Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Zeratul #23507 üzenetére

    Mondtatok itt magasabb teljesitményt is az RX 480-ra, de még az R9 390X 8GB sem lett befogva. Én már kezdetektől kifejtettem, hogy ennek a videókártyának csak akkor lenne értelme ha az R9 390X 8GB videókártya teljesitményét hozná a GTX 1070 fogyasztásával. Arról volt itt szó, hogy egy bő kategóriát feljebb lép és nem a GTX 970-et fogja éppen hozni, hanem a GTX 980-al fog egálban lenni. DX11-ben a két-három éves videókártyákat nem tudta lelépni, de azt alacsonyabb áron és fogyasztással sikerült újra elérni. Akinek ez a szint most kerül fejlesztésre, az most kap egy jóféle új architektúrás videókártyát az előző generációval szemben. Viszont a többségnek már van egy ilyen teljesitményű videókártya a gépben vagy csak feljebb szeretne nyitni, hamár egy népkártya amúgy is 100ezerben van (főleg, hogy ez még egy rossz ref. hűtéssel és alulméretezett tápáramkörrel érkezik). Amúgy engem zavarna, ha a lapomat kikészitené rővid távon egy PCI-E sávon túlzóan energiaéhes videókártya, ami a szabványon túl kér magának feszkót. A melegedés és a zajszint egy custom kártyával megoldható és egy VGA BIOS update szintén korlátozná az RX 480 áramfelvételét. Persze akkor még gyengébb lenne, viszont erre a rosszul belőtt teljesitményszintre ez a nagy hype felesleges volt. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák