- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Melyik tápegységet vegyem?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Philips LCD és LED TV-k
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Projektor topic
- CPU léghűtés kibeszélő
-
PROHARDVER!
ASUSTO NAS összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
imis
senior tag
volna egy kérdésem:
vettem egy samsung tv-t (Tizen rendszer), nem tudom a NAS-t beállítani rajta, hogy filmet tudjak nézni a nasról. Régi samuval és lg-vel nem volt ilyen gondom.
(NAS lehetőség van a források között,de beállítási lehetőség nincs) -
poli27
veterán
az ezconnectes elérés nem megy kb 1-2 hónapja nekem, másnak működik?
-
Gawamatsu
Topikgazda
Én azt vettem észre, hogy a kamerák 0 méretű fájlokat rögzítettek.
Tuti az ADM frissítés baszta el, mert semmi más nem változott.Nem is bírtam rávenni, hogy rendesen rögzítsen.
Eddig SFTP share-be ment, adtam neki egy újra próbát. Semmi.
mondom akkor legyen sima FTP (a különbséget nem vágom, mind1 is).
Akkor sem ment.
Majd elkezdtem bekapcsolgatni az alapon felül funkciókat SSL/TLS - semmi, majd FXP ami nem tudom mi, de kezdett méret lenni és azóta is van. -
Gawamatsu
Topikgazda
-
ugyes
senior tag
válasz
meszipeti #2136 üzenetére
Pl. kikapcsolod az sftp szolgáltatást. Vagy más portra helyezed.
Az összes ip címet külön felveszed a tiltottak közé, beleértve az egész tartományt.
Nálam tavasszal volt ilyen hullám.
Az ssh-t is tiltsd le.
Lépj be pc-n az ADM-be és nézd meg a logok között, hogy milyen felhasználóval próbálkoznak. Az admin felhasználót tiltsd le, de előtte csinálj egy másikat admin jogokkal. Az admin nevében futó programokat is tedd át az újra, még a tiltás előtt. -
rjy08
tag
Synology NAS drive client-nél van egy olyan opció, hogy a helyileg törölt fájlok újra letöltésre kerülnek a NAS-ról. Igaz, ez elvileg arra értendő, ha a szinkronizálási feladatot újra csatlakoztatják, azonban volt már ugyanez a jelenség egyik kollégánál. Nála segített a beállítás átpöccintése a másik opcióra. Nincs ilyen beállítás az Asustor klienseknél?
-
donat_sz
senior tag
válasz
serenity133 #2131 üzenetére
tudom, nem közvetlen megoldás a problémára, de arra gondoltál, hogy a nas-ról mappelj fel mindkét gépen az adott mappát/meghajtót? így mindkettővel oda dolgoznál direktben és nem lenne szinkronizációs kérdés. ezt ha nem otthonról dolgozol egy vpn segítségével könnyen meg is oldhatod, hogy úgy lássa mindig otthon vagy.
én ez-sync helyett ezt a megoldást használom. -
ugyes
senior tag
válasz
serenity133 #2131 üzenetére
Ez a jelenség a DataSync-nél is az kb. utóbbi 1 hónapban. Itt egyirányú a kapcsolat a felhőből a NAS felé, de a felhőből törölteket megpróbálja visszatenni.
Szerintem volt egy ADM frissítés, ahol ez elmászott. Írj a támogatásnak, hátha kiderül bug vagy feature. -
serenity133
csendes tag
Sziasztok!
Érdekene Asustor NAS EZ sync szolgáltatásáról a véleményetek.
Nekem van egy nagyon bosszantó tapasztalatom ami nem tudom, hogy csak nálam fordul elő vagy ez egy erős bug ebben a megoldásban.A jelenség a következő:
Adott egy asztali PC és egy notebook. A cél amire ugye ez a szolgáltatás is való lenne, hogy az asztali PC és notebook-on is a szinkronizált mappában ugyan azok a fájlok és mappák lássam, lekövessék az ebben a mappában történő változásokat a készülékeken.
EZ sync-el szinkronizált mappába az asztali gépről felmásoltam a fájlokat és mappákat amiket ezután szépen fel is töltött a NAS-ra.
Ezután bejelentkeztem a notebookon is. Oda szépen letölötte a NAS-ról a fájlokat.
Mind két esetben a szinkronizáció kétirányúra van állítva.
Ha a be van kapcsolva mind az asztali PC mind a notebook rendeltetés szerűen működik és szépen lekövetik a szinkronizált mappákban és fájlokban történő változásokat.
Ha viszont valamelyik gép ki van kapcsolva már más a helyzet.
A példa kedvéért legyen, hogy az asztali gép be van kapcsolva a notebook nincs.
Ha kitörlök mappákat az asztali gépen akkor ezt a változást felszinkronizálja a NAS-ra, eddig rendben.
Ezután ha bekapcsolaom a notebookot akkor ahelyett, hogy ezt a változást leszinkronizálná a notebookra fogja a mappákat és feltölti a notebookról vissza a NAS-ra.
Ha fájlokban történő tartalmi változásokat rendben elvégzi.
Ha átnevezem a mappát akkor letölti az új névvel majd a régi névvel feltölti a mappát.Másnál is jelentkezik ez a jelenség? Esetleg tudtok erre megoldást?
Előre is köszönöm a válaszokat. -
donat_sz
senior tag
válasz
Gawamatsu #2129 üzenetére
ahogy én néztem (felületesen) korábban valahol 1-1,5GB közt fogyaszt nálam a rendszer az elérhető memóriából (4GB). Amint docker konténereket a NAS-on futtattam (ma már RPI-n vannak) akkor a memória igény jelentősen megugrott, volt hogy 3 GB felé is ment.
Ez alapján azt gondolom, nagyon nem mindegy kinek mely alkalmazások aktívak a NAS-on. Felhasználás kérdése, hogy elég-e az 1/2/4 vagy még több GB RAM.
-
ugyes
senior tag
Annyi változást azért tapasztaltam, hogy a memóriakezelés jobb lett. Legalábbis nálam.
Eddig 40% felett volt normál üzemben, most 25-30% közötti. Ugyanazon programok, alkalmazások mellett.
S talán a Roon-t sem engedi el annyira, bár még nem telt el 1 hét sem az újraindítás után: 1GB alatt van RAM igénye, a korábbi 2,4GB helyett (4 hét folyamatos NAS működés után ~65%-ös volt a teljes igénye. Mi lett volna, ha nem bővítem a memóriát.....) -
ugyes
senior tag
válasz
Gawamatsu #2126 üzenetére
Ma tettem fel. Semmi extra, ahogy írtad.
A leírás szerint sérülékenységek foltozása volt a fő tartalom. A júniusi Qnap támadás és annak visszhangja óta jobban ügyelnek erre. Egy 3rd party app fejlesztővel leveleztem, mert valamiért megállt a programja és ő mondta: csak azért kellett módosítania a programot, mert külön rászóltak. Megértésem szerint olyan téma miatt, amelyben legfeljebb szőrmentén volt érintett a programja. -
Gawamatsu
Topikgazda
Tegnap jött új ADM, felment minden probléma nélkül.
Igazi újdonság vagy engem érintő frissítás nem volt. -
HUNRookie
csendes tag
-
Neeem, itt nem ilyen jellegű ügyintézésre kell számítani. Van olyan is, hogy eszkalálják a problémát egy mérőknek akár és te vele lépsz kapcsolatba, vele kommunikálsz. Velem így történt az elején, mert valami nyűgöm volt és így ismertem meg online egy supportos mérnököt akinek már a saját belsős email címén kommunikáltunk, semmi support vagy egyéb ilyesmi nem volt közben. Egyébként a karmával is igazad lehet, mert van egy ilyen ismerősöm aki rengeteg háztartási cikket gariztatott azért mert csak úgy egyszerűen elromoltak nála ok nélkül
-
-
rjy08
tag
Természetesen nem okolom a gyártót, én egyedül ezzel a termékkel nem vagyok megelégedve. Nem írtam, de UPS-re van kötve a NAS. Sajnos nincs már rá garancia, és egyelőre nem igazán van kedvem még a gyártóval is megküzdeni. Gondolom, rám zúdítana a kedves ügyintéző egy halom protokoll előírás szerinti kérdést, mint pl. "újraindította már az eszközt?"
Megpróbálok először jobban utánajárni a kiszemelt típusnak. Első körben a Synology háza táján nézek körül. Sajnos folyamatosan tapasztalom más eszközöknél is, hogy nem azt kapja az ember, amit elvár. Lehet, csak az én karmám ilyen, de nálam ez gyakori. -
Egy ilyen hiba miatt nem biztos, hogy feltétlenül a gyártót kell okolni... Első körben ki kellene deríteni a pontos okát, mert lehet, hogy éjszaka lehetett egy tüske a tápellátásban és az is elképzelhető, hogy az ADM nem kultiválta, ezért szoftver hiba is lehet...
Célszerű egy szünetmentest rakni elé, nálam is ez van pontosan az ilyenek miatt.
Nem akarom hypeolni, de nekem amióta írtam az első hsz-em a topikba (2019-05-06 21:13:38), na kb azóta üzemel 0/24-ben úgy, hogy a torrent állományom mostanra majdnem 500 körülire dagadt és megy a folyamatos seed. Fordulnak elő ilyen galibák bármilyen gyártónál és bármilyen területen, hiszen tökéletesség nem létezik sehol a világon, de ahogyan ugyes is írta felettem, helyedben én is írnék a gyártónak vagy forgalmazónak akár ha még él a gari... -
ugyes
senior tag
Fontos a bizalom. Ettől függetlenül írnék a gyártónak (vagy a forgalmazónak) a problémáidról. Ha garanciális, akkor akár cserélhetik is. Ha nem, akkor esetleg egyéb megoldást kaphatsz.
Ha beleolvasol más fórumokba, akkor másutt sem feltétlenül szebb a kép. Szóval manapság kicsit nehezebb NAS-t venni, mint korábban. -
rjy08
tag
Sziasztok!
Újabb boldog órákkal örvendeztetett meg a NAS, mindezt tette hajnali 2-kor.
Csipogásra ébredek, a nappaliban üzemelő AS1002T a ludas. Látom, egyik led pirosan világít.
Baljós árnyak gyűlnek a fejem fölé, miközben próbálok magamhoz térni az alvásból. Telefont nézem, semmi riasztás, belépek a NAS felületére, az ég világon semmi infó. Elkezdem nézegetni a menüpontokat, a naplóban megtalálom, hogy az egyik (de nem tudni melyik) HDD hőmérséklete abnormális. Nyilván az autora állított ventilátor szabályzás mi a jó büdös francnak kapcsolna magasabb fokozatra, szépen pörög tovább alapjáraton. Megnézem a tároló kezelőben a két lemezt, ugyanolyan hőmérsékletet mutat mindkettő, mint szokott. A csipogást nem tudom kikapcsolni, csak vijjog tovább. A beállítások közt kivettem a pipát a hibajelzésből, ekkor hagyta abba. A ventilátort maxra raktam, 1 óra elteltével 1 fokot ment lejjebb mindkét lemez. A LED továbbra is pirosan világít. Csináltam egy biztonsági mentést mindenről, aztán lekapcsoltam.
Én még nem találkoztam ennyire semmirekellő eszközzel. Ha éppenséggel egy olyan helyiségben üzemeltetem, ahonnan nem hallom, hogy valami bánata van, olyankor mi van?
Értesítések bekapcsolva mobil appon és mail szolgáltatón keresztül is.
Synology NAS-oknál jön az értesítés, a vijjogás lekapcsolható a webes felületen, ahol jól láthatóan közli az emberrel, hogy valami gond van. Még azt is megmondja jól behatárolhatóan, hogy mit csináljak.
Az már csak hab a tortán, hogy a hibás smart adatokkal megjelölt lemezt visszaküldve a szerviz azt mondta, nincs neki semmi baja. Tehát még erre is fals adatot adott a NAS.
Eddigi tapasztalataim, és a fórumban olvasott érdekes jelenségek után úgy érzem, nem merem a továbbiakban rábízni az adataimat erre az eszközre. Kénytelen leszek több pénzt áldozni egy nevesebb gyártó termékére, amit eleinte direkt el akartam kerülni.
Végezetül szeretnék elnézést kérni a folyamatos problémákkal tarkított bejegyzéseim miatt, bízom benne, nálatok problémamentesebben üzemelnek ezek az eszközök.
ui.: Ugyanitt eladó a fentebb megnevezett eszköz! -
czaki
tag
Köszönöm! Közben utánanéztem újból, amit én Pro funkciónak gondoltam az a Plex Pass, de arra nincs szükség a mobilon, elég egy egyszeri aktiválás amit te is írtál. Tesztelem egyelőre melyik válik be és ha a Plex marad, akkor aktiválom, ezen ne múljon. De havonta nem fizettem volna érte, annyit azért nem ér.
Az Embynek utánanézek, a Looksgood és AiVideos kombót próbáltam de nem volt annyira szimpatikus, olyasmit keresek ami allrounder és az összes eszközömön ugyanazt tudom futtatni.
-
donat_sz
senior tag
az aidata appal felcsatlakozom a nasra es egy video filet elinditva rogton streamen jon. Ez gyari app, nem fizetos.
A gyari openvpn klienssel regebben nekem is volt gondom ezert vegul hagytam (raspberry wireguard intezi helyette).
En androidon a kodi-ra eskuszom, nfs-en megosztott videókkal remekul mukodik. 3 tv-n 3 kulonbozo videot is kenyelmesen kiszolgal. -
czaki
tag
válasz
belashx #2112 üzenetére
Én mobilról akartam videót elindítani a saját media centerből, belső hálózatról, akkor kaptam az üzenetet hogy castolni hibátlanul lehet ingyen, de a telefonomon videót lejátszani csak Pro előfizetés mellett lehet. Emiatt keresek valami alternatívát, furcsállom hogy ez így van.
-
czaki
tag
A másik kérdésem az lenne, hogy van-e esetleg olyan Plex alternatíva, ami ingyenes és van hozzá Samsung Tizen és Android alkalmazás? Szimpatikus a médiakatalógus, az viszont nem, hogy mobilról nem tudok semmit nézni előfizetés nélkül.
-
czaki
tag
Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. A napokban üzemeltem be egy AS3302T NAS-t és szeretném a VPN szervert bekonfigurálni úgy, hogy a NAS internetkapcsolatát használva böngészhessek a VPN kilens csatlakozása után. Hiába állítom azonban be a redirect gateway opciót, nem működik rendesen a dolog.
Korábban a routeren futott a VPN szerver de levenném a terhet róla és az ASUSTOR eszközre bíznám ezt a feladatot.
Van valami amit esetleg benézek illetve van más konfigurációs lehetőségem, mint amit a NAS kezelőfelülete biztosít? A letöltött kliens konfigurációs fájlt tudom szerkeszteni, de a szerveroldalit nem látom, plusz nem tudom miért, de az OVPN app a telefonomon a kliens kulcs hiányára panaszkodik (csak egy asustor.ovpn és ca.crt fájlt kapok a NAS-ról egy tömörített fájlban). Köszönöm előre is!
-
Gawamatsu
Topikgazda
válasz
MaCS_70 #2107 üzenetére
Mrgtaláltam a két Asustor fórumot róla amit korábban is linkeltem:
https://forum.asustor.com/viewtopic.php?f=105&t=9040&hilit=shutdown
https://forum.asustor.com/viewtopic.php?f=106&t=7980&hilit=shutdown -
ugyes
senior tag
válasz
MaCS_70 #2105 üzenetére
Érdemben nem fogok tudni válaszolni. Egy esetleges ok: egy fórumon az asustoros MariaDB-re panaszkodtak, hogy ha az aktívan fut, akkor a leállítási/újraindulási idő nagy. És igaz, mert mióta újratettem a NAS-t MariaDB nélkül, azóta másodpercek alatt leáll, majd feláll.
-
A problémám a következő:
A 3102-esem nem bír újraindulni. Ha menüből akár csak újraindítást kérek, akár frissítés fut le, a NAS lefagy egy olyan állapotban, amikor az 1,3,4 LED folyamatosan, a 2. vibrálva ég.
Ilyenkor a gomb hosszú nyomásával kikapcsolom, majd ezután újabb gombnyomásra simán elindul, de szoftveres rebootra mindig elakad. Ez azért nagy gond, mert az élete nagy részét emberektől távol tölti egy üres vidéki házban...
És ezt másfél éve a mindenkori legfrissebb FW-rel csinálja.
Köszönettel: MaCS
Új hozzászólás Aktív témák
- Nyaralás topik
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Melyik tápegységet vegyem?
- Tőzsde és gazdaság
- Nagyobb kijelzővel érkezhet a harmadik Apple Watch SE
- Reklámblokkolók topikja
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- OTP Bank topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- LG 48C3 - 48" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen6 CPU
- Bomba ár! Dell Latitude 3510 - i5-10GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Samsung Galaxy Z Flip 5 256GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
- XFX AMD Radeon RX6700XT 12GB / Újszerű állapotban / 6 hónap jótállással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest