Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz energy4ever #11 üzenetére

    Én hamarabb vennék ehhez hasonlót mint használt üzletit.
    Ha asztalon használod akkor jó dolog az üzleti, de én laptopot csak asztali mellé veszek másodlagosnak, az pedig

    1. legyen passzív
    2. bírja ameddig csak lehet
    3. legyen könnyű
    4. a teljesítmény meg... mehh, bírjon el 3-4 tabot egy böngészőben meg háttérben egy kis zenét aztán kalap.

    Aminél nagyobb teljesítmény kell arra úgyis ott az asztali. Megvallom őszíntén nagyon keresek valami ilyesmi jó gépet ami az összes fenti igényt fedi de nem nagyon van, pedig nézelődök chromebook téren, budget laptop téren... a régi klasszikus netbook filozófia alapján kéne egy ilyesmi gép. Namajdegyer.

    Amúgy cikkre visszatérve: Én is low end hw huszár vagyok, ha valamit lehet valamire használni akkor az dolgozni fog nálam :)
    Intel atomos netbook (jó öreg N455) 2 giga rammal teljesen jó médiacenter/minecraft gyerekeknek/chrasplan-re hibátlanul üzemel kb 5-6 éve jóformán megállás nélkül (kivéve updatek ofc).

    Aki meg szegény marinéniről azt feltételezi hogy a W10 nagyobb barát mint egy belőtt linux... hát well. Megkérdezem a szomszéd 80 éves nénit aki mintezik 2 éve nekem hála hogy tud-e gépezni még, a volt magyar tanáromat aki azóta is valamelyik ubuntu LTS-el tolja, nagymamámat aki szintén minten recepteket keres meg filmeket néz, vagy nagypapámat aki ugyanezen a gépen google maps-el utazza körbe a világot. Biztos mind nem tudják hogy ez milyen rossz nekik hogy nem windows van a gépükön :)

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz energy4ever #11 üzenetére

    Ugye azt tudod, hogy "használt üzleti" csak úgy létezhet, hogy azért valaki újonnan kiperkált fél milla körüli összeget? De azt is tudod, hogy az a valaki ezt csak úgy tehette meg, hogy nem neki kell foglalkoznia a szemete elszállításával, a ruhája megvarrásával, az állattartással, ganézással, földtúrással, utcasöpréssel stb.? És azt vajon tudod, mi lenne akkor, ha azok, akik ilyenekkel foglalkoznak, okosabbak, iskolázottabbak, tájékozottabbak lennének és olyan munkával foglalkoznának, amikből már ők is megvehetnék az új üzletit? Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy ezt a hozzászólásodat nem gondoltad végig. :N

    És arra vajon gondoltál már, hogy a cikkíró nem saját maga szopatásából próbált ki egy rakás (Általad 3. féltől származónak nevezett) OS-t, hanem azért, mert az 1. fél által feltelepített (vélhetően Windows) üzleti (marketing, beetetés, népszerűsítés, piaci helyzet erősítése, más OS piacának elnyomása stb.) célból került rá, még ha nem is a legalkalmasabb egy ilyen hardver üzemeltetésére?

    A pedofíliás párhozamodra inkább nem mondok semmit.

  • simonzé

    addikt

    válasz energy4ever #11 üzenetére

    "abbol a tenybol kiindulva, hogy olcso termeket vesz valaki, valoszinuleg azert teszi azt, mert vagy iskolazatlan, vagy nem kepes normalis munkat keresni, mivel butabb mint az atlag. Igy nem engedheti meg maganak a draggabat, valamijt eleg esze ahhoz sincs, hogy korbenezzen mashol."

    Minden egyes szavadat kikerem magamnak!
    El ne kezdj nekem magyarazkodni, csak ülj le, egyes!

    [ Szerkesztve ]

    I don't fit in. I fit out.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz energy4ever #11 üzenetére

    "Alapbol abbol a tenybol kiindulva, hogy olcso termeket vesz valaki, valoszinuleg azert teszi azt, mert vagy iskolazatlan, vagy nem kepes normalis munkat keresni, mivel butabb mint az atlag. Igy nem engedheti meg maganak a draggabat, valamijt eleg esze ahhoz sincs, hogy korbenezzen mashol. "

    Tudod, az élet nem ennyire egyszerű amennyire láttatod.
    A drágább nem jobb automatikusan. Ráadásul a feladathoz választunk eszközt és a nem az eszközhöz feladatot. Nekem kevés dolgom van Windowszal viszont magammal kell vinnem egy gépet. Az üzleti nagy és nehéz notebookokat cipelje az aki aki ezzel akar izmosodni. Vagy kobzosa, aki cipeli helyette.
    Nekem jó egy 10.1"-os Windowsos convertible tablet. Nem nehéz és a teljesítmény is elegendő ahhoz, amire használom.

    "Szerinted azert mert sok ember csinal valamit, az mar elfogadott dolog?
    Pedofilbol is van jopar... Kisbabakat megeroszakolni jo dolog!?"

    Azt ugye érted, hogy tiltott és elítélendő tevékenységet nem hasonlítasz össze olyannal, ami neked személyesen nem tetszik.
    De mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, ameddig nem szeg vele törvényt.

    Másokól meg ne mondj véleményt, könnyel visszaüt és magadról állítasz ki bizonyítványt.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • PandaMonium

    őstag

    válasz energy4ever #11 üzenetére

    Kétségtelen, hogy van korreláció a fizetés és az műveltségi szint között, de azért azt leírni amit te itt leírtál... Eszetlennek és butának titulálni több millió embert, azért mert nem fizetik meg őket kellően és/vagy nincs meg a kellő informatikai tudásuk ahhoz, hogy értsenek hozzá milyen hardvert érdemes vásárolni kicsit erős.

    Gyenge hardverhez egyébként inkább LXQt-t javasolnék ha már Linux, pont erre lett kitalálva. A gép ajánlást meg minden olvasó nyugodtan felejtse el, nem véletlenül mondják, hogy használt üzletit vegyél ugyanabból a pénzből amiből új alsókategóriás konzumer gépet vennél. 6-8 évet is simán kibírnak aktív felhasználás mellett, a cikkíró gépe meg majd ha másfél év után megadja magát akkor ő is átgondolja az álláspontját.

    What I cannot create, I do not understand

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz energy4ever #11 üzenetére

    Ha abból indulok ki, hogy engem azért nyírtak ki részben, mert azt írtam egy topikban a többieknek viccesen, hogy....Ti civilek vagytok......

    Ahhoz képest te szépen tömegeket lehülyézel! Sőt! Rosszabb, butábbnak írod azokat, akik nem tudnak drágább termékeket megvenni! :((

    Nem szoktad elolvasni, hogyan hangzik, amit leírsz vagy van valami topik, ahol versenyt rendeztek, hogy kié a legtürhébb bunkó hsz!? Szerintem látatlanban nyered! Gratulálok!

    Nem szoktam személyeskedni, de mivel a te hsz-ed milliókkal személyeskedett, így szerintem jogos a viszontválaszom.

    [ Szerkesztve ]

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz energy4ever #11 üzenetére

    Mondjuk ez így elég parasztos megfogalmazás... Nem kéne azért mindenkit lehülyézni.

    Azért majd pár munkahely után, és esetleges csalódások után térjünk erre az iskolázatlanság dologra vissza...
    Ez picit erős duma volt így. Lehet Pesten roppant f.sza minden....

    Huhh... Nagyon meredek kijelentéseid vannak.

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • hitvanyalak

    senior tag

    válasz energy4ever #11 üzenetére

    Pár évvel ezelőtt is belefutottam, egy-két elég erősen általánosító és magas lóról való hozzászólásodba, ott, akkor, abból, elég szép komment-háború alakult ki. Mondanám, hogy sajnálom, hogy azóta is ilyen maradt a mentalitásod, de mivel mindenki a saját életének a gazdája,nyilván te a saját stílusoddal elégedett vagy, így magamat sajnálom, hogy egyáltalán végig olvastam azt az elképesztően arrogáns szöveget amit leadtál. :W :W :W

    A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

  • VS461

    tag

    válasz energy4ever #11 üzenetére

    Ezt a 30. hsz. olvasása után írom, tovább nem bírtam, és nem tudom, mi van a többiekében. Tehát:
    létezik, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy mennyit kell tanulnia és tudnia egy nővérnek és egy orvos rezidensnek, hogy a sürgősségin a kezük alá kerülhess? S hogy ezt ők mennyi pénzért teszik?
    Tovább is mehetnénk a tanárnéni felé, aki a gyereked jövőjét egyengeti, vagy a rengeteg pályakezdő közszolga felé, aki a házadat oltja, a városodat óvja betörőtől vagy árvíztől, aligfizetésért. Egyik sem buta ember, maradjunk annyiban. Satöbbi.

    Mondom, nem tudom, mi áll a többi kommentben, meg lehet, hogy nem is így gondoltad. Mert, ha igen, akkor bizony szégyelld magad!

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • atee_13

    őstag

    válasz energy4ever #11 üzenetére

    "Alapbol abbol a tenybol kiindulva, hogy olcso termeket vesz valaki, valoszinuleg azert teszi azt, mert vagy iskolazatlan, vagy nem kepes normalis munkat keresni, mivel butabb mint az atlag. Igy nem engedheti meg maganak a draggabat, valamijt eleg esze ahhoz sincs, hogy korbenezzen mashol."

    Ez a propaganda duma, hogy mindenki annyi ér amennyit keres? Gyönyörű úgy látom az agymosás működik már csak szép kék plakát kellene róla.

  • dredjudge84

    őstag

    válasz energy4ever #11 üzenetére

    Te lehet hogy agyoniskolazott vagy, de nagy paraszt is egyben apam!

    Nekem 8 altalanosom van, de ettol fuggetlenul nem tartom magam hulyenek. En most vettem laptopot 124 000ft volt, egy lenovo ideapad 320. 4 magps amd fx, 4gb ddr4, 1tb hdd es 4gb dedikalt radeon 535dx. Mondtak az okosok, hogy huuu lenovo egy betegagy, gari utan vege, igy a zsanerok meg ugy az amd. En mindig olcso consumer gepet vettem es 4 evente cserelem oket, de akkor is ugy, hogy a regit eladom mert meg tokeletesen mukodik. Mas hasznalt szara nem kell, ki tudja mit muvelt vele az elozo tulaj. Amit en tovabbadtam az mind makulatlan gep volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák