- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Így nézz tévét 2025-ben: új ajánlások, régi szabályok
- Vezetékes FEJhallgatók
- HP notebook topic
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- BIOS-t frissítenél? Jól gondold át!
- Milyen joysticket vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
sh4d0w
félisten
Külön könyvtárba felraktam az FF 60 ESR-t, Debian 9-en, Cinnamon DE-vel. Jó darabig működött is rendben, aztán valamilyen szirszar streaming server telepítése elcseszte a dolgot.
Momentán az a helyzet, hogy nem tudom megmondani a rendszernek, hogy ez a böngésző legyen az alapértelmezett, így FF induláskor mindig feldobja, hogy nem ő az alapértelmezett. Hiába veszem ki a pipát, hogy ne kérdezze meg, hiába nyomok rá, hogy igen, legyél alapértelmezett, mégis minden induláskor megkérdezi. Már az update-alternatives adatbázisába is felvettem a fenti FF-et, mégsem használ.
Van valakinek ötlete, mi segíthet? Ráolvasás, pszichológiai ráhatás sem segített a gyakorlati megoldásokon kívül...
-
Dißnäëß
nagyúr
Kedves haladók !
L2TP/IPSec: Openswan vagy Libreswan ? Tanácsot kérnék. A bérelt VPS-embe szeretnék "bejutni" két W10-es klienssel L2TP-n, Samba share eléréshez.
Libreswan: jó tutorial-t találtam hozzá, de nem fordul le egy idő után, hiányol valami .h fájlt a systemd-vel kapcs. Ezen lépkednék végig.. (új verziószámmal persze).
In file included from /root/ipsec/libreswan-3.23/programs/pluto/pluto_sd.c:22:0:
/root/ipsec/libreswan-3.23/programs/pluto/pluto_sd.h:22:31: fatal error: systemd/sd-daemon.h: No such file or directory
#include <systemd/sd-daemon.h>
^
compilation terminated.Openswan: elég új ? (Ez felment repo-ból, de nincs tutorial-om hozzá).
-
Dißnäëß
nagyúr
Flawless victory. Gondoltam, hogy ez lesz.
(És ezzel küldtek át a kezdőből a haladóba).
Bocs, hogy az időtöket raboltam. Szép estét. -
bambano
titán
válasz
Dißnäëß #26840 üzenetére
"ha Samba-val "kipublikálom" 2 Windows-os gépnek, amiket L2TP/IPSec-en belógatok a gépre a távolból, akkor gondolom ott normál user jogosultsági szinteken vagyunk": nem, olyan jogosultsági szinten vagy, amilyet beállítasz.
a samba alapvetően rootként fut, ha más user jogaira van szüksége, akkor eldobja a root jogokat. a diszkre meg úgy tudsz írni, ha engedélyezed a diszken levő könyvtárakra, hogy oda más is írhasson.
-
Dißnäëß
nagyúr
Sziasztok,
szeretnék egy titkosított fájlrendszert létrehozni, aminek tartalmát megosztomk Windows-os gépek számára.
1. létrehoztam egy 10 gigás fájlt.
2. luksFormat megvolt, kód, stb.
3. ext4 kreálva, rajta
4. mount-oltam
5. működik, teszi a dolgát szépen, /dev/mapper-ben is ott a viruális eszköz, szóval minden kerek.Viszont azt nem tartom normálisnak, hogy csak a root tud az újonnan mount-olt fájlrendszerre írni, vagy olvasni arról dolgokat. Sima user-nek is elérhetőnek kellene lennie.
Tehát root-ként mount-olom a /dev/mapper-ben lévő, immár "titkosítatlan" eszközön lévő ext4 fájlrendszert, de ezt szeretném bármilyen user számára engedni, kb. mintha egy új HDD-t adnék hozzá a rendszerhez és formázás után azt is eléri minden user, alapjáraton.
Na ezt csak a root és ezen szeretnék változtatni, mert ha Samba-val "kipublikálom" 2 Windows-os gépnek, amiket L2TP/IPSec-en belógatok a gépre a távolból, akkor gondolom ott normál user jogosultsági szinteken vagyunk.
Amit csináltam, root-ként:
mkdir /mnt/secret
fallocate -l 10G /mnt/disk.img
cryptsetup -y luksFormat /mnt/disk.img
cryptsetup luksOpen /mnt/disk.img secretdisk
mkfs.ext4 /dev/mapper/secretdisk
mount /dev/mapper/secretdisk /mnt/secretÉs ott a default lost+found könyvtár, minden szipiszupi, csak épp root szintet elhagyva nem férek hozzá a felmount-olt könyvtárhoz. Beenged, de már a lost+found-ba nem enged belépni. Írásvédett az egész cucc normál user-ként.
Valszeg banális dolog lesz. Tipp ?
-
-
Domonkos
addikt
-
_Dumber_
őstag
Sziasztok!
Lenne egy érdekes problémám.
Futtatok egy távoli RD-t egy felhőben. Ehhez a xfreerdp-t használom. Szeretem, mert szénné lehet konfigolni, de ezen a probléma megoldásra nem jöttem rá.
Eddig egy képernyőn ablakban futott, de most szükségen lenne a multimonitorra. Ezzel magában nincs gond, de ha multimonitorban használom, akkor két monitor esetén teljes képernyőben nyílik meg, és ekkor a linuxos tálcát nem látom.
Következőket találtam ki, de egyiket sem sikerült kivitelezni:Rendszer: Arch+ KDE
a, 2 ablakban nyílik más más monitoron.
b, a tálcás képernyőn nem lenne teljes képernyő , hanem egy sáv kimaradna (mint openboxon lehetett ilyet a képernyőszélekkel) sorrend: bal monitor(külső)-jobb monitor(laptop). tálca a jobb monitor jobb szélén
c: egyéb ötlet ... ?Van rá megoldás?
-
#68216320
törölt tag
Van egy Ubuntu 16.04-es gép amiben a hdd gpt ugyan, de legacy módban boot-ol, úgy lett feltelepítve az OS.
Az istenért nem sikerül megoldanom, hogy a grub-ot efi-re tegyem.Azt a megoldást próbáltam (volna), hogy a telepítő usb-vel boot-olok uefi módban, majd mount-olom a /dev/sde-t a /mnt alá, de nem csinálja. Most nincs előttem, de "mount: wrong fs type, bad option, bad superblock ... blah,blah" üzenetet kapok.
Tudnátok megoldást arra, hogy efi módban tudjam boot-olni a rendszert?
Illetve más: Nem lehet valahogy fixálni, hogy egy adott hdd biztosan /dev/sda alá kerüljön és ne mondjuk /dev/sde legyen?
-
#68216320
törölt tag
Igen, az a gond, hogy a hétvégén megborult az sda a raid1 tömbben és bad sectorokat szedett össze. Win alatt futtattam rajta egy hdd sentinel javítást, akkor a kondíció is feljebb ment, de úgy látszik folyton kiesik a tömbből, nem lett jobb. Gond van vele, úgyhogy megy gariba vissza.
-
-
#68216320
törölt tag
válasz
bambano #26828 üzenetére
Sikerült a mentés. Lassan, de elindult a rendszer 1 lemezzel is.
Most olyan gondom van, hogy nem sikerül a raid1-et újra összeraknom.
Lemezenként 4db partíció van:
1. grub (legacy-ból maradt)
2. EFI
3. rendszer
4. adatokEredetileg volt az md0 sda3+sdb3 és md1 sda4+sdb4. A probléma az sda hdd-vel történt.
Most visszarakva a lemezt:megcsináltam az sdb mintájára a partíciókat
sfdisk -d /dev/sdb | sfdisk /dev/sdafelraktam az sda-ra a grub-ot
grub-install /dev/sda
update-grub /dev/sdamegpróbáltam összehozni újra a tömböt
mdadm --manage /dev/md0 --add /dev/sda3
mdadm --manage /dev/md1 --add /dev/sda4A probléma ott van, hogy újraindítás után a /dev/sda helyett /dev/sdc lesz. Emiatt újra szétesett lesz a tömb. Aztán restart és megint /dev/sda van.
Más hdd, ssd, stb. nincs a rendszerben. Kizárólag beépített usb-s kártyaolvasó, de eddig ezzel nem volt gond.Miért lesz a /dev/sda-ból /dev/sdc? És miért áll vissza restart után?
-
bambano
titán
válasz
sh4d0w #26827 üzenetére
nem tudjuk, hogy az oprendszer is raid1-en volt-e
nem tudjuk, hogy a grubot felrakta-e mindkét diszkre
nem tudjuk, hogy a maradék diszkről bebootol-e a gépe.egyébként amióta "okosan" a raid1 elejére tették a szuperblokkot, azóta csak úgy lehet raid1-ről menteni, ha összeraksz kézzel egy féllábú raid1-et és az md-t mountolod fel.
a választ a kérdésére viszont tudjuk: "Valahogy ki tudom venni raid alól adatvesztés nélkül?": nem, mert ha meg tudná csinálni, nem kérdezne
-
#68216320
törölt tag
Van egy Ubuntu 16.04 szerverem amiben 2db 4TB HDD van SW Raid1-ben. Tegnap megzuhant az egyik hdd és ki kellett vennem. Az volna a kérdésem, hogy miként lehetne a másikról adatokat menteni. Így önmagában el sem indul. Valahogy ki tudom venni raid alól adatvesztés nélkül?
-
hentes555
senior tag
válasz
hentes555 #26824 üzenetére
Azóta próbálok egy másik armbian rendszert (armbian s9xxx debian stretch xfce, 3.14-es kernellel) elindítani, de nagyon nem akarja..
Első indításnál szépen végigmegy, kéri a jelszó megváltoztatását, felhasználónevet, utána belépek, megy minden jól, de miután kikapcsolom többé nem indul el. Elkezd bootolni, jönnek sorban a dolgok, aztán mikor odaér, hogy elindítja a lightdm-et, onnantól szétesik a kép, a sorokat össze-vissza írja, egyiket a kép bal oldalára, másikat középre harmadikat jobb szélre, plusz elmegy a kép 2-3 mp-re, utána felvillan, aztán megint elmegy. Nem tudok semmit behozni itt, sem parancssort sem semmit.
Gondolom a lightdm-el van baja, olvastam hogy másnak is volt hasonló, hogy nem tudott elindulni és folyton újraindította.
Valakinek van ötlete mit tudnék csinálni hogy működjön vagy hogy tudnám rávenni a rendszert, hogy ne a lightdm-et használja? -
hentes555
senior tag
Sziasztok!
Van egy Tanix TX3 Max androidos tv boxom, amin most pendriveról sikerült életre kelteni az armbiant. A kérdésem az lenne, hpgy az elején ugye van egy kijelző ami droid alatt mutatja az időt meg vannak ikonok a wifi, usb kapcsolatnak. Ez armbian alatt nem működik, csak annyit ír az elejétől kezdve hogy "boot". Valahogy el lehet érni, hogy az armbian alatt is mutassa a kijelző az időt legalább?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
CsaBully #26815 üzenetére
Debian és a KDE az kissé problémás házasság. Ha van valami bug, számíthatsz rá, hogy hosszú hónapokig benne marad...
Manjaro KDE helyett annak a rokonát javasolnám, a ChakraOS-t. Ott csak KDE van és van Steam is. Azt hiszem a youtube-dl gui is megy. Mondjuk ez utóbbira ott vannak a pluginek Firefoxhoz meg még a Chromehoz is, amivel le tudsz tölteni bármit a Youtuberól.
A Manjaro rolling, követve az Arch-ot. A Chakra csak félig rolling, már saját csomag bázissal, korábban Arch alapú volt. Emiatt hosszabb távra megbízhatóbbnak tartom, mint az előbbieket.
-
válasz
CsaBully #26821 üzenetére
Aludhatsz még bőven többet is, még bőven a distrohopper időszakodban vagy és fogalmad sincs, mit akarsz, legalábbis a Debian topik pár hsz-e erre enged következtetni.
Ezt írod a stable Debianról mert pl a "beton" stabilitiás az amit pl hiányolok a többiből. Ezek után vacillálsz Debian és Manjaro között? Nehéz ezeket párhuzamba hozni, mivel a Manjaro az Arch Ubuntuja.Azt találd ki, hogy rolling vagy nem rolling rendszert akarsz és válaszd az alapot, Debian vagy Arch, szerintem a Szamárpingvin megvár.
Ahogy a kolléga rossz példája mutatja, ezek az alaprendszerek elég nagy szabadságot adnak, így aztán engedik a nem túl átgondolt parancsok végrehajtását is.
(ez egy kezdő véleménye volt, mivel ez a thread is erősen kezdő topikos, nem haladó téma)
-
CsaBully
tag
válasz
Rimuru #26817 üzenetére
Aggályaid ellenére azóta is kíválóan megy a debian, természetesen van mit tanulnom, hisz még csak most ismerkedem mindkét rendszerrel,nem vagyok biztos benne hogy csak egy járható út van egy rendszer megismerése útján, de az is simán belefér, ha lesz akár néhány kernel panic
-
Domonkos
addikt
válasz
CsaBully #26815 üzenetére
Anno nekem a debian akkor vagta el magat, amikor egy idosebb gepet szerettem volna upgrade-elni. A tool egesz jol felmerte, hogy van meg 4GB szabad hely a root particion ami pont eleg lesz a 2.5GB letoltott upgrade-nek. (kicsit furcsaltam mondjuk, mert kicsomagolva biztos boven 4GB folottire mondtam volna az osszmeretet, de hat nem gondoltam volna hogy az en dolgom lenne megtippelni) Mondtam neki hogy hajra. A letoltes meg jol is ment, de telepites kozben tenyleg elfogyott a szabad hely, amit az egesz rendszer ugy reagalt le, hogy teljesen elhalt. Ujrainditas utan meg nem bootolt. Azota sem bootoltam debiant.
Az arch-ot meg kezdik elhanyagolni. Mostansag nagyon sok olyan csomag kerul a repokba, amik full instabilak es mintha egyaltalan nem teszteltek volna a mukodesuket. Nalam kb minden masodik heten eltort valami amit egy ido utan meguntam es valtottam gentoora. Gentooval viszont full elegedett vagyok. Grub, systemd, dbus, qt es tarsaik nelkul pedig nagyon passzentos.
BTW szerintem ez egyaltalan nem halado kerdes hiaba szol a "halado linuxokrol"... -
CsaBully
tag
Sziasztok!
Mostanában túl léptem már az ubi,mint,stb "belépő" szintű disztrokról kicsit a komplexebb irányba..Jelenleg Debian 9.4 KDE az amiből felépítettem egy rendszert,illetve kíváncsiságból kipróbáltam az Arch alapú Mannjaro-t szintén KDE Plasma alapon..a problémám szintén itt adódik, ugyanis jelenleg úgy áll, hogy egyszerűen nem tudok dönteni melyiket tartsam meg hosszabb távra..mindkettő gördülékenyen , stabilan működik..mindkettővelkíválóan működnek az általam használt programok(vlc,audacious,vivaldi,keepass, claw mail,firefox, libre office 6, ksysguard)..
egyedül a steam az amit eddig Debian-on nem sikerült működésre bírnom,Manjaro-n meg a youtube-dl gui az amit nem tudtam még megoldani..
szóval szeretném a véleményeteket kérni mind megoldások ügyében mind abban hogy hosszabb távon a debian vagy a rolling update-es manjaro lehet-e a nyerő? -
Tamy
őstag
Sziasztok!
A Debian és a kezdő topicban is feltettem már a kérdésem, de mivel választ nem kaptam, így itt is próbát teszek, hátha...
Debian 9.4.0 szerveren Smartmontools segítségével szeretném figyelni a HDD-ket, amiről hiba esetén e-mail üzenetet is kellene kapnom. Felraktam hozzá a heirloom-mailx csomagot, Csináltam symlinkeket, így most már a mailx, és a mail paranccsal is megy a levélküldés, viszont úgy látom hiába minden, mert a Smartmontools az exim4-et használja. Ez alapján próbáltam beállítani, a Smartmontools újraindítása után a syslog szerint sikeresen elküldi a teszt e-mailt, viszont a
/var/log/exim4/mainlog
alatt ezt látom:2018-05-15 08:33:47 1fITWr-0003Gi-ND ** root@mail.com R=smarthost T=remote_smtp_smarthost H=smtp.mail.com [74.208.5.15] X=TLS1.2:ECDHE_RSA_AES_256_GCM_SHA384:256 CV=yes DN="C=US,ST=Pennsylvania,L=Chesterbrook,O=1&1 Mail & Media Inc.,CN=smtp.mail.com": SMTP error from remote mail server after MAIL FROM:<> SIZE=3369: 550-Requested action not taken: mailbox unavailable\n550 Sender address is not allowed.
2018-05-15 08:33:47 1fITWr-0003Gi-ND Frozen (delivery error message)
2018-05-15 08:33:47 1fITWr-0003Gj-N9 ** root@mail.com R=smarthost T=remote_smtp_smarthost H=smtp.mail.com [74.208.5.15] X=TLS1.2:ECDHE_RSA_AES_256_GCM_SHA384:256 CV=yes DN="C=US,ST=Pennsylvania,L=Chesterbrook,O=1&1 Mail & Media Inc.,CN=smtp.mail.com": SMTP error from remote mail server after MAIL FROM:<> SIZE=3338: 550-Requested action not taken: mailbox unavailable\n550 Sender address is not allowed.Ami persze igaz is, mert a küldő e-mail cím nem root@mail.com, hanem legyen a példa kedvéért serverem@mail.com, a root a felhasználó, amivel rugdosom szerencsétlent.
Ha az Exim4-et újraindítom, akkor ezt dobja:
Job for exim4.service failed because the control process exited with error code.
See "systemctl status exim4.service" and "journalctl -xe" for details.A
systemctl status exim4.service
pedig ezt:exim4.service - LSB: exim Mail Transport Agent
Loaded: loaded (/etc/init.d/exim4; generated; vendor preset: enabled)
Active: failed (Result: exit-code) since Tue 2018-05-15 08:46:33 CEST; 2min 51s ago
Docs: man:systemd-sysv-generator(8)
Process: 12185 ExecStop=/etc/init.d/exim4 stop (code=exited, status=0/SUCCESS)
Process: 12630 ExecStart=/etc/init.d/exim4 start (code=exited, status=1/FAILURE)Valakinek ötlete, hogy mit rontok el? Vagy nem lehetne rávenni a Smartmontoolsot, hogy a Heirloomot használja?
-
#68216320
törölt tag
válasz
#68216320 #26809 üzenetére
Közben annyival előrébb jutottam, hogy meghívja a script-et csak valamiért a híváskor minden esetben a ID_CDROM_MEDIA változó hiányzik. Ha eject -t paranccsal csukom be, akkor 2x kiadva már látja hogy van benne lemez.
Valahogy azt kellene megoldani, hogy amikor hívja a script-et, akkor már legyen ez a változó behelyezett média esetén.
-
#68216320
törölt tag
Help!
A /etc/udev/rules.d/81-automount_cdrom.rules fájlban van egy KERNEL=="sr0", SUBSYSTEM=="block", ACTION=="change", RUN+="/home/peachman/automount_cdrom.sh" szabály, viszont az istenért nem akarja meghívni a script-et.
udevadm monitor --property --udev az alábbit adja:
UDEV [1733.918779] change /devices/pci0000:00/0000:00:02.1/0000:01:00.0/ata2/host1/target1:0:0/1:0:0:0/block/sr0 (block)
ACTION=change
DEVLINKS=/dev/dvdrw /dev/cdrw /dev/disk/by-id/ata-ASUS_DRW-2014L1T /dev/disk/by-path/pci-0000:01:00.0-ata-2 /dev/dvd /dev/cdrom
DEVNAME=/dev/sr0
DEVPATH=/devices/pci0000:00/0000:00:02.1/0000:01:00.0/ata2/host1/target1:0:0/1:0:0:0/block/sr0
DEVTYPE=disk
DISK_MEDIA_CHANGE=1
ID_ATA=1
ID_ATA_SATA=1
ID_ATA_SATA_SIGNAL_RATE_GEN1=1
ID_BUS=ata
ID_CDROM=1
ID_CDROM_CD=1
ID_CDROM_CD_R=1
ID_CDROM_CD_RW=1
ID_CDROM_DVD=1
ID_CDROM_DVD_PLUS_R=1
ID_CDROM_DVD_PLUS_RW=1
ID_CDROM_DVD_PLUS_R_DL=1
ID_CDROM_DVD_R=1
ID_CDROM_DVD_RAM=1
ID_CDROM_DVD_RW=1
ID_CDROM_MRW=1
ID_CDROM_MRW_W=1
ID_FOR_SEAT=block-pci-0000_01_00_0-ata-2
ID_MODEL=ASUS_DRW-2014L1T
ID_MODEL_ENC=ASUS\x20\x20\x20\x20DRW-2014L1T\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20\x20
ID_PATH=pci-0000:01:00.0-ata-2
ID_PATH_TAG=pci-0000_01_00_0-ata-2
ID_REVISION=1.02
ID_SERIAL=ASUS_DRW-2014L1T
ID_TYPE=cd
MAJOR=11
MINOR=0
SEQNUM=2705
SUBSYSTEM=block
SYSTEMD_READY=0
TAGS=:systemd:seat:uaccess:
USEC_INITIALIZED=6491302Mit szúrok el?
-
trapi007
tag
válasz
Rimuru #26805 üzenetére
Ez igaz és nekem nem is okoz problémát, és a most lecserélés alatt lévő szerever így is működik ( csak parancssor). De a családom egyes tagjai nem is akarják megérteni a webes felület használatát.
Nekik kellene a grafikus felület, a program saját ablaka. Ami lehetőleg úgy nézzen ki mint az utorrent. Mert azt már megszokták...
-
trapi007
tag
Sziasztok!
Egy gépet szeretnék szerverként, és asztali (media player) gépként is használni.
Szerverként futna: ssh, deluge, deluge-webui, ts3 szerver, samba
Asztali gépként: kodi, vlc, firefox, youtube, deluge
A gépen Debian 9.4 fut.azt szeretném, hogy az összes felhasználó aki belép az egy közös deluge állományt használjon. Az pedig a szerverként futó deluge állománya legyen, ami egy közös mindenki által elérhető mappa legyen
Más gépről Web UI-n keresztül tudok hozzá adni fájlokat. (deluge csoportként fut).
Jó lenne ha a grafikus felületen bármelyik felhasználó belép, mindegyik ugyanazt az állományt látná, szerkezthetné, törölhetné, mint amelyiket egy másik gépről látok Web UI-n keresztül.
Jelenleg minden felhasználó -asztali gépként- a saját delge-jét futtatja, és a saját mappájába mentremélem érthető voltam
bb. -
#61392896
törölt tag
Rendben. Köszönöm, megoróbálom majd.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Linux kezdőknek
- Milyen autót vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Xbox tulajok OFF topicja
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Így nézz tévét 2025-ben: új ajánlások, régi szabályok
- Macska topik
- Videó stream letöltése
- Vezetékes FEJhallgatók
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- További aktív témák...
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Lenovo ThinkPad X270 (16) - i5-7300U, 16GB, 512GB SSD, 12" FULL HD
- Bomba ár! HP ProBook 450 G7 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Egyedi ékszerdobozka
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest