- Melyik tápegységet vegyem?
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Apple MacBook
- Gaming notebook topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Léghűtés topik
-
PROHARDVER!
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
FecoGee
Topikgazda
Sziasztok!
Itt vagyok még én is, csak mostanában többségében csak read-only user vagyok a topicban.
Először is BGP: mi is használjuk. Sok helyen használják enterprise-n belül is routing domain szeparációra. Nekem a vizsgán is sok BGP-s kérdésem volt. EIGRP is van nálunk, de csak néhány external site-n, 1-1 router között. OSPF a király.
A munkában javarészt én switchport access vlan X parancsokat adok ki, eszközöket helyezek ki, és hasonlókat végzek. 1-1 datacenteres meló, ami meg már sablon alapján megy, nem kell újra feltalálni a spanyol viaszt. Vagy épp jönnek az emberek, ez meg az kellene, de most azonnal. Gondolom ismeritek ezt. Viszont ezekből olyan mennyiséget tolunk egy nap, hogy ki is égek meló végére. Utána kellene nekiállni tanulni, vagy esetleg ha nap közben van 1-1 szabad óra, de az nem hatékony, mert vagy csörög a telefon, vagy épp 100-an dumálnak az ember körül, és nem lehet koncentrálni. Úgyhogy hazamegyek, pisszentek egy (vagy több) Heineken-t/Stella Artois-t és játszok az XBOX-on mondjuk egy Call of Duty MW2-t, szóval építem a karriert (eléggé rákaptam most az XBOX-ra, pedig sosem szerettem még PC-n sem játszani).
Szóval ott a CCIE, amit múltkor elkezdtem - ismét -, aztán rájöttem, hogy NAGYJÁBÓL értem a technológiát. Használom, értem 90%-ban. De mikor igazán mélyre ások (mondjuk egy MST több régiós Spanning Tree rész), akkor nem értem. Vagy ha megértem, akkor elfelejtem. Mert nem használom. Van MSTP-nk, de 1 régió van. Ahogy szerintem szinte mindenhol, mert a disztribúciós rétegben illik lenni a L2/L3 határnak. Szóval deep dive, és ott már olyan kérdések merülnek fel, amelyeket neten is nehezen találok meg. És tudom, hogy kilaborozom/kigoogle-zom/stb. és megértem, de 1 hónap múlva már nem fogom tudni, mert nem használom. De ha még ezen felül is emelkednék, akkor jön be egy újabb faktor: a képességek. Dolgoztam már CCIE-kkal (és nem CCIE-kkal, de óriási szakmai múlttal), és hihetetlen, amikor látod hibát elhárítani. Durva nézni, ahogy a tapasztalatát vegyíti a hihetetlen mély elméleti ismereteivel. Szinte azonnal leszűkíti olyan területre a hibát (mondjuk VTP), ahol én 1-2 óra után keresném (volt egy ilyen gondunk, a VTP Pruning megdöglött, és kiprunolt olyan vlan-t is ami használva van - bár a show parancs kimenete mást mutatott. no vtp pruning, vtp pruning, és láss csodát, ment). És ha valakiben ez így készség szinten nincs meg ("nem folyik a vérében"), akkor a CCIE nem lehetetlen, csak SZINTE lehetetlen. Szerintem. Hiába tanulod meg az elméletet, még ha 100%-ban (sosem lehet, de legyen 99%) érted a technológiát, ez kevés. 32 routeres, 2 órás troubleshooting topológiánál ott kell lenni fejben, és készségekben. Belőlem szerintem ez hiányzik. Be kell látni az embernek a korlátait. Persze mennek ezek a dumák hogy a lehetetlen nem létezik, persze ez igaz, de szerintem nem mindenki lesz CCIE. Arra születni kell. Aki erre születik is 1500 órát beletol legalább, aztán 3. alkalommal átmegy. Aki nem, valószínűleg soha. Szóval én ezen gondolkoztam, hogy mi legyen. Nem érdekel a Security, mint titeket, se a Wireless. Viszont van egy jó vonal, amely meglévő R/S képességeimet fejlesztené más irányban: a Design. CCDA, CCDP. A CCDA 1 vizsga, a CCDP 3 (viszont CCNP-ből megvan a ROUTE, SWITCH), tehát marad 1 vizsga, az ARCH. Elkezdtem olvasni a könyvet, és hasznosnak találom. Szóval lehet, hogy én most ezt a vonalat kezdem el. 2 éve kezdtem Cisco-zni, lehet, hogy korai még a CCIE. Nem blueprint szerint fejlődni, és mikor már évek tapasztala lesz mögöttem, lehet, hogy a CCIE kérdés ismét aktuális lesz. Vagyis nem hagyom abba, mert érdekel, de nem érzem kényszernek azt, hogy na most el kell menni laborra. Szóval valószínűleg nyomom az INE-t ha éppen úgy van, mellette meg design. De majd kiderül, mostanában eléggé a kiégés szindrómában vagyokJa: IPv6-t azóta sem konfigoltam ám
Új hozzászólás Aktív témák
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
- Melyik tápegységet vegyem?
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Építő/felújító topik
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Linux felhasználók OFF topikja
- Ez össze van rakva - Segway Ninebot F3 Pro
- Okos Otthon / Smart Home
- További aktív témák...
- Dell Precision 7670 FHD+ i9-12950HX 16C / 64G D5 / 1T G4 / Quadro RTX A4500 16GB / HU vb Pro tervező
- LG OLED55G42LW LG Gyári garancia 3 év
- HP EliteBook 840G6 ! AKCIÓ!!! a készlet erejéig!
- Kobo Aura Edition 2 (N236) 6" háttérvilágításos kijelzővel, 4 GB-os tárhellyel - jó állapotban
- HP ProBook 430 G8, 13,3" FHD IPS, I5-1135GU CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, WIN 11, 27% áfás számla, 1 év
- 134 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX8H) - Intel Core i9-13900HX, RTX 4090
- Motorola G72 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 45GS95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Készpénzes számítógép PC félkonfig alkatrész hardver felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest