Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sándor -P20-

    senior tag

    Hi all.
    Én is beléptem ebbe a csapatba.
    A héten hozzám vágtak egy bizonytalanul működő 4G -t.
    Miután rákerestem, hogy mi is van benne, arra gondoltam hogy pont jó lenne egy NAS lelkének...
    Szal atomjaira szedtem, és azt hiszem meg is találtam mi volt a baja.
    A hűtőlemez rögzítéséből kihagytak jópár csavart, hogy azokkal pótolják a burkolati csavarokat.
    Szal a hűtőlemez némi paszta felkenése után visszakerült a kellő mennyiségű csavarral, majd a burkolatba is raktam jópár oda passzoló csavart. Egyenlőre úgy tűnik eredményes voltam. A tesz közben nemvolt fagyás, stabilan indul, STB...

    Ma a rajta levő Win lecseréltem OMV (OpenMediaVault) -re.
    Innen: [link] leszedtem a "openmediavault_3.0.36-i386.iso" -t, amit rufussal feltoltam egy pendrive-ra, majd telepít...
    Simán első "rúgásra" összeállt minden. a kicsikét gyönyörűen elérem a hálózatról, ránézésre szépen teszi a dolgát.

    Egy kérdésem lenne.
    Van valakinek ötlete, hogyan lehetne egy esetleges hálózatkimaradás után automatikusan elindítani a kicsikét ha visszajön a hálózat?
    Nem sok kedvem van akkumulátoros alátámasztással, vagy szünetmentessel bajlódni...

    Mod:
    Ja az akkuja halott a kicsinek. Lehet hogy érdemes lenne megpróbálni azt feltámasztani?
    Vajon meddig bírja hálózat nélkül egy 2 terás külső HDD-vel a nyakában?

    [ Szerkesztve ]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

Új hozzászólás Aktív témák