Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Watercolour

    aktív tag

    válasz Csaba No. 1 #61320 üzenetére

    "Na meg még a jelszót sem lehet megváltoztatni?"
    Milyen jelszót? Tudtommal mind a PPPoE jelszó, mind pedig az adminjelszó és wifijelszó is megváltoztatható, amennyiben router módban használod az ONT-t.

    "Egyébként is szemfényvesztésnek tartom az ftth dolgot."
    Az, hogy te minek tartod, az teljesen mindegy, hiszen nincs igazad.

    "Az fttb meg 10-15 m CAT 5E kábel tökéletesen megoldotta az ezres netet is."
    Nem. FTTB esetén egy ONT gigabites portján osztozott kitudjahány előfizető egy switchen.

    "Most meg kapsz a nyakadba egy rakás kínai ZTE cuccot, kéretlenül."
    Része a szolgáltatásnak. Ez olyan, mintha beköttetnéd az áramot a házadba, majd hisztiznél, hogy a villanyóra ronda a falon, neked kéretlenül teszik oda.

    "Eddig elég volt a kábel végére 1 darab jó router, és kész. Vagy még az sem, ha a LAN elég volt."
    Régen elég volt az 56k-s modem is. (Az, hogy régen neked szubjektíven mi volt elég, az teljesen irreleváns.)

    "Sztem ez csak reklámfogás, hogy a Digi el tudja mondani / reklám! /, h lakáson belülre viszi az optikát."
    A kulcsszó a szerintem. Nincs igazad.

    "De legalább adna egy darab normális ONT-t / egy adapter/, és abból jön mind a három."
    Az ONT bridge módba kapcsolva egy teljesen buta, transzparens eszköz. Mi vele a probléma? Vagy a 3 adapter a probléma és villanyszámlád?

    "Még routert is megspórolhatná, mert sztem sokan nem kérnének a ZTE-ből."
    A szolgáltatás átadási pontja az ONT, mely a szolgáltató tulajdona és felelőssége. Az, hogy kontrollálni akarja az eszközparkját és homogénen tartani, egyszerűsíti a hibaelhárítást, bekötést, és sok minden mást. Minden szolgáltató ezt csinálja.

    "A Telekom kábelon, ami be van már húzva, jön a Flip, 3700-ért."
    Nyilván a te döntésed, hogy a flipet és a gigabites FTTH-t ekvivalens szolgáltatásnak tekinted. A legtöbben nem.

Új hozzászólás Aktív témák