Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz HSM #5179 üzenetére

    > Gondolom itt nem kell versenyeznie/osztoznia az elkészült lapkáknak a legnagyobb profitú
    > szerver termékekkel. Valamint feltételezhetően a gyártása is egyszerűbb (olcsóbb?), hogy
    > egy helyen gyártják, egy csippel.

    Biztos több hónapra előre el kell döntenie az AMD-nek, hogy melyik lapkából mennyi gyártását indítja el - már csak azért is, mert míg wafertől eljut valami a chip formáig, az a gyártási folyamat is több hét, vagy 1-2 hónap is lehet.

    Ennek ellenére szerintem az, amit mondasz, hogy az elkészült lapkák nagyobb profitú szerver termékekkel kell versenyeznie, az csak rövidtávú, mondjuk 1-2 negyedéven belüli árfelhajtást, vagy hiányt okozna. Arra gondolok, hogy a végső korlátot a rendelkezésre álló wafer jelenti és nem hiszem, hogy ha sokat tudna az AMD keresni szervertermékeken, akkor ne forgatná át a wafer felhasználást arra - olcsó apuk helyett.

    A gyártás/csomagolás költségével kapcsolatban igazad lehet. Valószínűleg a monolitikus lapka elkészítésére vonatkozó kapacitás, gyakorlat nagyobb lehet.

    Még az jutott eszembe: lehetséges, hogy ennyire sok volna a túl sokat fogyasztó CEzanne? Merthogy ez elvileg ugyanaz a lapka, ami az U szériát is kiszolgálja.

    > Pedig ez nagyjából megfelel a várhatónak. Nem véletlen rakott pl. az Intel is inkább kicsit
    > kevesebb, de gyorsabb elérésű gyorsítótárakat a kliens CPU-ira. És pont ugyanezért nem
    > gyorsult óriásit az 5000-es Zen sem, pedig praktikusan duplázták a "hasznos" L3 méretet.

    Igen, igen, tökre reális. Ha megkérdezed, én se vártam volna mást. De az embert mégis arculcsapja a valóság.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák