Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire_Vire

    tag

    Helló!

    Egy "txt" fájlokat soronként átnéző programon dolgozom. Hobbiként tanulom a programozást. A problémámat már részben megoldottam, de szeretném egyszerűsíteni mert gondolom van rá sokkal egyszerűbb módszer is mint amit én kiagyaltam rá.
    Az én kereső módszerem:

    Feltétel1 Feltétel2 Feltétel3 Feltétel4 Feltétel5 Feltétel6

    Ha valaki csak 1db feltételt ír be akkor egyszerű a dolog a program kilistázza azokat a sorokat ahol az adott helyen megtalálta a keresési feltétellel megeggyezőt.
    DE ha 2, 3, 4, 5 vagy esetleg 6 db feltétellel egyszerre keres akkor az én kódom szerint így kellene leírnom:

    HA Feltétel1=”XXX” ÉS Feltétel2=”XXX” ÉS Feltétel3=”XXX” ÉS….. AKKOR
    KIÍRATÁS Feltétel1=”XXX” ÉS Feltétel2=”XXX” ÉS Feltétel3=”XXX” ÉS…

    A lényeg hogy nincs kedvem leírni mind az 6*5*4*3*2*1 azaz 720 (HA...) variációt. Nincs valami egyszerűbb kereső procesz. Vagy esetleg valami jobb logikai módszer erre. Elég lenne néhány parancs tipp is a többit kigooglézom.

    Előre is köszi :R
    Üdv, Feri.

Új hozzászólás Aktív témák