Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    Sziasztok!

    Linux alapon ZFS-sel van valakinek tapasztalata?

    ext3-4-ben nem bízok, már kétszer vesztettem el partíciót (szerencsére nem sok adat veszett el, voltak másolatok, de akkor is rohadt idegesítő) szoftveres hiba, korrupció miatt. ZFS-en gondolkozom, de wiki alapján úgy látom, hogy zfs-fuse "alacsony hatékonyságú", a másik két, már nem támogatott megoldás közül az egyik még instabil is. Ez a zfs-fuse mennyire vészes sebességben és erőforrásokban? Duál-atom gép, sajnos az ubuntu alatt ntfs is eléggé megfektette, kb 10-12 MBps volt a windows alatti 70-80 MBps helyett.

    Egy atomos mini-szerverben használnám, ami lenne otthoni és távoli saját fájlszerver ("privát cloud" mai divatos fogalommal), médiaszerver, esetleg back-up szerver is, s talán router-tűzfal feladatokra is befognám. Meg lehet, hogy néha filmet is közvetlenül erről néznék, nem átstreamelve másra.

    A dilemmám az, hogy
    a.) simán áttérjek freebsd-re, és akkor natívan van zfs. Viszont ez nekem új platform, s nulláról indulva mindent kereshetnék-állítgathatnék, ami munka melletti időhiányban annyira nem hangzik jól...
    b.) rakjak rá ubuntu servert, ott még elő-konfigolt pakkok is vannak (lamp, mail, openssh, print, samba, vmhost), +gui mert lusta vagyok már parancssorni :) valamint az adat-partíció zfs-re formatálva
    c.) pendrive-ra ubuntu server live persistent fenti pakkokkal, s külön lemezen az adatok.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák