Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
csaba1029
csendes tag
Igen, erre a "meghülyülésre" gondoltam én is és el is fogadom. Habár 1-2 éve használom már, de eddig ilyet nem tapasztalta, csak az utóbbi hetekben. Front érzékeny lenne?!

Viszont egy másik kérdés, ami most jutott eszembe:
Még régebben futottam bele abba, hogy kiadvány kész, szöveg ctrl+Q, aztán ps levilágításra és rippeléskor... véletlenszerűen az "o" vagy a "p" hasa teli. Van egy sejtésem, hogy miért lehet, de igazából kielégítő választ még erre nem kaptam. Remélem itt megvilágosodok!
-
csaba1029
csendes tag
Nah, ja! A4 méret esetén!
A szitu a következő volt:
Névjegy méret, amit A4 papírra szándékoztam kinyomni. Ugye, élből középre rakja be ... Fő a takaréskosság!
Gondoltam feljebb húzom (nyomtatási képben) és érdekes módon a névjegy méreten kívüli dolgok egyszer csak képzeletbeli dolgokká váltak. Utána visszaléptem és a cuccot félig lehúztam a névjegy méretről, utána megint nyomtatási kép és a látvány ... Ahol a vágásnak kellene lenni, ott le is vágta a kieső részeket. Na, erre varjunk gombot! 
Mielőtt ezt megírtam kipróbáltam mégegyszer (nehogy teljesen hülyévé váljak) és most meg nyomtatási képben jó volt. X akta?!
-
csaba1029
csendes tag
Közben megoldottam. A panelen "hieroglifákkal" kezdte a fontok nevét, ezért nem ismerte fel. Behelyettesítve az enyémmel szinte ua. lett.
Láttam már a corelkének néhány idegesítő hülyeségét, de amit most művelt az már lenyűgözött. Mostanában azzal próbál az agyambra menni, hogy a lap szélein kívűl lévő objektumokat egyszerűen nem hajlandó exportálni. Nyomtatásnál is csak a lapon belüli részeket nyomja ki. Feltételezem az új telepítés sok mindent megoldana, de hátha találkozott már ezzel valaki.
-
beniman
csendes tag
Úgy látom, kezdünk átmenni Corel-csesztetős fórumba, na, akkor én leszek az ördög ügyvédje:
Miért baj az, ha a Corel nem nyitja meg azokat a fájlokat, amiket más program se tud?
És még valami, a baromi sok hibája és bénasága mellet a corelt nem véletlenül használjuk, hanem azért, mert sokoldalú. (Talán a legnagyobb hibája, hogy túlságosan is az.)
Egyébként valaki importált már be mondjuk illustratorba corelből készült pdf-et, úgy hogy nem voltak meg a fontok? -
beniman
csendes tag
Régen én is a klónozást csináltam de sokkal egyszerűbb és tisztább megoldás (főleg hosszabb távon, későbi megrendelések, stb.) a méretre állított papír (pl.50x90 mm) és printeléskor megadni az oszlopok és sorok számát. Főleg, mert a vágójelekkel nem kell szarakodni, kifutónál is tök profin felrakja. Ha meg sok fajta a névjegy, akkor még jobban könnyíti a dolgot.
-
Dexter68
addikt
Én úgy termeltem még a 7-essel és a 9-essel utoljára, hogy Alt-F7-ttel állítottam pont egy névjegynyivel a pozíciót és copyzva raktam odébb. Aztán Ctrl-D-vel ismételgettem az odébbrakást.
Mert anno pl. nem tudott olyat a printeléskor-klónozásnál, hogy vágójeleket is pakolgasson, így azt is nekem kellett gyalog. Persze csak egyszer kellett megcsinálni a vágójeles megoldást, utána csak abból a fájlból lenyúlva lehetett melózni vele. De azóta leszoktam corelkéről (és teljes az életem
). -
#72042496
törölt tag
Köszönöm Mester, igazán gyors volt!

A válasz e-mailben elég szerencsétlenül fogalmaztam. (Késő van már...) Tehát a plexi vastagsága 12 mm, s ezt a feliratot szeretném belegravíroztatni, a lehető legszebben (lézerrel), lehetőség szerint gömbölyded betűkkel. Ezt elvállalod-e, s ha igen, mennyiért?

A plexit méretre vágva jövő héten oda is tudnám adni.

-
Dexter68
addikt
Jól értem? Megnyitod az egyik gépen azt a fájlt, amit a másikon csináltál és átszínezi az objektumokat?
Mert az még kisebb probléma, hogy monitoron eltérés van, mert az szinte természetes, de – gondolom – ugyanarra a nyomtatóra küldve ugyanazt az eredményt kéne kapd.
Lehet, hogy ki kéne kapcsolni a color managementet mindkét gépen. Ebben a témakörben Corelke sosem volt a toppon. Én ezért nem használom már munkára. -
Na akkor azt találtam meg én is, csak nálam próbapad van és beállítások magyarul.
Ha akarsz vele sebességproblémát, akkor csinálj mondjuk egy névjegyet, amin van néhány bonyolult objektum (clipart kép pl.), pár lens és más effektel, szereld fel A3+ -ra 30db-ot, majd küldd el nyomtatóra. Aztán menj el nyugodtan ebédelni
-
Természetesen a az ojjektum teljesen a lapon van (bár igazából tökmindegy, attól még nem kellene álló lapot nyomtatnia a fekvő helyett...), és a papírméret is egyezik. Corel 12-vel ki lett már nyomva pár százezer oldal, úgyhogy a beállításokkal tuti nincs gond, csak és kizárólag az X3-mal. Corel9, Corel12, Indesign, Photoshop, Acrobat, Office stb. progikból tökéletes minden.
-
jasszer
őstag
Persze, érthető. Nyilván nem az anyagát kell megfizetni és nincs is konkurencia feltehetően. Nekem csak közelítőleg lenne szükségem az árnyalatokra, ugyanis a skála alapján kevernek festékanyagot, az meg messze van a tökéletes színhűségtől. Valszeg elmegyek a volt munkahelyemre, bekalibrálom a gépet pöccre és nyomtatok egyet. A semminél még az is jobb.
-
Dexter68
addikt
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Acer TravelMate P214 i3-1115G4 16GB 512GB 14" FHD 1év garancia
- Xiaomi Redmi Note 13 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Egyedi ékszerdobozka
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3172, 100% Akksi
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3918, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

).









