H​irde​t​és​

2018. január 23., kedd

(#2751) Ratpack válasza Met (#2750) üzenetére

Ratpack
(újonc)

köszi az infót akkor ez bonyolultabb lesz a gépen csak corel van (munkahelyi gép)
Esetleg van valami videó hogyan lehetne akkor ezt ps-be vagy hogy akkor pontosan mi a neve ennek a technikának? Elvileg a kép amit küldtem az corelbe keszült azt mondták, de akkor lehet használtak hozzá még valamit.

(#2752) Met válasza Ratpack (#2751) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

PS topicban kérdezd meg milyen tutorialt keress hozzá.
Corel szerintem alkalmatlan ilyenekre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2753) zeusz55

zeusz55
(senior tag)

Sziasztok! Kerdeznem hogy 12ben tudok e olyat csinalni hogy az adott egyszeru elemeket a kepen bemeretezze? Ugyertem rakjon melle nyilat vagy barmit h mi hany mm mint pl egy muszaki rajzon. Lehet ilyet automatikaban? Koszi

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#2754) Met válasza zeusz55 (#2753) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Automatán nem tudja de a Parallel dimension toll-al tudsz méretezni, csak kapcsold be a snap to object-et.

(#2755) zeusz55

zeusz55
(senior tag)

Köszi, még egy.. pedig ezt régen tudtam, hogy a hátterem ne fehér legyen hanem rácsod vagy bármilyen ahol látom a fehér szint ha rajzolok, mint pl psbe mikor nincs réteg.

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#2756) Met válasza zeusz55 (#2755) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Azt hiszem az valami grid, nem tudom nem használom.
Nem is szeretem, szoktam szídni annak az anyukáját is aki úgy küld tovább grafikát hogy ilyen sz@rokat benne hagy.

(#2757) zeusz55

zeusz55
(senior tag)

Hát azzal nem leveszem a hátteret? Hozzáadom? :D Vagy hogy tudom ezt a legegyszerűbben? Mert fehér matricát készítek csakígy nem látom hol csúszok el vele.

(#2758) Met válasza zeusz55 (#2757) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Corelben nincs olyan transparent vászon mint PS-ben.
Nem nagyon érte mit szeretnél de.

- megrajzolod a matrica méretű objektumot és adsz neki kitöltő vagy körvonal színt hogy lásd meddig mehetsz a grafikával

- eleve az oldalt matrica méretűre állítod be és annak alapból van egy látható kontúrja

- vagy az oldalnak adsz egy alapszínt, Options-Document-Background

(#2759) zeusz55

zeusz55
(senior tag)

Megvan köszi a grid az... ideiglenesen jo lesz :R :R

(#2760) zetecR

zetecR
(PH! addikt)

Sziasztok,

2 hete újra raktam a gépemet, friss a Corel is. Azóta a tizedesvessző helyett pontot fogad el és megőrülök tőle, nem tudok a numerikus billentyűzeten értéket megadni...

Viszont sehol sem látom, hogy hol lehet ezt változtatni. :F

What are the bumps around a girl's nipples? Braille for "SUCK ME"

(#2761) zzolika válasza zetecR (#2760) üzenetére

zzolika
(fanatikus tag)

A windows vezérlõpultban, a területi és nyelvi beállításokban.

(#2762) zetecR válasza zzolika (#2761) üzenetére

zetecR
(PH! addikt)

Ugyan angol nyelvű Win 10, de a Settings -> Region&language menűpont alatt Country or region Hungary-ra van állítva. :F

(#2763) zzolika válasza zetecR (#2762) üzenetére

zzolika
(fanatikus tag)

A további beállításokban (az angolban nem tudom mi a neve) tudod a tizedesjegyet pont/vesszõ között állítani. Legalábbis még win7-nél lehetett.
Vagy használsz angol billentyûzetkiosztást (én azt szoktam corelben).
A gondot az okozza, hogy a magyar billentyûzetnél a numpadon vesszô lesz, nem pont, a corel meg pontot vár a tizedesjegyhez.
Nekem pont a fordítottja volt a bajom, amikor magyar winre álltam át angol helyett :) Megszoktam hogy pontot írok, de neki vesszõ kellett volna, az angol billentyûzetkiosztásnál meg nem az volt.

[ Szerkesztve ]

(#2764) zeusz55

zeusz55
(senior tag)

Engem is zavart, működik! Köszi!

(#2765) zeusz55

zeusz55
(senior tag)

Sziasztok! Hogyan tudom a nyilat ráhajlítani a körre!? Magyarul hogy körbe vagy ívbe vegye azt!? Köszi!

(#2766) zzolika válasza zeusz55 (#2765) üzenetére

zzolika
(fanatikus tag)

Vonalból rajzolod meg a nyilat.
Adsz neki vastagságot, meghajlítod.
Utána átkonvertálhatod objektummá, annak adhatsz kitöltést, körvonalat, de hajlítgatni már nem fogod tudni.

B verzió: Envelope-al

(#2767) zeusz55 válasza zzolika (#2766) üzenetére

zeusz55
(senior tag)

Köszi, a B verziót próbálnám, de még olyat nem kezeltem és totál szétesik.. az hogy müködik?

(#2768) zzolika válasza zeusz55 (#2767) üzenetére

zzolika
(fanatikus tag)

Húzogatod a pontokat hogy merre hajoljon. Van hogy nem arra kanyarodik ahogy szeretnéd, bele kell jönni. A végén a nyíl hegye lehet torzulni fog.

(#2769) zeusz55 válasza zzolika (#2768) üzenetére

zeusz55
(senior tag)

Köszi!!
:R

(#2770) civicfan

civicfan
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Volna egy olyan kérdésem, hogy a Corel 11 vagy x4 vagy x6-hoz sötétebbre lehet állítani a képernyőt, pl mint az autocadnél fekete! Mert nagyon zavaró a fehér képernyő hosszú távon!

(#2771) zeusz55

zeusz55
(senior tag)

Sziasztok! Mostanában olyat csinál a corelom ha nyitva van egy fájl, egy másikat nem tudok megnyitni... egyszerűen nem csinál semmit, ha corelon belül bezárom a fájlt, akkor sem, sőt, a fájl mappájának a nevét sem engedi módosítani, mintha rendesen nyitva lenne a fájl.. Ezt be lehet valahol állítani vagy meghülyült!? Köszi!

(#2772) zeusz55

zeusz55
(senior tag)

Plusz még egy lenne, ha van egy alakzatom amiben van X pont, akkor régen az működött ha nyomtam egy - -t akkor csökkentette a pontok számát, de most nem működik... de a + -al tudom növelni... ezt hol tudom állítani!? C 12

(#2773) zeusz55 válasza civicfan (#2770) üzenetére

zeusz55
(senior tag)

(#2774) zetecR válasza zeusz55 (#2773) üzenetére

zetecR
(PH! addikt)

Jaja, de szerintem ez csak X7-től van.
Korábbra nem emlékszem.

Mire használod a csomópontok számát növelését? :)

(#2775) zzolika válasza zetecR (#2774) üzenetére

zzolika
(fanatikus tag)

Én pl arra, amikor két pont közé pont félútra kell beszúrni egy újat.
Pl ha szabályos háromszöget akarok csinálni egy négyzetből, akkor a két szélső pont közé beszúr egy újat, a két szélsőt kitörlöm, kész is van.
De ez csak szemléltetés volt. A gyakorlati haszna pl amikor egy tükörszimmetrikus objektumot akarok újrarajzolni (vagy a traceltet kijavítani), és így csak a felét kell megcsinálni, a beszúrt pontnál ketté tudom vágni pont a felénél, aztán áttükrözöm a másik oldalra.
Vagy ha szabályos cikkcakkos/hullámos vonalat akarsz rajzolni: csinálsz egy egyenest, beszúrsz pár pluszpontot, eltolod, smootolod.

(#2776) zeusz55 válasza zzolika (#2775) üzenetére

zeusz55
(senior tag)

Na igen... de hogy minuszolom? Pl van egy tracelt kep 45000 kepponttal es ha mukodne ugy mint a +al a duplazas valami minusszal akkor legalabb a felere lemehetnek... a node-oknal az a csuszka nalam nem mukodik... vagy trace-elt kepeknel ez nem jatszik?

(#2777) zzolika válasza zeusz55 (#2776) üzenetére

zzolika
(fanatikus tag)

Nekem működik X8-asban a csúszka, és az reduce nodes gomb is. Régen X4-ben is ment, akkor azt hiszem auto reduce volt a neve.
- gomb nálam nem jó, törli az egész objektumot.
Hogy nem működik? Nem lesz semmi változás vagy meg sem tudod nyomni? Kijelölted a pontokat?
Mindegynek kéne lenni milyen objektum. Görbévé tudod konvertálni vagy már az?

(#2778) civicfan válasza zeusz55 (#2773) üzenetére

civicfan
(kvázi-tag)

Igen, erre gondoltam, csak ez x8-as!

(#2779) zeusz55 válasza zzolika (#2777) üzenetére

zeusz55
(senior tag)

Megvolt minden... de ez corel 12... megnezek egy x4et mert ez mar oskovulet.

(#2780) zeusz55

zeusz55
(senior tag)

Fent az X4 hol tudok nyelvet állítani!? :D Mert magyar de elvileg van angol is telepítve!

(#2781) Mikso

Mikso
(kvázi-tag)

Sziasztok!

SOS segítségre lenne szükségem!

Van egy dokumentum amit megformáztam, minden szuper...viszont...

Spirálozva lesz..

A4-es méret, hosszában elfelezve, azon belül is formázva hogy hol mekkora a nyomtatható méret...
Tehát egy lapon lenne 2 oldal, és a lapnak a másik oldalára 2 oldal kellene szintén de úgy hogy a másik oldalon a tematika szerint következő oldal következzen...

Erre valaki tud esetleg valami megoldást??

Mert ha úgy nyomtatom ahogy van, akkor a spirálozásra szánt részen lesz szöveg a másik oldalán a lapnak és úgy meg... értitek :D

Válaszokat előre is köszönöm!

Gergő

Ipad Mini 2|| Iphone 6S || asszony || ROG G551VW

(#2782) zzolika válasza Mikso (#2781) üzenetére

zzolika
(fanatikus tag)

A páratlan oldalaknál bal oldalt hagysz nagyobb margót (ez lesz az eleje), a párosoknál jobb oldalt (ez lesz a háta).

Vagy a kilövéssel van gondod?
A print preview-ban átállítod két oldalasra, aztán az eleje 1-3, a háta 4-2, a többi oldalt ugyanígy fogja magától felrakni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.