Az FSP standjánál korzózva négy házra lettünk figyelmesek, amelyek közül talán az U660 névre keresztelt, 9 bővítőhelyes jószág volt a leginkább érdekes, ugyanis nem kevesebb, mint tizennyolc 3,5 hüvelykes adattárat tud fogadni az elejében felstócolt kereteknek hála.
Az 568 mm magas, 258 mm széles, illetve 451 mm mély, munkaállomások, netán szerverek otthonául szánt óriás ATX-es méretben támogatja a csatlakozóikat túlsó felükre költöztető, ASUS BTF, MSI Project Zero és Gigabyte Project Stealth alaplapokat, miközben két porszűrővel védett belterében 180 mm-es magasságú processzorhűtő fér el, 280 vagy – a HDD keretek eltávolítását követően – 420 mm hosszúságú, vertikálisan is üzembe helyezhető videokártya kíséretében. A beépíthető ventilátorok száma tizenegy, míg a vizezés elkötelezett hívei két 360 mm-es radiátorban gondolkodhatnak, és a kissé old school Chieftec zöngét árasztó előlapon egy USB Type-C, meg két USB 3.2 Gen 1 Type-A kapu állomásozik a 3,5 mm-es jack alatt.
Hirdetés
Az M570-ként jegyzett, balról edzett üveglapot hordó miditorony a Fractal Design North sikerét szeretné meglovagolni, mivel a frontján fából készült, – szerintünk gusztusos – rácsozat feszít.
A feketében vagy fehérben választható, 7 bővítőhelyes konstrukció 491 mm-es magasságához 258 mm-es szélesség, valamint 451 mm-es mélység társul, és a beköltöztethető deszkák, CPU-hűtők vagy VGA-k tekintetében ugyanazt nyújtja, mint a fentebb ismertetett rokona, ráadásul a fedélzeti konnektorai vagy a belerakható radiátorok kapcsán sem tér el attól. A három porszűrő betéttel óvott hardvereink hőmérsékleti mutatóit tíz légkavaró segíthet kordában tartani, és háttértárolók vonatkozásában kettő, plusz kettő 2,5, illetőleg három 3,5 hüvelykes meghajtó előtt szabad a pálya, noha az utóbbiak megosztoznak a helyen kisebb testvéreikkel.
Az U590 azonosítóval ellátott, hófehér – de feketében szintúgy gyártott – géplak minden oldalán szellőzőrések tengerével megszórt fémpanelek nyugszanak, és tápkamrájának front felé eső szekcióját megdöthetjük lefelé, hogy a légáramlatokat közvetlenül a függőlegesen is beapplikálhatő, legfeljebb 390 mm hosszú grafikus vezérlőnk irányába tereljük.
A bal oldali kép bal szélén az U660 előlapja látható (forrás: PROHARDVER!) [+]
A 460 mm magas, 240 mm széles, továbbá 510 mm mély, 7 bővítőhelyes megoldásba Mini-ITX, microATX vagy ATX formátumú alaplapot és 170 mm magasra nőtt processzorhűtőt rakhatunk, mialatt az alacsony hőfokok eléréséhez újfent tíz ventilátor asszisztálhat, arról nem beszélve, hogy elöl két 160 mm-es példányt is munkára foghatunk. Radiátorból két 360 mm-es kivitelű jelenti a plafont, míg az SSD-ket/merevlemezeket illetően négy 2,5 és három 3,5 hüvelykes modellel tervezhetünk. Az előlapi interfészek megegyeznek az M570-nél és U660-nál látottakkal, bár ez az alant következő márkatársról ugyanúgy elmondható.
Az U580-ként bemutatkozó, 9 bővítőhelyes ház első pillantásra a népszerű Hyte Y70-et juttatja az eszünkbe, mert az elejét és balját háromrészes üvegpanel borítja. A feketében vagy fehérben kérhető típus 493 mm magas, 285 mm széles, valamint 426 mm mély, és el tud szállásolni (ATX-es kiterjedésben) "lopakodó" deszkákat.
A CPU-hűtők 160 mm-es magasságig, a VGA-k pedig 415 mm-es hosszig kapnak zöld lámpát, és az alkatrészeink tisztaságára két porszűrő vigyáz. A két 2,5 és egy 3,5 hüvelykes meghajtóval megpakolható "ultratoronyba" tíz szélgépet csavarozhatunk be (ezekből hét, ARGB LED-ekkel megspékeltet tartozékként mellékelnek), azonban az eddigiektől eltérő módon már három radiátor felfogatása biztosított, amelyekből kettő 360 mm-es lehet.