Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz GD #5693 üzenetére

    Ahogy nézem, ez a hardware.conf valamiféle egyvelege a hardver, szoftver, az élet, a világmindenség és minden témájának. Amit írtam, azok kellenek, meg kell adnod a modul paramétereit, a lircd.conf-fal a távirányítód leírását, aztán ebben a fájlban kell megadni, hogy a lircd indulásakor mik történjenek.

    REMOTE="samsung" - gondolom, ez annak a távirányítónak a neve, amit a lircd.conf-ban megadtál.

    REMOTE_DEVICE="/dev/ttyS1" - nem ismerem a serial drivert, én a sirt használtam, lehet, hogy ez a jó eszköz... Esetleg a ttyS0 lehet még jó. Mindenesetre amit itt megadsz, azt kell megadnon a pre_install opciónál is, hogy a serial driver ne írja felül.

    REMOTE_LIRCD_CONF="/root/lircd.conf" - ez szvsz hülyeség, általános konfigot ki a fene ment a /etc-n kívül máshova? Ez megy a /etc-be.
    START_LIRCD=true
    #START_LIRCMD="false" - ha a lircmd nem kell, megadhatod, hogy ne induljon.
    LOAD_MODULES="true"
    LIRCMD_CONF="/root/lircd.conf" - megint hülyeség, ráadásulk hibás! A lircmd szintaktikája más, mint a lircd, ezt töröld, vagy /etc/lircmd.conf legyen. A fájl meg üres. :)

    Gentoo alatt az alap lircmd.conf tartalma:

    PROTOCOL IntelliMouse

    # ACCELERATOR start max multiplier

    ACCELERATOR 2 30 5

    ACTIVATE * RESERVED

    MOVE_N * 2
    MOVE_NE * 3
    MOVE_E * 6
    MOVE_SE * 9
    MOVE_S * 8
    MOVE_SW * 7
    MOVE_W * 4
    MOVE_NW * 1
    MOVE_IN * CH+
    MOVE_OUT * CH-

    BUTTON1_TOGGLE * 5
    BUTTON1_TOGGLE * RADIO
    BUTTON2_TOGGLE * VOL+
    BUTTON3_TOGGLE * SOURCE

    BUTTON1_CLICK * TV
    BUTTON1_CLICK * VOL-
    BUTTON3_CLICK * MUTE

    # BUTTONx_CLICK, BUTTONx_UP, BUTTONx_DOWN are also possible

    FORCE_NONINTERACTIVE_RECONFIGURATION="false"
    START_LIRCMD=""

    Így el tudod indítani. Az egyetlen vacakolás még a létrejövő eszközzel lesz. Először azt javaslom, rmmod serial, meg ami ehhez köthető (8250). Aztán modprobe lircd-serial, a megadott opciókkal. Nem szabad ütköznie semmivel - ha igen, a serial driver még mindig fogja az összes soros portot. A pre_install opcióban módosítsd az S0-t, míg végre betöltődik a lirc-serial. Ha kész, nézd meg, milyen eszköz jött létre: a ttySx mellett van-e lirc0, lirc/í, ilyesmi. Ha igen, szerintem azt kell majd használnod, megadnod a hardware.conf-ban.

    Ha végre nincs ütközés, a modprobe sikeres, megvan az eszköz, már automatikusan el tudod indítani.

    Az irrecorddal nem kell kuszálni. (Ezt nem is értem, ezzel semmit nem tudsz elrontani a rendszereden, max. az irányító gombjait nem ismri majd fel a lircd.) Elindítod, kér pár gombnyomkodáést, míg detektálja, milyen a jel, aztán egyesével megadod a gombokat. Ha már van lircd.conf-od, benne az irányító adataival, gombokkal, semmit sem kell csinálnod vele.

    Pár sor a lircrc-mből:

    begin
    prog = mplayer
    button = RADIO
    config = pause
    end
    begin
    prog = mplayer
    button = VOL-
    config = volume -1
    repeat = 1
    end
    begin
    prog = mplayer
    button = VOL+
    config = volume 1
    repeat = 1
    end

    Az irexec-be nem menjünk bele, ha nagyon kell, inkább elküldöm emailben, mert magyarázni nehézkes, anno szétdurrant tőle az agyam. :)

    Szerintem nálad az a gond, hogy több leírást követtél, ezek némelyike hülyeséget írt. A helyedben törölnék minden fájlt, amivel telepakoltad a rendszeredet, és azt a hármat, ami kell, a helyére teszed. /etc/lircd.conf a távirányító adataival, /etc/lircrc azzal, hogy melyik gomb mit csináljon, meg az a hardware.conf nevű izé.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák