Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    Sziasztok!

    A Debian és a kezdő topicban is feltettem már a kérdésem, de mivel választ nem kaptam, így itt is próbát teszek, hátha...

    Debian 9.4.0 szerveren Smartmontools segítségével szeretném figyelni a HDD-ket, amiről hiba esetén e-mail üzenetet is kellene kapnom. Felraktam hozzá a heirloom-mailx csomagot, Csináltam symlinkeket, így most már a mailx, és a mail paranccsal is megy a levélküldés, viszont úgy látom hiába minden, mert a Smartmontools az exim4-et használja. Ez alapján próbáltam beállítani, a Smartmontools újraindítása után a syslog szerint sikeresen elküldi a teszt e-mailt, viszont a /var/log/exim4/mainlog alatt ezt látom:
    2018-05-15 08:33:47 1fITWr-0003Gi-ND ** root@mail.com R=smarthost T=remote_smtp_smarthost H=smtp.mail.com [74.208.5.15] X=TLS1.2:ECDHE_RSA_AES_256_GCM_SHA384:256 CV=yes DN="C=US,ST=Pennsylvania,L=Chesterbrook,O=1&1 Mail & Media Inc.,CN=smtp.mail.com": SMTP error from remote mail server after MAIL FROM:<> SIZE=3369: 550-Requested action not taken: mailbox unavailable\n550 Sender address is not allowed.
    2018-05-15 08:33:47 1fITWr-0003Gi-ND Frozen (delivery error message)
    2018-05-15 08:33:47 1fITWr-0003Gj-N9 ** root@mail.com R=smarthost T=remote_smtp_smarthost H=smtp.mail.com [74.208.5.15] X=TLS1.2:ECDHE_RSA_AES_256_GCM_SHA384:256 CV=yes DN="C=US,ST=Pennsylvania,L=Chesterbrook,O=1&1 Mail & Media Inc.,CN=smtp.mail.com": SMTP error from remote mail server after MAIL FROM:<> SIZE=3338: 550-Requested action not taken: mailbox unavailable\n550 Sender address is not allowed.

    Ami persze igaz is, mert a küldő e-mail cím nem root@mail.com, hanem legyen a példa kedvéért serverem@mail.com, a root a felhasználó, amivel rugdosom szerencsétlent.

    Ha az Exim4-et újraindítom, akkor ezt dobja:
    Job for exim4.service failed because the control process exited with error code.
    See "systemctl status exim4.service" and "journalctl -xe" for details.

    A systemctl status exim4.service pedig ezt:
    exim4.service - LSB: exim Mail Transport Agent
    Loaded: loaded (/etc/init.d/exim4; generated; vendor preset: enabled)
    Active: failed (Result: exit-code) since Tue 2018-05-15 08:46:33 CEST; 2min 51s ago
    Docs: man:systemd-sysv-generator(8)
    Process: 12185 ExecStop=/etc/init.d/exim4 stop (code=exited, status=0/SUCCESS)
    Process: 12630 ExecStart=/etc/init.d/exim4 start (code=exited, status=1/FAILURE)

    Valakinek ötlete, hogy mit rontok el? Vagy nem lehetne rávenni a Smartmontoolsot, hogy a Heirloomot használja?

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák