- Milyen billentyűzetet vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Léghűtés topik
- Milyen processzort vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Gaming notebook topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Ismét 128 és 256 GB-os memóriaszetteket villantott a G.Skill
- BIOS frissítés
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
bambano
titán
azt kellene elmagyarázni nálatok az okos embernek, hogy attól, hogy a ti ügyfeleitek bejelentkezését lassítjátok, még nem lesz a külső web biztonságosabb. Tehát aki bele akar mászni, az bele fog, mert amit ti műveltek, az közvetlen elérés esetén nem ad semmi védelmi pluszt. emiatt az, amit csináltatni akarnak veled, tökteljesen felesleges.
meg lehetnek jogszabályi problémák is.
-
jeszi
tag
válasz
bambano #15383 üzenetére
Nem saját szerver a kulso.com, viszont ügyfél adatokat adunk át nekik. Security ember szerint kell 2x auth.
Személy szerint azt mondanám, hogy ha nem tud a kulso.com ilyet, viszont nekünk követelmény, akkor nem kell szerződést kötni. Egy nagyon nyakatekert megoldás körvonalozódik.
-
bambano
titán
válasz
dany27 #15389 üzenetére
ha nem akarsz túl sok típust kitalálni, akkor ezt bizonyos határokig lehet úgy csinálni, hogy minden filmtípusnak egy lvm kötet, kezdetben egy diszkkel, majd amikor az betelik, adod hozzá utólag a többit.
ebben benne van az a kockázat, hogyha elszáll egy diszk, azt a filmtípust tokkal vonóval viszi a levesbe, de csak azt. -
dany27
őstag
válasz
bambano #15387 üzenetére
Nem, úgy értem hogy lenne egy Filmek mappa, egy Sorozatok, egy Gamek és így tovább.
És ezeken belül meg azok ami oda tartoznak.
Pl.:
Sorozatok/Californication
Sorozatok/NCIS
Sorozatok/Two and half men
.
.
.
etcElőfordulhat hogy egy diszken nem férnek el a sorozatok, így több diszken kéne őket tárolnom, és így fordulna az elő hogy lenne Sorozat1, Sorozat2 mappám is(Attól függően hogy hány diszken tárolnám őket)
Ezt szeretném valahogy úgy megoldani hogy csak egy Sorozat mappa legyen, és azon belül almappákban az egyes sorozatok függetlenül attól hogy melyik diszken is vannak valójában.Bocs ha kicsit értetlenül fogalmazok!
-
-
-
dany27
őstag
válasz
bambano #15385 üzenetére
Hát ennyit nem ér nekem, inkább marad a másik lehetőség.
Am akkor hogy oldjam meg hogy egy helyről érjem el mondjuk az összes filmemet ha külön diszken vannak?
Nem akarok film1 film2 filmn mappát, hanem egy mappából szeretném elérni az összes filmemet még ha külön diszken is vannak?
LVM-en kívül ezt meg lehet máshogy is oldani?RAID5-höz kéne még vennem egy vezérlőt is, amire most nem igazán van keret...
-
dany27
őstag
Sziasztok!
Egy sok diszkes letöltő gépet szeretnék összerakni.
Ubuntu szerver, vagy Debian lesz rajta. Ezen még gondolkodom.
De egy olyan kérdés merült fel bennem, hogy hogyan tudnám a sok diszket egyként kezelni.(Sok symlinkeléstől megmentve magam)
LVM jutott eszembe. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Mi a helyzet akkor ha az egyik diszk kiesik(megdöglik)?
Csak az az adat veszik el ami azon volt vagy bukok mindent?
Egyéb jó megoldás erre a dologra?Üdv,
Dani -
jeszi
tag
Sziasztok!
Van egy külső oldal, legyen ez kulso.com. Ott csak egyszeres authentikáció van (username, password), ami nem felel meg a cég policy-nak. (min. 2 kell)
Azt találták ki, hogy kulso.com csak a mi céges ip-nket fogadja csak el és mi majd reverse proxyzzuk az oldalt. A mi reverse proxy szerverünk meg client tanusítványt követel meg amit előre legyártunk és odaadjuk a partnereknek, így már két ellenörzés is van a belépésig. Szerintem elég elvetemült az ötlet, túl hegesztős, de mégis hogyan lehet ezt megvalósítani?
Vagyis valami olyasmi lenne a cél, hogy ha valaki beírja a "cegunk.hu" címet, akkor a kulso.com oldal tartalma jöjjön be és a mi proxy szerver ip-nk legyen a forrás a kulso.com-on. Ugyanakkor a linkeket is át kellene írni az oldalon, hogy minden a cegunk.hu neven legyen, így a forgalom mindig átmegy a proxy szerverünkön, anélkül, hogy a partnernek a böngészőben be kellene írnia egy proxy címet.
Szerintem ez nagyon nem jó, mert ha átírjuk a linkeket, nem biztos, hogy minden működni fog. Meg nem tudjuk követni megfelelően a kulso.com oldalon történt módosításokat, egy új link megint elrontja az oldalt.
Mi a véleményetek? Valahogy mégis meg lehet ezt oldani? Vagy van másik olcsó megoldás a dupla authentikációra?Amit elkezdtem:
reverse proxy: nginx
upstream kulso {
server kulso.com:443;
}server {
listen 8869;
ssl on;
ssl_session_cache off;
server_name *.kulso.com;
ssl_certificate /etc/nginx/certs/cegunk.hu.crt;
ssl_certificate_key /etc/nginx/certs/cegunk.hu.key;
ssl_client_certificate /etc/nginx/certs/client.crt;
ssl_verify_client on;rewrite ^/(.*) https://cegunk.hu/$1 permanent;
location / {
proxy_pass https://kulso;
proxy_redirect off;
proxy_buffering off;
proxy_set_header Host $host;
proxy_set_header X-Real-IP $remote_addr;
proxy_set_header X-Forwarded-For $proxy_add_x_forwarded_for;
}}
-
PumpkinSeed
addikt
Olyan kérdésem lenne, hogy a /dev/null,random,urandom,zero-n kívül van-e még pszeudó eszköz?
-
ViZion
félisten
Sajna a 3.6.1.1-et nem tudom dícsérni, de ez szokott lenni újabb "fő változat" kernellel, utána kihegesztik.
Most auto loginnél nem talál billentyűzetet, nem lehet jelszót beírni, meg pár apró, bosszantó hiba...
De ctrl+alt+backspace-ra újra belépve minden OK, csak macera így.
Viszont a bootidő most is javult:
systemd-analyze
Startup finished in 1990ms (kernel) + 1951ms (userspace) = 3941ms -
nálam ez a "tegyük át a /lib-et /usr/lib-be" dolog tette be nagyon a kaput. három Archos gépemből hármon szívtam hosszú órákat vele, és végül pont a fő gépem volt az, amin teljesen hazavágta a rendszert, kernelpánik, armageddon.
jó, akkor megy minden a levesbe, kezdjük elölről, letöltöttem a legújabb snapshotot, lemészároltam az egyébként évekig jól működő rendszer maradványait, és megpróbáltam feltelepíteni.
vállalkozókedvűnek tartom magam ezen a téren, de amit Archék jelenleg rendszertelepítésnek hívnak az egy botrányos katyvasz.
nincs telepítő keretrendszer, manuálisan menj végig a szokásos toolokkal a telepítés menetén. ezzel még nem is volna semmi gond.
a probléma, hogy mindezt nulla dokumentációval, mert a doku nagy része még a régi rendszert mutatja be, az új meg szinte üres.
"rc.confba írd be a network-öt a démonok közé és lesz net" - ennyi a "hogyan csinálj hálózatot" rész.
arról persze diszkréten hallgatnak, hogy nincs már network nevű daemon...
jah és a daemonokat se úgy indítom és kezelem mint eddig, iniscriptekkel, hanem jött valami systemd nevű csodálatosság és használd mostantól ezt, mert... csak.meg ilyen apróságok voltak végig, és ezek után döntöttem úgy, hogy hanyagolom őket egy darabig. majd ha rend lesz és nyugalom és nem csesznek mindent szét a nagy újítások hevében (különös az analógia egy Duna-parti épület hatásaival), akkor megnézem megint.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Akadt egy kérdésem. Fel szeretném telepíteni a Xilinx ISE fejlesztőkörnyezetet, a telepítőjét bash scriptben írták, egyszerűen csak ./xsetup lenne a telepítés.
A környezet mérete miatt igazából ntfs partícióról kellene futtatni, de onnan nem tudom elindítani a telepítőt, mert nincs jogosultság kezelés. Ha a bash xsetup parancsal elindítom a telepítő állományt, akkor az úgy menne, csak az meg nem fér hozzá a többi fájlhoz.
Per pill talán úgy tudom megoldani, hogy a csak Linuxos telepítőt a gyökérbe felmásolom, ott talán éppen elfér. Van megoldás az ntfs-ről telepítésre?
-
semmi sem látja
[root@Echo-One /]# fdisk -l /dev/sdb
Disk /dev/sdb: 500.1 GB, 500107862016 bytes
255 fej, 63 szektor, 60801 cilinder, összesen 976773168 szektor
Egység: sectors 1 * 512 = 512 bájt
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Lemezazonosító: 0xe26f1aeeEszköz Indítás Eleje Vége Blokkok Az Rendszer
/dev/sdb1 63 976771119 488385528+ 42 SFS
[root@Echo-One /]# lsblk /dev/sdb
NAME MAJ:MIN RM SIZE RO TYPE MOUNTPOINT
sdb 8:16 0 465,8G 0 disk
└─sdb1 8:17 0 465,8G 0 part
[root@Echo-One /]#itt valójában 5 partíció van, eddig minden más op.rendszer szerint. kivéve a 17-es Fedorát.
a telepítője sem látta, szerencsére nem oda akartam tenni, de már akkor is furcsa volt. 4 NTFS partíciónak kellene ott lennie, meg egy ext4-nek, azt szántam /home-nak.ezt a kernelmodulos doglot még megnézem, amint lesz egy kis időm...
-
Fedora telepítőjének a particionálója szokott ilyen érdekes dolgokat művelni... de, h mi okból arra még nem sikerült rájönnöm.
És rajtam kívül (mostmár rajtad is) még persze sose senki nem látott ilyen hibát pedig én már 3x is. Egy 1,5 TB-s vinyó és 2db 30 GB-s SSD, mind3 esetbe más disztró/win gyönyörűen kezelte a vinyókat, a fedora (telepítője) basz.tt rá... -
chab7
addikt
Mondjuk a disztrókat próbálgatva vicces, hogy a frissebb csomagosaknál a wifi modulommal végre újra jelez erősséget a NetworkManager a panelen (0.9.4.0-5 utáni óta nem volt kijelzés de a legfrissebb ...9-essel és 3.5 kernel fölött újra van jelerő)
Viszont az olyan disztról amik "le vannak maradva" (pl Ubi) abban még a kernel csak 3.2 de a NM már 5-ös fölötti, tehát nincs bennük ugyanúgy jelerőm mint nyáron az Arch/Fedora párosnál. Miért nem lehetett már úgy csinálni hogy tanulva a többi disztro esetéből (mert nem csak az én wifi-mel volt így hanem többen is írkálták a fórumokon) átlépjék ezt a bugocskát? -
RaZroX
addikt
Linux Mint-ről mi a véleményetek ? (nem vagyok egy Linux szakértő) Csak mert még mindig nem tudtam dönteni, hogy melyik Linux disztribuciót tegyem a nagyon gyenge gépemre
-
-
kicsit meguntam, hogy az Archnál épp minden átszerveznek (értsd: elkúrnak), úgyhogy gondoltam, megnézem a Fedorát.
egy hatalmas nyűgöm akadt eddig vele: van egy 500GB-s vinyóm, rajta 5 partíció, a Windows valamikor, valamilyen oknál fogva dinamikus lemezzé konvertálta őket, a Fedora meg ezt nem hajlandó oob kezelni. szerinte ott csak egy darab 500GB-s partíció van, SFS formátumba és csá.
az Arch gond nélkül látta a partíciókat.
-
.mf
veterán
válasz
bambano #15352 üzenetére
Kösz a válaszokat!
A két ext3/4-hiba közül az egyiket még félig-meddig megértem, akkor egy wl500gp routerre kötött HDD-nél inode hiba egy áramszünet után; másik esetben pedig az atom-ionos gépben szállt el egy partíció ugyancsak inode hibával, számomra teljesen érthetetlen módon, alap ubi 10.04 volt rajta, épp csak hozzákezdtem a vdpau teszteléséhez, amikor a következő indításnál ez fogadott. FSCK egyik esetben sem segített.Freebsd és multimédia: ejj, de kár. Azért megpróbálok körbenézni, hogy mi van.
Freebsd és terminál: mintha GUI-s verziókat is láttam volna. Ha csak időnként kell hozzányúlni, akkor oké, csak a "csak-parancssoros"-hoz nincs már kedvem.
Pendrive: az OSt és adatokat mindenképpen külön lemezen tartanám. Pendrive annyiból egyszerűbb, hogy a szűkös mITX házba nem kell még egy lemez. Másrészt így különböző verziók könnyen és olcsón cserélhetőek, vagy lehet a fiókban egy készre belőtt tartalékom a rendszerről. Ha akarom, csak bedugom az egyik pendrive-ot, és akkor ma ubuntu server alapú fájlszerver, lamp; de holnap akár bedughatom a mint-es vagy xbmc-s pendrive-ot is. Ez leginkább csak addig kéne, amíg belövöm a dolgokat s kísérletezek ezzel-azzal. Hogy miért nem VM-en csinálom? Sajnos Atom túl gyenge hozzá, egyszer próbáltam egy w98 guestet, én sem akartam elhinni, hogy milyen lassú. -
ViZion
félisten
hááát, nem tudom mi lehet a baj, de ha többször ua. HW-en fordult elő adatvesztés, akkor nem a fájlrendszerben van a hiba...
Nekem -lekopogom- ext 2-3-4 még nem szállt el (illetve partíció benézés miatt igen, de csak kísérleti linuxal) NTFS viszont már produkált furákat, de mint kiderült ott is HW hiba volt végül. Ettől a véleménytől még lehet igazad, de azért rákeresnék angol fórumokon, nem HW-e az oka (azzal a géppel vmi vezérlő kompatibilitás hiba, ilyesmi).
-
bambano
titán
Ha neked az ext3 nem megbízható, akkor tényleg váltanod kell freebsd-re, mert linuxon magasan, kimagaslóan az ext3 a legjobban tesztelt és legmegbízhatóbb fájlrendszer (ez nem zárja ki azt, hogy valaki kevesellje a tudását). Nekem ext3-on csak hw hiba miatt volt adatvesztésem, kernel vagy ext3 hiba miatt nem. A zfs, meg a linuxba szánt hasonló cucc, a btrfs szerintem még sokkal kevésbé stabil, mint az ext3.
A fuse-s fájlrendszerek általában proci erőforrás igényesek, ha érdemi teljesítményt is akarsz, ergo én nem tenném atomra.
Simán áttérsz freebsd-re és akkor jön a fejvakarás filmnézés terén. Fájlszervernek, tűzfalnak, ilyesminek nem rossz a freebsd, de a multimédiás dolgai még gyerekcipőben járnak.
Ezt a pendrive oprendszer külön lemezen az adatok betegséget nem értem, de talán egyszer valaki elmagyarázza.
Szerintem debian + ext3.
-
gyorskérdés: ha Debian live-ot pendrive-ra rakom, akkor ugyanúgy tudok telepíteni és konfigolni, mint egy telepített rendszeren?
-
.mf
veterán
Sziasztok!
Linux alapon ZFS-sel van valakinek tapasztalata?
ext3-4-ben nem bízok, már kétszer vesztettem el partíciót (szerencsére nem sok adat veszett el, voltak másolatok, de akkor is rohadt idegesítő) szoftveres hiba, korrupció miatt. ZFS-en gondolkozom, de wiki alapján úgy látom, hogy zfs-fuse "alacsony hatékonyságú", a másik két, már nem támogatott megoldás közül az egyik még instabil is. Ez a zfs-fuse mennyire vészes sebességben és erőforrásokban? Duál-atom gép, sajnos az ubuntu alatt ntfs is eléggé megfektette, kb 10-12 MBps volt a windows alatti 70-80 MBps helyett.
Egy atomos mini-szerverben használnám, ami lenne otthoni és távoli saját fájlszerver ("privát cloud" mai divatos fogalommal), médiaszerver, esetleg back-up szerver is, s talán router-tűzfal feladatokra is befognám. Meg lehet, hogy néha filmet is közvetlenül erről néznék, nem átstreamelve másra.
A dilemmám az, hogy
a.) simán áttérjek freebsd-re, és akkor natívan van zfs. Viszont ez nekem új platform, s nulláról indulva mindent kereshetnék-állítgathatnék, ami munka melletti időhiányban annyira nem hangzik jól...
b.) rakjak rá ubuntu servert, ott még elő-konfigolt pakkok is vannak (lamp, mail, openssh, print, samba, vmhost), +gui mert lusta vagyok már parancssornivalamint az adat-partíció zfs-re formatálva
c.) pendrive-ra ubuntu server live persistent fenti pakkokkal, s külön lemezen az adatok. -
RaZroX
addikt
Üdv! Egy nagyon régi netezős asztali gépre melyik Linuxot ajánljátok ?
A lehető legújabbat raknám fel ami fel megy rá. Nem baj ha nem lesz valami gyors..DDR 512MB RAM, NVIDIA Gefroce 2, Intel Celeron 2,6 GHZ
Előre is köszi a választ
-
ViZion
félisten
Erre balaki? Annyi, hogy a síma grub2-install /dev/sda2 -nél a
/usr/sbin/grub2-bios-setup: warning: File system `ext2' doesn't support embedding.
/usr/sbin/grub2-bios-setup: warning: Beágyazás nem lehetséges. A GRUB ezen telepítés során kizárólag blokklisták segítségével települhet, viszont a blokklisták NEM MEGBÍZHATÓAK és használatuk nem javallott..
/usr/sbin/grub2-bios-setup: hiba: nem folytatom a blokklistákkal.
hibát dobja. Force-val nem próbáltam, gondolom oka van, amiért nem engedi. Gondolkodom, h külön boot partíciót csinálok, hátha az egyszerűbb, vagy csak az MBR-t kellene menteni, és Win után helyreállítani......esetleg megvárom, amíg windózék másik OS-t is felismernek...
-
-
VECSY
csendes tag
Sziasztok! Van nekem egy ASUS eeepc 701 sd (8 Gb ssd)kis gépem amire mikrotik router os-t szeretnék varázsolni de nem látja a hdd-t. Tudnátok segíteni?
-
lakisoft
veterán
Debian esetén milyen virtualizációs szoftvereket használnak VPS létrehozásához?
-
VECSY
csendes tag
Sziasztok! Van nekem egy ASUS eeepc 701 sd (8 Gb ssd)kis gépem amire mikrotik router os-t szeretnék varázsolni de nem látja a hdd-t. Tudnátok segíteni?
-
-
-
-
átállás Debianra, egyelőre csak virtuálisan, VBoxban.
rögtön bele is futottam egy egész komoly problémába: "your embedding area is unusually small. core.img won't fit in it" - mondta a grub2.
van olyan biztonságos módszer, amivel egy hangyányit odébb lehet tolni az első partíciót (a RAID10 mind a négy vinyóján), hogy odaférjen?
a régi Grubnak nem kellett, de ennek a csodálatos új nem fér el... -
tlac
nagyúr
ezt muszáj leírnom, mert továbbra is szívás az ati/amd féle bináris driver azaz fglrx és még véletlen sem követi a szokásos megoldásokat...
tehát Dell U2312HM monitor és full hd-s felbontás melletti 50 és 72Hz (pontosabban 23.976*3) beállítása, a monitor hivatalosan 60Hz-nél többet nem támogat, de rá lehet erőltetni
az egésznek az a célja, hogy a különböző fps-ű filmekhez be tudjuk állítani, az fps egész számú többszörösére a monitor frissítését, mert az jó nekünk, hogy szép folyamatos legyen a kép, ne legyen judder
az xorg.conf-ba hiába írtam be bármilyen modeline-os sort, egyszerűen nem érdekelte
két megoldást találtam:
1. készítünk egy saját bináris edid fájlt, ez egy 128byte-os fájl lesz
és ide kell tenni: /etc/ati/DFP2.edida DFP2 szöveg eltérhet, attól függően, hogy hova kötöttük a monitort a videokártyán, nekem ez a 2. dvi csatlakozó volt, de egyébként pl. ki lehet nézni az xorg.log-ból, hogy hol is van
2. megoldás pedig, hogy xrandr-ral hozzáadogatjuk a felbontásokat:
xrandr --newmode "1920x1080_71" 159.1 1920 1945 1980 2025 1080 1083 1087 1092 +hsync +vsync
xrandr --addmode DFP2 "1920x1080_71"
xrandr --newmode "1920x1080_50" 110,570 1920 1945 1980 2025 1080 1083 1087 1092 +hsync +vsync
xrandr --addmode DFP2 "1920x1080_50"értelemszerűen a DFP2-es szöveg itt is elérhet attól függően, hogy hova kötöttük a monitort a videokártyán
ezután ha rootként indítjuk amdccle-t, akkor látni fogjuk az előbb készített felbontásokat
mindkét megoldás után az xrandr-ral tudunk "kényelmesen" felbontást váltani (van grafikus megoldás is pl. grandr)
paraméterek nélkül kiírja az elérhető felbontásokat:
x@debian:~$ xrandr
Screen 0: minimum 320 x 200, current 1920 x 1080, maximum 1920 x 1920
DFP1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DFP2 connected 1920x1080+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 510mm x 287mm
1920x1080 60.0*+ 71.9 49.7
1776x1000 60.0 +
1680x1050 60.0 +
1400x1050 60.0 +
1440x900 59.9 +
1280x720 60.0 +
1280x1024 75.0 60.0
1280x960 75.0 60.0
1280x800 75.0 60.0
1152x864 75.0 60.0
1280x768 74.9 59.9
1024x768 75.0 60.0
800x600 75.0 60.3
720x480 60.0
640x480 75.0 60.0
CRT1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
CRT2 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
TV disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
CV disconnected (normal left inverted right x axis y axis)és pl. a 72Hz beállítása így történik:
xrandr --output DFP2 --mode 1920x1080 --rate 71.9vissza 60-ra pedig:
xrandr --output DFP2 --mode 1920x1080 --rate 60.0csinálhatunk rá scriptet is, amit kidobunk az asztalra vagy akár az előbb említett grandr-ban is kattintgathatunk
-
Vladi
nagyúr
válasz
pilota #15323 üzenetére
Amíg magát az operációs rendszert nem éred el, addig nem tudod a dolgot megoldani.
Milyen gép amúgy? Az os belső flashről fut?
Nem olyan nagy baszogatás amúgy. Csinálsz a kártyára egy swapfájlt - azt lehet másik gépen is - utána az fstabba egy bejegyzés, vagy egy egy soros parancs indulásnál.
-
pilota
tag
Az a baj a belsö szofvert nem akarom baszogatni meg zárt rendszer amit futat egyenlöre abba egy memoria üritöt tettem maga egy program ami probálja a nem használt programokat kilöni igy sikerült a 11-böl 18 at csinálni de legaláb még egy 20al szeretném növelni a jobb teljesitmény miatt.meg akkor a közel 600 ezer poimatis tudnám kezeltetni vele lefagyás nélkül.
-
válasz
pilota #15320 üzenetére
áh, értem
a probléma viszont marad: ebből a kezelőprogramból nem tudsz ilyen módosításokat véghezvinni.
ha el tudnád érni valamilyen módon a felület alatt a Linuxot, akkor már valószínűleg lehetővé válik pl egy swap (virtuális memória) létrehozása az SD kártyára*, vagy hogy pl kilövöldözz olyan processeket, melyek nem feltétlenül szükségesek a működéshez, viszont sok memóriát esznek (már ha vannak ilyenek)* azt hozzá kell tenni, hogy ez negatív hatással lesz mind az egész rendszer sebességére, mind az SD kártya élettartamára
-
-
jeszi
tag
Sziasztok!
Linux clustert csináltam 2 node-ból, majd leklónoztam a 2 szervert és egy újabb 2 node-os clustert akartam csinálni. Hostneveket, cib.xml fájlt módosítottam.
Sajna 4 nonde-os cluster lett
'A' cluster:
nodea1
nodea2'B' cluster:
nodeb1
nodeb2Hiába törlöm ki a nodokat:
Leállítom a 'B' clustert (Mindkét node-on: /etc/init.d/openais stop), majd 'A' cluster node-on:
cibadmin -D -o nodes -X '<node uname="nodeb1"/>'
cibadmin -D -o nodes -X '<node uname="nodeb2"/>'Töröltem már mindent itt: /var/lib/heartbeat/crm/
Egyszerűen ha valamelyik node-on elindítom az openais daemont, a cluster tagja lesz.
Hogy lehet szeparálni a 2 clustert? -
-
Rimuru
veterán
válasz
pilota #15307 üzenetére
Neked kell kézzel megcsinálni a partíciót, a program csak felcsatolja a második partíciót és rendezgetni tudod vele a programokat. Telefonon a Data partícióra kerülő fájlokat (csak alkalmazások és hozzá tartozó fájlok, de van olyan megoldás is ami az egész Data-t viszi) lehet vele áthelyezni a memóriakártyára és alapértelmezetten nem helyezi át automatikusan a dolgokat, de neked ez most mindegy is mivel nem android fut a gépeden (én is használom de nekem csak egy script van a telefonon ami tényleg automatikusan teszik a dolgát).
-
pilota
tag
Hali segítséget szeretnék kérni van egy Tom-Tom go-750-es pna navigációm azon Linux szoftver fut.De kevés 64 mb memóriája, keresek egy olyan programot ami a memória kártyát használja mint memóriát.Néztem a Link 2 sd programot de nem tudom működne-e vele vagy nem.Vagy esetleg más progi amivel működne köszönöm előre is a segítséget.
-
zek47
csendes tag
Köszönöm mindkettőtöknek, meg fogom próbálni a következő belassuláskor. Bár én inkább lokális problémára gyanakodnék. Egyrészt, mert a ping jó eredményt ad. (Van olyan, hogy a ping gyors, a http lassú?) Másrészt, mert a reboot megoldja a problémát. De javítsatok ki, ha tévedek. Minden ötletet köszönettel fogadok!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Futás, futópályák
- Tudományos Pandémia Klub
- One mobilszolgáltatások
- Egyre jobban hisz az AI-képes szemüvegekben a Meta
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Léghűtés topik
- Milyen processzort vegyek?
- További aktív témák...
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Realme 7i 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ALIENWARE Area-51 R6 Threadripper Edition 1920X
- ÚJ Apple Macbook Air 15,3 M4 10C CPU/10C GPU/16GB/256GB - Ezüst -(2025) - 3 év gari - MAGYAR
- Samsung Galaxy A41 64GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- PlayStation Plus Premium előfizetés 3291 Ft / hó áron!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest