- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Apple asztali gépek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Fujifilm X
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen házat vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
-
PROHARDVER!
Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Adamo_sx
aktív tag
válasz
stigma #24160 üzenetére
Én jelenleg használok Libreelec-re, egy RPi2-t az albérletben és egy Beelink M18-at otthon, valamint folyamatban van egy Megogo MXV beszerzése is (otthonra, már megérkezett csak én nem vagyok még otthon :-) ). A Beelinkkel annyi problémám van, hogy ha egy darabig nem kap tápot (és amikor hetekig nem vagyok otthon, kihúzom), akkor elfelejti, hogy az SD kártyáról kellene bootolnia, jöhet a fogpiszkálózás. Emiatt áttettem a Libreelec-et a NAND-ra, de azzal is vannak bajai ilyen esetben. Neki kell futni két-háromszor a bekapcsolásnak, hogy elinduljon, utána jó. Lehet, hogy kéne futni egy kört másik Libreelec verzióval is (egy kísérletet már tettem valamikor, de ott más gondom lett, így maradtam ennél, nem törtem magam a megoldásért). Meglátjuk, hogy a Megogo milyen lesz. A Pi-nél ilyen bajom sosem volt, az mindig gond nélkül indult. Igaz, az 1-2 hónapig megy folyamatosan és olykor előfordul, hogy lefagy. Ilyenkor kihúz-bedug és már megy is minden tovább. A boxnál fagyás nem volt, de mivel ritkábban vagyok otthon, az nem is megy ennyit folyamatosan.A Pi-nél fel sem merül a kikapcsolás (napi használatban), a boxnál néha szoktam stanby-ba küldeni, ha már van ilyen lehetőség.
Használat közben persze a Beelink sokkal gyorsabb az RPi-nél. Persze lejátszásnál nem látok különbséget (Full HD), de a menüben mászkálásnál sokkal gyorsabb a box. A Pi-nél néha 3-10 másodperc is eltelik, mire betölti a filmek/sorozatok képeit, a boxnál nincs ilyen.
Szóval egy olcsó boxszal szerintem nyugodtan megpróbálkozhatsz. Nem egy nagy beruházás, de ne várj egy ég-föld különbséget a Pi-hez képest.
Új hozzászólás Aktív témák
- Közép Kategóriás Gamer Számítógép Újszerű Állapotban
- GAMER PC Intel i7-11700F/Asus PRIME Z590-P/RTX 3060 12 GB/32GB DDR4
- Gamer PC - i5 12400f, RTX 3080 és 32gb RAM + GARANCIA
- AMD Ryzen 7 7800X3D / Radeon RX 7900 XTX / 32GB DDR5 RAM / 1TB NVMe SSD konfig eladó
- Csere-Beszámítás! Asus Számítógép PC Játékra! R5 1600X / GTX 1080 8GB / 32GB DDR4 / 256SSD + 2TB HDD
- Apple iPhone 11 Pro 64GB Space Gray / Szép állapotban / 100 % AKKUMULÁTORRAL / 12 hónap jótállással
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- Xiaomi Redmi 10 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest