Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csaszizoltan
    csendes tag

    Sziasztok!

    Olyan problémám lenne, hogy van egy bitang sok adatot tartalmazó munkafüzetem több munkalappal.

    A problémám:
    Bizonyos gyümölcsök random előfordulhatnak egy munkalapon belül, és azt kell megvizsgálnom, ha valamelyik gyümölcsnél szerepel az X akkor annak a gyümölcsnek van-e legalább 1 olyan esete ahol nem X szerepel, ha nincs akkor hibás.

    Hogy lehetne ezt úgy megoldani, hogy ne 10 perc legyen a futtatása, szóval minél egyszerűbb de hatékony megoldás kellene?

    Konkrét megoldást nem kérek, csak valami nyomot amin elindulhatnék.

    Köszi előre is!

    Szia!

    Gondolom az egyes celláinak elérése nem gyors vagy minden X találat után indítasz egy új átfésülést, ami fölösleges ezért
    Rakd tömbbe a gyümölcsneveket (ha sokféle van, kb 100-nál több akkor bináris fába, ahol a fa egyes mutatói még két tömbben helyezkednek el tömbindexként) és másik két ugyanakkora tömbbe, hogy van X benne és van nem X benne. Ez az algoritmus egyszer fog végigfutni a munkalapon.
    Érdekelne majd a "gyümölcsökre" megvalósított algoritmus, hogy beleszólhassak a gyorsabb futás érdekében.:)
    Üdv:)

Új hozzászólás Aktív témák