztőktől vette meg a játékot
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Path of Exile (ARPG)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- ASUS notebook topic
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Acer notebook topic
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Építő/felújító topik
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Akció! Gigabyte Vision Z590 D Wi-Fi Alaplap! LGA 1200!
- Garmin Vivoactive 5 Okosóra, Bontatlan, Új, 0 Perces, Krémarany, 1 Év Garancia
- Garmin Vivoactive 5 Okosóra, Bontatlan, Új, 0 Perces, Fekete, 1 Év Garancia
- Akció! Hordozható GAMER Monitor! MSI MAG162V ! 15.6 1920x1080 FULLHD! Bolti ár fele!
- Garmin Vivoactive 5 Okosóra, Bontatlan, Új, 0 Perces, Kék, 1 Év Garancia
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 1st - i7-6G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD I HDMI I W10 I CAM I Garancia!
- Lenovo Thinkpad L14 Gen 4 -14"FHD IPS - i5-1335U - 8GB - 256GB - Win11 - 2 év garancia - MAGYAR
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2650v3 (20 mag / 40 szál, 2.3/3.0GHz), 32GB RAM, 55992Ft+ÁFA
- Új és újszerű 15"-16" Gamer, irodai, üzleti, készülékek nagyon kedvező alkalmi áron Garanciával!