Hirdetés
- Alaposan felpumpálta AI gyorsítójának izmait a Google
- Kisebb "atomreaktort" avatott a Minisforum
- A Microsoft bedurvult, így a jövőben keményen odacsapnak a veszélyes drivereknek
- Scalperektől félti RAM moduljait a Framework
- Drasztikusan lassíthatja a játékokat egyes VGA-kon a Windows 11 új frissítése
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
Az a "baj", hogy szerintem ez kétféleképpen valósulhat meg:
1.) Egy gyártó kvázi ingyen ad a CPU mellé egy olyan számottevő számítási kapacitást (közös memóriacímteret használó és nem.pcie sávon kommunikáló kapacitást.), ami az eladási értékben csak igen kis mértékben számít bele.
Ugye kábé ezt vártuk még a kaveritől, csak épp az volt a baj, hogy a nagyon alacsony penetráció miatt nem lett belőle semmi.Az Intel ugyan kábé ingyen adta az igpt és az nagyon sok gépben ott szunnyadt, viszont ha jól tudom, se közös címtér, se jelentős számítási teljesítményt nem jelentett.
Jelenleg úgy tűnik, hogy az AMD sem lát a HSAban akkora potenciált, hogy érdemesnek lásson minden ryzen CPU mellé egy radeon igp-t, amihez 2-3-4 éven belül Lehetne olyan software.stacket adni, amivel jelentős előnyre tehet szert.
Egyébként jelen állás szerint egy ilyen harcot elveszítene - se a penetrációja, se a szofterkörnyezet támogatására a pénzügyi háttere nincs meg ahhoz, hogy egy ilyen harcba belefogjon.
(Pedig egyébként már az is elég Lehetne, ha a radeon driver így működne. De mondjuk Mit nyerne vele? Ugyanahhoz a dgpuhoz egy olcsóbb ryzen is elég. Biztos megérné.)
Ennélfogva én igen kevés esélyét látom bármi ilyesminek.
Bár ott.HSA.nem.került szóba, de a fenghuang raven egy big apu volt. Kár, hogy kereskedelmi forgalomba nem került.
2.) Ha semicustom megrendelésre készítik el. Pl ha Apple, Sony vagy MS így kéri és ők ott akkor a saját szoftverkörnyezetükben ennek direkt hasznát is veszik.
Új hozzászólás Aktív témák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- LEGO klub
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Fejhallgatós találkozó
- Okos Otthon / Smart Home
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Battlefield 6
- Formula-1
- További aktív témák...
- IKEA (HAVREHOJ) tablet tartó
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
- Apple iPhone 15 Pro - Black Titanium - 128GB - Akku: 87% - Megkímélt állapot!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


