Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daveoff

    veterán

    Sziasztok!

    Már itt többen említettétek, hogy úgy lenne az igazi összevetni a két oldal kártyáit, hogy mi saját méréseket végeznénk. Én vettem a fáradságot, és elkészítettem a saját kártyámmal egy házi tesztet. Továbbá volt szó a HD7950 tuning teljesítményéről is, ezért a tesztemet három különböző órajelen készítettem el, hogy láthassátok mit is tud egy HD7950. Az én kártyám egy átlagosnak mondható kártya, vannak itt PH-n jobbak is, rosszabb nem sok, tehát aki ilyen kártyát vesz nagyjából számíthat erre a teljesítményre! Ha esetleg lenne itt olyan NV (660,66ti,670,680) tulaj, aki szívesen megcsinálná ugyanezeket a teszteket, az egy jó összehasonlítási alap lenne, hogy ténylegesen mekkora a különbség a kártyáink között. Mint már mondtam a teszteket három órajelen mértem:
    -alap 900/1250
    -tuning-1 1050/1400 -->ezt szinte biztos, hogy minden HD7950 tudja
    -tuning-2 1150/1650 -->ezek az én 24/7 beállításaim

    A tesztprogramokat, amiket használtam innen letöltheti bárki, illetve BF3 multiban csináltam egy mérést, mivel talán ez a legnépszerűbb játék itt.

    Programok:
    Unigine 'Heaven' DX11 Benchmark 4.0 - extreme preset
    PLA Unreal 3 Engine DirectX 11 Benchmark - alap beállítások
    Sniper Elite V2 Benchmark Tool - alap beállítások
    Futuremark 3DMark 11 v1.03 - performance test
    Futuremark 3DMark (2013) v1.00 - Fire Strike Benchmark
    Battlefield 3 multiplayer - Ultra settings 1920x1080 - Noshahr Canals 32/32 500 ticket

    Minden tesztet minden órajellel egyszer csináltam meg, ezért a min-max FPS-ek között lehetnek eltérések. Minden tesztnél a processzort, és a memóriát alap beállításokon használtam, az alábbi képen láthatjátok a beállításokat. Az eredményeket egy táblázatba rendeztem, amiben jól látszik, hogy a tuning hatására mennyit gyorsult a kártyám, valamint minden teszt eredményről készült egy screenshot, amit a saját web albumomba megtaláltok! Összegezve én nagyon meg vagyok elégedve a kártyámmal, "microstutter"-t nem tapasztaltam még, driverekkel nincs gondom (esetenként a beta driverekkel), a teljesítmény pedig magáért beszél! Köszönöm mindenkinek, aki veszi a fáradságot és elolvassa..... :R

    LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

Új hozzászólás Aktív témák