- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Újra instabilitásba futott a Raptor Lake generáció
- Amazon Kindle
- Méretes QD-OLED monitor jött az ASUS ROG-os portfóliójába
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- TCL LCD és LED TV-k
- Egyesítené a ChromeOS-t és az Androidot a Google
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen egeret válasszak?
- Bluetooth hangszórók
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#59070464
törölt tag
Miert? Van mas distro az Arch-on kivul?
Mr. Robot S03E02-ben eleg vicces volt a Mint. Aztan rkhunter befigyelt.
Indokom az RSS kapcsan is markans. Van itt olyan, akinek van ideje minden nap 100-200 weblapot egyesevel megnyitni? No meg kinek van felesleges eroforrasa nem a newsboat-ot hasznalni w3m/surf-el?
-
#59070464
törölt tag
-
-
Penty
aktív tag
Ha azt írom, hogy TEXT_6_DATE=%{'localtime'}, akkor minden további nélkül ki tudom rakni a helyi időt kettősponttal együtt a videóra. Tehát a hiba egyértelműen a mediainfos sorban keresendő, így nem az ffmpeg doksiát kell nézegetnem, hanem a sed-ét, és/vagy a bash-ét.
Bocs az ömlengésért!
-
Penty
aktív tag
Nos elkészült az ffmpeg scriptem, de még igazításra szorul...
Az a lényege ennek a dolognak, hogy a videó elejére rárakok egy címet a kép közepére, valamint a videó készítésének idejét a jobb alsó sarokba, mindkettőt kb. 8mp hosszan. A középre helyezett felirattal nincs is problémám, de a jobb alsó sarokba helyezett dátummal és idővel (amit a mediainfó programmal olvastatok ki) van egy kis gikszer. Nem jelenik meg az óra kettőspontja utáni perc érték. Tehát a 2017. szeptember 06. 14:25 helyett csak azt kapom, hogy 2017. szeptember 06. 14A következőképp alkalmaztam a dolgot:
TEXT_6='A középen lévő cím'
TEXT_6_DATE=$(mediainfo C0011.MP4 | grep -m 1 Encoded | cut -c48-63 | sed "s/-01-/\. január\ /;s/-02-/\. február\ /;s/-03-/\. március\ /;s/-04-/\. április\ /;s/-05-/\. május\ /;s/-06-/\. június\ /;s/-07-/\. július\ /;s/-08-/\. augusztus\ /;s/-09-/\. szeptember\ /;s/-10-/\. október\ /;s/-11-/\. november\ /;s/-12-/\. december\ /" | sed "s/ /. /3")És a felirat megrajzoltatása:
-filter_complex \
[0:v] drawtext=fontfile=/usr/share/fonts/truetype/dejavu/DejaVuSans.ttf:text='$TEXT_6':fontsize=50:fontcolor=white:alpha='if(lt(t,1),0,if(lt(t,3),(t-1)/2,if(lt(t,7),1,if(lt(t,9),(2-(t-7))/2,0))))':x=(w-text_w)/2:y=(h-text_h-line_h)/2, drawtext=fontfile=/usr/share/fonts/truetype/dejavu/DejaVuSans.ttf:text='$TEXT_6_DATE':fontsize=20:fontcolor=white:alpha='if(lt(t,1),0,if(lt(t,3),(t-1)/2,if(lt(t,7),1,if(lt(t,9),(2-(t-7))/2,0))))':x=1600:y=1000, setpts=PTS-STARTPTS [black-v];
...bla, bla, bla...Ha a fenti mediainfo-val kezdődő sort beillesztem a terminálba, akkor azt kapom, amit szeretnék: 2017. szeptember 06. 14:25. Ha azonban a fenti módon használom, akkor a kettőspont utáni részt nem rakja a videóra, így csonka lesz az időpont: 2017. szeptember 06. 14
Feltételezem, hogy megint valami pitiáner dolog lesz az, amit nem veszek észre...
-
Penty
aktív tag
Egy kis segítség kellene. Egy tetszőleges videofájl készítési idejét próbálom kinyerni, majd a kapott infót egy kicsit formázni.
$ mediainfo C0011.MP4 | grep -m 1 Encoded | cut -c48-63
Ennek a kimenete: 2017-09-06 14:25 --- Eddig minden szép és jó.A sed programmal kicsit megformázom, hogy a hónap sorszáma hónapnévre változzon. Mivel a videók készítési ideje bármi lehet, emiatt egy kicsit besűrűsödnek a dolgok.
$ mediainfo C0011.MP4 | grep -m 1 Encoded | cut -c48-63 | sed "s/-01-/\. január\ /;s/-02-/\. február\ /;s/-03-/\. március\ /;s/-04-/\. április\ /;s/-05-/\. május\ /;s/-06-/\. június\ /;s/-07-/\. július\ /;s/-08-/\. augusztus\ /;s/-09-/\. szeptember\ /;s/-10-/\. október\ /;s/-11-/\. november\ /;s/-12-/\. december\ /"
Így a fenti C0011.MP4 videó készítési idejének kimenete erre változik:
2017. szeptember 06 14:25 --- Alakul a dolog, de még nem az igazi.Tovább kéne a sed-et alakítani, hogy a 06 végén (meg úgy általában a napot jelölő számok végén) pont legyen, tehát a kimenet ez legyen:
2017. szeptember 06. 14:25Merre induljak el? Egyelőre leegyszerűsítettem a dolgot, hogy átláthatóbb legyen a kísérletezgetés idejére:
$ mediainfo C0011.MP4 | grep -m 1 Encoded | cut -c48-63 | sed "s/-09-/\. szeptember\ /"
Olyasmivel próbálkozok, hogy:
$ mediainfo C0011.MP4 | grep -m 1 Encoded | cut -c48-63 | sed "s/-09-[[:digit:]]*[ ]/\. szeptember\ \[[:digit:]]*[.] /"
de nem jó.Valószínű, hogy valami tökegyszerű dologról van szó, de így meló után egyszerűen belebonyolódok ezekbe a balra-jobbra dőlő escape karakterekbe...
-
válasz
Ablakos #26138 üzenetére
mi a RAID1? a rendszer vagy a cél, ahová menteni akarsz?
egyébként én a Clonezillát ajánlom, kb bármit bárhová elment, baromi egyszerű használni, nekem eddig csak pozitív tapasztalatom van vele
-
Ablakos
őstag
Szeretnék teljes rendszer mentést (külső hálózati lemezre) készíteni (RAID1 kötet van). Az lenne cél, hogy ha lemezeket kell cserélni (elpusztul mindegyik a kötetben), akkor bootolok cd, dvd, egyéb boot képes eszközről és a teljes lemez képet vissza tegyem. Nem kell különbségi mentés, csak egyben minden. Nincs grafikus felület.
Ehhez kérek tippeket, merre induljak el. (Windows rendszeren az Acronis remekül tud ilyet.) -
Frawly
veterán
-
#59070464
törölt tag
Erdemes errol a meghibasodott microSD-rol tovabb probalkozni az adatok visszanyereset? A meghibasodas oka ismeretlen. Egy telefonban volt, magnesek korul. Tudomasom szerint a kartyak ez ellen immunisak.
sudo ddrescue -dr3 /dev/sdb microsd.image logfile
GNU ddrescue 1.22
ipos: 999642 MB, non-trimmed: 999646 MB, current rate: 0 B/s
opos: 999642 MB, non-scraped: 0 B, average rate: 0 B/s
non-tried: 1199 GB, bad-sector: 0 B, error rate: 52232 kB/s
rescued: 0 B, bad areas: 0, run time: 5h 17m 25s
pct rescued: 0.00%, read errors: 15253488, remaining time: n/a
time since last successful read: n/a
Copying non-tried blocks... Pass 5 (forwards)A kartya merete 16GB, az
lsblk
2T-nak latja, mig azfdisk
semmit nem lat belole. Aphotorec
kozvetlenul a kartyarol dolgozva egy bitet sem hozott vissza, szoval komolyabb lehet a gond. Kindozos gepbe nem dugtam, de a tulajdonosa szerint az formazni szerette volna. Tudtommal nem tette. Fent lathato, hogy probalnek egy image-t kesziteni a komplett kartyarol, nem add
-vel, mert az az elso hibanal leallna, itt meg csak hibat latok. Otlete valakinek? -
_Dumber_
őstag
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni, hogy GIMP-ből milyen módon lehet nyomtatni?
Ez így kérdésnek sovány, úgyhogy kifejtem.
Arch Linux, Nyomtató Epson XP-610
CUPS és nyomtató driver fent van.
MInden más program tökéletesen nyomtat.
Gutenprint fent van, de leírások alapján ez a nyomtató (még) nincs benne a támogatottak között.
GIMP nyomtatást átadja a CUPS-nak (megjelenik a nyomtatósorban), de a nyomtatóra már nem jut el.MI kellenen még hozzá??
-
Vladi
nagyúr
Lenry és ubyegon2:
Ezeknek valóban az offban a helye. -
Off, de én egy órája ezen röhögök, avagy hogyan kell elriasztani a létező legtöbb potenciális felhasználót a disztródtól
-
#59070464
törölt tag
Aki használ rájzáp levelezőt, legyen szíves írjon rám egy privát üzenetet. Hálás köszönetem érte előre is.
-
-
Frawly
veterán
válasz
Frawly #25825 üzenetére
Tudom, hogy nem Windows topik, de ha már múltkor szóba került a Win10-es USB-s telepítő készítése Linux alatt, akkor írok egy kis update-et. Win10-nél ugyebár működött, hogy FAT32-es partícióra felmásolta az ember a telepítő .iso-fájlból a telepítőfájlokat. Ez Win7-nél nem működik, nem bootol, mindegy, hogy MBR vagy GPT-s táblát használok-e, FAT32LBA-s vagy EFI-System partíciótípust, mindegy, hogy bootflagezem-e a partíciót, nem indul. A WoeUSB viszont normálisan megcsinálta, egész gyorsan lefordult a AUR scriptből.
Igaz először befosatott a woeusbgui, mert nem listázza ki a meghajtókat, csak külön menüpontból kérve, aztán kiválasztottam a célmeghajtót, elkezdte csinálni, de kivette a listából, és a rendszermeghajtó maradt ott csak a listában, így úgy tűnt, mintha arra másolna, meg az USB-átalakítóra dugott SATA SSD-nek is olyan recegő hangja lett, mintha HDD lenne, így először azt hittem, hogy a rendszermeghajtót (ami szintén SATA SSD, de belső) gyalulja le mégis.
Aztán megszakítva a folyamatot látszott, hogy a célmeghajtóra másolta, szóval másodszorra hagytam lefutni, és már megy is a Win7 telepítése egy netbookra, a gazdája azt kért rá.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
Frawly #26118 üzenetére
Ja, hát várható volt. Egyébként nem cél az átláthatóság nálam. Ctrl+W, ha nem tetszik, amit látok, aztán nézem a következő tabot. Ha valami hasznosnak tűnik, akkor elolvasom és berakom könyvjelzőbe, vagy ha nagyon hosszú, akkor félreteszem későbbre szintén könyvjelzőbe. Igazából ez csak a netes része a dolognak, olvasok nyomtatott könyveket is, ha elegem van a gép előtt ülésből. Szóval ha az átláthatóság a cél, akkor én is a könyvjelzőket használom, meg nem sokára az új rendszeremet, amivel keresni is tudok majd közöttük kulcsszavakkal.
-
Frawly
veterán
válasz
inf3rno #26100 üzenetére
Kipróbáltam ez a Great Suspender Chrome-addont, de nem oldja meg a gondom. Valami keveset segít rajta azért. Így is betölti az összes fület, de az aktív fül kövételével a többit csak addon rendereli le a saját oldalára (emiatt kevesebb memóriát eszik), amit kattintással lehet frissíteni. Nekem olyan megoldás kéne, mint a Firefoxé, amelyik egyáltalán nem tölti be a nem használt tabokat.
A fába rendezős, meg lenyitható fülek is szép gondolat, de akkor már annyi erővel az ember lenyithatja a könyvjelzőket is. Jól látszik a képernyőmentéseden, hogy 13 fülnél többet nem látsz át te sem.
-
#68216320
törölt tag
Kis segítség kellene, mert nem kevés vagyok még a terveimhez
Van egy ubuntu 16.04 server amin a Kodi indításához csináltam egy service-t, ami az openbox-ot indítja és abból autostart-al indítom a kodi-t.
/etc/systemd/system/kodi.service
[Unit]
Description = kodi-standalone using xinit
After = systemd-user-sessions.service network.target sound.target network-online.target
[Service]
User = peachman
Group = peachman
Type = simple
PAMName=login
ExecStart = /usr/bin/xinit /usr/bin/dbus-launch --exit-with-session /usr/bin/openbox-session -- :0 -nolisten tcp vt7
Restart = on-abort
[Install]
WantedBy = multi-user.targetAz a gondom, hogy nem tudom megcsinálni, hogy a Kodi esetleges kilépésekor (előfordul) automatikusan újra lefusson az openbox indítása. A Restart = on-abort nem ezt oldaná meg? Mert hogy nem teszi.
Update: Közben sikerült megoldani. Restart = always Folyton így van velem, sokáig semmi, segítséget kérek, aztán azonnal sikerül
-
r4z
nagyúr
Koszonom, ezt a fajlbairasos modszert kiprobalom. Az meg helytakarekos is, ha mar ugyis VM-ben dolgozom. Most a 16GB-os swap particioval sikerult beroffenteni a rendszert (turelmetlen voltam
), osszesen 7-8GB memoria eleg lett vegul neki.
Az OpenStack lenyege, hogy minden feladatra kulon szerver van. Egymas utan telepulnek a csomagok, jonnek letre altaluk a VM-ek, es szinkronizalodnak ossze ezek minden uj VM indulasa utan, igy hamar el tud fogyni a memoria, mire egy hasznalhato alap elkeszul.
-
r4z
nagyúr
Sziasztok!
Elorebocsatom, hogy zoldfulu linuxos vagyok.
DevStacket (OpenStack in a box) telepitenek egy Ubuntu Server VM-re, de folyton kifogyok a memoriabol mar a csomagok telepitese alatt a sok nested VM miatt. 14GB RAM kene a rendszernek elvileg, de ennyi nincs a gepemben. 2GB RAM-mal es 16GB swappel mukodne vajon? SSD-rol futna, es a teljesitmeny nem szempont, ugyhogy talan ez egy jarhato ut. Mit gondoltok?
Ha ez igy mukodhet, erdemes LVM-et hasznalnom a swap szukseg szerinti konnyu atmeretezese miatt? Az elozo probalkozasaimnal nem hasznaltam.
-
n00n
őstag
válasz
bambano #26107 üzenetére
bambano & letix: Köszi, azóta megjött szabiról a linux gurunk és 2 perc alatt megoldotta. A probléma onnan eredt, hogy a mi VPN szerverünkön be volt állítva egy vpn kliens, ami a másik cég belső hálózatában lévő gépekkel kommunikált, magyarán azon keresztül lehet elérni a másik cég belső gépeit is és azon a VPN szerveren is volt egy route az A.B.C.D szerver felé külső interface-en. De mi most adott szituban egy külső interface-en ülő oldalt akartunk elérni, viszont értelemszerűen az a tun interface-en keresztül akart próbálkozni. Kicsit bonyolult még nekem is, de a lényeg, hogy maszkolni kellett a tun1-et is kifelé, hogy a mi VPN szerverünk külső IP-jét vigye tovább és így szuper lett.
-A POSTROUTING -o tun1 -j MASQUERADE
-
inf3rno
nagyúr
Dehogy, Alpine lesz, viszont az még nem állt össze, hogy a meghajtótitkosítás meg a btrfs raid hogyan fog felmenni rá. Én alapos vagyok, rendesen körbe szoktam járni a témákat. Azt hiszem mondjuk nem túl hatékonyan csinálom, többet érnék a manual elolvasásával ahelyett, hogy tutorialokat nézegetnék, de az előbbi baromi unalmas.
-
letix
senior tag
Szia,
A route valóban elkerülte a figyelmem.
Amennyiben biztos vagy abban, hogy a tűzfal fogja meg, érdemes lenne LOG-ot készíteni róla.
Gyanítom hogy átmenő forgalmazás, szóval a FORWARD lánc utolsó REJECT szabálya elé én betennék egy -j LOG-ot valami prefix-el. Ebből szerintem már ki lehetne indulni.ps.: Én azért a biztonság kedvéért ellenőrizném, hogy a VPN-hálózatba csatlakozott kliensnek az-e a publikus IP-je amit beengedtél a harmadik állomásra. Bár ha azt mondod egy tűzfal nélküli VPN-be becsatlakozott kliens ki tud menni A.B.C.D felé akkor gondolom az.
udv
letix -
#59070464
törölt tag
Simon Rozet: I though exactly the same before. I always had +20 tabs open in firefox. Honestly, I’d never thought I’d enjoy using a browser with no tab support until I forced myself to use surf for a week. I am now much less distracted and more focused when browsing the web. dwm + surf <3
-
kmisi99
addikt
Sziasztok, Dietpi (raspberry disztró). OpenVPN gondom lenne. Van béta PC verziója ennek a disztrónak, és azon szeretném futtatni. (Lecsupaszított hülye biztos disztró, könnyen bekonfigurálható multimédiás célokra, csak a rapsberry-t kis fogyasztású pc vel váltanám ki)
Szeretnék OpenVPN-el távoli elérést a fájljaimhoz. Viszont hibás fájlt generál Client.ovpn fájlt a PC verzió.
Azaz nincsenek benne a kulcsok és hasonlóak, míg a raspberry amire igazából készült a rendszer, ott simán megcsinálja a teljes generálást.Valaki esetleg ért ehhez? Sajnos, hogy egy debiant vagy hasonlót a nullából felhúzzak ilyen szintre ahhoz édeskevés vagyok.
-
n00n
őstag
Lehet nem volt teljesen érhető, amit írtam, megpróbálom újra.
Jelenleg ez a felállás:
Otthoni kliensem ---> VPN szerver a munkahelyemen ---> Belső hálózat a munkahelyemen.
Viszont most egy másik cég szerverre elérhető lett a mi belső, céges hálózatunkból. Azt akarom megoldani, hogy ezt én is elérjem a VPN-en keresztül, szóval:
Otthoni kliensem ---> VPN szerver a munkahelyemen ---> Belső hálózat a munkahelyemen ---> A munkahelyem számára whitelistelt szerver
Mint írtam az openvpn konfigban már megadtam, hogy legyen egy ilyen route. Kipróbáltam ezt a konfigot egy másik teszt gépen tűzfal nélkül és megy is. Szóval az openvpn konfig része jó. Magáról a VPN szerverről is elérem a gépet, viszont a VPN-en keresztül nem megy. Gondolom a VPN szerver tűzfala megfogja, ha VPN szerver külső (eth0) interfészén akarok kommunikálni, mert eddig csak a belsőn (eth1) ment minden kommunikáció, hiszen csak a belső hálózat gépeit címeztük. Az első hozzászólásomba beraktam a VPN szerver iptables szabályait, hátha valaki tud benne segíteni. Elkezdtem utánaolvasni addig, csak azt hittem, hogy valakinek ez csípőből megy.
-
bambano
titán
ezért ül rá a dhcp szerver az icmp echo csomagokra. mivel nem az küldi ki, de jön válasz, nem érti.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 4070 Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! LG UltraGear 27GL850-B 144Hz QHD 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Azonnali készpénzes INTEL CPU NVIDIA VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy S24Fe 128Gb Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest