Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz Petykemano #1526 üzenetére

    > Azért érné meg az AMDnek, ha egy 3850X-et abban az árban tudna eladni,
    > mint a 3900X, és ehhez csak egy chiplet kell.

    őszintén - te vennél ilyet?
    így is már 2 különböző 8 magos van, miért legyen egy 3. ? Csak foglalja a helyet a BIOS-ban,
    meg ha van rá lehetőség és igény - később bármikor bevezethetik.

    Én az AMD helyében ( feltételezve, hogy megoldható egyszerűen)
    a továbbfejlesztett TSMC 7+\EUV -n gyártatnék pár raklap új gyártású chiplet-et (remélhetőleg +10% teljesítmény) és novemberben/decemberben piacra dobnám karácsonyi prémium kiadásnak.
    Sőt az új threadrippereket is ilyen chip-el adnám ki.

    >Egyébként azt.vágod, hogy a 3900X és 3950X esetén csak az egyik chipletnek kell jónak lennie?
    >Mármint szerintem az amd most nem így csinálja, de csinálhatná.

    ez hivatalos infó,vagy pletyka?
    de még ha vegyesen csinálja is az AMD (pl. 15% hibás) , hogyan jössz rá erre, hogy te milyet kaptál?

    >Az intelt szerintem nem fog árversenybe kezdeni,

    A lehetőség benne van, és én a lehetőségre céloztam ( "valószínűségi érték nagyobb nullánál" )
    Elég az, hogyha árat igazit. - mint az új Ryzen megjelenése előtt pár nappal.
    És a túl sűrű igazítás - már árversenynek számít.

    Szerintem az AMD-nél különböző stratégiai scenáriókat modelleztek
    - különböző INTEL-es válasz lépésekkel és árakkal - és piaci reakciókkal
    Még ha kicsi a valószínűség - akkor is modellezni kell a lehetőséget

    Azt értem és elfogadom, hogy szeretnél egy 8 magos extrém csúcs INTEL-verő procit is,
    de szerintem a jelenlegi lehetőségek alapján ez túl nagy ráfordítás lenne, és nem éri meg az erőlködést az eredmény. A kevés erőforrást olyan területekre kell fókuszálni, ahol az INTEL-nek nincs értelmes válaszlépése. - emiatt kell a 12/16 magos CPU-k területén fokozni a nyomást.

    Mottó: "A verseny jó!"

Új hozzászólás Aktív témák