Hirdetés
- Kína bekérette az NVIDIA-t, de szerintük nincs hátsó kapu a chipekben
- Dedikált NPU-t tervezne az AMD?
- És akkor egy fejlesztőstúdió rájött, hogy vissza is élhetne a felskálázással
- 4 billió dollárt ér a Microsoft, 500 milliárd dollárral lőttek ki az AI-cégek
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Nyomtató topik
- És akkor egy fejlesztőstúdió rájött, hogy vissza is élhetne a felskálázással
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Bluetooth hangszórók
- ASUS notebook topic
- Vezetékes FEJhallgatók
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
kiskuplung
őstag
-
-Solt-
veterán
válasz
cinemazealot #47690 üzenetére
Csapj le egyre gyorsan, mert euróra átváltva bruttóban ez erős emelés, lesz vagy 450-500 euró a 128-s.
-
cinemazealot
addikt
válasz
-Solt- #47689 üzenetére
Na, bakker, ennyit a frissen szerzett birtoklási vágyamról! Gondolom, ez hatással lesz a használt piacra is...
Vajon arra is spekulálnak, hogy a hír hallatára a VR-ral kacérkodók még az augusztus előtti utolsó a héten lerabolják a készleteket?
-
-Solt-
veterán
In order to continue investing in moving the VR industry forward for the long term, we are adjusting the price of Meta Quest 2 headsets to $399.99 (128GB) and $499.99 (256GB) starting on 8/1/22. An offer to download Beat Saber, one of the most popular Quest apps, at no additional cost will come with every new headset purchase for a limited time. Ends 12/31/22.
-
gulasoft
őstag
válasz
gulasoft #47685 üzenetére
Hát talán nem is annyival drágább:
[link]
A rift-s-es hez adnak pc-t is, kauciót le kell rakni. Viszont nem sokkal drágábban 2db quest2-est is kaptok, és akkor lehet multiban tolni pár játékot. A rift-s viszont kábeles, ott vonszolni fogjátok a kábelt, és ha ráléptek, és sérül az drága buli. -
gulasoft
őstag
válasz
gubabela #47682 üzenetére
Oculus store-ban nagyon kevés ingyenes van, és azok is nagyon keveset tudnak. Steamhez meg game pass-hoz meg gép kell, tehát megint ott tartunk, hogy akkor a linket össze kell lőni a fejszettel, ami nem biztos hogy jó ötlet egy bérelt eszköznél.
Én továbbra is a termet preferálom kipróbáláshoz. Mikor több mint 4 éve egy céges karácsonyi buli egyik programja egy vr terem volt, és belenéztem, akkor döntöttem el, hogy én már monitorba nem feccölök pénzt. Rá 2 hónapra lehetett előrendelni a valve indexet, és lassan 2 éve van q2-esem.
A termekben olyan gépek vannak amik kiszolgálják a pcvr-t (egyébként a konfigja tényleg jó vr-hoz) és fel is vannak telepítve a játékok. Vagy a natívok is fel vannak rakva, vagy kérésre felrakják, a hely is adott, és szerintem nagyságrendekkel olcsóbb mint bérelni egyet. -
fatal`
titán
válasz
KilgoreTrout #47683 üzenetére
3D nyomtatott keret, lencsével. Van mágneses, meg olyan, amit csak rápattintasz.
VROptician vagy VRWave, meg vannak még mások is, én VROpticiant vettem, mert EU és nem kellett az importtal szórakozni. Meg vagyok vele elégedve, Carl Zeiss lencsék.
-
KilgoreTrout
senior tag
Sziasztok,
Szemüvegesként quest 2-höz mik a minimálisan ajánlott kiegészítők? Nem szeretném eltörni a szemüveget, se megkarcolni a headset lencséjét.
-
gubabela
senior tag
válasz
gulasoft #47681 üzenetére
Quest alatt a 2őt értettem, nekem is az van. Játékokból van sok ingyenes vagy demo verzió, nem kell feltétlen megvenni, steam-en vagy az oculu storeban találni jókat. (The lab, first contact,stb), de lehet adnak hozzá game passt, akkor meg tényleg van minden. Akitől bérelné, vele kellene tisztáznia ezeket.
-
gulasoft
őstag
válasz
gubabela #47680 üzenetére
Bérelt gépet szerintem nem jó átállítgatni airlinkre, azt az elején meg kéne beszélni. (egyáltalán engedélyezve van e link, nem vágják e őket hátba egy péklapáttal ha elkonfigurálják...) Ha questet bérel, hiába van pc-je azon nem lesznek vr játékok, arra megvenni, hogy a gyerek kipróbálja meg felesleges.
Questen kívül meg fejszettett játékok és gép nélkül szerintem nem is nagyon lehet bérelni, mert az együtt szokott menni.
Figyelni kell, hogy ne questet béreljen, hanem quest2-őt és tisztázni kell, hogy milyen játékokat kér rá, ráadásul ott azért megvan a lehetőség, hogy a gyerek beszól valakinek és tiltják a facebook appot, tehát azt is tisztázni kéne, lesznek e rajta online játékok, és milyen anyagi retórziók járnak a fb app letiltása miatt.
Én azt gondolom, ha ennyire nincs képben az illető, akkor érdemes elmenni egy vr terembe, ott időt bérelni és ott helyben kipróbálni. Olcsóbb is, és 4 óra alatt kiderül birjátok e egyáltalán (lehet egyből 2-őt bérelni, és együtt játszani, ha bejön mind a kettőtöknek, akkor lehet gondolkodni két quest2-őn, és ott az azonos adminnal akkor csak egyszer kell megvenni a progikat). -
gubabela
senior tag
válasz
pn4hvq #47679 üzenetére
Az attól függ, mit szeretnél bérelni. Quest 2-höz például nem kell számítógép, de pl egy reverb meg csak arról fog menni. Ha questet bérelnél, akkor azon lehetnek játékok rátelepítve, nem tudom mi a bérlés menete és mik vannak a megállapodásban, de jelen állás szerint kell hozzá egy facebook fiók, szóval ha nem egy szűz rendszert kapsz, akkor valakinek a profiljával fogod tudni csak használni. Pc streamre (játékok fejszetten való futtatására) elég a géped, kelleni fog még egy wifi 6-os (esetleg 5ös) router meg a gépedre az oculus app és össze tudod kötni vezeték nélkül, nem kell extra kábel.
Játékok terén (questről tudok csak nyilatkozni) a pc-s verzió ugyanabból azért jobban néz ki mint a questes, de a jobbak pl csak pc-n elérhetők. Lehet találni azért jó nativ quest játékokat is. Mit szeretnétek játszani? Szim, lövöldözős, logikai? -
pn4hvq
senior tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a témában járatosabbaktól: szeretnék kibérelni a fiamnak (14 éves) néhány napra egy VR szettet. Ezt több oldalról is meg tudom tenni, és mindenhol írják, hogy számtógép nélkül is használható az eszköz, x db játék elérhető, többnyire Oculus készülékeket találtam. Ez a téma számomra teljesen vakfolt, így inkább kérdezek:
1, gyakorlatilag rá vannak telepítve magára az eszközre a játékok? Vagy a tárhely korlátaitól függően fel/le kell telepítgetnem a játékokat, hogy meg tudja nézni az összeset?
2, ha szeretném pchez kötni (32GB ram, 3070 GPU, 7700K CPU), akkor valami extra kábel/vezeték nélküli megoldásra is szükségem lenne a bérléshez vagy nem szükséges semmi plusz? Milyen lehetőségeim vannak?
3, csak magán a VR eszközön futó játékok is élvezetesek, élményt nyújtanak?
4, ha esetleg Dunaújváros környékén valaki szeretne bérbeadni...
Köszönöm a választ. -
Raymond
titán
válasz
Pickle Rick #47676 üzenetére
Ez jonak tunik igy. Egy 3080Ti-vel viszont en 90Hz-en hasznalnam. A kesleltetes picit alacsonyabb lesz igy es a kartya meg birni fogja siman.
-
Pickle Rick
senior tag
Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat. Beálltottam végül egy dedikált ASUS RT-AX55 Routert AirLinkhez + felraktam egy 10000mAh-s akkut headset hátuljára. Igy most minden jónak tűnik.
Virtual Desktopon, ultra settings/80hz-en 60-70ms közt mozog a latency. Kicsit soknak tunik nekem, de annyira nem zavaró. Esetleg van bármi finomhangolás amit javasolt megtenni Virtual desktopban? Max bitrate 150mbps-re állitva.
VGA: 3080Ti
Proci: Ryzen 5 5600xWifi csak 5Ghz, fixen 80Mhz széles csatorna + olyan tartomány ami nincs átfedésben semmi mással (inSSIDer-el ellenőriztem).
-
zsozsa74
őstag
Hali! Egy kis segítség kellene. Reverb G2-t használok és gyakorlatilag kizárólag autószimezek, abból is Automobilista 2-zök. Kb. 2 hónapja észleltem, hogy egy csomószor elmászik a kép a headsetben játék közben és megint centerezhetek, aztán megint, megint, teljesen élvezhetetlen. Na most ezt nem mindig csinálja.
Az lehetséges, hogy a kb. 60 cm-re lévő monitor fénye zavarja a headsetet? Ugye a monitoron is megy a játék, talán így nincs fix pont a kameráknak? Vagy valami egyéb ötlet? Mintha egyébként ezt csak már villanyfénynél csinálná, de ebben nem vagyok biztos.
-
Raymond
titán
válasz
kiskuplung #47669 üzenetére
-
Márton
nagyúr
válasz
kiskuplung #47669 üzenetére
Lol
-
kiskuplung
őstag
válasz
Márton #47665 üzenetére
Nem, mert Raymond a gépet se kapcsolja ki soha, nálunk a cégnél meg még a monitorokat is ki kell, hogy a standby se fogyasszon
Na de majd, ha megjön az új villanyszámla.
-
Márton
nagyúr
válasz
fatal` #47667 üzenetére
Jéé, hogy mik vannak! Komolyan nem tudtam róla.. Fantasztikus, hol tart már a technika
Már csak egy gond van, de ez biztos az én hibám: azt hittem nem lehet véletlenül bezárni, ami igaz is, mivel nincs X gombocska. Nade én a Ctrl+W-vel szoktam a lapokat bezárni és ha több ablakot gyalulok egyszerre, bizony megeshet, hogy véletlen a pinneltet is bezárom. Merthogy azt már engedi -
gubabela
senior tag
válasz
Raymond #47661 üzenetére
Ennyire szép grafikát az alyx óta nem nagyon láttam, nagyon jól néz ki. Sajnos úgy tűnik nem úszom meg a kártya cserét, ha valóban szép és zökkenőmentes játékélményt akarok. Úgy voltam vele, hog megvárom az nvidia4xxx sorozatot , de ez miatt lehet hogy előbbre hozom a vásárlást.
-
gubabela
senior tag
válasz
fatal` #47659 üzenetére
Igen ezt mondtam én is.
Más
Kayak vr-t megvette valaki? Én megvettem most steam leárazáskor, de a graf beállítással szenvedek. Szerintem már elfogy hozzá a kártya, ha azt akarom hogy igazán áll leejtősen nézzen ki és nem akarok diavetítést nézegetni. Airlinken és vd-n is néztem, mintha vd-n kicsit jobb lenne a helyzet. -
gubabela
senior tag
válasz
gulasoft #47656 üzenetére
Én teszteltem pár mesh hálóban a quest 2-t, de nem volt az igazi, nagyon ingadozott az átvitel sebessége, volt ahol mellé még érezhetően laggolt is. Ez mondjuk v28 környékén volt,.most nem tudom mi a helyzet. Dedikált wifi 6 acces point vagy router szerintem még mindíg jobb megoldás hozzá.
-
gulasoft
őstag
válasz
Pickle Rick #47653 üzenetére
TP Link deco M4: 5 GHz-es 867Mbps.
Mintha többeknek lett volna gondja itt a tplinkekkel. Egyébiránt ez az 5G alja kb.
Airlinknek mekkora bitrátát állítottál? -
Pickle Rick
senior tag
Köszi a tippeket.
Biosban néztem minden beálltás rendben, USB power management is jól beállitva.
Tegnap csináltam pár teszet. Találtam egy alkalmazást (USB Device Tree) amivel lehet nézni melyik USB port mennyi áramot vesz fel. Quest 2-re 0 mA-t ir + self powered sor-t yes-re irja.
Teszteltem gyári air link kábelt telefonnal, simán tudta tölteni (898 mA felvételt irt telora). Nagyon sok embernek van hasonló gondja, allitolag egy frissites óta a headset nem ker toltest USB C-n keresztül (tippre emiatt a self powered report miatt) ezért nem tudom tölteni.Pár megoldás:
1. Butább kábelt használni ami sima 3.0 USB-A (igy 898mA lehet tölteni) - 5-6 óra játékidő
2. Amazonról rendelni ilyen kábelt: [link] Ez unlimited powert ad.
3. Airlink-el használni és rádugni kábelt sima töltőre.Airlink sajnos nem vált be nálam, F1 közben érezhetően romlik a minőség, pedig gép kábelen van rákötve hálózatra, Mesh wifi pedig 1 méterre quest-től (TP Link deco M4).
-
gulasoft
őstag
válasz
Pickle Rick #47645 üzenetére
Vegyél egy powerbankot ami tölt 2A-el. Azt felaplikálod a hátuljára, egyensúlyba is kerül, és egy 10.000mAh-sal elvan 7 órán keresztül
-
Scarletiel
senior tag
válasz
Pickle Rick #47645 üzenetére
Esetleg nézd meg a Bios-ban, lehet ki van kapcsolva az USB-n keresztüli töltés eco mód miatt.
-
milszab
senior tag
válasz
Pickle Rick #47645 üzenetére
Nekem volt olyan lapon hogy kellett rá telepítenem gyári progit vagy drivert nem is tudom, amivel nagyobb áramot adott usb töltésnél a kütyünek amit rádugtam.
-
Pickle Rick
senior tag
Most próbaképp bedugtam picit céges gépről és sokkal gyorsabban töltötte (korábban asztali gépről kikapcsolt headsetet is alig alig töltötte). Gyanakszom, hogy az alaplappal lesz valami gond.
[link] Kipróbálok egy ilyet, hátha ez segít.
-
fatal`
titán
válasz
Pickle Rick #47643 üzenetére
Ha 1-1,5 óra után lemerül, akkor egyáltalán nem tölt (ennyit bír az akku kb.). Nekem is merült kábelen, de nem ennyire, nem játszottam egyszerre annyit, de 8-10 órát biztos ment volna (vagy mégtöbbet).
-
Pickle Rick
senior tag
Sziasztok!
Vettem egy Oculus Quest 2-t. Töltséssel más is szenved? Gyári link kábel nem tud annyi szuflát adni neki gépből, hogy legalább szinten tartsa, 1-1.5 óra F1 után lemerül az egész. Lehet alaplap nem tud neki elég áramot adni?
Alaplap: Asus ROG Strix B550-F, 1 db USB-C 3.2 Gen2 port van rajta, azt használom.
Másnak is volt hasonló problémája?
-
fatal`
titán
válasz
-Solt- #47638 üzenetére
Mert különben DR-ben, normális graf mellett nincs meg a fix 72 fps se mindenhol max felbontáson. Persze lejjebb húzhatnék ezt-azt, de annyira nem érdekel a FOV, főleg a függőleges.
Ez így elviselhető, csak használnék Air Linket Beat Saberhez is VD helyett, de így meg akkor állandóan állítgatnom kéne.
-
-Solt-
veterán
The Walking Dead: Saints & Sinners 14,21 euro
-
gubabela
senior tag
válasz
pimpi001 #47622 üzenetére
Demóban lehetett felfújhatós játékokat csapkodni a lapáttal, ha erőszakra vágynál
Amúgy nagyon jól néz ki maga a játék, főleg a víz, és edzésnek sem utolsó. Vtol megy multiban is, úgy sem rossz, bár a graf kicsit gyengécske, de bőven kárpótol érte a játékélmény.
Bocsi, kiskuplungnak ment válasznak -
kiskuplung
őstag
-
pimpi001
tag
skacok. ezen a steam vr fesztivalon most van valami erdemleges cim amit erdemes behuzni?
-
-Solt-
veterán
Köszönöm Urak…
-
fatal`
titán
válasz
-Solt- #47616 üzenetére
Nekem ez most hamar jött, múlthéten. Máskor 1-2 hetet kell várni.
Más: Próbáltam beat sabert rögzíteni OBS-sel, működik is (hangot nem vette, de az a VD hangeszköz miatt lesz, azt majd beállítom), viszont kicsit ferde a videón a kép, ez mitől lehet?
Gondolom nem teljesen van egyenesen rajtam a headset a fejhallgató vagy egyéb miatt és VR-ban a center állítja egyenesre a képet. Lehet ezzel valamit kezdeni?
-
-Solt-
veterán
Steam VR fesztivál van, jelentsen ez bármit is...
Az normális, hogy a v42 még nem ért ez hozzám 1 hét után?
-
Gyuszi83
tag
válasz
6absbulldog #47614 üzenetére
Köszi a segítséget meggyőztetek, 2070s lett a választott.
Egyébként én is szimhez fogom használni.
ACC-t azt nézegettem én is, az még a 3080-at is megizzasztja.
De inkább Assetto Corsa és néha egy kis War Thunder lesz meg majd meglátom -
6absbulldog
tag
-
fatal`
titán
válasz
-Solt- #47611 üzenetére
Az biztos, főleg, hogy megvan a 21, bár azzal se játszottam, mert nem volt időm.
A VR miatt érdekelne, az nem tűnt rossznak, bár állóhelyzetben semmit nem jelent, ráadásul csak egy time trialt töltöttem be. Szerencsére csak virágbolti volt, gondoltam, ha jó, akkor megveszem.
Majd patchelve negyedáron ősszel.
-
fatal`
titán
válasz
-Solt- #47496 üzenetére
Én is kipróbáltam volna, így elsőre nem tűnik annyira szarnak. De elindulni se tudtam, mert ez a fos nem kezeli az USB-n bedugott pedált, így a Fanatec bázis + TM combo nem működik.
Láttam neten, hogy vjoy-jal kéne szórakozni, azt nem fogok. Azért ez még viccnek is rossz így 2022-ben.
-
milszab
senior tag
3070-em van. Érdemes feljebb menni ha úgymond ki akarom maxolni a képi világot? Ha igen mire kéne váltanom. Volt 3080-am anno de úgy rémlik oda meg már a procim volt kevés… Vagy várni inkább a következő szériára?!
-
Gyuszi83
tag
Sziasztok!
Oculus Rift s-hez szeretnék vásárolni használt VGA-t. KB 130e FT-ig h.aprón.
NItro+ 5700xt, 6600xt és 2070 super-t nézegettem.
Néztem teszteket kb egyforma a teljesítményük, de VR-hoz mégis melyiket ajánlanátok ?
Kíváncsi lennék annak a véleményére aki jobban benne van ezekbe a dolgokba. -
Joma
csendes tag
Most csinálom a Half Alyxot... és a grafika, valami fantasztikus.. a samponos tubuson, kólásdobozon olvasható az összetevők.. (az apróbetűs) illetve az Alix kezén az elektromos kesztyűn az IC -ken a típus.. :-) Én ilyet még nem láttam.. Van még ilyen játék?
Új hozzászólás Aktív témák
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- Fotók, videók mobillal
- BestBuy topik
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Battlefield 6 - Bemutatkozik a többjátékos mód
- Itt egy pár fotó az iPhone 17 sorozatról
- BestBuy ruhás topik
- Kína bekérette az NVIDIA-t, de szerintük nincs hátsó kapu a chipekben
- Milyen okostelefont vegyek?
- További aktív témák...
- 48 GB-os AMD Radeon PRO W7900
- AKCIÓ! Asus ROG Flow Z13 +ROG XG RTX 3070- i9 12900H 16GB DDR5 1TB SSD RTX 3050Ti 4GB + RTX 3070 W11
- Lenovo ThinkPad L15 Gen 2 - 15.6" FullHD IPS - i5-1135G7 - 8GB - 256GB SSD - Win11 - MAGYAR
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 12400F / RTX 3070 8GB / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- ÚJ Microsoft Surface Laptop 7 13.8" 2K - 120Hz Érintő - Snapdragon X Elite - 16GB - 512GB-2 év gari
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest