- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- TCL LCD és LED TV-k
- Leégett egy leégés ellen tervezett ROG Equalizer
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- Milyen TV-t vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
hokuszla
senior tag
mélyről indult (64% piaci részesedésről
) de már jön fel
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Pontosan, és ezért lényeges hosszabb távú stratégiában gondolkodni, mert ha ugyanazt csinálja az Intel, amit eddig, akkor sosem lesz jobb hardverük. Viszont azzal, hogy elengedték a következő körben a teljes sorozatot, nem költenek rá erőforrást, vagyis mindenki a Coral Rapdis-SP-re fókuszál, így az jobb lehet. Az AMD is így hozta vissza, tehát meg lehet csinálni.
-
Hopan
kezdő
Nem csúsztam el, mert eléggé valószínű, hogy más teljesítményszintű processzorokat adnak el, emiatt van per processzor alapon ez a jelentős átlagos árkülönbség. De a SuperMicro nem árulja el, hogy konkrétan mi az eloszlás, csak az átlagos árra van rálátás.
Viszont itt látszik az, hogy miért hagyja rá a nagy teljesítményű modelleket Lip-Bu Tan. Hiába van papíron rá processzoruk, akkor sem azt veszik a cégek, hanem az AMD-t. Az Inteltől főleg az olcsó Xeonokat vásárolják, amit kiszolgálnak ugyan, de nem az az Intel célja, hogy a szerverpiac budget kategóriáját szolgálják ki. Viszont ahhoz, hogy a nagyobb teljesítményű szintet is célozhassák kell a versenyképes hardver oda.
Majd csak lesz jobb hw-ük, mert a verseny jó!
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Igen a listaár az nagyon nem egyenlő az egyedi árakkal, ez biztosan igy van, de kiindulásnak elfogadható.
A supermicro információkat köszi, nyilván teljesen korrektek, szerintem Te ott csúsztál el ebben a részben, hogy az amd 4-5000 dolláros cpu eladásai egész más teljesítmény szintet képeznek mint az intel 1500-2500 cpu eladásai. Talán úgy jobban érthető, hogy az amd-t inkább a 64+ magos cpu-s szervereknél preferálják, míg az intel jellemzően a kevesebb, 32-64 magos szerver processzoroknál. Ezért az árkülönbség, de még véletlen sem ugyan azt a teljesítményt adja el az amd 4-5000 dolláros áron, amit az intel cpu-k tudnak 1500-2000 dollárért. Dupla ár, közel dupla teljesítmény.
Nem csúsztam el, mert eléggé valószínű, hogy más teljesítményszintű processzorokat adnak el, emiatt van per processzor alapon ez a jelentős átlagos árkülönbség. De a SuperMicro nem árulja el, hogy konkrétan mi az eloszlás, csak az átlagos árra van rálátás.
Viszont itt látszik az, hogy miért hagyja rá a nagy teljesítményű modelleket Lip-Bu Tan. Hiába van papíron rá processzoruk, akkor sem azt veszik a cégek, hanem az AMD-t. Az Inteltől főleg az olcsó Xeonokat vásárolják, amit kiszolgálnak ugyan, de nem az az Intel célja, hogy a szerverpiac budget kategóriáját szolgálják ki. Viszont ahhoz, hogy a nagyobb teljesítményű szintet is célozhassák kell a versenyképes hardver oda.
-
Hopan
kezdő
A listaár leginkább azoknak szól, akik kis tételben vásárolnak, viszont az eladások zöme nagy tétel. Emiatt a szerverprocesszorok nagy része sosem a listaáron kerül eladásra. Ha úgy lenne, akkor az Intelnek 20 milliárd dolláros üzletág lenne a DCAI negyedévente, de csak 5,1 milliárd dollárt termel a gyakorlatban.
A valóságban egyébként az AMD sem annyiért adja el nagyobb megrendelésnél az EPYC-eket, ami a listaár. De ha érdekel, akkor a SuperMicro szerint az AMD az elérhető EPYC CPU-kat a saját szervereiknél átlagosan 4000-5000 dollárért adja processzoronként, míg az Intel az elérhető Xeonokat átlagosan 1500-2500 dollárért. Ez jól lefedi azt is, hogy miért tud az Intel háromszor több eladott CPU-ból kevesebb bevételt termelni. Persze itt nem tudni, hogy ki milyen modelleket adott el, de összességében látható, hogy mi történik a piacon.
Igen a listaár az nagyon nem egyenlő az egyedi árakkal, ez biztosan igy van, de kiindulásnak elfogadható.
A supermicro információkat köszi, nyilván teljesen korrektek, szerintem Te ott csúsztál el ebben a részben, hogy az amd 4-5000 dolláros cpu eladásai egész más teljesítmény szintet képeznek mint az intel 1500-2500 cpu eladásai. Talán úgy jobban érthető, hogy az amd-t inkább a 64+ magos cpu-s szervereknél preferálják, míg az intel jellemzően a kevesebb, 32-64 magos szerver processzoroknál. Ezért az árkülönbség, de még véletlen sem ugyan azt a teljesítményt adja el az amd 4-5000 dolláros áron, amit az intel cpu-k tudnak 1500-2000 dollárért. Dupla ár, közel dupla teljesítmény.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
"harmadannyi pénzt"

A hasonló költségekkel egyet értünk.A csúcsmodellek árai (128–192 mag)
A legnagyobb teljesítményű kategóriában az Intel magonkénti árazásban rendkívül agresszívvá vált. Intel Xeon 6980P (Granite Rapids, 128 mag / 256 szál): Az eredeti ~17 800 dolláros árat az Intel 12 460 dollárra csökkentette.
AMD EPYC 9755 (Turin, 128 mag / 256 szál): A közvetlen versenytárs listaára 12 984 dollár, vagyis a 128 magos kategóriában az Intel jelenleg hajszálnyival olcsóbb.AMD EPYC 9965 (Turin, 192 sűrűsített Zen 5c mag): Az AMD abszolút csúcsmodellje, amelynek listaára 14 813 dollár (bár bizonyos disztribútoroknál már 8 000 dollár környékén is felbukkan).
Középkategóriás modellek összehasonlítása (64–96 mag)
A tipikus vállalati virtualizációs és adatbázis-szerverek szegmensében az árak szinte teljesen megegyeznek:
96 magos kategória:Intel Xeon 6972P (96 mag): Hivatalos ára 10 220 dollár.
Intel Xeon 6952P (96 mag, alacsonyabb órajel): 9 115 dollár.
AMD EPYC 9645 (96 mag): Piaci ára kiépítéstől függően 4 500 – 5 500 dollár körül mozog a kiskereskedelemben, míg a korábbi generációs Genoa csúcsmodellek (pl. EPYC 9654) listaára még 11 800 dollár felett volt.64 magos kategória:Intel Xeon 6 és az AMD EPYC 9554 (vagy az újabb 9005-ös megfelelői) egyaránt a 8 500 – 9 500 dolláros sávban mozognak.
Én azt látom, hogy az amd a versenyképtelen intel xeonokkal szemben jelentős kedvezményeket ad az elmúlt hónapokban. Lásd 14e dolláros epyc 8e dollárért.
A listaár leginkább azoknak szól, akik kis tételben vásárolnak, viszont az eladások zöme nagy tétel. Emiatt a szerverprocesszorok nagy része sosem a listaáron kerül eladásra. Ha úgy lenne, akkor az Intelnek 20 milliárd dolláros üzletág lenne a DCAI negyedévente, de csak 5,1 milliárd dollárt termel a gyakorlatban.
A valóságban egyébként az AMD sem annyiért adja el nagyobb megrendelésnél az EPYC-eket, ami a listaár. De ha érdekel, akkor a SuperMicro szerint az AMD az elérhető EPYC CPU-kat a saját szervereiknél átlagosan 4000-5000 dollárért adja processzoronként, míg az Intel az elérhető Xeonokat átlagosan 1500-2500 dollárért. Ez jól lefedi azt is, hogy miért tud az Intel háromszor több eladott CPU-ból kevesebb bevételt termelni. Persze itt nem tudni, hogy ki milyen modelleket adott el, de összességében látható, hogy mi történik a piacon.
-
Hopan
kezdő
Mert a piac felvásárolja az összes CPU-t jelenleg, de nem mindenáron. És az Intelnek nem jó, hogy a gyártás szempontjából hasonlóan költséges platformjaiért a piac csak harmadannyi pénzt ad, mint az AMD-nek. Ennek az oka, hogy ha esetleg pukkan az AI-lufi, akkor ott lesz az Intel egy rakás eladhatatlan processzorral, amelyeket le kell majd írniuk, így jönnek újra a milliárd dolláros veszteségű negyedévek. Ezért kell olyan platform, ami versenyképes, mert az akkor is eladható, ha a piaci kereslet nem extrém magas.
Lehet Lip-Bu Tánra mondani bármit, akár azt is, hogy a saját pecsenyéjét sütögeti az Intel vezetőjeként, de ezt speciel jól látja, és logikusan reagál rá.
"harmadannyi pénzt"

A hasonló költségekkel egyet értünk.A csúcsmodellek árai (128–192 mag)
A legnagyobb teljesítményű kategóriában az Intel magonkénti árazásban rendkívül agresszívvá vált. Intel Xeon 6980P (Granite Rapids, 128 mag / 256 szál): Az eredeti ~17 800 dolláros árat az Intel 12 460 dollárra csökkentette.
AMD EPYC 9755 (Turin, 128 mag / 256 szál): A közvetlen versenytárs listaára 12 984 dollár, vagyis a 128 magos kategóriában az Intel jelenleg hajszálnyival olcsóbb.AMD EPYC 9965 (Turin, 192 sűrűsített Zen 5c mag): Az AMD abszolút csúcsmodellje, amelynek listaára 14 813 dollár (bár bizonyos disztribútoroknál már 8 000 dollár környékén is felbukkan).
Középkategóriás modellek összehasonlítása (64–96 mag)
A tipikus vállalati virtualizációs és adatbázis-szerverek szegmensében az árak szinte teljesen megegyeznek:
96 magos kategória:Intel Xeon 6972P (96 mag): Hivatalos ára 10 220 dollár.
Intel Xeon 6952P (96 mag, alacsonyabb órajel): 9 115 dollár.
AMD EPYC 9645 (96 mag): Piaci ára kiépítéstől függően 4 500 – 5 500 dollár körül mozog a kiskereskedelemben, míg a korábbi generációs Genoa csúcsmodellek (pl. EPYC 9654) listaára még 11 800 dollár felett volt.64 magos kategória:Intel Xeon 6 és az AMD EPYC 9554 (vagy az újabb 9005-ös megfelelői) egyaránt a 8 500 – 9 500 dolláros sávban mozognak.
Én azt látom, hogy az amd a versenyképtelen intel xeonokkal szemben jelentős kedvezményeket ad az elmúlt hónapokban. Lásd 14e dolláros epyc 8e dollárért.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Mert a piac felvásárolja az összes CPU-t jelenleg, de nem mindenáron. És az Intelnek nem jó, hogy a gyártás szempontjából hasonlóan költséges platformjaiért a piac csak harmadannyi pénzt ad, mint az AMD-nek. Ennek az oka, hogy ha esetleg pukkan az AI-lufi, akkor ott lesz az Intel egy rakás eladhatatlan processzorral, amelyeket le kell majd írniuk, így jönnek újra a milliárd dolláros veszteségű negyedévek. Ezért kell olyan platform, ami versenyképes, mert az akkor is eladható, ha a piaci kereslet nem extrém magas.
Lehet Lip-Bu Tánra mondani bármit, akár azt is, hogy a saját pecsenyéjét sütögeti az Intel vezetőjeként, de ezt speciel jól látja, és logikusan reagál rá.
-
Hopan
kezdő
Ez nagyon nem ilyen egyszerű. Az Intelnek ettől még jelentős gondjai vannak, mert a szerverüzletág a Q1-ben 5,1 milliárd dollár bevételt termelt, míg az AMD-nek ugyanazokra a piacokra nevező szerverüzletága ebben az időszakban 5,7 milliárd dollárt. Vagyis az AMD mennyiségben harmadannyi termék eladásával is több bevételt termel magának, mint az Intel.
A fentiek azért vannak, mert az Intel szerverprocesszorok jelenleg versenyképtelenek, vagyis hiába adnak el háromszor többet mennyiségben az AMD-nél, azokat olyan dömpingáron veszik meg a partnerek, hogy nem lehet rajta sok pénzt keresni. Erről szól a hír, hogy Lip-Bu Tan ezt belátta, így egy csomó sorozatot lelőtt, mert amúgy sem lenne versenyképes, csak a mostani trendek folytatódnának, amiből hosszabb távon nem élne meg az Intel. Az persze igaz, hogy törölni is kockázatos, de összességében ez most jobb lépés az Intelnek, mert bevállalható, hogy egy ideig legyenek második helyen a szerverpiacon a részesedésben is, csak legyen a kezükben egy olyan platform, amivel idővel újra elsők tudnak lenni. Ha így folytatják, ahogy korábban tették, akkor nem csak második helyre kerülnek, de esélyük sem lesz visszajönni az élre.
A Foundry ettől független tényező, mert oda azért jóval több pénz kell. Ez az Intel legnagyobb baja, hogy orbitális mennyiségű erőforrást kell betolni, miközben 5,4 milliárd dolláros bevétel mellett is 2,4 milliárd dolláros veszteséget csinál. Ezért javasolták korábbi Intel vezetők, hogy válassza le magáról a gyártást az Intel, mert nagyon korlátozza azt, hogy mit tehetnek meg. Csak azért, mert készül egy új Intel node, rákényszerülnek a használatára, holott használhatnák a piacvezető node-ot is a TSMC-től." jelenleg versenyképtelenek, vagyis hiába adnak el háromszor többet mennyiségben az AMD-nél"
egy versenyképtelen termékből ugyan hogy lehet háromszor többet eladni? Ja hogy olcsó? Vagyis versenyképes.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
2026 Q1 earnings:
"Végre fordulhat az Intel szerencséje, a szenvedő chipgyártó első negyedéves eredményei és előrejelzései legalábbis bizakodásra adhatnak okot."
.............
"A cég középtávú jövőjét illetően jó jelnek tekinthető, hogy az Intel részlegei közül a bérgyártó üzletág (foundry) teljesített a legjobban az első negyedévben. Csak ez az üzletág 5,4 milliárd dollárt termelt, míg az adatközponti részleg 5,1 milliárd dollárt hozott a konyhára, jórészt az AI-célú szerverprocesszorok iránt megnőtt keresletnek köszönhetően."
Ez nagyon nem ilyen egyszerű. Az Intelnek ettől még jelentős gondjai vannak, mert a szerverüzletág a Q1-ben 5,1 milliárd dollár bevételt termelt, míg az AMD-nek ugyanazokra a piacokra nevező szerverüzletága ebben az időszakban 5,7 milliárd dollárt. Vagyis az AMD mennyiségben harmadannyi termék eladásával is több bevételt termel magának, mint az Intel.
A fentiek azért vannak, mert az Intel szerverprocesszorok jelenleg versenyképtelenek, vagyis hiába adnak el háromszor többet mennyiségben az AMD-nél, azokat olyan dömpingáron veszik meg a partnerek, hogy nem lehet rajta sok pénzt keresni. Erről szól a hír, hogy Lip-Bu Tan ezt belátta, így egy csomó sorozatot lelőtt, mert amúgy sem lenne versenyképes, csak a mostani trendek folytatódnának, amiből hosszabb távon nem élne meg az Intel. Az persze igaz, hogy törölni is kockázatos, de összességében ez most jobb lépés az Intelnek, mert bevállalható, hogy egy ideig legyenek második helyen a szerverpiacon a részesedésben is, csak legyen a kezükben egy olyan platform, amivel idővel újra elsők tudnak lenni. Ha így folytatják, ahogy korábban tették, akkor nem csak második helyre kerülnek, de esélyük sem lesz visszajönni az élre.
A Foundry ettől független tényező, mert oda azért jóval több pénz kell. Ez az Intel legnagyobb baja, hogy orbitális mennyiségű erőforrást kell betolni, miközben 5,4 milliárd dolláros bevétel mellett is 2,4 milliárd dolláros veszteséget csinál. Ezért javasolták korábbi Intel vezetők, hogy válassza le magáról a gyártást az Intel, mert nagyon korlátozza azt, hogy mit tehetnek meg. Csak azért, mert készül egy új Intel node, rákényszerülnek a használatára, holott használhatnák a piacvezető node-ot is a TSMC-től. -
Hopan
kezdő
2026 Q1 earnings:
"Végre fordulhat az Intel szerencséje, a szenvedő chipgyártó első negyedéves eredményei és előrejelzései legalábbis bizakodásra adhatnak okot."
.............
"A cég középtávú jövőjét illetően jó jelnek tekinthető, hogy az Intel részlegei közül a bérgyártó üzletág (foundry) teljesített a legjobban az első negyedévben. Csak ez az üzletág 5,4 milliárd dollárt termelt, míg az adatközponti részleg 5,1 milliárd dollárt hozott a konyhára, jórészt az AI-célú szerverprocesszorok iránt megnőtt keresletnek köszönhetően."
-
wasd.hu
senior tag
-
tibaimp
nagyúr
-
wasd.hu
senior tag
-
tibaimp
nagyúr
Kíváncsi leszek, hova vezet ez a stratégia!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- PH!otósok beszélgetős, offolós topikja
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- BMW topik
- Viccrovat
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Milyen okostelefont vegyek?
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i5 9400 6 mag 6 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core ULTRA 9 285K +32GB 7600MHz DDR5 +ASROCK Z890 PRO-A WIFI! A bolti ára közel 650e Ft!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i5 8400 6 mag 6 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core ULTRA 9 285K +32GB 7600MHz DDR5 +GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE! Bolti ára közel 700e Ft
- AKCIÓ! Intel Core i7 11700K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- 27% - MSI Z890 GAMING PLUS WIFI Alaplap!
- Bomba ár! Stonebook Pro P103B i i3-10GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I Cam I HDMI I W11 I Garancia!
- Apple iPhone 14 / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 87%
- 100%-os Akku! Dell Precision 5570 - i7-12800H - 32 GB RAM - 1 TB SSD - 4GB GPU - 27% ÁFA (0410AB)
- Azonnali készpénzes Intel i5 i7 i9 8xxx 9xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
) de már jön fel

egy versenyképtelen termékből ugyan hogy lehet háromszor többet eladni? Ja hogy olcsó? Vagyis versenyképes.

